Pramoginė žūklė Klaipėdoje – sezoninis verslas

Pramoginės žūklės Baltijos jūroje verslas Klaipėdoje klesti. Tačiau žvejus mėgėjus žvejoti plukdantys klaipėdiečiai tikina, kad dėl vadinamųjų nelegalų konkurencija pastaraisiais metais labai išaugo.

Konsultavo čempionas

„Tai ne verslas, tai – labiau hobis. Jau šeštą sezoną organizuoju žmones, kad išplauktume į jūrą žvejoti lašišų“, – pasakojo klaipėdietis Raimondas.

Teigiama, kad tokios pramogos populiarios Švedijoje, Norvegijoje, Kanadoje. Esą daug metų užsieniečiai tą lašišų žvejybą populiarina, tik Lietuvoje dar nelabai tikima, kad Baltijoje galima pagauti šių taurių žuvų.

Raimondas pasakojo, kad tuo domėtis ėmė prieš daug metų. Tam reikėjo laivo, žūklės įrangos.

„Niekas mano sumanymu netikėjo, manė, kad Baltijos jūroje lašišos nekimba. Praėjo pora metų, pradėjau pagauti, ir niekas nebesijuokė“, – verslo pradžią prisiminė Raimondas.

Iš JAV ir Kanados vyras įsigijo specialią žūklės įrangą, kuri nėra pigi. Reikėjo lengvų blizgių, nes lašišos plaukioja paviršiuje, jos nuolat migruoja, kuo toliau į jūrą, tuo sunkiau galima atrasti migracijos kelius.

Menkes žvejoti – paprasčiau. Jos lėtesnės, o lašišos gali per dieną nuplaukti po 10 km.

„Reikėjo labai daug žinių, norint sugauti lašišas. Pradžioje žvejoti nesisekė. Nuvažiavau pasitreniruoti pas pasaulio ir Europos lašišų gaudymo čempioną Konstantiną Levikiną, už konsultacijas sumokėjau komercinę kainą“, – pasakojo klaipėdietis.

Pasak Raimondo, tik tada jis suvokė, kaip gaudyti tas žuvis. Pradėjo kibti 8–12 kilogramų lašišos.

Pomėgiai kainuoja nepigiai

„Žmonės labai domisi šia pramoga ir laiko praleidimu. Tačiau pagal mėgėjiškos žūklės įstatymus be licencijos galima pagauti tik vieną žuvį. Pasitaiko, kad vienas žmogus pagauna 10 lašišų, tačiau pasilieka tik vieną, kitas paleidžia, nes tokia tvarka“, – teigė Raimondas.

Žinovai tikino, kad visose Skandinavijos šalyse, taip pat Vokietijoje vienam žmogui jūroje be licencijos leidžiama pagauti 2 lašišas, Lietuvoje – tik vieną.

Raimondo laivelis nedidelis, jame telpa 4 žmonės, jie gauna visą žūklės įrangą. Žvejai mėgėjai nuplukdomi 32–35 km į jūrą. 8 valandų lašišų žvejyba žmogui kainuoja 1 tūkst. litų. Tai nėra pigu. Skandinavijoje tokioms pramogoms laivo nuomos kaina dienai yra 300 eurų, taip pat dar tenka padengti ir degalų išlaidas.

„Laivelis labai daug degalų eikvoja, 60 km reikia 60 litrų. Iš šito verslo daug neužsidirbu, įranga ir benzinas brangus“, – teigė Raimondas.

Konkuruoja su „nelegalais“

Menkių žūklė – pigesnė nei lašišų. Į menkių žvejybą gabena ir dideli laivai, didelėmis grupėmis. Kaina dienai yra ir po 100 litų žmogui.

„Jei iš to verslo išgyvenama, vadinasi, mūsų paslauga reikalinga. Dar prieš porą metų pramoginę žūklę jūroje organizuodavo mūsų asociacijos nariai, turėję 15 laivelių, o dabar kas nori, tas ir plukdo į jūrą“, – pasakojo jau 15 metų pramoginę žvejybą organizuojantis Algirdas Valentinas.

Jis tikino, kad nemažai šiuo verslu užsiimančių asmenų net neturi patento ar verslo liudijimo. Esą jie yra konkurentai, kurie „veikia laisvai“.

„Dabar visi mėgėjai, kurie tik turi įsigiję katerius, plukdo žmones į jūrą žvejoti, dažniausiai už pinigus. Jokių apribojimų nėra, aišku, čia tik mokesčių klausimas. Todėl mūsų legalus verslas labai sumenko“, – įsitikinęs A.Valentinas.

Jūroje sezonas trumpas

Klaipėdos mažųjų laivų savininkų asociacija turi didesnius laivelius. Žmonės, susiruošę į jūrą žvejoti, mėgsta plaukti mažesniais greitaeigiais kateriais. Tačiau tuomet iškyla saugumo klausimas.

„Pas mus laivo nuoma vienai žvejybai kainuoja iki 1,2 tūkst. litų, į jį telpa 12 žmonių. Tai nedideli pinigai, jei į žvejybą tie žmonės vyktų automobiliu, išlaidos būtų ne ką mažesnės“, – mano A.Valentinas.

Menkes žvejojančiam žmogui leidžiama sugauti daugiausia 15 kg.

Tačiau Baltijos jūra nėra palanki komercinei žūklei. Tinkamų dienų išplaukti nėra daug, pasitaiko, kad pavasarį būna 5–6 dienos, rudenį – 10 dienų.

„Labai mažai naudingų dienų šiam verslui per metus, pavyzdžiui, aš pernai buvau išplaukęs tik 6 kartus“, – pasakojo A.Valentinas.

Kuršių mariose irgi organizuojama komercinė sterkų žūklė. Ją labai mėgsta į Palangą pailsėti atvykę poilsiautojai iš Rusijos, Latvijos, Baltarusijos, Lenkijos. Tačiau vasarinė žūklė mariose – nepopuliari, komercinę žūklę organizuojantys klaipėdiečiai mano, kad ją reikia populiarinti.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Palanga jungiasi prie Žemės valandos – šeštadienį užtems jūros tiltas
  Palanga jungiasi prie Žemės valandos – šeštadienį užtems jūros tiltas

  Palangos miesto savivaldybė jungiasi prie Žemės valandos, tad kovo 24 d., šeštadienį, vienai valandai (nuo 20.30 val. iki 21.30 val.) bus išjungtas jūros tilto apšvietimas. ...

 • Muzikiniame teatre – vadovų žvalgytuvės
  Muzikiniame teatre – vadovų žvalgytuvės

  Neramiu laukimu dėl ateities gyvenantys Klaipėdos muzikinio teatro darbuotojai ketvirtadienį turėjo galimybę pamatyti, kas pretenduoja pakeisti buvusį direktorių Joną Sakalauską, kuris nuo šiol vadovauja Nacionaliniam operos ir baleto teatrui. ...

  2
 • Paminėjo Vydūno gimtadienį
  Paminėjo Vydūno gimtadienį

  Vydūno – humanisto, rašytojo ir filosofo 150-osios gimimo metinės ketvirtadienį paminėtos jaukiame skverelyje, kuriame dar šiemet turėtų atsirasti šio iškilaus žmogaus skulptūra. ...

 • Gražūs dantys – tik senjorų svajose
  Gražūs dantys – tik senjorų svajose

  Už ketverius laukimo metus eilėje – keturi suprotezuoti dantys, pridedant savo sutaupytų pinigų. Tokia uostamiesčio senjorų nūdiena. Valdininkai nesupranta, kodėl taip ilgai laukę eilėje dėl dantų protezavimo, pagyvenę klaipėdiečiai masi&s...

 • Bandys išlyginti senamiesčio dangas
  Bandys išlyginti senamiesčio dangas

  Senamiesčio pagrindinėse gatvėse, kur didžiausi žmonių srautai, bus siekiama užtikrinti patogesnį judėjimą. Dėmesys bus skiriamas neįgaliesiems, dviratininkams, tėvams, stumiantiems vaikų vežimėlius. ...

  8
 • Garažui toliau žeria kritiką
  Garažui toliau žeria kritiką

  Bangų gatvėje planuojamai statyti daugiaaukštei stovėjimo aikštelei toliau negailima aštrių žodžių. Akcentuojama, kad investuoti į šį objektą nenaudinga. ...

  4
 • Dietologė: stebuklingų produktų ar pratimų pilvui sumažinti nėra
  Dietologė: stebuklingų produktų ar pratimų pilvui sumažinti nėra

  Išbandžiusieji žino, kad atsikratyti pilvo riebalų arba dar kitaip vadinamų "gelbėjimosi ratų" būna itin sunku, o kartais atrodo - "misija neįmanoma". Dietologė atkreipia dėmesį, kad šiai sričiai skirti pratimai ne...

  1
 • Gripas pamažu traukiasi
  Gripas pamažu traukiasi

  Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai informuoja, kad kovo 12–18 d. Klaipėdos apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis sumažėjo nuo 106,4 iki 100,6 atvejo 10 tūkst. gyventoj...

 • Žibintams atnaujinti – naujas planas
  Žibintams atnaujinti – naujas planas

  Uostamiesčio savivaldybė nori padidinti įmonės "Gatvių apšvietimas" įstatinį kapitalą, perduodama jos nuosavybėn visus gatvių žibintus, kitą įrangą. Teigiama, kad toks žingsnis padėtų greičiau atnaujinti infrastruktūrą, efe...

  6
 • Uostamiestis jungiasi prie „Žemės valandos“
  Uostamiestis jungiasi prie „Žemės valandos“

  Šį šeštadienį, kovo 24 d., 20.30 val. vietos laiku daugiau nei milijardas žmonių visame pasaulyje vienai valandai išjungs šviesas, taip leisdami planetai 60 minučių atsikvėpti. Prie šios iniciatyvos tradici&scar...

  1
Daugiau straipsnių