„Poilsio parkas“ keliaus į likvidatorių rankas

Vasaros estradą ir Klaipėdos poilsio parke esančius pastatus valdžiusi savivaldybės įmonė „Poilsio parkas“ greičiausiai bus likviduota.

Žingsniui pradėti bendrovės likvidavimo procedūras – rengti tokį miesto tarybos sprendimo projektą – ketvirtadienį pritarė Klaipėdos miesto tarybos kolegija.

Viena pagrindinių priežasčių, kodėl reikia likviduoti „Poilsio parką“, nurodyta įmonei gresiantis bankrotas.

1995 metais, kai Valstybinis kultūros ir poilsio paraks buvo perregistruotas į uždarąją akcinę bendrovę „Poilsio parkas“, jos įstatinis kapitalas siekė 937 tūkst. litų. Nuo savo gyvavimo pradžios įmonė patyrė 547 tūkst. litų nuostolių.

„Jei ir toliau taip bus, reikės kalbėti ne apie įmonės likvidavimą, o jos bankrotą. O tuomet kyla grėsmė prarasti ir turtą“, - teigė Klaipėdos savivaldybės Finansų ir turto skyriaus vedėja Aldona Špučienė.

„Poilsio parkui“ priklauso Vasaros koncertų estrada, Klaipėdos poilsio parke esantis administracinis pastatas, du sandėliai, tualetas, skaitykla-veranda.

A.Špučienės teigimu, Vasaros estrada yra nekomercinės paskirties objektas, todėl ji turėtų būti savivaldybės nuosavybė, išlaikoma iš miesto biudžeto lėšų.

Tačiau savivaldybė paprastai perimti šio turto iš „Poilsio parko“ perimti negali, nors ir yra įmonės savininkė.

Perimti turtą galima tik dviem būdais – jį iš bendrovės nusipirkti arba įmonę likviduoti. Vasaros estrados likutinė vertė yra beveik 600 tūkst. litų.

Savivaldybei priklauso 97,9 proc. „Poilsio parko“, kitus 2,1 proc. valdo keli privatūs žmonės, todėl likviduojant įmonę reikės ieškoti būdų, kaip su jais atsiskaityti už jų turimas akcijas.

Be to, kai kurie kolegijos nariai suabejojo, ar verta skubėti dabar likviduoti „Poilsio parką“. Savivaldybėje yra sudaryta darbo grupė, kuri iki rugsėjo 1-osios turi pateikti išvadą, kokiu būdu turi būti valdomas atgimstantis Klaipėdos poilsio parkas.

„Bendrovė „Poilsio parkas“ buvo valdoma neūkiškai. Jos likimas pats savaime išsispręs, kai bus nuspręsta, kas turi administruoti Klaipėdos poilsio parką. Mano įsitikinimu, tai turi įmonė ‚Poilsio parkas“ ir nereikės leisti pinigų jos likvidavimui“, - savo nuomonę kolegijos nariams reiškė visuomeninio judėjimo „Klaipėdieti! Atgaivink poilsio parką“ vadovė Jolanta Norkienė.

Nepaisant išsakytų abejonių, miesto tarybos nariai valdininkams davė leidimą pradėti rengtis bendrovės „Poilsio parkas“ likvidavimui.


Šiame straipsnyje: Poilsio parkas

NAUJAUSI KOMENTARAI

tai

tai portretas
Įdomu ,kas nusitaikęs liberastiškai vietoje vasaros estrados iškelti dangoraižį- laukiame tęsinio :)))

Parko chebra

Parko chebra portretas
O buvęs vadas V.U. namuką parko sąskaita, tai pasistatė.Je je.

Naglis Puteikis

Naglis Puteikis portretas
Visiškai pritariu Jolantai Norkienei, kad negalima skubėti šios įmonės likviduoti. Skubėjimas primena senas istorijas su UAB "Miško verslu" ir "Dekoratyviniais želdiniais". 000 pradėjau dirbti iš esmė bankrutavusiame AB "Klaipėdos laivų remonte". Po 4 metų buvo gražinti beveik visi įsiskolinimai (7 mln. Lt), įmonė pradėjo dirbti pelningai, liko kolektyvo branduolys (apie 130 darbuotojų). Jei kokia nors įmionė, turinti pastatų ir estradą tokioje vietoje dirba nuostolingai, reikia pažiūrėti, iš ko susidaro nuostoliai - tada ji pradės dirbti pelningai. Matyt turi kažkokių problemų - gal darbuotojų per daug, gal neišnuomoja tinkamai esamo turto, gal neišnaudoja gerų parko ir estrados galimybių. Tą turi daryti įmonės valdyba, kurioje yra savivaldybės darbuotojai. Gal jie netinkamai kažką daro.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių