Plytinės kamino likimas pasiklydo popieriuose

Plytinės kaminas, vos netapęs nusižudyti ketinusios moters mirties vieta, vėl priminė apie save ir būtinybę būti nugriautam.

Tačiau pinigų išmontuoti kaminą bent artimiausiu metu nėra numatyta.

Nemažai klaipėdiečių sekmadienį stebėjo kraują stingdantį vaizdą - į beveik 50 metrų aukščio Plytinės kaminą įlipo moteris ir ketino nuo aukšto statinio nušokti. Ją išgelbėjo į įvykio vietą iškviesti ugniagesiai gelbėtojai. Bet ir jie rizikavo savo gyvybe, nes lipant į kaminą, nuo jo ėmė byrėti plytos.

Vadinamajame plytinės rajone gyvenantys klaipėdiečiai jau bemaž penkerius metus siekia, kad kaminas būtų nugriautas, nes jis kelia grėsmę aplinkiniams. Kaminas grasina bet kada nugriūti - jis yra pasviręs, kai kuriose vietose suskilinėjęs, o pakilus stipresniam vėjui atplėštos plytos krenta 50 metrų spinduliu aplink jį. Todėl šiaurinėje miesto dalyje, Rėvos gatvėje gyvenantys ir dirbantys žmonės kasdien jaučiasi lyg ant parako statinės.

Dar 2006 metais gyventojus nuo kamino griūties valdininkai ėmė ginti tik po prokurorų raginimų - buvo pradėta pastato pripažinimo bešeimininkiu procedūra. Ji truko gana ilgai, nes buvo privaloma tris kartus per devynis mėnesius spaudoje paskelbti skelbimą, jog ieškoma kamino savininkų. Jie neatsirado, todėl 2008 metų rudenį Klaipėdos apylinkės teisme atversta byla dėl pastato pripažinimo bešeimininkiu.

„Teismas pripažino kaminą bešeimininkiu, todėl šį statinį galima nugriauti. Šias procedūras yra perėmusi Klaipėdos savivaldybė“, - aiškino Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros inspekcijos Klaipėdos teritorinio skyriaus vedėja Lilija Misiulienė.

Miesto savivaldybės Statinių priežiūros poskyrio vedėja Galina Čichun teigė, jog merijos dar nėra pasiekęs aktas, jog Plytės kaminas yra pripažintas bešeimininkiu objektu.

„Kol tokio akto nėra, nieko negalime daryti. Be to, reikia ir numatyti lėšų jam nugriauti, o kiek žinau, pinigų nėra“, - teigė G.Čichun.

Plytinės kaminas kaip statinys dokumentuose pirmą kartą paminėtas 1907 metais. Jis buvo Purmalių plytinės kaminas. Tačiau jau daug metų plytinė nebeveikia, tad ir kaminas yra nebereikalingas. Jis nėra saugotina kultūros vertybė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių