Prekeiviai traukiasi iš uostamiesčio gatvių

Atšalus orams, klaipėdiečiai, pirkdami vaisius iš lauko prekeivių, turėtų atidžiau įvertinti jų kokybę. Neatspariausi šaltiems orams – bananai, greipfrutai ir arbūzai.

Atšalus orams, klaipėdiečiai, pirkdami vaisius iš lauko prekeivių, turėtų atidžiau įvertinti jų kokybę. Neatspariausi šaltiems orams – bananai, greipfrutai ir arbūzai.

Prekiauja ir visus metus

Uostamiestyje prekyba vaisiais ir daržovėmis gatvėje yra populiariausia lauko prekybos veikla. Taip yra jau kelerius metus. Verstis šia veikla šiemet išduota apie 80 leidimų.
Klaipėdos savivaldybės Licencijų, leidimų ir vartotojų teisių apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Rimantas Armonas tvirtino, kad, atšalus orams, šiek tiek sumažėjo asmenų, norinčių prekiauti vaisiais ir daržovėmis lauke.

"Prekeivių vaisiais ir daržovėmis jau po truputį mažėja. Kai kurie jau pasitraukia. Daugiausia žmonės šia veikla verčiasi vasarą", – tvirtino vyriausiasis specialistas.

Tačiau R.Armonas pabrėžė, kad yra prekeivių, kurie šia veikla užsiima visus metus. Paprastai jų būna apie 20–30. Kaip bus šiemet, anot vyriausiojo specialisto, neaišku.

"Pagal Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos reikalavimus prekiauti vaisiais ir daržovėmis lauke galima, kol temperatūra yra ne žemesnė nei 5 laipsniai šilumos. Jei temperatūra yra aukštesnė, tai galima daryti ir visus metus", – komentavo vyriausiasis specialistas.

Nukenčia vaisių kokybė

Nors lauko prekyba leidžiama, kol termometro stulpelis nukrenta iki 5 laipsnių šalčio, tačiau kai kurie vaisiai ir daržovės – lepesni.

"Yra nustatytos rekomenduojamos produktų laikymo sąlygos. Jei šiuos galima laikyti šaldytuve, tai galima ir jais prekiauti lauke, atšalus orams", – tvirtino Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotoja Jūratė Mačiulienė.

Tačiau, pasak jos, kai kurie produktai turi būti laikomi aukštesnėje temperatūroje. Lepiausi šiuo atveju – bananai. Jie gali būti laikomi ne žemesnėje nei 13 laipsnių šilumos temperatūroje.

Panašiai yra ir su arbūzais. Greipfrutus ir citrinas galima laikyti  ne žemesnėje nei 10 laipsnių šilumos temperatūroje.

Anot J.Mačiulienės, žiemą šiais produktais prekiauti negalima, nes nukenčia jų kokybė.

Atšalus orams, klaipėdiečiai, pirkdami vaisius iš lauko prekeivių, turėtų atidžiau įvertinti jų kokybę. Neatspariausi šaltiems orams – bananai, greipfrutai ir arbūzai.

Mažiau lepūs yra apelsinai ir obuoliai. Pirmieji gali būti laikomi iki 1, antrieji – 2 laipsnių šilumos temperatūroje. Prieskoninės daržovės, žalumynai – iki nulio.

"Jei vaisiai ir daržovės laikomi žemesnėje temperatūroje nei numatyta, gali nukentėti jų kokybė. Įvertinti bananų kokybę nėra sudėtinga – jie pajuoduoja. Sudėtingiau su arbūzais, tačiau jais gatvėje mažai kas prekiauja. Be to, dabar ne jų sezonas", – tvirtino pavaduotoja.

J.Mačiulienė atkreipė dėmesį, kad dauguma prekeivių dirba jau daug metų ir jie žino prekybos vaisiais ir daržovėmis reikalavimus.

Pastarąjį kartą Klaipėdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba lauko prekybos patikrinimus vykdė vasarą, kai buvo braškių sezonas.

Dabar juos ketinama organizuoti, spustelėjus šaltukui. Bus žiūrima, kokia produktų, kuriais prekiaujama, kokybė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rašytojams

Rašytojams portretas
Atšąlus orams? Kai dieną sušyla iki 13 laipsnių ir šviečia saulė?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Valdžiai ketinant griežtinti verslinę žvejybą, žvejai baiminasi likti be darbo
  Valdžiai ketinant griežtinti verslinę žvejybą, žvejai baiminasi likti be darbo

  Seimo Aplinkos apsaugos komitetui siūlant sugriežtinti žvejų verslininkų veiklą, versline žvejyba užsiimantys žvejai sako, kad didelė dalis jų liktų be darbo. Tuo metu pataisų rengėjai teigia, jog tai pagerintų žuvų išteklių apsaugą. ...

  4
 • Mirė rašytoja, poetė, signatarė V. Jasukaitytė
  Mirė rašytoja, poetė, signatarė V. Jasukaitytė

  Šeštadienio rytą Klaipėdos ligoninėje mirė rašytoja, poetė, Kovo 11-osios akto signatarė Vidmantė Jasukaitytė. ...

  15
 • Policininkai gaudys vandens dviratininkus Dangėje
  Policininkai gaudys vandens dviratininkus Dangėje

  Kai Kelių eismo taisyklių pažeidėjais tampa piliečiai besinaudojantys dviratėmis transporto priemonėmis keliuose - nestebina, nes jie, kaip ir automobilių vairuotojai, yra pilnaverčiai eismo dalyviai. ...

  11
 • Išrinko geriausius bibliotekos projektus
  Išrinko geriausius bibliotekos projektus

  Pietinėje miesto dalyje numatyto statyti modernaus bendruomenės centro-bibliotekos architektūrinės idėjos konkursas sulaukė didelio susidomėjimo. Išrinkti keturi nugalėtojai, su kuriais vyks derybos dėl techninio projekto parengimo. ...

  4
 • Tautodailininkės aistra – popierius ir žirklės
  Tautodailininkės aistra – popierius ir žirklės

  Klaipėdiečiai turės galimybę pamatyti išskirtinio grožio karpinius. Savo parodą, skirtą Lietuvos šimtmečiui, uostamiestyje surengs tautodailininkė skuodiškė Elvita Šeputaitė. ...

  2
 • P. Olaras: turime bendrą ateitį
  P. Olaras: turime bendrą ateitį

  Petro Olaras, poetas, kino režisierius, žurnalistas, žmogus, kuriantis dabarties ir ateities kartoms, Klaipėdoje gyvena ne vienus metus. Didelę žurnalisto ir filmų kūrėjo patirtį turintis ukrainietis daugelį savo tėvynės, Lietuvos, pasaulio įvyki...

 • Savaitgalį pajūrį ženklins lietus
  Savaitgalį pajūrį ženklins lietus

  Pajūryje artimiausiomis dienomis bus tvanku ir lietinga. Sinoptikai prognozuoja, kad kitą savaitę klaipėdiečiai gali sulaukti ir tropinių karščių. ...

  1
 • Po avarijos – likimo kirčiai
  Po avarijos – likimo kirčiai

  Jauną klaipėdietį Maksimą Suchanovą suluošinęs neblaivus vairuotojas šiandien nesijaučia kaltas ir neketina jam mokėti teismo priteistos sumos. Čia bejėgiai net antstoliai, nes nuteistasis jokio turto esą neturi, oficialiai niekur nedi...

  6
 • Maudynėmis jūroje mėgaujasi ir neįgalieji
  Maudynėmis jūroje mėgaujasi ir neįgalieji

  Šylant jūros vandeniui, atidaryti maudynių sezoną kviečiami ir judėjimo negalią turintys žmonės. Dviejuose uostamiesčio paplūdimiuose tam skirti specialūs vežimėliai. Šią vasarą tokia paslauga jau pasinaudojo vienas kaunietis. ...

 • Atgimimo aikštės stende – ir naktinė aikštė
  Atgimimo aikštės stende – ir naktinė aikštė

  Klaipėdiečiai gali pažvelgti, kaip atrodys Atgimimo aikštė po rekonstrukcijos. Šioje viešojoje erdvėje pastatytas stendas, kuriame matomi būsimi pokyčiai. Statinys šviečia ir tamsoje. ...

  12
Daugiau straipsnių