Pradėjo projektuoti naują gatvę

Miesto valdžia nori panaikinti keliukus, kurie iš privačių namų eina tiesiai į magistralinę Liepojos gatvę. Lygiagrečiai su šia gatve žadama nutiesti gatvelę.

Tokių įvažų neturi būti

Naujos gatvelės projektas, kuris atsieis apie 9,6 tūkst. eurų, jau pradėtas rengti. Konkursą šiai paslaugai teikti laimėjo įmonė "SRP projektas".

"Dabar keliai iš privačių namų veda tiesiai į Liepojos gatvę. Tokių tiesioginių įvažų į šią arteriją neturėtų būti. Dėl to ir nusprendėme tiesti naują gatvelę. To nori ir gyventojai", – teigė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova.

Projektuotojai miesto valdžios atstovams pristatė viziją, kaip turėtų atrodyti arterija, kuri būtų lygiagreti Liepojos gatvei ir į kurią eitų keliukai iš privačių namų.

Nauja gatvelė būtų tiesiama nuo Šiltnamių iki Klaipėdos gatvės šalia gyvenamųjų namų. Dabar čia vyrauja netvarka: nėra šaligatvių, vietomis vingiuoja asfaltuotas takas, vietomis – išmintas žmonių. Taku naudojasi ir pėstieji, ir automobilių vairuotojai.

Derins su bendruomene

Pasak E.Mantulovos, projektuotojai siūlė, kad įvaža į naują gatvelę eitų iš Šiltnamių gatvės pusės. Arterija būtų dviejų eismo juostų – po vieną skirtingomis kryptimis.

Ties Klaipėdos gatve numatomas akligatvis. Atkreipiamas dėmesys, kad privačių namų gyventojai ir dabar neturi įvažos į Klaipėdos gatvę.

"Žmonės gatvele galėtų pasiekti namus, įvažiuotų į ją iš Šiltnamių gatvės. Išvažiuotų taip pat į šią arteriją arba į Kretingos gatvę jau esančiais keliais", – pasakojo pavaduotoja.

E.Mantulova tvirtino, kad savivaldybės specialistai tokiam eismo organizavimui pastabų neturėjo. Tačiau sprendiniai bus derinami su bendruomene.

"Norime sužinoti, kokią gatvelę mato pati bendruomenė, kaip vertina siūlomus sprendinius. Gal jaučia grėsmę, kad kai kurie gyventojai gali važiuoti nedrausmingai, viršyti greitį. Tada iš karto reikėtų numatyti greičio slopinimo priemones. Organizuosime projekto pristatymą gyventojams", – pasakojo pavaduotoja.

Tvorų nukelti nereikalaus

E.Mantulovos teigimu, projektuotojai siūlė įrengti šaligatvį palei gyvenamuosius namus ir pėsčiųjų taką Liepojos gatvės pusėje.

"Mūsų nuomone, nereikėtų taip pabranginti projekto ir įrengti dviejų takų pėstiesiems. Apsisprendėme projektuoti šaligatvį tik palei gyvenamuosius namus. Taip pat įkurdinti jungtis su Liepojos gatvėje esančiomis pėsčiųjų perėjomis, autobusų stotelėmis", – nurodė pavaduotoja.

Anot E.Mantulovos, sutarta, kad, projektuojant kelią, į esamą infrastruktūrą – želdinius ir tvoras – būtų veržiamasi kuo mažiau.

"Plotai yra dideli. Projektuoti gatvę galima. Žinoma, joje neturėtų būti staigių lūžių. Ji turi būti vientisa", – pabrėžė pavaduotoja.

E.Mantulova patikino, kad nauja gatvė urbanistinio vaizdo labai nepakeis, tad išliks šalia Liepojos gatvės esanti žalioji zona.

Naujos gatvės projektas turėtų būti baigtas iki rugsėjo 5 d. Tada, įvertinus galimybes, bus sprendžiama, kada imtis darbų – kitąmet ar dar po metų.

"Dar per anksti pasakyti, kada galėtume pradėti tiesti gatvę", – teigė pavaduotoja.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ona

Ona portretas
yra tokia gatvė nuo Joniškės kapinių vadintūsi manau Klemiškės gerb valdžia nejaugi jums atrodo normalu,kad medž šakos lenda ant važiuojamosios dalies tai yra prie technikumo nejaugi negali sutvarkyti tvarkė iki kapinių sutvarkė ,o toliau kaip buvę lopas ant lopo baisu ,o perėje tai kažkas baisaus nei jos vairuotojams matyti ,nei pėstieji saugūs

Anonimas

Anonimas portretas
Tikrai reikėtų miestui pasirūpinti tomis gatvėmis, kuriomis važiuoja daugiau negu kelios mašinos. Yra gatvių, kur nei asfalto, nei šaligatvių, nei gatvių apšvietimo nėra. Tikrai nemanau, kad ši gatvelė yra tokia būtina.

M

M portretas
Lietuvoje korupcija jau tapo norma. Mieste yra daugybė labai prastos būklės gatvių, bet ne, valdininkai kiša projektą kuris naudingas tik kelių namų savininkams. Trūksta žodžių.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Sugedus kabeliui – užgeso šviesoforai
  Sugedus kabeliui – užgeso šviesoforai

  Judrios uostamiesčio gatvės kuriam laikui liko nereguliuojamos. Vykstant elektros kabelio remonto darbams, uostamiestyje laikinai užgeso 2 šviesoforai. ...

 • Senamiesčio grindinį pritaikys neįgaliesiems
  Senamiesčio grindinį pritaikys neįgaliesiems

  Klaipėdos senamiesčio šaligatviai bus pritaikyti negalią turintiems žmonėms. Netrukus šalia Tiltų ir Turgaus gatvių prasidės gatvių bortelių ir šaligatvių gludinimo darbai. ...

  2
 • Rinkimų komisijose trūksta darbuotojų
  Rinkimų komisijose trūksta darbuotojų

  Šią savaitę jau išrinkti ir patvirtinti visi Klaipėdos miesto apylinkių rinkimų komisijų pirmininkai, tačiau dar trūksta 58 darbuotojų pačiose komisijose. Trūkstamus žmones turėtų teikti Teisingumo ministerija. Tačiau kaip ir kada ...

  1
 • Dėl vietos darželyje – nežinia
  Dėl vietos darželyje – nežinia

  Į darželius vaikus užrašę tėvai virtualioje erdvėje nerimaudami stebi eilių sąrašus. Prieš keletą mėnesių prašymą dukrai lankyti darželį internetu pateikusi mama džiaugėsi ekrane išvydusi, jog registracija pav...

 • Susirūpino treniruoklių likimu pajūryje
  Susirūpino treniruoklių likimu pajūryje

  Sporto entuziastai sunerimo dėl Pirmojoje Melnragėje įrengtų lauko treniruoklių. Erdvė, kur jie sustatyti, žiemą vis dar veikia, tačiau nuo šalčio, lietaus ir žvarbių pajūrio vėjų įrangą dengia tik stogelis. Negana to, ilgapirš...

  3
 • Uosto vadovas A. Vaitkus išeina atostogų ir nusišalina nuo dalies sprendimų
  Uosto vadovas A. Vaitkus išeina atostogų ir nusišalina nuo dalies sprendimų

  Susisiekimo ministras Rokas Masiulis nušalino Klaipėdos mero posto sieksiantį  Klaipėdos valstybinio jūrų uosto (KVJUD) vadovą Arvydą Vaitkų nuo dalies sprendimų, susijusių su įmonėmis, kurių atstovai taip pat dalyvaus rinkimuose. ...

  15
 • Paaiškėjo, kur mieste įrengs papildomas vaizdo stebėjimo kameras
  Paaiškėjo, kur mieste įrengs papildomas vaizdo stebėjimo kameras

  Klaipėdai – galimybė išbandyti pažangias saugos technologijas. Tai tarptautinės kompanijos, dirbančios informacinių technologijų srityje, sukurta ir nemokamai testuoti siūloma įranga, kuri dirbtinio intelekto pagalba realiu laiku analizuo...

  1
 • Patvirtino: S. Skvernelis dalyvaus prezidento rinkimuose
  Patvirtino: S. Skvernelis dalyvaus prezidento rinkimuose

  Ilgai slėptą savo sprendimą dėl dalyvavimo prezidento rinkimuose premjeras Saulius Skvernelis atskleidė labai netikėtoje vietoje – Rusnėje. ...

  54
 • Klaipėdos gyventojus kamuoja virusai ir infekcijos
  Klaipėdos gyventojus kamuoja virusai ir infekcijos

  Šaltuoju metų laiku gyventojai turėtų pasisaugoti ūminių infekcijų. Iki praėjusių metų pabaigos uostamiestyje užregistruota tūkstančiai kvėpavimo takų ir kitų infekcijų atvejų. Kadangi žiema dar nesibaigė, gyventojai raginami pasirūp...

 • Smiltynėje už 3 mln. eurų išdygs įspūdingas objektas
  Smiltynėje už 3 mln. eurų išdygs įspūdingas objektas

  Aplinkos ministerija kartu su Lietuvos jūrų muziejumi ketvirtadienį pristatė pradedamą kurti Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centrą šalia Jūrų muziejaus Smiltynėje. Reabilitacijos centre bus gydomi, rengiami tolesniam gyvenimui laisvėj...

  7
Daugiau straipsnių