Popierines sąskaitas keičia elektroninės

Komunalines paslaugas teikiančios įmonės vartotojus skatina atsisakyti popierinių sąskaitų ir naudotis elektroninėmis. Anot bendrovių atstovų, antrasis būdas ir pigesnis, ir patogesnis.

Sutaupytų tūkstančius litų

Nuo liepos 1-osios klaipėdiečiai gali gauti elektronines sąskaitas ir už vandenį. Vartotojams užtenka nueiti į bendrovės „Klaipėdos vanduo“ interneto svetainę ir užsiregistruoti.

Elektronines sąskaitas jau pasirinko per tūkstantį šios įmonės klientų. Anot bendrovės „Klaipėdos vanduo“ Pardavimų departamento vadovo Dangero Aleksandrovo, per tokį trumpą laiką tai yra daug.

Tačiau bendrovė siekia, jog elektroninėmis sąskaitomis naudotųsi visi klientai, kurie už paslaugas atsiskaito internetu. Tokių abonentų yra apie 27 tūkst.

D.Aleksandrovas pabrėžė, jog elektroninės sąskaitos turi daug privalumų. Vartotojai jas gauna greičiau nei popierines ir gali iš karto apmokėti. Sąskaita klientui atsiunčiama kiekvieno mėnesio 12, 13 dieną, o popierinė 15-18. Apie elektroninės sąskaitos patalpinimą klientui atsiunčiamas pranešimas elektroniniu paštu.

Elektroninėje sąskaitoje klientas gali matyti anksčiau apmokėtas sąskaitas, deklaruotus skaitiklių parodymus. Be to šis būdas ekologiškas, nes nereikia naudoti popieriaus.

D.Aleksandrovas neslėpė, jog būtų idealu visiškai atsisakyti popierinių sąskaitų. Kiekvieną mėnesį jų spausdinimui išleidžiama 30 tūkst. litų. Šios sąnaudos įtrauktos į pardavimo kainą.

„Sutaupytume daug pinigų. Per metus 145 tūkst. litų. Tačiau yra kategorija žmonių, nebūtinai vyresnio amžiaus, kuriems reikia popierinių sąskaitų“, - tvirtino D.Aleksandrovas.

Iš viso įmonė „Klaipėdos vanduo“ turi 80 tūkst. abonentų.

Supaprastino registravimosi tvarką

Klaipėdiečiai gali gauti ir elektronines sąskaitas už sunaudotą šilumą. Nuo rugpjūčio 1 dienos bendrovė „Klaipėdos energija“ supaprastino jų gavimo tvarką.

Įmonės Klientų aptarnavimo grupės vadovas Gediminas Kirlys tvirtino, jog anksčiau elektroninėmis sąskaitomis galėjo naudotis tik pavieniai asmenys, kurie nepatingėdavo atvažiuoti ir pasirašyti sutartį. Dabar tai galima padaryti internetu - užėjus į įmonės interneto svetainę.

Šiuo metu įmonės „Klaipėdos energija“ elektroninėmis sąskaitomis naudojasi per tūkstantį vartotojų. Tikimasi, jog supaprastinus tvarką tokių klientų atsiras ženkliai daugiau.

„Manau, jog ši paslauga bus populiari. Ypač tarp tų, kurie sąskaitas apmoka internetu. Tokių vartotojų yra 40 proc. iš 47 tūkst. mūsų klientų. Džiaugtumėmės, jei elektroninėmis sąskaitomis naudotųsi 50 proc. klientų“, - teigė G.Kirlys.

Klientų aptarnavimo grupės vadovas tvirtino, jog elektroninės sąskaitos patogu ne tik dėl to, kad jos anksčiau pasiekia vartotojus nei popierinės, bet ir niekur nepasimes.

„Ne visos pašto dėžutės yra tvarkingos. Jas išplėšia ir chuliganai. Vėliau žmonės piktinasi, kad randa sąskaitas sudėtas ant palangės. Elektroninė sąskaita gali vėluoti, bet ne pasimesti“, - pabrėžė G.Kirlys.

Už sąskaitą - 3 litai

Naudotis elektroninėmis sąskaitomis klientus skatina ir mobiliojo ryšio operatoriai. Kai kurios telekomunikacijų bendrovės siūlosi atsiųsti sąskaitas į mobiliojo ryšio telefoną.

Pirmoji įmonių, kuri ryžosi pereiti prie elektroninių sąskaitų ir atsisakyti popierinių - „Omnitel“. Tačiau ji planavo sudaryti klientams sąlygas gauti popierines sąskaitas. Už šią paslaugą ketinta imti 3 litų mokestį.

Kitos telekomunikacijų bendrovės taip pat klientams siūlo mieliau rinktis elektronines sąskaitas nei popierines. Anot įmonių atstovų, jos nevėluoja, nepasimeta. Be to sunaudojama mažiau popieriaus ir energijos išteklių.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • VRK tenkino D. Palucko atsistatydinimo prašymą dėl nenurodyto teistumo
  VRK tenkino D. Palucko atsistatydinimo prašymą dėl nenurodyto teistumo

  Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį panaikino teistumo nenurodžiusio socialdemokrato Dano Palucko mandatą Palangos savivaldybės taryboje jo paties prašymu. ...

 • Lengvata galios ir Smiltynės verslininkams
  Lengvata galios ir Smiltynės verslininkams

  Nuo šiol kiek lengviau atsipūs ir Smiltynės verslininkai. Miesto taryba pritarė siūlymui nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą suteikti ne tik miesto istorinėje dalyje, bet ir Smiltynėje. Tiesa, ja negalės pasinaudoti skolininkai ir apleistų p...

 • E. Kvederis direktoriaus kitur
  E. Kvederis direktoriaus kitur

  Penktadienis paskutinė diena, kai "Smeltės" progimnazijai vadovaus Edmundas Kvederis. Netrukus jis perims Klaipėdos laivininkų mokyklos vairą. ...

 • Dalyje uostamiesčio bendrijų tvyro chaosas
  Dalyje uostamiesčio bendrijų tvyro chaosas

  Kai kuriose daugiabučių namų savininkų bendrijose vyrauja visiška netvarka. Tie patys pirmininkai vadovauja dešimtmetį ir daugiau, nuostatai neatitinka reikalavimų, įtarimų kelia ir darbų pirkimai. ...

  5
 • Prasideda rinkimų karštinė
  Prasideda rinkimų karštinė

  Nors iki savivaldos ir merų rinkimų dar lygiai metai, Klaipėdoje jau prasidėjo politinių jėgų sujudimas. Būsimoms permainoms ruošiasi ne tik partijos, bet jau formuojasi ir visuomeniniai komitetai, kurie rinkėjų simpatijas mėgins patraukti li...

  9
 • Prie Svijanės ežero išdygs kavinė
  Prie Svijanės ežero išdygs kavinė

  Prie Svijanės ežero, kuris pastaraisiais metais tapo ypač populiaria poilsio vieta tarp miestiečių, bus atidaryta kavinė. Įstaiga veiks laikiname statinyje, ant kurio stogo bus įrengta terasa. ...

 • V. Kochanskytės misija – nešti žinią
  V. Kochanskytės misija – nešti žinią

  Iš Kauno kilusią, bet ketvirtą dešimtmetį Klaipėdoje gyvenančią aktorę Virginiją Kochanskytę klaipėdiečiai jau seniai laiko sava. Ir ne tik todėl, kad Klaipėdos dramos teatro mėgėjai mato ją scenoje. Miestiečiai ne pirmą kartą ...

  2
 • Per senamiestį – naujas dviračių takas
  Per senamiestį – naujas dviračių takas

  Klaipėdos senamiestyje kovą turėtų startuoti naujo dviračių tako tiesimo darbai. Įgyvendinus šį projektą, atsiras dviračių ir pėsčiųjų tako ruožas, sujungsiantis pietinėje miesto dalyje nutiestą dviračių taką su centrine miesto dali...

  9
 • Ištveria ir arktinį speigą
  Ištveria ir arktinį speigą

  Gamtininkai atkreipia dėmesį į mažai lietuviams pažįstamą gyvį, kuris gali nustebinti savo išskirtinėmis savybėmis. ...

  1
 • Dėl remonto ribojamas eismas
  Dėl remonto ribojamas eismas

  Jau kuris laikas vairuotojai turi aplenkti šalia Senojo turgaus esančios žiedinės sankryžos ir toliau vykstančią vandentiekio tinklų rekonstrukciją. Darbininkai kasinėja keliose vietose ir dar užtruks apie tris savaites. ...

  2
Daugiau straipsnių