Pradėjo projektuoti naują gatvę | kl.lt

Pradėjo projektuoti naują gatvę

Miesto valdžia nori panaikinti keliukus, kurie iš privačių namų eina tiesiai į magistralinę Liepojos gatvę. Lygiagrečiai su šia gatve žadama nutiesti gatvelę.

Tokių įvažų neturi būti

Naujos gatvelės projektas, kuris atsieis apie 9,6 tūkst. eurų, jau pradėtas rengti. Konkursą šiai paslaugai teikti laimėjo įmonė "SRP projektas".

"Dabar keliai iš privačių namų veda tiesiai į Liepojos gatvę. Tokių tiesioginių įvažų į šią arteriją neturėtų būti. Dėl to ir nusprendėme tiesti naują gatvelę. To nori ir gyventojai", – teigė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova.

Projektuotojai miesto valdžios atstovams pristatė viziją, kaip turėtų atrodyti arterija, kuri būtų lygiagreti Liepojos gatvei ir į kurią eitų keliukai iš privačių namų.

Nauja gatvelė būtų tiesiama nuo Šiltnamių iki Klaipėdos gatvės šalia gyvenamųjų namų. Dabar čia vyrauja netvarka: nėra šaligatvių, vietomis vingiuoja asfaltuotas takas, vietomis – išmintas žmonių. Taku naudojasi ir pėstieji, ir automobilių vairuotojai.

Derins su bendruomene

Pasak E.Mantulovos, projektuotojai siūlė, kad įvaža į naują gatvelę eitų iš Šiltnamių gatvės pusės. Arterija būtų dviejų eismo juostų – po vieną skirtingomis kryptimis.

Ties Klaipėdos gatve numatomas akligatvis. Atkreipiamas dėmesys, kad privačių namų gyventojai ir dabar neturi įvažos į Klaipėdos gatvę.

"Žmonės gatvele galėtų pasiekti namus, įvažiuotų į ją iš Šiltnamių gatvės. Išvažiuotų taip pat į šią arteriją arba į Kretingos gatvę jau esančiais keliais", – pasakojo pavaduotoja.

E.Mantulova tvirtino, kad savivaldybės specialistai tokiam eismo organizavimui pastabų neturėjo. Tačiau sprendiniai bus derinami su bendruomene.

"Norime sužinoti, kokią gatvelę mato pati bendruomenė, kaip vertina siūlomus sprendinius. Gal jaučia grėsmę, kad kai kurie gyventojai gali važiuoti nedrausmingai, viršyti greitį. Tada iš karto reikėtų numatyti greičio slopinimo priemones. Organizuosime projekto pristatymą gyventojams", – pasakojo pavaduotoja.

Tvorų nukelti nereikalaus

E.Mantulovos teigimu, projektuotojai siūlė įrengti šaligatvį palei gyvenamuosius namus ir pėsčiųjų taką Liepojos gatvės pusėje.

"Mūsų nuomone, nereikėtų taip pabranginti projekto ir įrengti dviejų takų pėstiesiems. Apsisprendėme projektuoti šaligatvį tik palei gyvenamuosius namus. Taip pat įkurdinti jungtis su Liepojos gatvėje esančiomis pėsčiųjų perėjomis, autobusų stotelėmis", – nurodė pavaduotoja.

Anot E.Mantulovos, sutarta, kad, projektuojant kelią, į esamą infrastruktūrą – želdinius ir tvoras – būtų veržiamasi kuo mažiau.

"Plotai yra dideli. Projektuoti gatvę galima. Žinoma, joje neturėtų būti staigių lūžių. Ji turi būti vientisa", – pabrėžė pavaduotoja.

E.Mantulova patikino, kad nauja gatvė urbanistinio vaizdo labai nepakeis, tad išliks šalia Liepojos gatvės esanti žalioji zona.

Naujos gatvės projektas turėtų būti baigtas iki rugsėjo 5 d. Tada, įvertinus galimybes, bus sprendžiama, kada imtis darbų – kitąmet ar dar po metų.

"Dar per anksti pasakyti, kada galėtume pradėti tiesti gatvę", – teigė pavaduotoja.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ona

Ona portretas
yra tokia gatvė nuo Joniškės kapinių vadintūsi manau Klemiškės gerb valdžia nejaugi jums atrodo normalu,kad medž šakos lenda ant važiuojamosios dalies tai yra prie technikumo nejaugi negali sutvarkyti tvarkė iki kapinių sutvarkė ,o toliau kaip buvę lopas ant lopo baisu ,o perėje tai kažkas baisaus nei jos vairuotojams matyti ,nei pėstieji saugūs

Anonimas

Anonimas portretas
Tikrai reikėtų miestui pasirūpinti tomis gatvėmis, kuriomis važiuoja daugiau negu kelios mašinos. Yra gatvių, kur nei asfalto, nei šaligatvių, nei gatvių apšvietimo nėra. Tikrai nemanau, kad ši gatvelė yra tokia būtina.

M

M portretas
Lietuvoje korupcija jau tapo norma. Mieste yra daugybė labai prastos būklės gatvių, bet ne, valdininkai kiša projektą kuris naudingas tik kelių namų savininkams. Trūksta žodžių.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Liftų atnaujinimui – palankus metas
  Liftų atnaujinimui – palankus metas

  Klaipėdiečiai aktyviau pradėjo domėtis namuose įrengtų liftų atnaujinimu. Taip elgtis juos paskatino valstybės teikiama parama ir liftų tiekėjų siūlomos išsimokėjimo sąlygos. Specialistai apie litų atnaujinimą pataria pradėti galvoti ne...

 • Aptarnauti klientų – per pievą
  Aptarnauti klientų – per pievą

  Per veją ir šaligatvius prekes užsakovams pristatantys arba jas paimantys kurjeriai užsitraukė klaipėdiečių nemalonę. Žmonėms ėmus fotografuoti taisykles pažeidžiančius siuntų vežimo tinklo "DPD Lietuva" darbuotojus, galiausiai...

  5
 • Ženklai siutina uostamiesčio gyventojus
  Ženklai siutina uostamiesčio gyventojus

  Atsiradę automobilių stovėjimą draudžiantys ženklai Panevėžio gatvėje papiktino kai kuriuos gyventojus. Klaipėdiečiai pyksta, kad miesto valdžia viską daro atvirkščiai – griebiasi draudimų, užuot pasirūpinusi, kad daugiabučių na...

  9
 • Klaipėdos uostas bylinėjasi su paveldosaugininkais dėl Vilhelmo kanalo
  Klaipėdos uostas bylinėjasi su paveldosaugininkais dėl Vilhelmo kanalo

  Klaipėdos uostas teisme siekia panaikinti paveldosaugininkų sprendimą išplėsti kultūros paveldo apsaugos teritoriją pietinėje uosto dalyje, ties XIX amžiuje atidarytu Karaliaus Vilhelmo kanalu. ...

  7
 • Tarptautinei benamių gyvūnų dienai – simbolis žygis ir piknikas prie jūros
  Tarptautinei benamių gyvūnų dienai – simbolis žygis ir piknikas prie jūros

  Klaipėdiečiai kartu su savo augintiniais šeštadienį paminėjo Tarptautinę benamių gyvūnų dieną. Šią proga organizuotas simbolinis žygis už globotinius, po kurio laukė piknikas ir pasisėdėjimas ant jūros kranto. ...

  4
 • Prie Klaipėdos uosto švyturio – ažiotažas
  Prie Klaipėdos uosto švyturio – ažiotažas

  Minint Pasaulinę švyturių dieną, šeštadienį visuomenei atvėrus Klaipėdos uosto švyturį, kilo didžiulis ažiotažas. Eilės žmonių laukė po kelias valandas, kad pakiltų į 40 metrų bokštą ir pažvelgtų į Baltij...

  12
 • Griežtos taisyklės lengvina gyvenimą
  Griežtos taisyklės lengvina gyvenimą

  Šamilį Gumerovą klaipėdiečiai pažįsta kaip žmogų, vienijantį visų tautų uostamiesčio musulmonus. Šis vyras nenešioja ilgos barzdos, yra vedęs krikščionę ir tikru musulmonu tapo mažiau nei prieš dešimtme...

  6
 • Į Klaipėdą grįžta lietuviška vasara
  Į Klaipėdą grįžta lietuviška vasara

  Tropiniai karščiai kapituliuoja. Dar šį savaitgalį bus tvanku, tačiau nuo kitos savaitės orai vės, dažniau palynos. Anot sinoptikų, vyraus tradicinės lietuviškos vasaros orai. ...

  1
 • Už fotosesiją Palangos botanikos parke – pinigai
  Už fotosesiją Palangos botanikos parke – pinigai

  Fotosesija išskirtinėje vietoje gali nustebinti sužinojus, kad kainuos ne tik profesionalaus fotografo paslauga, bet ir gražus fonas. Vaiko krikštynas Palangoje šventę tėvai suglumo, kai miesto Botanikos parke prižiūrėtojas i&scaro...

  10
 • Gražiausios 100-mečio sodybos turi ir išliekamąją istorinę vertę
  Gražiausios 100-mečio sodybos turi ir išliekamąją istorinę vertę

  Dar pavasarį Klaipėdos rajono savivaldybė paskelbė konkursą-apžiūrą „Gražiausios 100-mečio sodybos“, kurią inicijavo vicemerė Rūta Cirtautaitė. ...

  3
Daugiau straipsnių