Pasiruošimas vasaros sezonui įgauna pagreitį

Uostamiesčio tarnybos intensyviai ruošiasi artėjančiam vasaros sezonui. Baigiami ruošti paplūdimiai, renkama gelbėtojų komanda, skirstomos policijos ir ugniagesių pajėgos.

Baigia tvarkyti miestą

Kaip tarnybos ruošiasi vasaros sezonui, aptarta Klaipėdos savivaldybės ekstremalių situacijų posėdyje.

Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė tvirtino, jog dalis pasiruošimo darbų jau baigti. Išvalyti kelkraščiai, lietaus nuotekų tinklai. Tęsiami šaligatvių valymo darbai.

Rūpesčių kyla dėl mechanizuoto gatvių valymo. Savaitę laiko ši paslauga mieste nėra teikiama. Tačiau, anot vedėjos, kitą savaitę su jos teikėjais turėtų būti pasirašyta sutartis neskelbiamų derybų būdu.

„Gerai, kad gatvės buvo išvalytos anksčiau. Tad užterštumas kietosiomis dalelėmis mieste nustatytos normos neviršijo“, – tvirtino I.Šakalienė.

Pasiruošimo darbai įsibėgėjo ir paplūdimiuose. Baigiami remontuoti takai, paplauti mediniai laiptai.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė teigė, kad prisidėti prie jų remonto galėtų Kretingos miškų urėdija, tačiau jos atstovai atsakė neturį tokių galimybių. Takus jie gali remontuoti tik savo teritorijoje.

Baiminamasi gaisrų

Daugiau problemų gali kilti dėl senosios gelbėjimo stoties griuvėsių išvežimo Pirmojoje Melnragėje bei dėl paplautų, įgriuvusių betoninių laiptų ir atstatymo.

„Su šiais darbais galime vėluoti savaitę. Vis tik tikimės, kad spėsime iki sezono pradžios“, – teigė vedėja.

Kuršių nerijos nacionalinio ir Pajūrio regioninio parkų atstovus labiausiai neramino vasarą padidėjęs gaisrų pavojus. Smiltynėje vasaros dienomis budės ugniagesių automobiliai. Taip pat prie Antrosios perkėlos yra įrengta kamera, kuria stebima situacija.

Abiejų parkų, urėdijos atstovai tvirtino, jog dėmesys skiriamas ir prevenciniams plakatams. Pajūrio regioniniame parke organizuojami ir patikrinimai, poilsiautojai nedegina laužų.

„Tam tikrose zonose leidžiame pasistatyti nebent kepsnines. Tačiau tam reikia raštiško mūsų leidimo“, – tvirtino Pajūrio regioninio parko atstovas.

Problemų čia kyla ir dėl automobilių stovėjimo. Artimiausiu metu bus įteisinti mašinas statyti leidžiantys ženklai. Kitąmet čia prasidės naujų automobilių aikštelių įrengimas.

Atnaujinami ir parkų bei miškų apsauginiai takai, baigiami valyti miškai.

Patruliuos ir riedžiais

Klaipėdos viešosios policijos biuro viršininkas Andrius Leliuga lyginant pastaruosius metus nusikalstamų veikų įvykdomų nuo birželio iki rugpjūčio mažėja. Tačiau daugėja vagysčių.

„Dauguma jų įvyksta, kai patys gyventojai nesaugo savo turto. Įpareigojome apylinkės inspektorius aplankyti Melnragėje esančius viešbučius ir pakalbėti, kad šie sudarytų galimybes poilsiautojams pasidėti savo daiktus – dviračius, dokumentus, kad nereikėtų pastarųjų neštis į pliažą“, – pasakojo pareigūnas.

Anot A.Leliugos, vasarą trūksta pareigūnų užtikrinti viešąją tvarką, nors Policijos departamentas ir skiria papildomų lėšų. Didžioji jų dalis atitenka Palangai ir Neringai, nors ir Klaipėdoje būna pakankamai dideli turistų srautai.

Policijos departamentas išnuomos ir keturis riedžius. Po du bus skirti Klaipėdai ir Palangai. A.Leliuga teigė, kad su šiomis transporto priemonėmis bus patogu patruliuoti pėsčiųjų takuose, parkuose.

Policijos pareigūnai šią vasarą toliau bendradarbiaus su gelbėtojais. Tarnybos patalpose bus laikomas jų keturratis motociklas, kad būtų lengviau patruliuoti paplūdimiuose.

Gelbėtojų komanda taip pat formuojama. Vyksta jų apmokymai.

Vėl vaikys nuogales

Buvo svarstoma, ką daryti su saule besimėgaujančiomis nuogomis moterimis prie molo Pirmojoje Melnragėje. Pabrėžiama, kad ši zona nesaugi. Čia didžiausia tarša, įvyksta daugiau nelaimių jūroje.

A.Leliuga teigė, kad pernai skundų dėl laiką leidžiančių nuogalių buvo mažiau nei užpernai.

„Gal reikėtų daugiau informacijos, kad moterų pliažas yra kitoje vietoje. Kai kuriuos moterys tvirtina, kad nežino, jog pasikeitė jo vieta“, – teigė pareigūnas.

Ugniagesiai pastebėjo, kad Klaipėda nėra tinkamai prižiūrima. Mieste daug apleistų pastatų. Savivaldybė kartu su ugniagesiais ketina vykdyti patikrinimą.

Ugniagesiai taip pat pastebėjo, kad automobilių aikštelėse nėra gesintuvų.

Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai pabrėžė, kad vasarą problemų kyla su pliaže prekiaujančiais čeburekininkais. Tokia veikla yra nelegali. Tarnyba nėra išdavusi nė vieno leidimo prekiauti.

 

Vasaros statistika

Nuo birželio iki rugpjūčio 2009 m. Klaipėdoje nusikaltimų užregistruota – 1422, 2010 m. – 1254, 2011 m. – 1262.

Viešėjai tvarkai pajūryje užtikrinti Policijos departamentas skiria 30 Viešojo saugumo tanrybos pareigūnų. Palangai iš jų atitenka – 20 žmonių. Birželį Vyriausiasis Klaipėdos apskrities komisariatas dar sulauks 30 policijos mokyklos kursantų. Jie taip pat bus paskirstyti visiems pajūrio miestams.

Vasarą Klaipėdos paplūdimiuose atsidarys 9 lauko kavinės. Pajūryje veikia 20 stacionarių viešojo maitinimo įstaigų. 10 iš jų dirba tik vasarą.

Klaipėdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pernai sulaukė dviejų skundų dėl paplūdimio kavinių. Pasiteisino vienas.

Pernai Klaipėdoje vyko apie 30 masinių renginių, kurių metu maistu prekiavo po 200-300 prekeivių. Infekcijų protrūkio jų metu nebuvo.

Pajūryje vasarą veikia 6 mokamos automobilių stovėjimo aikštelės.


Šiame straipsnyje: pliažaspaplūdimysvasara

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Padėka už sutaikymą teisėjai – bučinys
  Padėka už sutaikymą teisėjai – bučinys

  Vargu ar Lietuvoje yra daug teisėjų, kurie būtų sulaukę nuoširdaus besibylinėjančio žmogaus bučinio. Klaipėdietė teisėja Danutė Žvinklytė tokį nuotykį yra patyrusi. Tai buvo spontaniška padėka už pagalbą geruoju susitarti su b...

 • Elektroninio mokinio pažymėjimo fiasko
  Elektroninio mokinio pažymėjimo fiasko

  Klaipėdos miesto savivaldybei sukišus daugiau nei penktadalį milijono eurų į elektroninio mokinio pažymėjimo įdiegimą uostamiestyje, kai kurios mokyklos šia naujove iki šiol nesinaudoja, nes "paslaugos netenkina mokyklos porei...

  1
 • Nelegalios auklės – tėvų galvos skausmas
  Nelegalios auklės – tėvų galvos skausmas

  Uostamiestyje klesti nelegalus auklių verslas. Socialiniai tinklai lūžta nuo įrašų, kuriose auklės už nedidelį mokestį siūlosi prižiūrėti mažamečius vaikus. Vis dėlto ne visos jos paslaugas teikia legaliai. Tėvai į tokius skelbimus lin...

  3
 • Investuotojai domisi upėtakių auginimo galimybėmis uostamiestyje
  Investuotojai domisi upėtakių auginimo galimybėmis uostamiestyje

  Akvakultūros sektoriuje besispecializuojanti danų kompanija svarsto galimybes Lietuvoje auginti vaivorykštinius upėtakius. Gruodžio 13 d. potencialūs investuotojai susitiko su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos atstovais ir Klaipėdos u...

 • Gatvės viduryje – stulpelių lūženos
  Gatvės viduryje – stulpelių lūženos

  Vairuotojai Šilutės plento ir Kauno gatvės sankirtoje pastebėjo jau kurį laiką besimėtantį suniokotą stulpelį. Naujų signalinių ženklų valdininkai įrengti neskuba, mat, anot jų, kol nebus pertvarkyta pati sankryža, stulpeliai ir toliau b...

  3
 • Merai – prieš naują šilumos supirkimo tvarką
  Merai – prieš naują šilumos supirkimo tvarką

  Besikeičiantis teisinis reguliavimas negali sudaryti prielaidų šilumos kainai didėti – teigia Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas. ...

  3
 • Moteris apstulbusi: iš sporto klubo – namo basomis
  Moteris apstulbusi: iš sporto klubo – namo basomis

  Klaipėdietė buvo šokiruota, kai po apsilankymo viename uostamiesčio sporto klubų namo grįžti turėjo kone basomis. Kol moteris plušėjo treniruoklių salėje, nebeliko beveik naujų odinių jos batų. ...

  10
 • Klaipėdos uoste – metų gaminio apdovanojimai
  Klaipėdos uoste – metų gaminio apdovanojimai

  Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos laivas „Naras“ pelnė „Lietuvos metų gaminio 2018“ apdovanojimą – aukso medalį. ...

  4
 • Kultūra uostamiestyje padvelkė teismais?
  Kultūra uostamiestyje padvelkė teismais?

  Dėl dokumentų klastojimo ir esą neaiškių sandorių Dariaus Vaičekausko vadovaujama asociacija Meno kūrėjų sąjunga gali sulaukti prokurorų dėmesio. Klaipėdos savivaldybės auditoriai atliko patikrinimą ir finansinėse ataskaitose nustatė pa...

  7
 • Klaipėdoje – įspūdingas „Laisvės TV“ šou su A. Tapinu
  Klaipėdoje – įspūdingas „Laisvės TV“ šou su A. Tapinu

  Švenčių metu renginių Klaipėdoje netrūksta – „Švyturio“ arena kone kas dieną pasiūlys kažką naujo. Tačiau vienas renginys išsiskiria iš koncertų, miuziklų ir krepšinio. Jau gruodžio 18 dieną, a...

  26
Daugiau straipsnių