Iš pašalpų - komfortabilūs automobiliai, žemės sklypai, kelionės

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau - Klaipėdos AVMI) įvertinusi vienos Telšių m. sutuoktinių poros pajamas ir išlaidas nustatė, kad socialinėmis piniginėmis išmokomis ne vienerius metus šelpiama šeima tuo pat metu pirko žemės sklypus, automobilius, keliavo ir patyrė kitų išlaidų, kurios oficialias šeimos pajamas viršijo kone dvigubai. Patikrinimo metu nustatyta, kad sutuoktiniams pritrūko daugiau nei 100 tūkst. litų turėtoms išlaidoms pagrįsti.

Valstybės pašalpas gaunančių telšiečių patikrinimai buvo pradėti gavus Telšių raj. savivaldybės Socialinės paramos ir rūpybos skyriaus prašymą patikrinti, ar paramos gavėjai, kuriems per kelerius metus iš viso skirta per 15 tūkst. litų išmokų, nevykdo nelegalios veiklos ir negauna nelegalių pajamų. Savivaldybei kilo įtarimų, nes kurį laiką bedarbiais registruoti sutuoktiniai mokėjo už dukters mokslus Klaipėdoje, už paramą pasiūlius atidirbti visuomenei naudingus darbus, jų atsisakydavo, o visas 2010-2012 m. skirtas socialines išmokas išleisdavo pirkiniams viename iš parduotuvių tinklų.

VMI patikrinimo metu, kuris apėmė 2008-2012 m., paaiškėjo, kad šeima valdė kelis žemės sklypus, butą ir dalį namo Telšiuose, užmiestyje turėjo garažą ir kitų pastatų, pakaitomis važinėjo prabangiais automobiliais „Audi A6“, „BMW 530“, „Citroen C5“ ir kitais, o kai kuriuos iš jų pardavę gavo pajamų, tačiau nedeklaravo. Šeimos biudžetą papildė ir pajamos už parduotą metalą. Prieš tapdami bedarbiais sutuoktinė dirbo manikiūrininke, vyras - samdomą darbą ir vertėsi individualia veikla: prekiavo ir remontavo automobilius, vertėsi statybų veikla, užsiėmė nuosavo nekilnojamojo turto pirkimu ir pardavimu.

Tačiau metinėse pajamų mokesčio deklaracijose, kurias VMI pateikė sutuoktinis (sutuoktinė deklaracijų neteikė), nurodyta, kad gauta darbo užmokesčio suma siekė vos per 1 tūkst. litų, o iš individualios veiklos uždirbta tik per 3 tūkst. litų. Tokias „kuklias“ pajamas gaunanti šeima, valstybės paremta socialinėmis išmokomis, sugebėjo ne tik išgyventi, mokėti už dukters studijas ir ją pilnai išlaikyti, taip pat keliasdešimt tūkstančių litų skirti gyvybės draudimo įmokoms, antra tiek – kelionei ir apynaujam automobiliui pirkti, bet ir už 45 tūkst. litų įsigyti tris žemės sklypus. Mokesčių inspekcijai susidomėjus šeimos pajamų šaltiniais ir neadekvačiomis jos išlaidomis, imta teigti, kad jos buvo dengiamos iš santaupų (kurios deklaracijose neatsispindi), šeimą rėmė artimieji, pinigus skolino giminės užsienyje.

„Mokesčių inspekcija atlieka įtarimų savivaldybėms sukėlusių gyventojų, gaunančių valstybės paramą, pajamų šaltinių analizę, taip pat aiškinasi, ar gautų pajamų pakanka turėtoms išlaidoms pagrįsti ir pan. Įtarimų dėl galimai nelegalios veiklos ar pajamų kyla, kai pašalpų prašoma motyvuojant, pvz., jog vykdant individualią veiklą, gauta vos keliasdešimt litų pajamų arba už mėnesio darbą pas ūkininką mokama tik 100 litų atlyginimo. Pašalpų gavėjų sąžiningumu suabejojama ir staiga perėjus dirbti puse etato, kai anksčiau dirbta pilnu ir pan.“, - sako Klaipėdos AVMI Kontrolės departamento direktorės pavaduotoja Vida Okuličienė.

Apie šio patikrinimo išvadas buvo informuota Telšių raj. savivaldybė, kuri spręs dėl skirtos paramos lėšų susigrąžinimo, o tolesnės kontrolės metu svarstoma detaliau analizuoti šeimos finansinę situaciją ir pajamų šaltinius. Nustačius neatitikimų, už įstatymų pažeidimus taikomos sankcijos, nedeklaruotos pajamos apmokestinamos, o atskirais atvejais gyventojams gresia netekti ir neteisėtai įsigyto turto.

Klaipėdos AVMI primena, jog apie pastebėtus atlyginimų mokėjimo „vokeliuose“, nelegalaus darbo, taip pat neregistruotos veiklos atvejus, kitus mokestinius pažeidimus gyventojai raginami pranešti paskambinus trumpuoju VMI pasitikėjimo telefonu 1882, užpildžius elektroninę anketą VMI svetainėje arba pasinaudojus programėle išmaniesiems telefonams „Pranešk“, užėjus į apskrities mokesčių inspekciją bei jos teritorinius padalinius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaunietė

Kaunietė portretas
Manau, kad tokių " pašalpinių" yra tikrai nemažai.

jolita

jolita portretas
kiek galima zaist su tais lodariais konfiskuot viska

taip

taip portretas
Tokių tikrai yra daug, ir kaip juos melagius sugaudyt?
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių