Pramoginė žūklė Klaipėdoje – sezoninis verslas

Pramoginės žūklės Baltijos jūroje verslas Klaipėdoje klesti. Tačiau žvejus mėgėjus žvejoti plukdantys klaipėdiečiai tikina, kad dėl vadinamųjų nelegalų konkurencija pastaraisiais metais labai išaugo.

Konsultavo čempionas

„Tai ne verslas, tai – labiau hobis. Jau šeštą sezoną organizuoju žmones, kad išplauktume į jūrą žvejoti lašišų“, – pasakojo klaipėdietis Raimondas.

Teigiama, kad tokios pramogos populiarios Švedijoje, Norvegijoje, Kanadoje. Esą daug metų užsieniečiai tą lašišų žvejybą populiarina, tik Lietuvoje dar nelabai tikima, kad Baltijoje galima pagauti šių taurių žuvų.

Raimondas pasakojo, kad tuo domėtis ėmė prieš daug metų. Tam reikėjo laivo, žūklės įrangos.

„Niekas mano sumanymu netikėjo, manė, kad Baltijos jūroje lašišos nekimba. Praėjo pora metų, pradėjau pagauti, ir niekas nebesijuokė“, – verslo pradžią prisiminė Raimondas.

Iš JAV ir Kanados vyras įsigijo specialią žūklės įrangą, kuri nėra pigi. Reikėjo lengvų blizgių, nes lašišos plaukioja paviršiuje, jos nuolat migruoja, kuo toliau į jūrą, tuo sunkiau galima atrasti migracijos kelius.

Menkes žvejoti – paprasčiau. Jos lėtesnės, o lašišos gali per dieną nuplaukti po 10 km.

„Reikėjo labai daug žinių, norint sugauti lašišas. Pradžioje žvejoti nesisekė. Nuvažiavau pasitreniruoti pas pasaulio ir Europos lašišų gaudymo čempioną Konstantiną Levikiną, už konsultacijas sumokėjau komercinę kainą“, – pasakojo klaipėdietis.

Pasak Raimondo, tik tada jis suvokė, kaip gaudyti tas žuvis. Pradėjo kibti 8–12 kilogramų lašišos.

Pomėgiai kainuoja nepigiai

„Žmonės labai domisi šia pramoga ir laiko praleidimu. Tačiau pagal mėgėjiškos žūklės įstatymus be licencijos galima pagauti tik vieną žuvį. Pasitaiko, kad vienas žmogus pagauna 10 lašišų, tačiau pasilieka tik vieną, kitas paleidžia, nes tokia tvarka“, – teigė Raimondas.

Žinovai tikino, kad visose Skandinavijos šalyse, taip pat Vokietijoje vienam žmogui jūroje be licencijos leidžiama pagauti 2 lašišas, Lietuvoje – tik vieną.

Raimondo laivelis nedidelis, jame telpa 4 žmonės, jie gauna visą žūklės įrangą. Žvejai mėgėjai nuplukdomi 32–35 km į jūrą. 8 valandų lašišų žvejyba žmogui kainuoja 1 tūkst. litų. Tai nėra pigu. Skandinavijoje tokioms pramogoms laivo nuomos kaina dienai yra 300 eurų, taip pat dar tenka padengti ir degalų išlaidas.

„Laivelis labai daug degalų eikvoja, 60 km reikia 60 litrų. Iš šito verslo daug neužsidirbu, įranga ir benzinas brangus“, – teigė Raimondas.

Konkuruoja su „nelegalais“

Menkių žūklė – pigesnė nei lašišų. Į menkių žvejybą gabena ir dideli laivai, didelėmis grupėmis. Kaina dienai yra ir po 100 litų žmogui.

„Jei iš to verslo išgyvenama, vadinasi, mūsų paslauga reikalinga. Dar prieš porą metų pramoginę žūklę jūroje organizuodavo mūsų asociacijos nariai, turėję 15 laivelių, o dabar kas nori, tas ir plukdo į jūrą“, – pasakojo jau 15 metų pramoginę žvejybą organizuojantis Algirdas Valentinas.

Jis tikino, kad nemažai šiuo verslu užsiimančių asmenų net neturi patento ar verslo liudijimo. Esą jie yra konkurentai, kurie „veikia laisvai“.

„Dabar visi mėgėjai, kurie tik turi įsigiję katerius, plukdo žmones į jūrą žvejoti, dažniausiai už pinigus. Jokių apribojimų nėra, aišku, čia tik mokesčių klausimas. Todėl mūsų legalus verslas labai sumenko“, – įsitikinęs A.Valentinas.

Jūroje sezonas trumpas

Klaipėdos mažųjų laivų savininkų asociacija turi didesnius laivelius. Žmonės, susiruošę į jūrą žvejoti, mėgsta plaukti mažesniais greitaeigiais kateriais. Tačiau tuomet iškyla saugumo klausimas.

„Pas mus laivo nuoma vienai žvejybai kainuoja iki 1,2 tūkst. litų, į jį telpa 12 žmonių. Tai nedideli pinigai, jei į žvejybą tie žmonės vyktų automobiliu, išlaidos būtų ne ką mažesnės“, – mano A.Valentinas.

Menkes žvejojančiam žmogui leidžiama sugauti daugiausia 15 kg.

Tačiau Baltijos jūra nėra palanki komercinei žūklei. Tinkamų dienų išplaukti nėra daug, pasitaiko, kad pavasarį būna 5–6 dienos, rudenį – 10 dienų.

„Labai mažai naudingų dienų šiam verslui per metus, pavyzdžiui, aš pernai buvau išplaukęs tik 6 kartus“, – pasakojo A.Valentinas.

Kuršių mariose irgi organizuojama komercinė sterkų žūklė. Ją labai mėgsta į Palangą pailsėti atvykę poilsiautojai iš Rusijos, Latvijos, Baltarusijos, Lenkijos. Tačiau vasarinė žūklė mariose – nepopuliari, komercinę žūklę organizuojantys klaipėdiečiai mano, kad ją reikia populiarinti.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Įspėjami vairuotojai: gali pradėti formuotis plikledis
  Įspėjami vairuotojai: gali pradėti formuotis plikledis

  Klaipėdos miesto savivaldybė bei „Kelių priežiūros“ Klaipėdos padalinys informuoja, kad antradienį nuo 16 val. oro temperatūra uostamiestyje bei regione bus artima nuliui, o vėliau minusinė. Numatomi krituliai. Tikėtina, kad pr...

 • Karjera ir jūrinių idealistų paieška
  Karjera ir jūrinių idealistų paieška

  Praėjusią savaitę Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje vyko ypač įsimintinos paskaitos pagal programą „Karjeros dienos 2017“. ...

 • Valstybės šimtmečiui atminti – išskirtinis simbolis
  Valstybės šimtmečiui atminti – išskirtinis simbolis

  Lietuvos valstybės nepriklausomybės paskelbimo šimtmečio paminėjimo Klaipėdoje programoje kai kurie politikai pasigedo ilgaamžių simbolių – paminklų ar atminimo lentų. Programos rengėjai atrėžia, kad miestas šią progą įamži...

  1
 • Purmaliuose vanduo tuoj sieks namų stogus
  Purmaliuose vanduo tuoj sieks namų stogus

  Šalia uostamiesčio esančiame Purmalių kaime įsikūrusiuose „Pakrantės“ soduose naktis priminė karo stovį. Keli šimtai sodų bendrijos gyventojų naktį kraustė daiktus, gelbėjo automobilius, o arčiausiai Danės up...

  21
 • Įspėjimas: sparčiai kyla Danės vanduo
  Įspėjimas: sparčiai kyla Danės vanduo

  Klaipėdos savivaldybė pirmadienio vakarą perspėja uostamiesčio gyventojus, kad sparčiai kyla Danės vanduo. ...

  10
 • Bendruomenės pasidalino lėšas: pinigus paleis vėjais?
  Bendruomenės pasidalino lėšas: pinigus paleis vėjais?

  Klaipėdos bendruomenės ir nevyriausybinės organizacijos savo veikloms gavo beveik 100 tūkst. eurų, kuriuos turi suskubti išleisti per likusias šešias šių metų savaites. Jei to padaryti nespės, pinigus teks grąžinti į vals...

  13
 • Laukiama verdikto Paukščių takui
  Laukiama verdikto Paukščių takui

  Idėja pastatyti medinį tiltą paplūdimyje ir taip sujungti Pirmąją ir Antrąją Melnrages įgyja pagreitį. Uostamiesčio savivaldybė kreipėsi į Aplinkos ministeriją, siekdama išsiaiškinti, ar galima įrengti tokį objektą. ...

  5
 • Klaipėdiečiai apie tvarką vaistinėse: tai – absurdas
  Klaipėdiečiai apie tvarką vaistinėse: tai – absurdas

  Vaistų karštinė pasiekė ir pajūrį. Anksčiau be receptų vaistinėse reikiamų medikamentų galėję įsigyti klaipėdiečiai netveria pykčiu apsilankę pas vaistininkus. Pasikeitusia tvarka piktinasi ne tik gyventojai, bet ir medikai, kurie jau...

  33
 • Įrengs dar vieną apžvalgos aikštelę
  Įrengs dar vieną apžvalgos aikštelę

  Uostamiesčio paplūdimiuose atsiras dar viena apžvalgos aikštelė. Ji statoma Antrosios Melnragės paplūdimyje, prie centrinės gelbėjimo stoties. ...

  6
 • Dėl griovio Melnragėje – detektyvas
  Dėl griovio Melnragėje – detektyvas

  Akylas klaipėdietis, aptikęs netoli jūros, Melnragėje, iškastą dviejų metrų griovį, skundais užbombardavo visas instancijas. ...

  2
Daugiau straipsnių