Pastatų valdytojai domisi parama

Klaipėdos miesto tarybai bus teikiamas tvirtinti savivaldybės saugomų paveldo objektų sąrašas. Valdytojams tai padės gauti dalinę paramą statinių tvarkybos darbams. Į Kultūros vertybių registrą įtrauktų vietinės reikšmės objektų būklė yra įvairi – nuo apleistų iki jau atnaujintų.

Papildomų reikalavimų nebus

Į savivaldybės saugomų paveldo objektų sąrašą įtraukti 77 pastatai. Pasak Klaipėdos savivaldybės Paveldosaugos skyriaus vedėjo Vitalijaus Juškos, visiems tiems, kurie yra Kultūros vertybių registre, suteiktas ir vietinio reikšmingumo statusas.

Dabar Klaipėdoje nėra nė vieno savivaldybės saugomo kultūros paveldo objekto. Anot V.Juškos, anksčiau tokių buvo apie pusšimtį, tačiau šį sąrašą teko naikinti dėl procedūrinių pažeidimų.

"Klaidos ištaisytos, parengėme vertinimo medžiagą, naują sąrašą ir teiksime jį tvirtinti miesto tarybai", – pasakojo vedėjas.

V.Juška aiškino, kad papildomų reikalavimų vien dėl to, kad pastatai taps savivaldybės saugomi, nebus. Atkreiptas dėmesys, kad šie statiniai ir iki šiol buvo įtraukti į Kultūros vertybių registrą.

"Pagrindinis tikslas, kodėl teiksime tvirtinti šį sąrašą, – kad tokių saugomų statinių valdytojai galėtų kreiptis dėl dalinės paramos tvarkybos darbams", – pabrėžė vedėjas.

Išdalys 100 tūkst. eurų

Tvarką, pagal kurią bus skiriama dalinė parama saugomų kultūros paveldo objektų tvarkybos darbams, miesto taryba patvirtino spalį. Į finansavimą gali pretenduoti ir savivaldybės, ir valstybės saugomi objektai. Iš viso tokių objektų mieste yra 238.

Šiemet šiai programai įgyvendinti planuojama atseikėti mažiausiai 100 tūkst. eurų, kitąmet – du kartus didesnę sumą.

"Ši programa nauja, tad šiemet ir numatyta mažesnė suma. Žiūrėsime, kaip aktyviai saugomų objektų valdytojai teiks paraiškas. Susidomėjimas tikrai yra. Jei norinčiųjų bus daug, tikiu, miesto taryba skirs daugiau lėšų paramai teikti", – vylėsi vedėjas.

Anot V.Juškos, jau rengiamasi skelbti paraiškų priėmimo pradžią, tačiau pirmiau miesto taryba turi patvirtinti savivaldybės saugomų objektų sąrašą.

Mūsų tikslas, kad, pasinaudojus parama, būtų sutvarkyta kuo daugiau pastatų senamiestyje ir naujamiestyje

"Mūsų tikslas, kad, pasinaudojus parama, būtų sutvarkyta kuo daugiau pastatų senamiestyje ir naujamiestyje", – pabrėžė vedėjas.

Žada greitesnius procesus

Uostamiesčio savivaldybė objektų, kurie įtraukti į Kultūros vertybių registrą ir jiems bus suteiktas vietinio reikšmingumo statusas, valdytojams išsiuntė pranešimus, kad statiniai bus pripažinti saugomais savivaldybės. Pateikta ir informacija apie galimybę gauti paramą tvarkybos darbams.

"Išsiuntėme apie 400 registruotų laiškų gruodžio viduryje. Sulaukėme daug skambučių. Gal tik vienas buvo negatyvus. Žmogus aiškino, kad turėjo blogos patirties po to, kai pastatas buvo įtrauktas į Kultūros vertybių registrą. Atsirado papildomų rūpesčių dėl pastato tvarkybos. O dabar papildomų rūpesčių neatsiras, tik galimybė pasinaudoti parama. Blogis jau įvyko, jei galima taip juokauti", – aiškino vedėjas.

Skambinusieji, anot V.Juškos, domėjosi galimybėmis gauti paramą pastatų tvarkybai. Vedėjo nuomone, pastatams tapus saugomiems savivaldybės, visi klausimai, susiję su tvarkyba, turėtų būti sprendžiami greičiau.

"Tada specialiuosius paveldosaugos reikalavimus išduos savivaldybė, taip pat organizuos darbų priėmimą. Visi procesai turėtų vykti greičiau nei su valstybinės reikšmės įstaiga. Savivaldybė vis tiek arčiau žmonių", – pabrėžė vedėjas.

Pastatų būklė skirtinga

Pasak V.Juškos, į Kultūros vertybių registrą įtrauktų vietinės reikšmės objektų būklė varijuoja. Dalis jų prižiūrimi ar jau sutvarkyti, tad jiems nereikės paramos.

Vienas naujausių pavyzdžių, V.Juškos teigimu, yra pastatas, esantis Puodžių g. 27, kur veikė karčema, avalynės dirbtuvės-taisykla, įkurtos gyvenamosios patalpos. Savininkai atkūrė pastato prieškario vaizdą, viduje įrengiami butai.

"Pastaruoju metu tai vienas sėkmingiausių projektų. Tiek metų tas pastatas stovėjo apleistas, sudegęs", – komentavo vedėjas.

Ne taip seniai atnaujinti ir Liepų g. 4, prieš 6–7 metus – Bangų g. 4 pastatai.

Tačiau, V.Juškos teigimu, dar yra daug objektų, kuriems reikia remonto. Tarp tokių – buvęs odos dispanseris, esantis Kūlių Vartų gatvėje 14, senoji vaistinė, įsikūrusi Minijos gatvėje 1.NAUJAUSI KOMENTARAI

o pybiu

o pybiu portretas
i aki jie nesidomi?Užsimanė ant svetimo..į roju nujoti

ezys

ezys portretas
gerai aisku, kad miestas pagrazes, bet privataus turto grazinimas valstybes lesom man vis tiek atrodo keistai.

Frankai

Frankai portretas
"Baltijos" kino teatras greit nugrius, salia isrause "Salamander-Haus" pamatus, aptvere tvora su uzrasu "Privati valda"... Centras primena plota po bombardavimo, karinius filmus galima filmuoti.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kultūra uostamiestyje padvelkė teismais?
  Kultūra uostamiestyje padvelkė teismais?

  Dėl dokumentų klastojimo ir esą neaiškių sandorių Dariaus Vaičekausko vadovaujama asociacija Meno kūrėjų sąjunga gali sulaukti prokurorų dėmesio. Klaipėdos savivaldybės auditoriai atliko patikrinimą ir finansinėse ataskaitose nustatė pa...

  4
 • Klaipėdoje – įspūdingas „Laisvės TV“ šou su A. Tapinu
  Klaipėdoje – įspūdingas „Laisvės TV“ šou su A. Tapinu

  Švenčių metu renginių Klaipėdoje netrūksta – „Švyturio“ arena kone kas dieną pasiūlys kažką naujo. Tačiau vienas renginys išsiskiria iš koncertų, miuziklų ir krepšinio. Jau gruodžio 18 dieną, a...

  6
 • Palangos oro uostas aptarnavo rekordinį keleivį
  Palangos oro uostas aptarnavo rekordinį keleivį

  2018-uosius Palangos oro uostas palydi ilgai lauktu rekordu – čia buvo aptarnautas 300 000-asis keleivis. Iki šiol pajūrio oro vartai tokio keleivių srauto dar nebuvo sulaukę. Metai sėkmingi buvo ir iš šio oro uosto skraida...

  1
 • Uostamiesčio baseino šachtoje – eglutė
  Uostamiesčio baseino šachtoje – eglutė

  Klaipėdos baseino nardymo šachtos dugną puošia dviejų metrų dirbtinė kalėdinė eglutė. Ją ten nudangino nardymo klubo "Oktopus" nariai, kurie jau keliolika metų po vandeniu šias šventines puošmenas nardina ...

 • Į saloną – keisti telefono po dvejų metų
  Į saloną – keisti telefono po dvejų metų

  Prieš beveik dvejus metus išmanųjį telefoną nusipirkusi klaipėdietė siekia, kad jis būtų pakeistas nauju. Pasirodo, kol nesibaigė garantijos terminas, pirkėjai turi teisę atsisakyti mobiliųjų telefonų remonto ir atgauti pinigus net i...

  5
 • Protojerėjus: švenčių tradicijos – panašios
  Protojerėjus: švenčių tradicijos – panašios

  Klaipėdos rotušėje apsilankę uostamiesčio stačiatikių dvasininkai bene pirmieji miesto vadovą Vytautą Grubliauską sveikino su artėjančiomis Kalėdomis ir dėkojo už darbą. Kalbų apie politiką ir artėjančius rinkimus nebuvo. ...

  9
 • Latviškos stintos – po 5 eurus
  Latviškos stintos – po 5 eurus

  Stintų uostamiesčio turgavietėse ieškantys klaipėdiečiai – nusivylę. Trumpai ant prekystalių pasirodžiusios pirmosios šviežiais agurkais kvepiančios žuvys prieš savaitę kainavo 7 eurus, o šiuo metu jų uostamiestyj...

  1
 • Švenčių proga nušvito ir paplūdimiai
  Švenčių proga nušvito ir paplūdimiai

  Šią savaitę turėtų būti užbaigti puošti Antrosios Melnragės ir Smiltynės paplūdimiai, į kuriuos, nepaisant subjurusių orų, vis dar užsuka nemažai lankytojų. ...

  1
 • Po avarijos užgeso šviesoforai
  Po avarijos užgeso šviesoforai

  Vienoje judriausių miesto sankryžų vairuotojų laukia kliūčių ruožas. Jau kelios dienos Minijos, Pilies, Sausio 15-osios ir Galinio Pylimo gatvių sankryžoje neveikia šviesoforai. Šioje vietoje susidaro kamšatys, o pėstieji guod...

  11
 • Nemokama kava sukėlė klausimų
  Nemokama kava sukėlė klausimų

  Uostamiesčio verslininkų iniciatyva visą gruodį kava ar arbata vaišinti pensininkus patiems senjorams sukėlė įtarimų. Esą nemokamą karšto gėrimo puodelį kai kuriose Klaipėdos kavinėse senjorai gali gauti tik pateikę pensininko pa...

  15
Daugiau straipsnių