Iš pat ryto – tvanas ir spūstys

Pirmadienio rytas uostamiesčio gyventojams prasidėjo išbandymu rytinėmis spūstimis ir tvano baime. Ties Jakais automobilių eilės nutįso apie tris kilometrus, daugiabučių kiemuose liejosi keiksmai dėl vienas kito nepraleidžiančių vairuotojų, o dėl prastų oro sąlygų patvinusios gatvės virto šaltu dušu pėstiesiems.

Strigo kiemuose ir sankryžose

Vakar rytą kentėjo visi – net ir tie, kurie nevežė savo atžalų į mokymo įstaigas ar darželius.

Socialiniuose tinkluose miestiečiai ūžė pasipiktinimu, kad rugsėjo pradžia jiems atseikėjo tokį krikštą.

Vairuojantieji stumdėsi ilgose automobilių eilėse, keiksnojo eismo nereguliavusius kelių policininkus, kurių didžiausiose kamšatyse nebuvo matyti.

Kiti koneveikė kelių remontininkus, kurie per vasarą nesuskubo pabaigti darbų.

Pietinėje miesto dalyje net neilga kelionė iš daugiabučio kiemo į netoliese esančią mokyklą dviejų vaikų motinai Sandrai virto košmaru.

"20 minučių stypsojau daugiabučio kiemo įvažoje ir niekaip negalėjau išsukti į pagrindinę I.Simonaitytės gatvę. Už manęs stovėjusių automobilių vairuotojai signalizavo, lyg būčiau tyčia kelią užėmusi. Tačiau gatve iš lėto ir nenutrūkstama virtine judėjo automobiliai", – pasakojo pradinukų mama.

Kitas vaikus vežęs klaipėdietis tikino, kad kelionė iš Laukininkų gatvės į Naikupės gatvėje esančią mokyklą užtruko 25 minutes.

"Ilgokai. Bet aš vaikus į mašiną jau 7 val. 10 min. sodinau. Teko anksti keltis, apie šešias – nieko nepadarysi, prasidėjo mokslo metai", – tikino vyras.

Tėvai mano, kad vakar rytą automobilių spūstys susidarė pirmiausiai dėl prastų oro sąlygų.

Pirmąją "rimtą" mokslo metų dieną tėvai nenorėjo išleisti per lietų savo vaikų važiuoti į mokyklas visuomeniniu transportu, tad juos vežė nuosavais automobiliais.

Reikalaus atidaryti gatvę

Policininkų nestebina rugsėjo pradžią gatvėse bei keliuose nusidriekusios automobilių spūstys.

Pasak Kelių policijos biuro vadovo Mindaugo Džermeikos, taip būna kiekvieną mokslo metų pradžią.

Daugybė tėvų į mokyklas bei darželius veža savo atžalas. Tai yra viena pagrindinių spūsčių priežasčių.

"Žinojome, kad bus kamšatys, todėl siuntėme pareigūnus reguliuoti eismą prie Baltijos prospekto ir Šilutės plento žiedinės sankryžos, bet lijo, tad pasipylė pranešimai iš pietinės miesto dalies. Kaip ir dažną dieną pranešta, kad kažkas kažkam užstatė mašiną, kažkas brūkštelėjo stovintį automobilį. Pareigūnams teko skubėti į visas šias vietas ir nebeliko kam reguliuoti eismo karščiausiame taške. Taip yra kiekvieną rytą, kai pabunda pietinės miesto pusės gyventojai, prasideda ir bėdos. Kiemai – ankšti, vėliausiai namo grįžę žmonės nebeturi kur palikti automobilių, užstato įvažas ar kaimyno mašiną. Faktas, kad rytais visos pajėgos kviečiamos reaguoti į C lygio pranešimus ir važiuoja aiškintis, kas kam ką užstatė, kam barkštelėjo", – neslėpė M.Džermeika.

Trijų kilometrų eilė

Piko valandą didžiulės kamšatys susidarė ir pakeliui į Jakų žiedinę sankryžą nuo Palangos ir Šilutės pusės. Čia automobilių eilė driekėsi tris kilometrus.

Kelių policininkai įsitikinę, kad taip yra dėl remontuojamos Tilžės gatvės, tad iš trijų pusių įvažiuojantys automobiliai susigrūda Vilniaus plente.

Ši gatvė turėjo būti baigta remontuoti iki rugsėjo.

Tačiau pareigūnus pasiekė žinia, kad šis remontas dar gali užtrukti, mat dėl tolimesnių darbų šioje gatvėje gali būti bylinėjamasi.

Kelių policijos pareigūnai prašys ir ragins leisti naudotis net neasfaltuota Tilžės gatve, bent tol, kol bus išspręsti su remontu susiję formalumai.

Taip tikimasi bent truputį sumažinti kamšatis pakeliui į miestą.

Siekiant, kad nebūtų rytinių ir vakarinių kamšačių, Šilutės plento asfaltavimo darbai vyksta tik naktimis.

112 – pykčio lavina

Dėl katastrofiškos situacijos, kuri vakar suerzino tūkstančius vairuotojų Klaipėdos prieigose, pyktis socialiniuose tinkluose liejosi visą dieną.

Ankstyvą rytą praleidę prie Jakų valandą, vairuotojai su tokia pat situacija susidūrė ir per pietus. Pavakare ir vėl vairuotojai stojo į kovą su ilgomis automobilių eilėmis.

Vienas vairuotojas, rytą valandą laiko išstovėjęs prie įvažos į pagrindinį kelią Klaipėda– Šilutė, ties Dituva, pratrūko įsiūčiu Bendrojo pagalbos centro operatoriams.

Vyras piktinosi, jog ties šia gyvenviete susidarė tokia spūstis, kad visi Dituvos sodai liko paralyžiuoti, automobiliai čia įstrigo valandai.

"Du žmonės skambino dėl spūsties ties Jakų žiedine sankryža, o vienas pranešė apie spūstį ties Dituva", – tikino Bendrojo pagalbos centro Klaipėdos skyriaus viršininkas Nerijus Žudys.

Ties Dituva automobilių spūstys nusidriekė dėl įrengiamos žiedinės sankryžos vadinamojo Dituvos aplinkkelio pradžioje.

Važiuos per Kairių poligoną?

"Situacija šį rytą Dituvoje buvo tragiška. Ir ne tik dėl remontuojamos žiedinės sankryžos. Kaip tik lygiai 8 val. geležinkeliečiai uždarė Rimkų pervažą. Daryk ką nori su vaikų pilnu automobiliu. Svarstau, kaip teks antradienį brautis į Klaipėdą. Gal teks miškais važiuoti per Kairių poligoną", – vakar teigė dviejų mokyklinukų tėvas Darius.

Pasak žiedinę sankryžą ties Dituva įrenginėjančios įmonės "Lemminkainen Lietuva" atstovo Mariaus Blažio, dėl rekonstruojamos žiedinės sankryžos šioje vietoje itin dažnai susidaro spūstys.

"Čia susiaurėja važiuojamoji kelio dalis. Tačiau mes tikimės, kad dar šio mėnesio pabaigoje bus pradėti asfalto klojimo darbai. Jei leis orai, darbus ketiname baigti iki lapkričio. Tačiau jau paklojus dangą, vairuotojams atsiras papildoma juosta, o važiuojantys nuo Priekulės bus nukreipiami atskira įvaža", – aiškino M.Blažys.

"Ereliai" suko prieš eismą

Nors eismas nuo Jakų žiedinės sankryžos į Tilžęs gatvę ribojamas aitvarais ir eismą draudžiančiu ženklu, tačiau vakar rytą atsirado drąsuolių, išdrįsusių nerti per "plytą".

"Neatlaikė nervai. Jei žmogui reikia patekti į centrinę miesto dalį, o į miestą galima įvažiuoti tik Liepų gatve ir Vilniaus plentu, natūralu, kad ties Jakais susiformavo spūstis", – svarstė kiti klaipėdiečiai, pirmadienio rytą Jakų žiedinę sankryžą keiksnoję 40 minučių, kol įvažiavo į miestą.

Sugadino nuotaiką

Dėl spūsčių nepatogumų patyrė ir keleivių vežėjai.

Pasak Klaipėdos autobusų parko Eksploatacijos departamento direktoriaus Vaido Ramanausko, buvo priversti vėluoti ir priemiestiniai autobusai.

"Sunkiausia situacija buvo ties Dituva, ten driekėsi spūstys. Vienu metu autobusas nuo grafiko atsiliko 26 minutes, kitose stotelėse keleiviai autobuso laukė 10–12 minučių", – teigė V.Ramanauskas.

Lietuje kiaurai peršlapę keleiviai taip pat rodė nepasitenkinimą niekuo dėtiems autobusų vairuotojams.

"Tiek keleivių pirmadienio rytą buvo daugiau priemiesčio autobusuose, tiek ir automobilių keliuose. Eilės driekėsi ir Jokūbavo kelyje. Tačiau šio maršruto autobusas vėlavo tik 5 minutes. Gal greičiau judėjo eismas šiame ruože? Bet tiesa ta, kad nuotaika pirmadienio rytą visiems buvo pagedusi", – pasakojo V.Ramanauskas.

Maudėsi lietuje

Pirmadienio rytą keikė ne tik vairuotojai, bet ir pėstieji.

Ilgą laiką uostamiestyje pliaupęs lietus į neviltį varė pėsčiuosius, kurie sustirę autobusų laukė stotelėse.

O skubėjusieji į darbą pėsčiomis maudėsi šaltame duše, tryškusiame iš po automobilių ratų.

"Liepų gatvėje vairuotojai lekia kaip išprotėję, o gatvė buvo patvinusi. Jau buvo prašvitę, tad vairuotojai galėjo įžiūrėti pėsčiuosius. Mandagu būtų bent pristabdyti prieš balą", – piktinosi autobusų stotelėje išlipusi pensininkė Stanislava, kuri ankstyvą rytą traukė į miesto centre įsikūrusią ligoninę.

Iš tiesų prie rytinio piko prisidėjo ir keliose uostamiesčio vietose smarkaus lietaus nespėjanti sugerti lietaus kanalizacija.

Trumpam vanduo apsėmė įprastas uostamiesčio vietas – po geležinkelio viaduku Herkaus Manto gatvėje, Liepų gatvėje ir Šilutės plente.

Įmonės "Klaipėdos vanduo" dispečeriai sulaukė kelių skambučių dėl lietaus kanalizacijos, tačiau jie nebuvo fiksuoti kaip ypatingi ar pranešantys apie avarinę situaciją.

Tvarkys pralaidas

Įmonės Tinklų departamento vadovas Marius Martinaitis aiškino, kad pirmadienio rytą įmonei priklausančios nuotekų ir lietaus vandens siurblinės dirbo įprastu rėžimu, be didelio apkrovimo.

"Gal tas lietus nebuvo ypač smarkus? Spėjo nutekėti viskas. Galėjo tik trumpam laikui susidaryti didesnė bala. Didesnės problemos būna tada, kai užsikemša nuotekų tinklai, ir tenka važiuoti valyti pralaidas", – pastebėjo M.Martinaitis.

Tradiciškai pirmiausia uostamiestyje patvinsta Šilutės plento dalis ties įmone "Klaipėdos energija".NAUJAUSI KOMENTARAI

visiskas neukiskumas

visiskas neukiskumas portretas
mieste, kiekvienais metais vis tas pats, tose paciose vietose spustys, atrodo kas sprendimus priimineja tas nevazineja gatvemis , gatves tvinsta nuolat po didesnio lietaus, Rimku gelezinkeli uzdarineja kai visi vaziuoja i darba is is darbo, jokiu veiksmu, state SDG daug zadejo bet miestas nieko negavo o miesto meras negeba issireikalauti,... ai galima daug visko surasyti, bet niekas nesikeicia kaip kokiame Sibire

Adas

Adas portretas
Juk dabar nesunku įrengti kameras tose miesto strateginėse vietose ir pamatę spūstis policijos ekipažai turėtų reaguoti.

Tomas

Tomas portretas
Tai kodėl gatvės patvinsta tose pačiose vietose ir niekas nesiima jokių priemonių,kad padėtis pasikeistų. Be to kartais siutina policijos nelankstumas. Juk jeigu matote,kad didžiulės eilės nusidriekė-siūskite ekipažą ,kad eismą reguliuotų.Kai reikia mašinas sustabdyti patikrinimui,-tai tų ekipažų stovi keliatas o esan reikalui jų nematyti.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Estakadą į Rusnę statys „Kauno tiltai“ ir Tiltų ekspertų centras
  Estakadą į Rusnę statys „Kauno tiltai“ ir Tiltų ekspertų centras

  Estakadą nuolat potvynių užliejamame kelyje Šilutė–Rusnė už 9,46 mln. eurų statys įmonių „Kauno tiltai“ ir Tiltų ekspertų centras konsorciumas. ...

 • Ginklai nuo paniką sėjančios infekcijos – paprasti
  Ginklai nuo paniką sėjančios infekcijos – paprasti

  Meningokokinės infekcijos rizika padidėja žiemą, tad vis dažniau galima išgirsti pranešimų apie naujas aukas. Tačiau specialistai atkreipia dėmesį, kad nuo paniką sėjančios infekcijos kartais galima apsisaugoti paprastais būdais. ...

 • Žvejams kaip ir jūrininkams – speciali sutartis
  Žvejams kaip ir jūrininkams – speciali sutartis

  Žvejai iki šiol laivuose laikyti tarsi žemesne kasta, prilyginti jūrininkams. ...

  4
 • Neliko grėsmės palikti ratus
  Neliko grėsmės palikti ratus

  Daugiabučių namų kiemuose, kur kasdien važinėja daugybė automobilių, netikėtai atsirandančios duobės gyventojams virsta galvos skausmu. Tačiau savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus darbuotojai tikina, kad mašinų ratų laužyti neverta. Gav...

 • Į šilumos ūkį investuos beveik 30 mln. eurų
  Į šilumos ūkį investuos beveik 30 mln. eurų

  Per penkerius metus įmonė "Klaipėdos energija" įrangai ir vamzdynams planuoja atseikėti apie 30 mln. eurų. Tai padės sumažinti šilumos gamybos sąnaudas ir nuostolius trasose, pagerinti energijos tiekimą vartotojams. ...

  3
 • Teismas: konteineriniai tualetai Palangoje buvo pastatyti nelegaliai
  Teismas: konteineriniai tualetai Palangoje buvo pastatyti nelegaliai

  Klaipėdos apygardos administracinis teismas paskelbė, kad konteineriniai tualetai Palangos paplūdimyje šią vasarą buvo pastatyti nelegaliai, antradienį pranešė „Lietuvos ryto“ televizija. ...

  12
 • Išrinktos uostamiesčio judriausios klasės
  Išrinktos uostamiesčio judriausios klasės

  Klaipėdos moksleiviai antrą kartą varžėsi dėl judriausios klasės titulo. Antradienį Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras organizavo moksleivių konkurso „Judriausia klasė“ finalinį etapą. Šio konkurso tikslas ne&nbs...

 • Atvers eismą Tilžės gatve
  Atvers eismą Tilžės gatve

  Rekonstruojama Tilžės gatvės dalis pagaliau bus atverta vairuotojams. Eismą šios arterijos ruože nuo Jakų žiedinės sankryžos iki geležinkelio pervažos planuojama atidaryti jau savaitgalį. ...

  2
 • Socialdemokratų krizė: partinių skyrybų pasekmės
  Socialdemokratų krizė: partinių skyrybų pasekmės

  Socialdemokratų partijos susiskaldymas palietė ir atskilusių Seimo narių sekretorių-padėjėjų gyvenimus. Dalis jų jau neteko darbo, nes nepasekė paskui savo patronus ir liko senojoje socdemų gvardijoje. Viena tokių – klaipėdietė Lilija Petra...

  9
 • Elektroninė sistema egzaminuoja nervus
  Elektroninė sistema egzaminuoja nervus

  Ilga meditacija, žiūrint į kompiuterio ekraną, lakstymas nuo vieno kompiuterio prie kito, neaiškus burbuliavimas ar net keiksmažodžių virtinė – tokių situacijų liudininkai pastaruoju metu tampa gydytojų pacientai ar vaistinių klientai....

  3
Daugiau straipsnių