Pastatų valdytojai domisi parama

Klaipėdos miesto tarybai bus teikiamas tvirtinti savivaldybės saugomų paveldo objektų sąrašas. Valdytojams tai padės gauti dalinę paramą statinių tvarkybos darbams. Į Kultūros vertybių registrą įtrauktų vietinės reikšmės objektų būklė yra įvairi – nuo apleistų iki jau atnaujintų.

Papildomų reikalavimų nebus

Į savivaldybės saugomų paveldo objektų sąrašą įtraukti 77 pastatai. Pasak Klaipėdos savivaldybės Paveldosaugos skyriaus vedėjo Vitalijaus Juškos, visiems tiems, kurie yra Kultūros vertybių registre, suteiktas ir vietinio reikšmingumo statusas.

Dabar Klaipėdoje nėra nė vieno savivaldybės saugomo kultūros paveldo objekto. Anot V.Juškos, anksčiau tokių buvo apie pusšimtį, tačiau šį sąrašą teko naikinti dėl procedūrinių pažeidimų.

"Klaidos ištaisytos, parengėme vertinimo medžiagą, naują sąrašą ir teiksime jį tvirtinti miesto tarybai", – pasakojo vedėjas.

V.Juška aiškino, kad papildomų reikalavimų vien dėl to, kad pastatai taps savivaldybės saugomi, nebus. Atkreiptas dėmesys, kad šie statiniai ir iki šiol buvo įtraukti į Kultūros vertybių registrą.

"Pagrindinis tikslas, kodėl teiksime tvirtinti šį sąrašą, – kad tokių saugomų statinių valdytojai galėtų kreiptis dėl dalinės paramos tvarkybos darbams", – pabrėžė vedėjas.

Išdalys 100 tūkst. eurų

Tvarką, pagal kurią bus skiriama dalinė parama saugomų kultūros paveldo objektų tvarkybos darbams, miesto taryba patvirtino spalį. Į finansavimą gali pretenduoti ir savivaldybės, ir valstybės saugomi objektai. Iš viso tokių objektų mieste yra 238.

Šiemet šiai programai įgyvendinti planuojama atseikėti mažiausiai 100 tūkst. eurų, kitąmet – du kartus didesnę sumą.

"Ši programa nauja, tad šiemet ir numatyta mažesnė suma. Žiūrėsime, kaip aktyviai saugomų objektų valdytojai teiks paraiškas. Susidomėjimas tikrai yra. Jei norinčiųjų bus daug, tikiu, miesto taryba skirs daugiau lėšų paramai teikti", – vylėsi vedėjas.

Anot V.Juškos, jau rengiamasi skelbti paraiškų priėmimo pradžią, tačiau pirmiau miesto taryba turi patvirtinti savivaldybės saugomų objektų sąrašą.

Mūsų tikslas, kad, pasinaudojus parama, būtų sutvarkyta kuo daugiau pastatų senamiestyje ir naujamiestyje

"Mūsų tikslas, kad, pasinaudojus parama, būtų sutvarkyta kuo daugiau pastatų senamiestyje ir naujamiestyje", – pabrėžė vedėjas.

Žada greitesnius procesus

Uostamiesčio savivaldybė objektų, kurie įtraukti į Kultūros vertybių registrą ir jiems bus suteiktas vietinio reikšmingumo statusas, valdytojams išsiuntė pranešimus, kad statiniai bus pripažinti saugomais savivaldybės. Pateikta ir informacija apie galimybę gauti paramą tvarkybos darbams.

"Išsiuntėme apie 400 registruotų laiškų gruodžio viduryje. Sulaukėme daug skambučių. Gal tik vienas buvo negatyvus. Žmogus aiškino, kad turėjo blogos patirties po to, kai pastatas buvo įtrauktas į Kultūros vertybių registrą. Atsirado papildomų rūpesčių dėl pastato tvarkybos. O dabar papildomų rūpesčių neatsiras, tik galimybė pasinaudoti parama. Blogis jau įvyko, jei galima taip juokauti", – aiškino vedėjas.

Skambinusieji, anot V.Juškos, domėjosi galimybėmis gauti paramą pastatų tvarkybai. Vedėjo nuomone, pastatams tapus saugomiems savivaldybės, visi klausimai, susiję su tvarkyba, turėtų būti sprendžiami greičiau.

"Tada specialiuosius paveldosaugos reikalavimus išduos savivaldybė, taip pat organizuos darbų priėmimą. Visi procesai turėtų vykti greičiau nei su valstybinės reikšmės įstaiga. Savivaldybė vis tiek arčiau žmonių", – pabrėžė vedėjas.

Pastatų būklė skirtinga

Pasak V.Juškos, į Kultūros vertybių registrą įtrauktų vietinės reikšmės objektų būklė varijuoja. Dalis jų prižiūrimi ar jau sutvarkyti, tad jiems nereikės paramos.

Vienas naujausių pavyzdžių, V.Juškos teigimu, yra pastatas, esantis Puodžių g. 27, kur veikė karčema, avalynės dirbtuvės-taisykla, įkurtos gyvenamosios patalpos. Savininkai atkūrė pastato prieškario vaizdą, viduje įrengiami butai.

"Pastaruoju metu tai vienas sėkmingiausių projektų. Tiek metų tas pastatas stovėjo apleistas, sudegęs", – komentavo vedėjas.

Ne taip seniai atnaujinti ir Liepų g. 4, prieš 6–7 metus – Bangų g. 4 pastatai.

Tačiau, V.Juškos teigimu, dar yra daug objektų, kuriems reikia remonto. Tarp tokių – buvęs odos dispanseris, esantis Kūlių Vartų gatvėje 14, senoji vaistinė, įsikūrusi Minijos gatvėje 1.NAUJAUSI KOMENTARAI

o pybiu

o pybiu portretas
i aki jie nesidomi?Užsimanė ant svetimo..į roju nujoti

ezys

ezys portretas
gerai aisku, kad miestas pagrazes, bet privataus turto grazinimas valstybes lesom man vis tiek atrodo keistai.

Frankai

Frankai portretas
"Baltijos" kino teatras greit nugrius, salia isrause "Salamander-Haus" pamatus, aptvere tvora su uzrasu "Privati valda"... Centras primena plota po bombardavimo, karinius filmus galima filmuoti.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Dėl kioskelių dekoro – svarstymai
  Dėl kioskelių dekoro – svarstymai

  Klaipėdos gatvėse dirbantys vaisių ir daržovių pardavėjai prieš mėnesį įsikūrė naujuose kioskeliuose, kuriuos nupirko miesto savivaldybė. Dabar svarstoma, kaip pagražinti šiuos laikinus statinius, kad būtų aišku, kam &scaron...

 • Mesti rūkyti trukdo trys baimės
  Mesti rūkyti trukdo trys baimės

  Atsisakyti fiziškai cigaretės nėra sunku, bet psichologinė priklausomybė išlieka visą gyvenimą. Daugiau nei 10 metų žmonėms padedantis mesti rūkyti pastorius prisipažįsta, kad jam iki šiol kvepia tabako dūmai. Nors paskutinę ...

 • Kuršių mariose – tūkstančiai gulbių
  Kuršių mariose – tūkstančiai gulbių

  Kuršių marias ties Alksnyne jau galima vadinti gulbių mariomis. Besibūriuojantys paukščiai poilsiautojams sukėlė minčių esą sparnuočiai jau ruošiasi traukti į pietinius kraštus. ...

 • Uostamiestyje atnaujinami sporto aikštynai
  Uostamiestyje atnaujinami sporto aikštynai

  Uostamiestyje įsibėgėja mokyklų sporto aikštynų atnaujinimas. Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas pasirašė rangos darbų sutartį, pagal kurią už 872 410 eurų bus sutvarkytas „Verdenės&ldquo...

  1
 • K. Donelaičio aikštėje – nelegalus ženklas
  K. Donelaičio aikštėje – nelegalus ženklas

  Po poilsiautojos priekaišto, kad Klaipėda nėra svetinga keturkojams augintiniams, rastas nelegaliai įrengtas ženklas, draudžiantis vedžioti šunis. Pastarasis stovėjo K.Donelaičio aikštėje. Kas pastatė ženklą, neaišku. ...

  1
 • Klaipėdos darbo biržos reforma patenkinti ne visi
  Klaipėdos darbo biržos reforma patenkinti ne visi

  Įsibėgėjusia Darbo biržos reforma patenkinti ne visi šios įstaigos darbuotojai, ypač neramu tiems, kurių pareigybių nuo rudens neliks. Jie jau gavo atleidimo lapelius. Tačiau vykstant tokioms pertvarkoms, atleidimo lapeliai esą turėtų būti ...

  1
 • Poilsio parke naktimis liepsnoja laužas
  Poilsio parke naktimis liepsnoja laužas

  Poilsio parke naktimis dega laužai, jaunimas linksminasi, liejasi alkoholis, rūkoma ir šiukšlinama. Tokią informaciją gavę Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus valdininkai susiruošė įsitikinti, kad tai tiesa. ...

  1
 • Dėl mobiliojo ryšio telefono – nuostoliai
  Dėl mobiliojo ryšio telefono – nuostoliai

  Ką tik įsigyto naujo mobiliojo ryšio telefono gedimas autošaltkalvį paliko be uždarbio, o jo klientus – situacijos įkaitais. Naujas telefonas sugedo jau po keturių parų, pradingo ir visi meistro turėti klientų kontaktai, dėl to ...

  25
 • Geras oras „lepina“ ir traumomis
  Geras oras „lepina“ ir traumomis

  Traumatologai pagal padidėjusį darbo krūvį jau pajuto, kad pajūryje įsibėgėja vasaros sezonas. Gydytojų pacientais tampa vis daugiau aktyvaus poilsio mėgėjų. ...

 • Korupcijos tinklas raizgė ir Baltiją
  Korupcijos tinklas raizgė ir Baltiją

  Aiškėja, kad Lietuvą apraizgiusio korupcijos voratinklio gijos vedė ir į Baltijos jūrą. ...

  2
Daugiau straipsnių