Pradėjo projektuoti naują gatvę

Miesto valdžia nori panaikinti keliukus, kurie iš privačių namų eina tiesiai į magistralinę Liepojos gatvę. Lygiagrečiai su šia gatve žadama nutiesti gatvelę.

Tokių įvažų neturi būti

Naujos gatvelės projektas, kuris atsieis apie 9,6 tūkst. eurų, jau pradėtas rengti. Konkursą šiai paslaugai teikti laimėjo įmonė "SRP projektas".

"Dabar keliai iš privačių namų veda tiesiai į Liepojos gatvę. Tokių tiesioginių įvažų į šią arteriją neturėtų būti. Dėl to ir nusprendėme tiesti naują gatvelę. To nori ir gyventojai", – teigė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova.

Projektuotojai miesto valdžios atstovams pristatė viziją, kaip turėtų atrodyti arterija, kuri būtų lygiagreti Liepojos gatvei ir į kurią eitų keliukai iš privačių namų.

Nauja gatvelė būtų tiesiama nuo Šiltnamių iki Klaipėdos gatvės šalia gyvenamųjų namų. Dabar čia vyrauja netvarka: nėra šaligatvių, vietomis vingiuoja asfaltuotas takas, vietomis – išmintas žmonių. Taku naudojasi ir pėstieji, ir automobilių vairuotojai.

Derins su bendruomene

Pasak E.Mantulovos, projektuotojai siūlė, kad įvaža į naują gatvelę eitų iš Šiltnamių gatvės pusės. Arterija būtų dviejų eismo juostų – po vieną skirtingomis kryptimis.

Ties Klaipėdos gatve numatomas akligatvis. Atkreipiamas dėmesys, kad privačių namų gyventojai ir dabar neturi įvažos į Klaipėdos gatvę.

"Žmonės gatvele galėtų pasiekti namus, įvažiuotų į ją iš Šiltnamių gatvės. Išvažiuotų taip pat į šią arteriją arba į Kretingos gatvę jau esančiais keliais", – pasakojo pavaduotoja.

E.Mantulova tvirtino, kad savivaldybės specialistai tokiam eismo organizavimui pastabų neturėjo. Tačiau sprendiniai bus derinami su bendruomene.

"Norime sužinoti, kokią gatvelę mato pati bendruomenė, kaip vertina siūlomus sprendinius. Gal jaučia grėsmę, kad kai kurie gyventojai gali važiuoti nedrausmingai, viršyti greitį. Tada iš karto reikėtų numatyti greičio slopinimo priemones. Organizuosime projekto pristatymą gyventojams", – pasakojo pavaduotoja.

Tvorų nukelti nereikalaus

E.Mantulovos teigimu, projektuotojai siūlė įrengti šaligatvį palei gyvenamuosius namus ir pėsčiųjų taką Liepojos gatvės pusėje.

"Mūsų nuomone, nereikėtų taip pabranginti projekto ir įrengti dviejų takų pėstiesiems. Apsisprendėme projektuoti šaligatvį tik palei gyvenamuosius namus. Taip pat įkurdinti jungtis su Liepojos gatvėje esančiomis pėsčiųjų perėjomis, autobusų stotelėmis", – nurodė pavaduotoja.

Anot E.Mantulovos, sutarta, kad, projektuojant kelią, į esamą infrastruktūrą – želdinius ir tvoras – būtų veržiamasi kuo mažiau.

"Plotai yra dideli. Projektuoti gatvę galima. Žinoma, joje neturėtų būti staigių lūžių. Ji turi būti vientisa", – pabrėžė pavaduotoja.

E.Mantulova patikino, kad nauja gatvė urbanistinio vaizdo labai nepakeis, tad išliks šalia Liepojos gatvės esanti žalioji zona.

Naujos gatvės projektas turėtų būti baigtas iki rugsėjo 5 d. Tada, įvertinus galimybes, bus sprendžiama, kada imtis darbų – kitąmet ar dar po metų.

"Dar per anksti pasakyti, kada galėtume pradėti tiesti gatvę", – teigė pavaduotoja.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ona

Ona portretas
yra tokia gatvė nuo Joniškės kapinių vadintūsi manau Klemiškės gerb valdžia nejaugi jums atrodo normalu,kad medž šakos lenda ant važiuojamosios dalies tai yra prie technikumo nejaugi negali sutvarkyti tvarkė iki kapinių sutvarkė ,o toliau kaip buvę lopas ant lopo baisu ,o perėje tai kažkas baisaus nei jos vairuotojams matyti ,nei pėstieji saugūs

Anonimas

Anonimas portretas
Tikrai reikėtų miestui pasirūpinti tomis gatvėmis, kuriomis važiuoja daugiau negu kelios mašinos. Yra gatvių, kur nei asfalto, nei šaligatvių, nei gatvių apšvietimo nėra. Tikrai nemanau, kad ši gatvelė yra tokia būtina.

M

M portretas
Lietuvoje korupcija jau tapo norma. Mieste yra daugybė labai prastos būklės gatvių, bet ne, valdininkai kiša projektą kuris naudingas tik kelių namų savininkams. Trūksta žodžių.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Vidury gatvės išdygo duobė
  Vidury gatvės išdygo duobė

  Penktadienį ryte I.Kanto gatvės pradžioje atsirado ženklai, rodantys, kad gatve važiuoti nepavyks. Jos viduryje iškasta duobė bylojo apie čia atliekamus rimtus darbus. ...

  3
 • Auksinis ruduo pajūryje baigėsi
  Auksinis ruduo pajūryje baigėsi

  Gerais orais iki šiol lepinusi gamta artėjančią savaitę pradeda tikrąjį, niūrųjį, vėluotąjį rudenį. Prognozuojamos žvarbios ir lietingos dienos. ...

  2
 • Kodėl savaitgaliais nedirba turizmo informacijos centrai?
  Kodėl savaitgaliais nedirba turizmo informacijos centrai?

  Sumanymas paskatinti domėtis savo kraštu, lankytis ir atokiose vietovėse, parsivežti iš ten magnetukų, kuriais galima sudėlioti Lietuvos žemėlapį, virto prekybos centrų akcijas primenančiu vajumi. Tačiau savaitgaliais, kai dirbantys ...

  6
 • Nušvito Žvejybos uosto kiemai
  Nušvito Žvejybos uosto kiemai

  Istorinis įvykis – taip Žvejybos uosto daugiabučių gyventojai įvertino naująjį kiemų apšvietimą. Prieš gerą mėnesį įrengti žibintai nušvito trečiadienį vakare. ...

  14
 • Žvejų gatve – vienos krypties eismu
  Žvejų gatve – vienos krypties eismu

  Pavasarį Žvejų gatvėje ir jos prieigose įsivyravo sumaištis. Panaikinus  vienpusį eismą, automobiliai gatve važinėjo dviem kryptimis. Tokiu sprendimu liko nepatenkinti vietos gyventojai ir verslininkai, tad netrukus vėl įsigalios senoji ...

 • JAV ambasadorė domėjosi SGD klasterio veikla
  JAV ambasadorė domėjosi SGD klasterio veikla

  Uostamiestyje besilankanti Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorė Lietuvoje Anne Hall šiandien susitiko su Lietuvos SGD klasterio atstovais. Vizito tikslas – susipažinti su šios platformos veikla bei aptarti bendradarbiavimo galimybes. ...

  4
 • Pasveikintas skęstančią moterį išgelbėjęs ugniagesys
  Pasveikintas skęstančią moterį išgelbėjęs ugniagesys

  Už didvyrišką poelgį pagerbtas Klaipėdos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Priekulės ugniagesių komandos ugniagesys Vidas Rasimavičius, kuris išgelbėjo Minijoje skendusią moterį. Jo drąsus poelgis – pavyzdys ki...

 • Uosto direkcijoje įdiegta antikorupcinė vadybos sistema
  Uosto direkcijoje įdiegta antikorupcinė vadybos sistema

  Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija dar labiau stiprina korupcijos prevencijos sritį. Įmonėje įdiegta antikorupcinė vadybos sistema. ...

  1
 • Klaipėdos uoste tarša suvaldyta
  Klaipėdos uoste tarša suvaldyta

  Po itin sausos ir karštos vasaros, kai aplinkos tarša Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste veikiančiose įmonėse dėl krovos buvo sukėlusi nepatogumų gyventojams, pastarąjį mėnesį aplinkos užterštumas uoste nefiksuotas nė karto....

  10
 • Vairuotojai šiurpina Tauralaukio gyventojus
  Vairuotojai šiurpina Tauralaukio gyventojus

  Tauralaukio mikrorajono "Dvaro slėnis" gyventojai griebiasi už galvų – vairuotojai masiškai ignoruoja greitį ribojančius kelio ženklus. Dažnas nesuvaldęs automobilio trenkiasi į kelkraščius ar šaligatvius, kuriais...

  16
Daugiau straipsnių