Policijoje – patarėjo pareigos: dėl griežtų reikalavimų pareigūnų išsilavinimui kyla keblumų

Policijoje atsirado nauja pareigybė – patarėjai. Į šias naujas pareigas neretai skiriami padalinių vadovais dėl nepakankamo išsilavinimo dirbti negalintys pareigūnai.

Neatitiko reikalavimų

2016 m., policijai vadovaujant generaliniam komisarui Linui Pernavui, buvo pakeistos kai kurios Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statuto nuostatos.

Vienas punktų skelbė, kad nuo 2021 m. pradžios komisariatų vadovai ir valdybų viršininkai turi būti įgiję aukštąjį teisinį išsilavinimą.

Įvykdyti šią sąlygą aukštojo, bet ne teisinio mokslo diplomą turintys policijos vadovai galėjo per penkerius metus. Papildomos studijos paprastai užtrunka pustrečių metų. Kai kurie pareigūnai taip ir pasielgė. Bet ne visi.

Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate du aukštas pareigas einantys pareigūnai nebeatitiko jiems keliamų išsilavinimo reikalavimų, nors Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas nė vienam jų neturėjo priekaištų dėl tarnybos.

Taip išeina, kad kažkada žmogaus turimas išsilavinimas tiko, o paskui – jau nebe.

Praėjusių metų pabaigoje su bendradarbiais atsisveikino Klaipėdos rajono policijos komisariato viršininkė Rasa Stasiulaitienė. Moteris jau buvo ištarnavusi policijoje 20 metų, tad tapo vidaus reikalų sistemos pensininke.

Neskuba atsisveikinti

Kitas vienai Kriminalinės policijos valdybai vadovaujantis pareigūnas nusprendė likti tarnyboje. Daugiau nei 25-erius metus policijoje dirbantis vyras yra pelnęs neabejotiną autoritetą ir yra gerai vertinamas už savo dalykines savybes. Būtent todėl buvo ne kartą apdovanotas ir paskatintas už puikią tarnybą.

Kadangi valdybai negali vadovauti, dabar jis vadinamas laikinuoju vadovu, oficialiai jo pareigos – patarėjas.

„Aišku, kad kai kuriems žmonėms buvo sunkumų įgyti teisinį universitetinį išsilavinimą, o įsakymu apriboti jų teisėti lūkesčiai. Taip išeina, kad kažkada žmogaus turimas išsilavinimas tiko, o paskui – jau nebe. Tokiems pareigūnams buvo siūlomos kitos pareigos. Mes stengsimės juos išlaikyti ir rasime jiems vietą. Tokių darbuotojų nebuvo daug, – paaiškino A.Motuzas. – Kadangi visoje Lietuvoje prie valdybų buvo įsteigtos patarėjų pareigybės, vienas mūsų pareigūnų sutiko juo tapti. Patarėjo funkcijos iš esmės yra kitokios nei valdybos vadovo. Tai yra labiau analitinis darbas, patarėjai dalyvauja tiriant nusikaltimus, kontroliuoja tyrimus, jie būna įtraukti kaip stebėtojai į tyrimų grupės veiklą, padeda bendradarbiauti su kitomis valdybomis ir prokuratūra, sprendžia organizacinius klausimus. Kai kur jų reikia, kai kur jie galbūt nebūtini.“

Painiavos netrūksta

Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate dabar dirba vienas patarėjas, tačiau kituose apskričių komisariatuose jų yra daugiau.

Dėl griežtų reikalavimų pareigūnų išsilavinimui kilo ir daugiau keblumų.

Keli aukštas pareigas užimantys pareigūnai yra įgiję universitetinį, bet ne teisinį aukštąjį išsilavinimą, kolegijose gavę teisinį, bet ne universitetinį išsimokslinimą.

Ar tokius diplomus turintys policininkai atitinka naujojo statuto nuostatas, iki galo neaišku, bet dėl jų likimo kol kas nebuvo kilę klausimų.

Dar iki reikalavimo būtinai įgyti universitetinį teisininko diplomą įsigaliojimo atrankose į policijos padalinių vadų pozicijas būdavo skiriami tik tokį išsilavinimą turintys pareigūnai.

A.Motuzas patikino, kad jauni pareigūnai vis dažniau siekia ne tik aukštų postų, bet ir teisinio išsilavinimo, todėl per atrankas visada yra iš ko rinktis.

Netrukus bėdų dėl nepakankamo aukštus postus užimančių policininkų išsilavinimo nebebus. Gal tada išnyks ir patarėjų poreikis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

pritariu klaipėdai

pritariu klaipėdai portretas
nu bet tikrai, kaip tokį užtarimą gauti kai nusikaltimai neatskleisti...?

Klaipeda

Klaipeda portretas
Per trisdešimt tarnybos metu nesugebėti baigti teisês moksļų Zigmai tikrai gêda, bet čia gal su gebêjimu mokytis problema. Bet kur kitur neatitinkantis kvalifikacijos reikalavimų ir neturintis kompetencijos į žemesnes pareigas arba atleidžiamas. Zigmas būti patrulių nenori oi nenori.

Aha

Aha portretas
Paziurejus ir paklausius visu tu exMe atseit politiku aisku , kad su issilavinimu nekazka...
VISI KOMENTARAI 20

Galerijos

  • Lietuvos jūrų muziejuje prasideda 45-asis sezonas
    Lietuvos jūrų muziejuje prasideda 45-asis sezonas

    Lietuvos jūrų muziejus pradeda 45-ąjį sezoną, dirbdamas ne tik savaitgaliais, o nuo trečiadienio iki sekmadienio. ...

  • Skulptūrų parke inkilai patys neatsiranda
    Skulptūrų parke inkilai patys neatsiranda

    Skulptūrų parkas, pritraukiantis vis daugiau lankytojų, sulaukia ir pastabų. Antai kažkas teigė pastebėjęs, esą parke gerokai sumažėję inkilų, o kai kurie likę – aplūžę ir nebetinkami sparnuočiams gyventi. ...

    3
  • Kiemams Klaipėdoje tvarkyti – solidi suma
    Kiemams Klaipėdoje tvarkyti – solidi suma

    Susisiekimo ministerija šiemet Klaipėdos miesto gatvių, kiemų ir juose esančių automobilių stovėjimo aikštelių bei dviračių ir pėsčiųjų takų atnaujinimui ir remontui skyrė milijonus eurų. Trečdalis šios sumos numatyta dau...

    4
  • Turto pardavimo aukcionų datos nežinomos
    Turto pardavimo aukcionų datos nežinomos

    Praėjus daugiau nei pusmečiui nuo tada, kai Turto bankas paskelbė parduosiantys buvusio kino teatro „Jūratė ir Kastytis“ pastatus, esančius Taikos prospekte, bei du namus Herkaus Manto gatvėje, Klaipėdoje, lig šiol dar neparengti j...

  • Melnragėje pasigesta informacinio stendo
    Melnragėje pasigesta informacinio stendo

    Ties įėjimu į pagrindinį Melnragės paplūdimį, Odesos promenados prieigose, pasigesta informacinio stendo, kuris buvo įrengtas vos prieš pusketvirtų metų. Paaiškėjo, jog lenta buvo nuimta atnaujinimui. ...

    3
  • „Regitros“ paslaugos buvo neprieinamos
    „Regitros“ paslaugos buvo neprieinamos

    Savaitės pradžioje daugybė vairuotojų negalėjo prisijungti prie „Regitros“ vairuotojų portalo. Vėliau pasirodė pranešimas, kuriuo patvirtinta žinia apie sutrikimą ir atsiprašymas už nepatogumus. ...

  • Įsiutino įžūlumas: taromatą pavertė šiukšlynu
    Įsiutino įžūlumas: taromatą pavertė šiukšlynu

    Vienoje Klaipėdos rajone esančioje parduotuvėje veikiantis taromatas keisto piliečio pastangomis virto šiukšlynu. Net ir ne kartą viešai gėdintas gyventojas vis tiek velka šiukšles iš savo namų ir krauna į keli...

    6
  • Klemiškės autobusų stotelėje – išdaužtas stiklas: dar vienas paauglių vandalizmo atvejis?
    Klemiškės autobusų stotelėje – išdaužtas stiklas: dar vienas paauglių vandalizmo atvejis?

    Kažkas išdaužė Klemiškės autobusų stotelės paviljono stiklą. Manoma, kad tai – dar vienas paauglių vandalizmo atvejis. Kol kas bendruomenės nariai niekur dėl to nesikreipė, tačiau jaučiasi nesaugūs, kadangi panašūs įv...

    3
  • Klaipėdos centre elgetaujanti moteris baudžiama nebus?
    Klaipėdos centre elgetaujanti moteris baudžiama nebus?

    Herkaus Manto gatvėje dažnai pastebima elgetaujanti moteris, veikiausiai benamė. Klaipėdiečiai ją matė dar žiemą, tiesiog sėdinčią ant šalto grindinio prie vieno restorano, o šalia jos – dubenėlį, į kurį praeiviai įmesdavo ...

    13
  • Varžytuvės dėl darbo Klaipėdos rinkimų komisijose
    Varžytuvės dėl darbo Klaipėdos rinkimų komisijose

    Iki Lietuvos prezidento rinkimų pirmojo turo likus mėnesiui, pageidaujančiųjų dirbti rinkimų komisijose daugiau nei reikia. Nors Klaipėdoje rinkimų apylinkių komisijų komandos – per puspenkto šimto žmonių – jau suformuotos, kasdi...

    5
Daugiau straipsnių