Pasiruošimas vasaros sezonui įgauna pagreitį

Uostamiesčio tarnybos intensyviai ruošiasi artėjančiam vasaros sezonui. Baigiami ruošti paplūdimiai, renkama gelbėtojų komanda, skirstomos policijos ir ugniagesių pajėgos.

Baigia tvarkyti miestą

Kaip tarnybos ruošiasi vasaros sezonui, aptarta Klaipėdos savivaldybės ekstremalių situacijų posėdyje.

Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė tvirtino, jog dalis pasiruošimo darbų jau baigti. Išvalyti kelkraščiai, lietaus nuotekų tinklai. Tęsiami šaligatvių valymo darbai.

Rūpesčių kyla dėl mechanizuoto gatvių valymo. Savaitę laiko ši paslauga mieste nėra teikiama. Tačiau, anot vedėjos, kitą savaitę su jos teikėjais turėtų būti pasirašyta sutartis neskelbiamų derybų būdu.

„Gerai, kad gatvės buvo išvalytos anksčiau. Tad užterštumas kietosiomis dalelėmis mieste nustatytos normos neviršijo“, – tvirtino I.Šakalienė.

Pasiruošimo darbai įsibėgėjo ir paplūdimiuose. Baigiami remontuoti takai, paplauti mediniai laiptai.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė teigė, kad prisidėti prie jų remonto galėtų Kretingos miškų urėdija, tačiau jos atstovai atsakė neturį tokių galimybių. Takus jie gali remontuoti tik savo teritorijoje.

Baiminamasi gaisrų

Daugiau problemų gali kilti dėl senosios gelbėjimo stoties griuvėsių išvežimo Pirmojoje Melnragėje bei dėl paplautų, įgriuvusių betoninių laiptų ir atstatymo.

„Su šiais darbais galime vėluoti savaitę. Vis tik tikimės, kad spėsime iki sezono pradžios“, – teigė vedėja.

Kuršių nerijos nacionalinio ir Pajūrio regioninio parkų atstovus labiausiai neramino vasarą padidėjęs gaisrų pavojus. Smiltynėje vasaros dienomis budės ugniagesių automobiliai. Taip pat prie Antrosios perkėlos yra įrengta kamera, kuria stebima situacija.

Abiejų parkų, urėdijos atstovai tvirtino, jog dėmesys skiriamas ir prevenciniams plakatams. Pajūrio regioniniame parke organizuojami ir patikrinimai, poilsiautojai nedegina laužų.

„Tam tikrose zonose leidžiame pasistatyti nebent kepsnines. Tačiau tam reikia raštiško mūsų leidimo“, – tvirtino Pajūrio regioninio parko atstovas.

Problemų čia kyla ir dėl automobilių stovėjimo. Artimiausiu metu bus įteisinti mašinas statyti leidžiantys ženklai. Kitąmet čia prasidės naujų automobilių aikštelių įrengimas.

Atnaujinami ir parkų bei miškų apsauginiai takai, baigiami valyti miškai.

Patruliuos ir riedžiais

Klaipėdos viešosios policijos biuro viršininkas Andrius Leliuga lyginant pastaruosius metus nusikalstamų veikų įvykdomų nuo birželio iki rugpjūčio mažėja. Tačiau daugėja vagysčių.

„Dauguma jų įvyksta, kai patys gyventojai nesaugo savo turto. Įpareigojome apylinkės inspektorius aplankyti Melnragėje esančius viešbučius ir pakalbėti, kad šie sudarytų galimybes poilsiautojams pasidėti savo daiktus – dviračius, dokumentus, kad nereikėtų pastarųjų neštis į pliažą“, – pasakojo pareigūnas.

Anot A.Leliugos, vasarą trūksta pareigūnų užtikrinti viešąją tvarką, nors Policijos departamentas ir skiria papildomų lėšų. Didžioji jų dalis atitenka Palangai ir Neringai, nors ir Klaipėdoje būna pakankamai dideli turistų srautai.

Policijos departamentas išnuomos ir keturis riedžius. Po du bus skirti Klaipėdai ir Palangai. A.Leliuga teigė, kad su šiomis transporto priemonėmis bus patogu patruliuoti pėsčiųjų takuose, parkuose.

Policijos pareigūnai šią vasarą toliau bendradarbiaus su gelbėtojais. Tarnybos patalpose bus laikomas jų keturratis motociklas, kad būtų lengviau patruliuoti paplūdimiuose.

Gelbėtojų komanda taip pat formuojama. Vyksta jų apmokymai.

Vėl vaikys nuogales

Buvo svarstoma, ką daryti su saule besimėgaujančiomis nuogomis moterimis prie molo Pirmojoje Melnragėje. Pabrėžiama, kad ši zona nesaugi. Čia didžiausia tarša, įvyksta daugiau nelaimių jūroje.

A.Leliuga teigė, kad pernai skundų dėl laiką leidžiančių nuogalių buvo mažiau nei užpernai.

„Gal reikėtų daugiau informacijos, kad moterų pliažas yra kitoje vietoje. Kai kuriuos moterys tvirtina, kad nežino, jog pasikeitė jo vieta“, – teigė pareigūnas.

Ugniagesiai pastebėjo, kad Klaipėda nėra tinkamai prižiūrima. Mieste daug apleistų pastatų. Savivaldybė kartu su ugniagesiais ketina vykdyti patikrinimą.

Ugniagesiai taip pat pastebėjo, kad automobilių aikštelėse nėra gesintuvų.

Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai pabrėžė, kad vasarą problemų kyla su pliaže prekiaujančiais čeburekininkais. Tokia veikla yra nelegali. Tarnyba nėra išdavusi nė vieno leidimo prekiauti.

 

Vasaros statistika

Nuo birželio iki rugpjūčio 2009 m. Klaipėdoje nusikaltimų užregistruota – 1422, 2010 m. – 1254, 2011 m. – 1262.

Viešėjai tvarkai pajūryje užtikrinti Policijos departamentas skiria 30 Viešojo saugumo tanrybos pareigūnų. Palangai iš jų atitenka – 20 žmonių. Birželį Vyriausiasis Klaipėdos apskrities komisariatas dar sulauks 30 policijos mokyklos kursantų. Jie taip pat bus paskirstyti visiems pajūrio miestams.

Vasarą Klaipėdos paplūdimiuose atsidarys 9 lauko kavinės. Pajūryje veikia 20 stacionarių viešojo maitinimo įstaigų. 10 iš jų dirba tik vasarą.

Klaipėdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pernai sulaukė dviejų skundų dėl paplūdimio kavinių. Pasiteisino vienas.

Pernai Klaipėdoje vyko apie 30 masinių renginių, kurių metu maistu prekiavo po 200-300 prekeivių. Infekcijų protrūkio jų metu nebuvo.

Pajūryje vasarą veikia 6 mokamos automobilių stovėjimo aikštelės.


Šiame straipsnyje: pliažaspaplūdimysvasara

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos mero žmona pasidalijo pikantiška vyro ir V. Matijošaičio nuotrauka
  Klaipėdos mero žmona pasidalijo pikantiška vyro ir V. Matijošaičio nuotrauka

  Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko žmona Inga Grubliauskienė, kuri šiuo metu išvykusi į užsienį, savo feisbuko paskyroje pasidalijo nuotaikinga nuotrauka. ...

  22
 • Kai kuriems Stintų šventė baigėsi neprasidėjusi
  Kai kuriems Stintų šventė baigėsi neprasidėjusi

  Šeštadienį į Palangoje vykstančią Stintų šventę pakliuvo anaiptol ne visi norintys. Prie įvažiavimo į kurortą rikiavosi kelių kilometrų ilgio automobilių eilė. Ne tokie kantrūs svečiai gręžėsi ir važiavo atgal, taip ir ...

  6
 • Pirmoji Lietuvos šimtmečio klaipėdietė – Laisvė
  Pirmoji Lietuvos šimtmečio klaipėdietė – Laisvė

  Vasario 16-ąją pirmoji Klaipėdoje gimė mergaitė vardu Laisvė. Šią ypatingą valstybės dieną uostamiestyje pasaulį išvydo net 9 mažyliai – keturios mergaitės ir penki berniukai. ...

  15
 • O. Žalienei – Riterio kryžius
  O. Žalienei – Riterio kryžius

  Ketvirtadienį Prezidentė Dalia Grybauskaitė valstybės atkūrimo 100-mečio proga už nuopelnus Lietuvai ir mūsų šalies vardo garsinimą pasaulyje valstybinius apdovanojimus įteikė 100 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečių, tarp jų –...

  1
 • Apie pavojų informuos ženklai
  Apie pavojų informuos ženklai

  Prie trijų miesto pagrindinių viadukų siūloma įrengti kintamosios informacijos kelio ženklus. Jie vairuotojus įspėtų apie pavojų – pvz.,kad danga slidi, nurodytų, kokį saugų greitį reikėtų pasirinkti. ...

  4
 • Kova už laisvę: Visvydo tėvonijos brolija
  Kova už laisvę: Visvydo tėvonijos brolija

  Klaipėdoje pokario metais gyvavo Visvydo tėvonijos Vytauto grandis – neginkluotos rezistencijos organizacija, vienijusi būsimuosius mokytojus. Šie jauni žmonės tikėjo, kad jiems pavyks tautą sutelkti kovai su sovietų valdžia ir atkurti Li...

 • Miestas nusidažė trispalvėmis – klaipėdiečiai švenčia Lietuvos atkūrimo gimtadienį
  Miestas nusidažė trispalvėmis – klaipėdiečiai švenčia Lietuvos atkūrimo gimtadienį

  Pasibaigus rytinėms pamaldoms minia klaipėdiečių žingsniavo į Atgimimo aikštę, kur vyko Lietuvos valstybės šimtmečio minėjimas. Ta proga menininkei Aidai Raimondai Pečeliūnienei už neatlygintiną metų darbą įteikta simbolinė Klai...

  17
 • Švelni žiema žada užsibūti
  Švelni žiema žada užsibūti

  Šventinį savaitgalį pajūryje išsilaikys žiemiški orai. Šiandien džiugins viską nubalinsiantis sniegas, o sekmadienį nuotaiką kels šviečianti saulė. ...

  2
 • O. Žalienei – Riterio kryžius
  O. Žalienei – Riterio kryžius

  Ketvirtadienį Prezidentė Dalia Grybauskaitė valstybės atkūrimo 100-mečio proga už nuopelnus Lietuvai ir mūsų šalies vardo garsinimą pasaulyje valstybinius apdovanojimus įteikė 100 Lietuvos ir užsienio valstybių piliečių, tarp jų –...

  8
 • Sukurta originali trispalvė iš balionų
  Sukurta originali trispalvė iš balionų

  Klaipėdos „Verdenės“ progimnazijos bendruomenė Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį paminėjo surengdami pilietinę akciją „Pajūrio vaikai po šimtmečio vėliava“. Minėjime, kuris vyko vasario 15 dieną, dalyvavo kon...

  6
Daugiau straipsnių