Po avarijos – likimo kirčiai

Jauną klaipėdietį Maksimą Suchanovą suluošinęs neblaivus vairuotojas šiandien nesijaučia kaltas ir neketina jam mokėti teismo priteistos sumos. Čia bejėgiai net antstoliai, nes nuteistasis jokio turto esą neturi, oficialiai niekur nedirba ir, regis, neketina išpirkti savo kaltės, dėl kurios sugriovė kito žmogaus gyvenimą. Maža to, prokurorai jo veiksmuose nemato nusikaltimo sudėties.

Nelemtas vasaros savaitgalis

2011-ųjų rugpjūtį buvo praėjęs tik mėnuo po Maksimo vestuvių.

Tąsyk jaunavedžių pora su keliais draugais ilsėjosi prie Gargždų vandens karjero.

Kompanijoje buvo ir jam mažai pažįstamas S. Paskui jis turės didelės reikšmės Maksimo tolesniam likimui.

Tada poilsiautojams pritrūko alaus. Nors ir buvo kiek išgėręs, S. pasiūlė draugams kartu nuvažiuoti iki degalinės ir nusipirkti dar.

Maksimas ir jo bičiulis Aleksejus įsėdo į S. automobilį.

Kaip paaiškėjo po to, S. tada neturėjo vairuotojo pažymėjimo – jo buvo netekęs, nes neseniai vairavo išgėręs, maža to, S. priklausantis BMW buvo ir be galiojančios techninės apžiūros.

Prie vairo demonstruodamas savo "šaunumą", S. sukėlė dulkių debesį ir išdūmė link degalinės. Kelias, kuriuo važiavo, buvo remontuojamas, greitis ribojamas iki 40 km/val.

Po kelių minučių BMW kliudė kelio ženklą "Stovėti draudžiama", nulaužė reklaminį degalinės stendą ir apvirto.

Vėliau liudininkas pasakojo, kad pribėgęs prie automobilio pamatė iš mašinos lendantį vairuotoją, o du viduje sėdėję keleiviai buvo prispausti, abu – be sąmonės.

Maksimas sėdėjo ant galinės sėdynės. Jis nukentėjo labiausiai.

Vyrui lūžo keli stuburo slanksteliai, o tai reiškė, kad be neįgaliojo vežimėlio judėti jis nebegalės.

Kompensacijų mokėjimą nutraukė

Teismas vyko 2013-ųjų vasarį.

S. pripažino savo kaltę ir labai gailėjosi. Todėl skirdamas bausmę teismas tai pripažino lengvinančia aplinkybe.

"Kaltinamasis neturi šeimos, niekur nedirba, anksčiau neteistas, nusikalto pirmą kartą ir padarė neatsargų nusikaltimą, tačiau sukėlė itin ilgalaikes neigiamas pasekmes dviem asmenims, tai padarė elgdamasis rizikingai, šiurkščiai pažeisdamas Kelių eismo taisykles", – rašoma Klaipėdos rajono apylinkės teismo nuosprendyje.

S. buvo nubaustas laisvės atėmimu dvejiems metams, atidedant bausmės vykdymą trejų metų laikotarpiui.

Teismas nukentėjusiojo Maksimo naudai iš kaltininko S. priteisė 36 tūkst. eurų.

Nuteistasis savo įsipareigojimus tvarkingai vykdė nuo 2013 m. balandžio iki 2014-ųjų pabaigos, ir nukentėjusiajam pervedė 2 896 eurus, vėliau – dar 1,7 tūkst. eurų.

Kaip tik tuo metu jam baigėsi atidėtasis laisvės atėmimo terminas.

Tada S. ir nusprendė priteistų pinigų Maksimui nebemokėti.

Prasidėjo susirašinėjimas SMS žinutėmis ir S. atsikalbinėjimai.

"Labas, atleisk, kad neatsiskaito su manimi, pažadėjo pervesti poryt. Iš karto pervesiu".

"Maksimka, savaitgaliais bankas nedirba. Pirmadienį pasiskolinsiu, išsiųsiu 9 val. ryto."

"Labas, nesuvaikščiojo, nes skirtingi bankai. Mes Vilniuje, tik susitvarkėme viską. Viskas bus. Žadėjo ketvirtadienį, pirmadienį būtinai bus."

Tokias žinutes iš S. Maksimas gavo dar šių metų sausį, tačiau teismo priteisti pinigai nepervesti iki šiol.

Bejėgiai net antstoliai

Nematydamas kitos išeities, Maksimas dėl teismo sprendimo vykdymo kreipėsi į antstolio Aleksandro Selezniovo kontorą.

Tačiau ir antstolis šiuo atveju, pasirodo, bejėgis.

Jokių saugiklių tokiu atveju prieš žmogų, nemokantį teismo priteistų pinigų, nėra, nes jis savo bausmę jau atliko.

"Matematikoje egzistuoja universalus skaičius nulis. Nulį gali pridėti, padauginti, atimti, padalinti. Nuo to jo esmė nesikeičia. Jis ir lieka nuliu. Jokių saugiklių tokiu atveju prieš žmogų, nemokantį teismo priteistų pinigų, nėra, nes jis savo bausmę jau atliko. Kol jam grėsė realus įkalinimas, jis gi tuos pinigus nekentėjusiajam pervesdavo. Kai tik ta grėsmė išnyko, jis liovėsi mokėti ir piktybiškai nevykdo teismo sprendimo", – konstatavo A.Selezniovas.

Antstolis teigė, kad tokiu atveju kreditorius, tai yra M.Suchanovas, turėtų kreiptis į ikiteisminio tyrimo institucijas dėl piktybinio teismo sprendimo nevykdymo.

"Esamą situaciją vertinčiau kaip labai blogą. Juk žmogus atsidūrė bėdoje ne dėl savo kaltės, jis suluošintas visam gyvenimui, o tas asmuo, kuris turi įpareigojimą mokėti už tai kompensacijas, realiai jų nevykdo. Apmaudu, bet jokių svertų priversti jį mokėti tuos pinigus mes neturime, nes jis niekur oficialiai nedirba, arba gauna neoficialių pajamų, kurių mes "pačiupinėti" negalime. Tokiu atveju belieka tik pakelti rankas", – apgailestavo A.Selezniovas, pripažindamas, jog jam nuoširdžiai gaila, kad negalėjo padėti nukentėjusiajam.

Prokurorai nusikaltimo nemato

Maksimas kreipėsi į prokurorus, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl S. teismo įpareigojimų nevykdymo.

Prieš dvi dienas Maksimas gavo prokurorų atsakymą, kad pradėti ikiteisminį tyrimą jie atsisako, nes S. veiksmuose jie "nemato nusikalstamos veikos".

"Nusikalstamos veikos požymių nebuvo nustatyta, todėl ikiteisminio tyrimo nusprendėme nepradėti. Tačiau šitas mūsų sprendimas yra skundžiamas, taigi M.Suchanovas gali pasinaudoti apskundimo teise, nes mes nenustatėme nusikaltimo požymių", – paaiškino Klaipėdos apylinkės prokurorė Lina Karbauskienė.

Iš valstybės – jokios pagalbos?

Tokiais atvejais, kai nukentėjusieji paliekami likimo valiai, pagalbos galima tikėtis iš valstybės.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nieks kits čia nekalts, mergužėle tu pati...

Nieks kits čia nekalts, mergužėle tu pati... portretas
Ar kas per prievartą tempė į girto budulio vairuojamą automobilį? "Maksimka" yra ne nukentėjusysis, o nusikaltimo bendrininkas, tegul neieško teisybės dabar.

Vardas*

Vardas* portretas
Is dalies pats kaltas , kad su isgerusiais vazineja. Bet tik gal 10% , toliau galiu palinket tik pozityvo, jegu , bei rasti ta laime su kuria pasensi. Laikykis. O siaip anstoliai greit randa kaip atimti pinigus , o cia suzinoti kur dirba , bei surinkti info , kad gauna pajamas jau jiems ne motais. Matyt mazai atseikeja.

Anonimas

Anonimas portretas
manau kad dievas jam paskirs ko užsitarnavo
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos „Neptūnas“ rado naują generalinį rėmėją
  Klaipėdos „Neptūnas“ rado naują generalinį rėmėją

  Krepšinis Klaipėdoje sulaukia vis daugiau kraštiečių dėmesio, todėl vietos verslas džiaugiasi galėdamas prisidėti prie krepšinio klubo veiklos. Klaipėdos „Neptūno“ komanda sulaukė dar vieno rėmėjo. ...

  1
 • Klaipėdoje įamžins kariuomenės šimtmetį
  Klaipėdoje įamžins kariuomenės šimtmetį

  Minint Lietuvos valstybės ir kariuomenės šimtmetį, valdininkai nutarė kariuomenės ženklą pastatyti Šiaurės rage. Kur atsiras karininkų uostamiesčiui dovanotas stiebas su istorine vėliava, vis dar neaišku. ...

  1
 • Pilies tilto nebekels iki pavasario
  Pilies tilto nebekels iki pavasario

  Pilies tiltas turėjo būti keliamas kasdien po du kartus iki spalio pabaigos. Tačiau šį procesą nuspręsta nutraukti anksčiau. Pokyčius nulėmė ne tik menkas tilto kilnojimo poreikis, bet ir prieš dvi savaites pajūryje praūžusi audra. ...

 • Paskutinė kruizinio sezono kregždė
  Paskutinė kruizinio sezono kregždė

  Penktadienį savo viešnage Klaipėdoje kruizinį sezoną turėtų pabaigti čia atplauksiantis laivas "Marco Polo". Skaičiuojama, jog Klaipėdą šią vasarą aplankė apie 70 tūkst. turistų, kuriuos atplukdė 60 keleivinių laineri...

 • Gyventojai – prieš eismą Melnragėje
  Gyventojai – prieš eismą Melnragėje

  Melnragės gyventojai išreiškė norą kai kuriose gyvenvietės gatvėse numatytu laiku riboti motorinių transporto priemonių eismą. Žmonės piktinasi, kad automobilių ir motociklų skleidžiamas triukšmas vakarais drumsčia vietinių ...

  15
 • Įvažiavimas į Klaipėdą ketvirtadienį buvo paralyžiuotas
  Įvažiavimas į Klaipėdą ketvirtadienį buvo paralyžiuotas

  Ketvirtadienio rytas važiuojantiems į Klaipėdą per Jakų transporto žiedą prailgo – automobilių susidūrimas Vilniaus plente sustabdė mašinų srautą. ...

  12
 • Klaipėdoje pareigūnai mokysis suvaldyti incidentą SGD terminale
  Klaipėdoje pareigūnai mokysis suvaldyti incidentą SGD terminale

  Įvairių institucijų pareigūnai Klaipėdoje treniruosis suvaldyti incidentą suskystintųjų gamtinių dujų terminale. ...

  7
 • Klaipėdoje nesuveikė keturi pavojaus įrenginiai
  Klaipėdoje nesuveikė keturi pavojaus įrenginiai

  Trečiadienio vidurdienį uostamiestyje užkaukusios sirenos išgąsdino nedaugelį. Tuo metu, kai aidėjo pavojaus signalas, žmonės skubėjo pietų ir nė neabejojo, kad jų gyvybėms negresia joks pavojus. ...

  8
 • Bankai jau ima valdžią?
  Bankai jau ima valdžią?

  Vienos Klaipėdos įmonės vadovas nustėro, kai išėmus palyginti nedidelę grynųjų sumą bankas blokavo bendrovės sąskaitą. Apie šį ketinimą nė nebuvo pranešta telefonu. Kraštutinėmis priemonėmis komerciniai bankai teigi...

  22
 • KU rektoriaus rinkimai – lyg ant ledo lyties
  KU rektoriaus rinkimai – lyg ant ledo lyties

  Vienas Klaipėdos universiteto steigėjų, uostamiesčio politikas Vytautas Čepas po rektoriaus rinkimų išreiškė apgailestavimą, kad įstaigos vadovas nebuvo išrinktas iš karto. Esant tokiai sudėtingai universiteto situacijai, ...

  9
Daugiau straipsnių