Pradėjo projektuoti naują gatvę

Miesto valdžia nori panaikinti keliukus, kurie iš privačių namų eina tiesiai į magistralinę Liepojos gatvę. Lygiagrečiai su šia gatve žadama nutiesti gatvelę.

Tokių įvažų neturi būti

Naujos gatvelės projektas, kuris atsieis apie 9,6 tūkst. eurų, jau pradėtas rengti. Konkursą šiai paslaugai teikti laimėjo įmonė "SRP projektas".

"Dabar keliai iš privačių namų veda tiesiai į Liepojos gatvę. Tokių tiesioginių įvažų į šią arteriją neturėtų būti. Dėl to ir nusprendėme tiesti naują gatvelę. To nori ir gyventojai", – teigė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova.

Projektuotojai miesto valdžios atstovams pristatė viziją, kaip turėtų atrodyti arterija, kuri būtų lygiagreti Liepojos gatvei ir į kurią eitų keliukai iš privačių namų.

Nauja gatvelė būtų tiesiama nuo Šiltnamių iki Klaipėdos gatvės šalia gyvenamųjų namų. Dabar čia vyrauja netvarka: nėra šaligatvių, vietomis vingiuoja asfaltuotas takas, vietomis – išmintas žmonių. Taku naudojasi ir pėstieji, ir automobilių vairuotojai.

Derins su bendruomene

Pasak E.Mantulovos, projektuotojai siūlė, kad įvaža į naują gatvelę eitų iš Šiltnamių gatvės pusės. Arterija būtų dviejų eismo juostų – po vieną skirtingomis kryptimis.

Ties Klaipėdos gatve numatomas akligatvis. Atkreipiamas dėmesys, kad privačių namų gyventojai ir dabar neturi įvažos į Klaipėdos gatvę.

"Žmonės gatvele galėtų pasiekti namus, įvažiuotų į ją iš Šiltnamių gatvės. Išvažiuotų taip pat į šią arteriją arba į Kretingos gatvę jau esančiais keliais", – pasakojo pavaduotoja.

E.Mantulova tvirtino, kad savivaldybės specialistai tokiam eismo organizavimui pastabų neturėjo. Tačiau sprendiniai bus derinami su bendruomene.

"Norime sužinoti, kokią gatvelę mato pati bendruomenė, kaip vertina siūlomus sprendinius. Gal jaučia grėsmę, kad kai kurie gyventojai gali važiuoti nedrausmingai, viršyti greitį. Tada iš karto reikėtų numatyti greičio slopinimo priemones. Organizuosime projekto pristatymą gyventojams", – pasakojo pavaduotoja.

Tvorų nukelti nereikalaus

E.Mantulovos teigimu, projektuotojai siūlė įrengti šaligatvį palei gyvenamuosius namus ir pėsčiųjų taką Liepojos gatvės pusėje.

"Mūsų nuomone, nereikėtų taip pabranginti projekto ir įrengti dviejų takų pėstiesiems. Apsisprendėme projektuoti šaligatvį tik palei gyvenamuosius namus. Taip pat įkurdinti jungtis su Liepojos gatvėje esančiomis pėsčiųjų perėjomis, autobusų stotelėmis", – nurodė pavaduotoja.

Anot E.Mantulovos, sutarta, kad, projektuojant kelią, į esamą infrastruktūrą – želdinius ir tvoras – būtų veržiamasi kuo mažiau.

"Plotai yra dideli. Projektuoti gatvę galima. Žinoma, joje neturėtų būti staigių lūžių. Ji turi būti vientisa", – pabrėžė pavaduotoja.

E.Mantulova patikino, kad nauja gatvė urbanistinio vaizdo labai nepakeis, tad išliks šalia Liepojos gatvės esanti žalioji zona.

Naujos gatvės projektas turėtų būti baigtas iki rugsėjo 5 d. Tada, įvertinus galimybes, bus sprendžiama, kada imtis darbų – kitąmet ar dar po metų.

"Dar per anksti pasakyti, kada galėtume pradėti tiesti gatvę", – teigė pavaduotoja.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ona

Ona portretas
yra tokia gatvė nuo Joniškės kapinių vadintūsi manau Klemiškės gerb valdžia nejaugi jums atrodo normalu,kad medž šakos lenda ant važiuojamosios dalies tai yra prie technikumo nejaugi negali sutvarkyti tvarkė iki kapinių sutvarkė ,o toliau kaip buvę lopas ant lopo baisu ,o perėje tai kažkas baisaus nei jos vairuotojams matyti ,nei pėstieji saugūs

Anonimas

Anonimas portretas
Tikrai reikėtų miestui pasirūpinti tomis gatvėmis, kuriomis važiuoja daugiau negu kelios mašinos. Yra gatvių, kur nei asfalto, nei šaligatvių, nei gatvių apšvietimo nėra. Tikrai nemanau, kad ši gatvelė yra tokia būtina.

M

M portretas
Lietuvoje korupcija jau tapo norma. Mieste yra daugybė labai prastos būklės gatvių, bet ne, valdininkai kiša projektą kuris naudingas tik kelių namų savininkams. Trūksta žodžių.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Taikos prospekte – naujas greičio matuoklis
  Taikos prospekte – naujas greičio matuoklis

  Vairuotojai turėtų būti atidesni važiuodami Taikos prospektu, mat čia įrengtas dar vienas modernus greičio matuoklis. Prospekte matuoklį nuspręsta sumontuoti dėl daugėjančių kelių eismo taisyklių pažeidimų. ...

  2
 • Už mėlynąją vėliavą – 10 tūkst. eurų
  Už mėlynąją vėliavą – 10 tūkst. eurų

  Uostamiestis ir šiemet sieks tarptautinio paplūdimio kokybės ženklo – mėlynosios vėliavos. Ją norima iškelti dviejuose paplūdimiuose – Smiltynės ir Melnragės. ...

 • Į mišką – tekinti sulos
  Į mišką – tekinti sulos

  Atšilus orams, sulos mėgėjai traukia į miškus. Šią savaitę pradėjo tekėti klevų sula, tikimasi, jog po savaitės ar dviejų galima bus paskanauti ir šviežios beržų sulos. ...

  1
 • Uostamiestyje veriasi smegduobės
  Uostamiestyje veriasi smegduobės

  Tiek išsiklaipiusių šaligatvių, atsivėrusių duobių ir smegduobių dar nebuvo nė vieną pavasarį. Tai tvirtina Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vadovė Irena Šakalienė. ...

  4
 • Žaidimų aikštelėse Klaipėdoje – nesaugu
  Žaidimų aikštelėse Klaipėdoje – nesaugu

  Artėjant pavasariui, kai kuriuose uostamiesčio daugiabučiuose gyvenantys tėvai griebiasi už galvos. Susidėvėję žaidimų aikštelių įrenginiai, sutrešę vandeniu apsemti suolai, iš lentų kyšančios vinys ir iškryp...

  6
 • Prasidėjo priėmimas į Jūrų kadetų mokyklą
  Prasidėjo priėmimas į Jūrų kadetų mokyklą

  Jau šį rudenį uostamiestyje duris atvers Jūrų kadetų mokykla. Kuriamoje įstaigoje mokiniai kartu su pagrindiniu išsilavinimu įgis ir jūreivystės, laivybos, krašto gynybos ir kitų žinių. Mokinių priėmimas į ugdymo įstaigą j...

  6
 • Kultūros darbuotojų atlyginimams – didesnis finansavimas
  Kultūros darbuotojų atlyginimams – didesnis finansavimas

  Klaipėdos kultūros darbuotojų atlyginimams bus numatytas didesnis finansavimas. Savivaldybės taryba šiandien, vasario 21 d. posėdyje, pritarė mero Vytauto Grubliausko protokoliniam pavedimui įpareigoti savivaldybės administraciją papildomai ski...

  4
 • Šalia geležinkelio bus statomos triukšmą slopinančios sienutės
  Šalia geležinkelio bus statomos triukšmą slopinančios sienutės

  Šalia geležinkelio gyvenančių klaipėdiečių ramybę saugos 3–6 metrų aukščio sienelės. Jas planuojama įrengti Vitės bei stoties kvartale ir Giruliuose. ...

  4
 • Uostamiesčio daugiabučių kiemuose – anarchija
  Uostamiesčio daugiabučių kiemuose – anarchija

  Kai kurie uostamiesčio daugiabučių namų kiemai virsta stambiųjų atliekų surinkimo aikštelėmis, mat neatsakingi gyventojai nusidėvėjusių, nereikalingų baldų ir buitinės technikos išgabenti nesivargina. Neretai daiktus tiesiog i&scaro...

  18
 • S. Svidraitė: šuniškos laimės paieškos
  S. Svidraitė: šuniškos laimės paieškos

  22-ejų Skaistė Svidraitė nuo mažens rūpinasi likimo valiai paliktais šunimis, yra beglobių gyvūnų socializacijos trenerė ir prieglaudos įkūrėja. Keturkojams atsidavusi klaipėdietė, kitų švelniai vadinama šuniukų fėja, netg...

  18
Daugiau straipsnių