Prekeiviai traukiasi iš uostamiesčio gatvių

Atšalus orams, klaipėdiečiai, pirkdami vaisius iš lauko prekeivių, turėtų atidžiau įvertinti jų kokybę. Neatspariausi šaltiems orams – bananai, greipfrutai ir arbūzai.

Atšalus orams, klaipėdiečiai, pirkdami vaisius iš lauko prekeivių, turėtų atidžiau įvertinti jų kokybę. Neatspariausi šaltiems orams – bananai, greipfrutai ir arbūzai.

Prekiauja ir visus metus

Uostamiestyje prekyba vaisiais ir daržovėmis gatvėje yra populiariausia lauko prekybos veikla. Taip yra jau kelerius metus. Verstis šia veikla šiemet išduota apie 80 leidimų.
Klaipėdos savivaldybės Licencijų, leidimų ir vartotojų teisių apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Rimantas Armonas tvirtino, kad, atšalus orams, šiek tiek sumažėjo asmenų, norinčių prekiauti vaisiais ir daržovėmis lauke.

"Prekeivių vaisiais ir daržovėmis jau po truputį mažėja. Kai kurie jau pasitraukia. Daugiausia žmonės šia veikla verčiasi vasarą", – tvirtino vyriausiasis specialistas.

Tačiau R.Armonas pabrėžė, kad yra prekeivių, kurie šia veikla užsiima visus metus. Paprastai jų būna apie 20–30. Kaip bus šiemet, anot vyriausiojo specialisto, neaišku.

"Pagal Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos reikalavimus prekiauti vaisiais ir daržovėmis lauke galima, kol temperatūra yra ne žemesnė nei 5 laipsniai šilumos. Jei temperatūra yra aukštesnė, tai galima daryti ir visus metus", – komentavo vyriausiasis specialistas.

Nukenčia vaisių kokybė

Nors lauko prekyba leidžiama, kol termometro stulpelis nukrenta iki 5 laipsnių šalčio, tačiau kai kurie vaisiai ir daržovės – lepesni.

"Yra nustatytos rekomenduojamos produktų laikymo sąlygos. Jei šiuos galima laikyti šaldytuve, tai galima ir jais prekiauti lauke, atšalus orams", – tvirtino Klaipėdos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininko pavaduotoja Jūratė Mačiulienė.

Tačiau, pasak jos, kai kurie produktai turi būti laikomi aukštesnėje temperatūroje. Lepiausi šiuo atveju – bananai. Jie gali būti laikomi ne žemesnėje nei 13 laipsnių šilumos temperatūroje.

Panašiai yra ir su arbūzais. Greipfrutus ir citrinas galima laikyti  ne žemesnėje nei 10 laipsnių šilumos temperatūroje.

Anot J.Mačiulienės, žiemą šiais produktais prekiauti negalima, nes nukenčia jų kokybė.

Atšalus orams, klaipėdiečiai, pirkdami vaisius iš lauko prekeivių, turėtų atidžiau įvertinti jų kokybę. Neatspariausi šaltiems orams – bananai, greipfrutai ir arbūzai.

Mažiau lepūs yra apelsinai ir obuoliai. Pirmieji gali būti laikomi iki 1, antrieji – 2 laipsnių šilumos temperatūroje. Prieskoninės daržovės, žalumynai – iki nulio.

"Jei vaisiai ir daržovės laikomi žemesnėje temperatūroje nei numatyta, gali nukentėti jų kokybė. Įvertinti bananų kokybę nėra sudėtinga – jie pajuoduoja. Sudėtingiau su arbūzais, tačiau jais gatvėje mažai kas prekiauja. Be to, dabar ne jų sezonas", – tvirtino pavaduotoja.

J.Mačiulienė atkreipė dėmesį, kad dauguma prekeivių dirba jau daug metų ir jie žino prekybos vaisiais ir daržovėmis reikalavimus.

Pastarąjį kartą Klaipėdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba lauko prekybos patikrinimus vykdė vasarą, kai buvo braškių sezonas.

Dabar juos ketinama organizuoti, spustelėjus šaltukui. Bus žiūrima, kokia produktų, kuriais prekiaujama, kokybė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rašytojams

Rašytojams portretas
Atšąlus orams? Kai dieną sušyla iki 13 laipsnių ir šviečia saulė?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Šventojoje siekiama atnaujinti „Žvejo dukrų“ skulptūrą
  Šventojoje siekiama atnaujinti „Žvejo dukrų“ skulptūrą

  Visuomenininkai ketina kreiptis į Palangos miesto savivaldybę ir prašyti lėšų 1982 metais sukurtos skulptūros „Žvejo dukros“ aplinkai sutvarkyti, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“. ...

  1
 • Kova su lapais – be reklamos
  Kova su lapais – be reklamos

  Pietinėje miesto dalyje esančių daugiabučių namų gyventojai keiksnoja visus kitus, tik ne save, dėl prieš savaitę lietaus nuotekas užkimšusių rudeninių lapų. Tačiau atsirado ir klaipėdiečių, parodžiusių pavyzdį kitiems. ...

  5
 • Klaipėdos mieste – padangų kalnai
  Klaipėdos mieste – padangų kalnai

  Daugybę senų padangų mieste išvertę verslininkai jų sutvarkyti neskuba. Bendrovės "Klaipėdos Melga" atstovai surado pasiteisinimą, esą taip jie laiko senas padangas ir laukia, kol jas išveš užsakytas transportas. Tačia...

 • Plyteles keičia trinkelėmis
  Plyteles keičia trinkelėmis

  Prie Klaipėdos miesto partnerio Debreceno ženklo, stovinčio Taikos prospekto, Debreceno ir Naikupės gatvių sankryžoje, tvarkoma aplinka. ...

  8
 • Įspėjami vairuotojai: gali pradėti formuotis plikledis
  Įspėjami vairuotojai: gali pradėti formuotis plikledis

  Klaipėdos miesto savivaldybė bei „Kelių priežiūros“ Klaipėdos padalinys informuoja, kad antradienį nuo 16 val. oro temperatūra uostamiestyje bei regione bus artima nuliui, o vėliau minusinė. Numatomi krituliai. Tikėtina, kad pr...

 • Paukščius vilioja garsiakalbiais
  Paukščius vilioja garsiakalbiais

  Ventės rage – neįprastas reginys. Ornitologai prie didžiosios paukščių gaudyklės pasistatė garsiakalbius, iš kurių paukščiai viliojami specialiomis giesmėmis. ...

 • Karjera ir jūrinių idealistų paieška
  Karjera ir jūrinių idealistų paieška

  Praėjusią savaitę Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje vyko ypač įsimintinos paskaitos pagal programą „Karjeros dienos 2017“. ...

  1
 • Valstybės šimtmečiui atminti – išskirtinis simbolis
  Valstybės šimtmečiui atminti – išskirtinis simbolis

  Lietuvos valstybės nepriklausomybės paskelbimo šimtmečio paminėjimo Klaipėdoje programoje kai kurie politikai pasigedo ilgaamžių simbolių – paminklų ar atminimo lentų. Programos rengėjai atrėžia, kad miestas šią progą įamži...

  2
 • Purmaliuose vanduo tuoj sieks namų stogus
  Purmaliuose vanduo tuoj sieks namų stogus

  Šalia uostamiesčio esančiame Purmalių kaime įsikūrusiuose „Pakrantės“ soduose naktis priminė karo stovį. Keli šimtai sodų bendrijos gyventojų naktį kraustė daiktus, gelbėjo automobilius, o arčiausiai Danės up...

  31
 • Įspėjimas: sparčiai kyla Danės vanduo
  Įspėjimas: sparčiai kyla Danės vanduo

  Klaipėdos savivaldybė pirmadienio vakarą perspėja uostamiesčio gyventojus, kad sparčiai kyla Danės vanduo. ...

  10
Daugiau straipsnių