Prie buvusios vyninės „Metų laikai“ - žmonių kaulai

Netoli rekonstruojamos buvusios vyninės „Metų laikai“ klaipėdietis surinko statybininkų išraustus ir paliktus mirusiųjų kaulus bei karstų liekanas.

Palaikus rinko praeivis

Skulptūrų parko teritorijoje, kur anksčiau buvo senosios kapinės, kasant žemę klaipėdietis Vytas Tamošiūnas aptiko žmogaus palaikų liekanas.

„Ties kadaise, mano nuomone, stovėjusiu Šmitų ir Reineke šeimų mauzoliejumi, radau keletą detalių, grindų plytelių ir kitų fragmentų. Arčiau vaikų darželio„Svirpliukas“ vartų, žemėse radau dvi skirtingas karstų rankenas ir perlaužtą perpus apatinį žmogaus žandikaulį“, – portalui 1kl.lt teigė V.Tamošiūnas.

Sudegusioje vyninėje iki rudens turi būti įrengtas Tautinių mažumų centras. Įmonė „Klaista“ atliko požeminių komunikacijų tiesimo darbus.

„Kadangi esu senas Klaipėdos gyventojas ir penkiasdešimt metų gyvenu greta buvusių kapinių, mačiau visas jų naikinimo ir pertvarkymo peripetijas. Kartu domiuosi istorija, todėl aš negaliu abejingai praeiti pro panašius dalykus“, – teigė klaipėdietis.

Nebuvo pranešta

V.Tamošiūnas aiškino, kad jo manymu, čia turėjęs dirbti archeologas tik formaliai žiūrėjo į savo darbą.

„Ne pirmą kartą čia randu žmonių palaikų liekanų. Dažnai istoriniu paveldu geriau rūpinasi ne oficialūs asmenys, o šiaip istorija besidomintys žmonės. Radiniai atiteks Kalvystės muziejui“, – tikino V.Tamošiūnas.

Kultūros paveldo departamento vyriausiasis valstybinis inspektorius Laisvūnas Kavaliauskas tikino, kad Klaipėdos teritorinis padalinys net neturėjo informacijos koks archeologas turėtų prižiūrėti šiuos kasinėjimus.

„Darbų užsakovė savivaldybė, juk ji turėtų kontroliuoti. Pats darbų vietoje jokių kaulų ar panašių radinių aš neradau, tačiau matyti, kad perkasimai nebuvo gilūs“, – sakė L.Kavaliauskas.

Tiesa, specialistas pastebėjo, kad šioje vietoje palaidojimų buvo ir kaulų visais laikais darbininkai atrasdavo.

„Blogai, kai tokius radinius gali surinkti praeivis. Darbus vykdanti bendrovė turi mus informuoti koks archeologas dirbs, tačiau rangovai ne visuomet paiso. Aptikus tokius radinius, darbai turi būti sustabdyti, o apie tai pirmiausiai turime mes sužinoti“, – aiškino L.Kavaliauskas.

Rado paminklinių plytų

Darbus vykdžiusi įmonė „Klaista“ sutartį dėl archeologinių tyrinėjimų sudarė su Edvinu Urbiu.

„Visi žvalgomieji tyrimai buvo atlikti. Paaiškėjo, kad šiuose sluoksniuose anksčiau buvo tiestos trasos, todėl jie jau buvo suardyti. O atliekant darbus radome XIX-XX a. paminklinių plytų ir jos bus perduotos Mažosios Lietuvos muziejui“, – tikino archeologas.

E.Urbis pripažino, kad tranšėjos komunikacijoms buvo kasamos ekskavatoriumi.
„Gal aš ką nors ir praleidau. Nežinau ką V.Tamošiūnas surinko. Gal jis po lietaus vaikščiojo. Visa teritorija buvo apjuosta „Stop“ juosta, todėl svetimi tikrai neturėjo čia būti“, – savo nuomonę dėstė archeologas.

L.Kavaliauskas taip pat stebėjosi, kad tokios situacijos visoje apskrityje nuolat kartojasi.
„Baisu, taip neturėtų būti“, – kalbėjo specialistas.


Šiame straipsnyje: kaulaižmogaus kaulai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Senis

Senis portretas
Totali betvarkė

aaaaaaa

aaaaaaa portretas
kaltas , kad rado , o ne kad betvarkė------ gražu

opa

opa portretas
o ko stebetis,visa Klaipeda ant kaulu,ne miesta o viena didele geopatogenine zona.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių