Poilsiautojams – perspėjimai dėl pavojų miškuose

Sušilęs oras gundo pasinerti į gamtos malonumus. Tačiau specialistai įspėja – erkės, uodai, gyvatės, grybai ir netgi gėlės gali sukelti skausmingų pasekmių sveikatai.

Miškuose tyko pavojai

Specialistai perspėja, kad poilsiaujantys gamtoje turėtų būti atidūs – pagalbos jau prireikė vienam apskrities gyventojui, užsikrėtusiam Laimo liga. Klaipėdos visuomenės sveikatos centro specialistė Vilija Pečkauskienė pasakojo, kad į gamtą išsiruošę klaipėdiečiai turėtų saugotis erkių.

„Šių parazitų šiemet ypač daug. Registruotas pirmasis Laimo ligos atvejis. Kretingos rajono gyventojai erkė įsisiurbė kaimo sodybos kieme“, – tikino specialistė.

Prieš savaitę specialistai tikrino erkių gausumą ir patys nuo savo rūbų rinko ropojančias erkes.

Į gamtą susiruošusiems gyventojams svarbu pasirinkti tinkamą aprangą, miškuose vaikščioti išmintais takais. Erkės savo aukų tyko 20 cm aukščio žolėje.

Apsinuodijimų kontrolės ir informacijos biuro vedėja Laima Gruzdytė sakė, kad šalyje registruotas ir pirmasis nuodingos gyvatės, angies, įkandimo atvejis.

„Jos įkandimas nėra mirtinas. Bet saugotis reikėtų. Einant į mišką vertėtų pasirūpinti tinkama avalyne“, – perspėjo L.Gruzdytė.

Į lėkštę – tik gerai paruošti grybai

Į miškus traukiantys gyventojai perspėjami nesusigundyti pirmaisiais grybais.

„Miškuose pasirodė pirmieji bobausiai. Reikėtų žinoti, kad mažiausiai nuodingas yra valgomasis bobausis. Šiuos grybus reikia nuvirti kelis kartus, keičiant vandenį. Grybuose esantis giromitrinas yra tirpus vandenyje. Bobausius galima ir džiovinti“ – aiškino L.Gruzdytė.

Daugelyje šalių bobausiai laikomi nuodingais grybais.

„Pirmieji apsinuodijimo bobausiais simptomai yra tokie, kaip ir apsinuodijimo kitais grybais. Tai yra pykinimas, vėmimas, pilvo raižymas, viduriavimas. Tik klaidina tai, kad simptomai gali pasireikšti po poros valandų ar net po poros dienų“, – pabrėžė specialistė.

Bobausiai pavojingi tuo, kad jie pažeidžia nervų sistemą ir gali sukelti stiprius traukulius.

„Tokiais atvejais reikia skirti priešnuodžių. Visais atvejais reikia pasitarti su gydytojais, nes toks apsinuodijimas gali būti pavojingas gyvybei“, – akcentavo L.Gruzdytė.

Karštyje – vabzdžių ataka

Specialistė pastebėjo, kad sveikatai gali būti pavojingi net namuose ar prie namų auginami augalai.

„Prie namų auginami hiacintai, krokai, rūtos, ricinmedžiai, durnaropės gali sukelti įvairių reakcijų. Reikia atkreipti dėmesį tiems, kurie turi mažų vaikų. Verta žinoti savo aplinkoje augančių augalų poveikį. Net šiuo metu pradedančios žydėti pakalnutės gali būti pavojingos, nes jos yra nuodingos“, – kalbėjo L.Gruzdytė.

Medikai jau pabrėžia, kad kreipiasi pirmieji pacientai, nukentėję dėl vabzdžių įkandimų.

„Šiemet labai daug uodų, yra nukentėjusių nuo mašalų. Jei ilgai laikysis karšti orai, suaktyvės vapsvos, bitės“, – prognozavo specialistė.

Poilsiautojai gamtos prieglobstyje turėtų pasirūpinti tinkamu maistu, vandens atsargomis. Nesaugu į gamtą neštis pieno ir kitų greitai gendančių produktų.NAUJAUSI KOMENTARAI

paly

paly portretas
palyginus su erkėm ir gyvatėm iš Gedimino prospekto, miškų parazitus galima ant žaizdų dėt...

realybė

realybė portretas
baisiausia tai gazproma, Kauno merą ir Vėsaitę miške sutikti.
VISI KOMENTARAI 2

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių