Pasirašė sutartį su naujojo baseino valdytoju | kl.lt

Pasirašė sutartį su naujojo baseino valdytoju

Baigiamas pastatyti miesto daugiafunkcis sveikatingumo centras jau turi šeimininką. Penktadienį pasirašyta koncesijos sutartis su konkursą laimėjusiu konsorciumu. Dieną prieš, nepaisant kilusių aistrų, dokumentą palaimino miesto taryba.

Kilo įtarimų ir abejonių

Miesto naujojo baseino koncesijos sutartį pasirašė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas konsorciumo, kurį sudaro bendrovės „Vakarų infrastruktūra“ ir „Sporto infrastruktūra“, vadovai. Tiems patiems verslininkams priklauso ir Klaipėdos areną valdanti įmonė.

Konsorciumas buvo vienintelis, kuris dalyvavo baseino koncesijos konkurse. Tai kėlė aistras, svarstant po derybų parengtą galutinį koncesijos sutarties variantą.

Miesto taryba pastarąjį turėjo patvirtinti, kad būtų galima pasirašyti dokumentą.

Dalis politikų ir miestiečių pradėjo reikšti įtarimus, kad koncesijos konkurso sąlygos buvo parengtos konkrečiam dalyviai.

Taip pat teigta, kad savivaldybė galėjo išsiderėti geresnes sąlygas, numatyti galimybę reguliuoti baseino kainas miestiečiams ar nustatyti ribą, kurios negali viršyti verslas.

Klaipėdos baseino koncesijos sutartis lyginta ir su kitų miestų panašių objektų valdymo sutartimis. Stebėtasi, kodėl nebus imamas koncesijos mokestis. Teigta, kad konkursą laimėjusių verslininkų investicijos į objektą per mažos, lyginant su objekto bendra verte.

Kai kurių politikų manymu šį naują baseiną apskritai turėtų valdyti pati savivaldybė.

Siūlė atidėti sutarties svarstymą

Tarybos narė Nina Puteikienė siūlė išbraukti baseino koncesijos sutarties svarstymą iš posėdžio darbotvarkės.

„Šis klausimas yra ypatingos svarbos. Prašau atsižvelgti į tai, kad konkursą dėl objekto valdymo laimėjo konsorciumas, kuris buvo vienintelis dalyvis. Siūlau išbraukti šį klausimą iš darbotvarkės ir kreiptis į Konkurencijos tarybą, kad ši įvertintų, ar nebuvo pažeistas konkurencijos įstatymas, ar konkurso sąlygos nebuvo pritaikytos konkrečiai įmonei, taip pažeidžiant verslo ir miestiečių interesus gauti kokybiškas paslaugas už prieinamą kainą“, – tvirtino politikė.

Tačiau tokiam siūlymui nebuvo pritarta. Klausimas dėl koncesijos sutarties buvo svarstomas.

„Visa medžiaga yra pridėta. Su visomis tarnybomis, kuriomis reikėjo, suderinta. Tai paliudija, kad sutartis atitinka reikalavimus. Tačiau tarybos nariai turi teisę abejoti ir ja naudojasi“, – teigė miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Klaipėdos savivaldybės Turto skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis atkreipė dėmesį, kad daugiafunkcis sveikatingumo centras statomas, pasinaudojant ES lėšomis. Reikalavimuose yra numatyta organizuoti konkursą dėl koncesininko išrinkimo.

„Jei nebūtume laikęsi šio reikalavimo, turėtume grąžinti pinigus. Jei kitos savivaldybės objektus statė savo lėšomis, tai jie gali valdyti, kaip nori. Mes turėjome įsipareigojimų ES“, – teigė vedėjas.

Anot E.Simokaičio, pagal reikalavimus savivaldybė taip pat negali gauti tiesioginių mokėjimų iš operatoriaus. Tad nėra nustatyto koncesijos mokesčio. Priešingu atveju taip pat grėstų netekti finansavimo. Tačiau atkreiptas dėmesys, kad yra nustatyta ribinė metinė pajamų suma, kuri turės naudos savivaldybei.

Leidžia dalyvauti ir vienam

Tarybos narys Vytautas Čepas šmaikštavo, kad reikėjo kažką atvaryti su lazda dalyvauti konkurse, kad nebūtų abejonių. Politikas atkreipė dėmesį, kad tarnybos patvirtino sutartį.

„Abejonių visada yra net ir neabejojančiam žmogui. „Švyturio arenos“ modelis pasitvirtino. Neturime jokių problemų. Manau, kad tokia pati situacija bus ir su baseinu. Jei kažkas bus ne taip, persvarstysime“, – tvirtino politikas.

Tarybos narys Arvydas Cesiulis pastebėjo, kad opozicija valdančią daugumą dažnai kaltina neskaidrumu, korupciniais dalykais, blogais ketinimais miestiečių atžvilgiu.

„Iš jų kalbų atrodo, kad atėjome pralobti, išgrobstyti, sulaužyti. Matyt, jie vertina pagal savo sugedimo laipsnį. Jei būtų valdžioje, taip elgtųsi. Baseinas – ilgai lauktas objektas centrinėje miesto dalyje. Siūlau balsuoti“, – tvirtino politikas.

Klaipėdos meto pavaduotoja Judita Simonavičiūtė pabrėžė, kad įstatymas leidžia konkurse dalyvauti vienam dalyviui ir laimėti. Vicemerė taip pat atkreipė dėmesį, kad ES ne veltui įrašo, jog objektas būtų valdomas privačiai, o ne valstybės ar savivaldos.

„Esame ES rinkoje, kuri orientuota į verslą kaip geriausiai sugebantį teikti paslaugas gyventojams“, – teigė vicemerė.

Paslaugas pirks ir savivaldybė

V.Grubliauskas priminė, kad nuo idėjos statyti baseiną pradžios praėjo penkeri metai. Šis objektas perėjo tris Vyriausybes, ir valdant konservatoriams, ir socialdemokratams.

„Teko minti daug slenksčių, kad įgyvendintume. Kelias buvo ilgas. Norisi, kad klaipėdiečiams ši paslauga būtų kuo pigesnė. Koncesininkas turi patirties, jaučia Klaipėdos dvasią. Rinkos dėsniai sudėlios į vietą visus aspektus, susijusius su kaina. Baseinas bus vienas geriausių, patraukliausių, jaukiausių objektų mieste. Nežiūrėkime atgal ir eikime į priekį. Koncesininkui linkiu sėkmės ne tik teisinant savo, bet ir miestiečių lūkesčius“, – tvirtino meras.

Derybas su koncesininku uostamiesčio savivaldybės atstovai įvardija kaip sėkmingas. Apie 60 proc. naujojo baseino paslaugų pirks pati savivaldybė. Per metus tai sudarys apie 13 tūkst. valandų. Naujajame objekte plaukti mokysis antrokai, naudosis senjorai ir neįgalieji, treniruosis sportininkai.

Takelio valandos nuoma savivaldybei atsieis 14 eurų. Atkreiptas dėmesys, kad ši kaina viena mažiausių Lietuvoje. Viršijus nustatytą laiką, tarifas išaugtų ir siektų 23 eurus. Taip pat savivaldybei numatyta teisė surengti 10 renginių nemokamai naujajame baseine.

Naujasis daugiafunkcis sveikatingumo centras koncesininkui bus perduotas 15 metų.

Konkurso nugalėtojas įsteigs naują įmonę baseino valdymui – „Klaipėdos baseinas“. Koncesininkas turės investuoti į patalpų įrengimą, įrangą, savo lėšas. Sutarta, kad investicijos sieks 396 tūkst. eurų.

Taip pat valdytojas įsipareigojo apdrausti civilinės atsakomybės ir turto draudimu. Pastarojo suma siekia milijoną eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaip ir su Svyturio arena

Kaip ir su Svyturio arena portretas
Koncesininkui reikes investuoti tik 400 000, bet i metus jau garantuoti virs 600 000 is savivaldybes. Ar ne pigiau butu buve ikurti savivaldybes imone? Milojonai valstybiniu lesu statybos, koncesininkas tik kelis simtus tukstanciu investave srebs pinigus, pilus kas metai savivaldybe mokes pinigus dar. Mastykit uz ka balsuojat klaipedieciai.

Tinkis

Tinkis portretas
Pirma, visiems savivaldybės klerkams ir tarybos nariams reikia išdalinti nemokamus abonimentus, tai privaloma, tai socialiai remtini žmonės.Antra,viskas baltais siūlais siūta:veni, vidi , vici.(atėjau, pamačiau , nugalėjau). O juokingiausia, tai teiginys, kad konkursą laimėjo ... Dalyvavo vienas, vienas ir laimėjo. Tai dieviškoji demokratija: atvedė Dievas Adomui Ievą ir sako: išsirink sau žmoną. Kol liberalų nesusoddins, tol ir bus "dieviškoji demokratija".

g

g portretas
O juk buvo pažadėta,kad baseinas bus pastatytas,kaip kompensacija klaipėdiečiams už tą dujų geldą.Pasirodo pastatė už ES lėšas ir vėl su kažkokiais nesuprantamais reikalavimais ir sąlygomis.Aišku viena:neturėsi pinigų užsimokėti koncesininkui,tai nei pats,nei vaikai to baseino nematys.Prasuko bizniuką,kaip visada.Dieve,ar kada nors pasisotinsit?
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Miestas neteko literatūros kritiko ir rašytojo A. Žalio
  Miestas neteko literatūros kritiko ir rašytojo A. Žalio

  Pirmadienį miesto akademinę bendruomenę pasiekė skaudi žinia. Netikėtai mirė Klaipėdos universiteto dėstytojas, literatūros kritikas, vienas iš aktyviausių Klaipėdos universiteto steigimo iniciatorių ir kūrėjų, universiteto pirmojo Senat...

  1
 • Veto dyzeliniams automobiliams
  Veto dyzeliniams automobiliams

  Kovodama su taršių automobilių žala gamtai, valdžia ketina imtis kardinalių priemonių. Politiniuose užkulisiuose jau seniai šnabždamasi, kad veikiausiai jau netolimoje ateityje šalyje bus įvestas mokestis mašinoms. Kol &sca...

  4
 • Keičiama Pilies tilto kilnojimo trukmė
  Keičiama Pilies tilto kilnojimo trukmė

  Savivaldybė informuoja, jog nuo šiandien trumpinamas Pilies tilto pakėlimo laikas. Dukart per parą keliamas tiltas upę laivams kaskart atvers trečdaliui valandos. Lig šiol ši laikas buvo dukart ilgesnis. ...

  2
 • Į regiono uostus plūstelėjo konteineriai
  Į regiono uostus plūstelėjo konteineriai

  Uostus, tarp jų ir Klaipėdos, kelia konteineriai, kai kuriuos anglys, o smukdo nafta ir jos produktai. ...

  3
 • Liftų atnaujinimui – palankus metas
  Liftų atnaujinimui – palankus metas

  Klaipėdiečiai aktyviau pradėjo domėtis namuose įrengtų liftų atnaujinimu. Taip elgtis juos paskatino valstybės teikiama parama ir liftų tiekėjų siūlomos išsimokėjimo sąlygos. Specialistai apie litų atnaujinimą pataria pradėti galvoti ne...

 • Aptarnauti klientų – per pievą
  Aptarnauti klientų – per pievą

  Per veją ir šaligatvius prekes užsakovams pristatantys arba jas paimantys kurjeriai užsitraukė klaipėdiečių nemalonę. Žmonėms ėmus fotografuoti taisykles pažeidžiančius siuntų vežimo tinklo "DPD Lietuva" darbuotojus, galiausiai...

  6
 • Ženklai siutina uostamiesčio gyventojus
  Ženklai siutina uostamiesčio gyventojus

  Atsiradę automobilių stovėjimą draudžiantys ženklai Panevėžio gatvėje papiktino kai kuriuos gyventojus. Klaipėdiečiai pyksta, kad miesto valdžia viską daro atvirkščiai – griebiasi draudimų, užuot pasirūpinusi, kad daugiabučių na...

  17
 • Klaipėdos uostas bylinėjasi su paveldosaugininkais dėl Vilhelmo kanalo
  Klaipėdos uostas bylinėjasi su paveldosaugininkais dėl Vilhelmo kanalo

  Klaipėdos uostas teisme siekia panaikinti paveldosaugininkų sprendimą išplėsti kultūros paveldo apsaugos teritoriją pietinėje uosto dalyje, ties XIX amžiuje atidarytu Karaliaus Vilhelmo kanalu. ...

  7
 • Tarptautinei benamių gyvūnų dienai – simbolis žygis ir piknikas prie jūros
  Tarptautinei benamių gyvūnų dienai – simbolis žygis ir piknikas prie jūros

  Klaipėdiečiai kartu su savo augintiniais šeštadienį paminėjo Tarptautinę benamių gyvūnų dieną. Šią proga organizuotas simbolinis žygis už globotinius, po kurio laukė piknikas ir pasisėdėjimas ant jūros kranto. ...

  4
 • Prie Klaipėdos uosto švyturio – ažiotažas
  Prie Klaipėdos uosto švyturio – ažiotažas

  Minint Pasaulinę švyturių dieną, šeštadienį visuomenei atvėrus Klaipėdos uosto švyturį, kilo didžiulis ažiotažas. Eilės žmonių laukė po kelias valandas, kad pakiltų į 40 metrų bokštą ir pažvelgtų į Baltij...

  12
Daugiau straipsnių