Prie kelio – tragedijos aidas

Viena artimiausių Klaipėdai gyvenviečių Dauparai keičia savo veidą. Keli šimtai ukrainiečių, deklaravę čia gyvenamąją vietą ir dirbantys kitapus autostrados įsikūrusioje logistikos įmonėje, ne tik pildo vietos gyventojų kišenes. Vasarą šiame kaime įvykdyta žmogžudystė sukrėtė lietuvius. Nors aplinkinių kaimų gyventojai tikina negalintys nieko blogo apie atvykėlius pasakyti, tačiau po šiurpaus įvykio dienomis rakina savo namus ir vengia svetimšalių.

Atvykėliai atneša pelno

Iš Klaipėdos greitkeliu važiuojantieji vos už kelių kilometrų dešinėje mato nuorodą į Dauparus.

Pasukus į šią gyvenvietę net į galvą neateitų, kad Dauparai yra dešinėje šio kelio pusėje, kairėje – Gobergiškė. Gyvenvietę sudaro keli išaugę ir susilieję į vieną visumą kaimai.

Šiame Dauparų–Gobergiškės konglomerate gyvena apie 600 žmonių.

Pastaraisiais metais čia savo gyvenamąją vietą deklaravo 480 logistikos įmonėje "Vlantana" dirbančių užsieniečių vyrų. Didžioji jų dauguma – ukrainiečiai. Kur kas mažiau baltarusių, kazachų, moldavų, rumunų.

Tokį svetimšalių antplūdį pajuto aplinkinių kaimų žmonės.

Ko gero, labiausiai pokyčiais džiaugiasi vienintelės Dauparų parduotuvės savininkai, nes pirkėjų čia netrūksta.

Dažnai užsukantys vyrai perka ne tik maistą. Pardavėja neslepia, kad perkamiausia šių vyrų prekė – alus. Kaip ir lietuviai, šie vyrai noriai perka ir degtinę.

Neblogą uždarbį pastaruoju metu turi ir kelių apgyvendinimo paslaugas teikiančių sodybų šeimininkai.

Tarp reisų čia gyvenantys vyrai neša pelną. Kai patalpų reikia užsakytoms vestuvėms, vairuotojai perkeliami į atokesnius kambarius.

Rizikuoja kirsdami greitkelį

"Normalūs žmonės, gal tik geria nemažai. Pačioje pradžioje manęs keli paklausė, ar esu vieniša, bet kai pasakiau, kad turiu šeimą ir pažinčių neieškau, nesikabinėjo", – atviravo vienoje tokių sodybų dirbanti pavardės nenorėjusi pasisakyti moteris.

Tiesa, mišrių šeimų kol kas įregistruota nebuvo. Tiesa ir tai, kad kai kurie svetimšaliai ieško tarp vietos moterų lengvai prieinamų. Panašu, kad kai kuriems jų tokios paieškos būna sėkmingos.

Panašiai kalbėjo ir parduotuvės darbuotoja. Pasak jos, vairuotojai ateina po kelis, nekelia konfliktų, nusiperka gėrimų, užkandos ir išeina. Moteris džiaugiasi, kad dar susikalba rusiškai.

Pasak jos, su vietos gyventojais atvykėliai bendrauja retai, bet ir priešiškumo kol kas nebūta.

Dauparuose kalbinti ukrainiečiai tikino priešiškumo iš vietos gyventojų nejaučiantys ir džiaugėsi galintys susikalbėti.

Dauparų–Kvietinių seniūnijos seniūnė Judita Čekuolienė teigė nusiskundimų nesulaukusi.

"Būtent dėl šių atvykėlių, skirtingai nuo kitų seniūnijų, kurios nyksta, mes plečiamės", – neslėpė seniūnė.

Vietos žmonės su siaubu stebi kasdienybe tapusį vaizdą, kai iš "Vlantanos" teritorijos išėję vairuotojai kerta judrią autostradą ir pėdina į kaimą plačiai pačių pramintu taku.

Nežinia, kas juos įspėjo, kad būtų atsargūs ir, susiruošę pereiti keturias judrias greitkelio juostas, apsivilktų ryškias, šviesą atspindinčias liemenes.

Truputį tamsesnio gymio, ramūs vyrai dažniausiai žingsniuoja iki parduotuvės, nusiperka alaus, degtinės ir eina į savo nakvynės vietas.

Klaipėdos rajono policininkai tikino, kad užsieniečiai jiems daug nerimo nekelia.

Šią vasarą būta atvejo, kai ukrainietis pasigedo piniginės, dėl vagystės buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Netrukus nukentėjusysis pranešė piniginę radęs, tad tyrimas nutrauktas. Kaip ten buvo iš tikrųjų, policijos nedomina.

Žmogžudystė sukrėtė

Tokia ramybė ir abipusis pasitenkinimas tęsėsi iki šių metų liepos 23-iosios.

Ta diena tapo lemtinga 68 metų vietos gyventojui. Bet ne tik jam, ji pakeitė visų Dauparų ir Gobergiškės kaimų žmonių gyvenimus.

Anksčiau dieną namų durų nerakindavę lietuviai nuo šios dienos jau įprato pasitikrinti, ar niekas svetimas negali patekti į jų būstą.

Tądien viena Gobergiškės gyventoja savo namuose rado žiauriai nužudytą buvusį architektą. Mirusysis rastas su maišeliu ant galvos, kūnas buvo subadytas.

Atrodė, kad jo namuose kažko ieškota, tačiau vertybės liko nepagrobtos.

Ši istorija yra apaugusi didelėmis mįslėmis.

"Tai buvo gerbiamas kaimo žmogus, ramus, taikus, niekada nė su kuo nesipykęs. Išgerdavo, bet niekada nesišlaistė, niekada nieko neįžeidė. Kaimynai jo labai gaili. Jis nemėgo draugijos, į svečius pas jį niekas neužsukdavo, o ir jis neįsileisdavo, bet buvo geranoriškas ir geraširdis vienišius, su vietos gyventojais nesipyko ir jokių priešų neturėjo, – kalbėjo seniūnė. – Ši istorija yra apaugusi didelėmis mįslėmis. Kaimo žmonės apie tai daug šneka ir pradeda vieni kitus įtarinėti, nes tai – neeilinis nusikaltimas. Vietos gyventojai yra išsigandę, pradžioje būta net panikos. Tokioje ramioje gyvenvietėje tai yra neeilinis įvykis."

Dar didesnį nerimą žmonėms kelia faktas, kad įtariamasis, kuris buvo kelias savaites sulaikytas, dabar jau laisvėje.

Siaubo jausmo neatsikratantys kaimynai šiurpsta jau vien dėl to, kad nusikaltimas įvykdytas viduryje gyvenvietės, šviesiu paros metu.

Neigė nepaneigiamus įkalčius

Pradėję narplioti nusikaltimą pareigūnai apklausė daugybę vietos gyventojų.

Kriminalistams labai padėjo parduotuvės vaizdo kamerų įrašai, leidę nustatyti įtariamąjį.

Pasirodo, apie pusmetį lietuvių įmonėje dirbantis ukrainietis tą dieną girtavo su keliais vietos vyrais.

Vaizdo kamerų medžiaga atskleidė, kad ukrainietis su daupariškiu patraukė buvusio architekto namų link.

Vėliau lietuvis paliudijo, kad jie beldėsi į pensininko namus, bet nebuvo įleisti. Šeimininkas kalbėjo lietuviškai, atėjūnas – rusiškai, vyrai tąkart bendros kalbos nerado.

Daupariškis paliko juodu aiškintis, o pats nulingavo prie parduotuvės. Netrukus ten pat atėjo ir ukrainietis.

Praėjo dar šiek tiek laiko ir ukrainietis vienas pasuko į aukos kiemą. Vyrai jo klausė, ko jam ten. Vairuotojas mestelėjo čia gyvenantis. Bet tai buvo akivaizdi netiesa.

Pareigūnus stebina įtariamojo pozicija, nors vaizdo įrašai byloja ir liudytojas tikino, kad jis buvo prie nukentėjusiojo namų, o rasti pirštų atspaudai įrodo, jog svetimšalis buvo ir nužudytojo namuose, jis pats kategoriškai tai neigė.

Įtariamasis tvirtino ieškojęs, kur galėtų porai dienų apsistoti, lankęsis pas vietos gyventojus. Bet ir tai Gobergiškės žmonės paneigė, jie tvirtino su ukrainiečiu nebendravę.

Tiesa yra ta, kad šis vyras buvo užsukęs tik į vieną sodybą, kurioje tikėjosi rasti linksmo būdo merginą.

Vietos žmonės svarsto, ar žmogžudystė negalėjo būti įvykdyta spontaniškai.

Galbūt namo šeimininkas buvo neblaivus, galbūt neužsirakino durų, neatmestina, kad miegojo, o pabudęs pamatė svetimą žmogų ir su juo susikivirčijo ar net susikibo.

Baiminasi keršto

Pasvarstęs visus už ir prieš bylos tyrimą kuruojantis prokuroras apsisprendė nebeprašyti teismo tęsti suėmimo terminą.

Tad prieš porą savaičių įtarimų sulaukęs ukrainietis buvo išleistas į laisvę. Jis įpareigotas neišvykti, nors nuolatinės gyvenimo vietos Lietuvoje ir neturi.

Dauparus ir Gobergiškę ši žinia pasiekė tą pačią dieną.

Parduotuvės darbuotoja neslėpė jaučianti baimę, ar įtarimų sulaukęs svetimšalis neateis keršyti.

Žmonės baugščiai žvalgosi į nepažįstamuosius, svarstydami, jei ne įtartasis, tai kuris kitas galėjo įvykdyti žmogžudystę.

Kad tai būtų padaręs kuris nors saviškių, niekas netiki.

Nusikaltimo tyrimas užsitęsė, pareigūnai vėl tikrina kiekvieną įtarimą, dar kartą kalbina aukos kaimynus bei artimuosius.

Įmonės "Vlantana" direktoriaus pavaduotojas Stanislovas Stončius patikino, kad įtariamasis šioje bendrovėje nebedirba.

"Tas žmogus, vos paleistas, išvažiavo iš čia kuo toliau, o ir mums tokios negarbės nereikia", – atviravo administracijos atstovas.

Dauparuose sutikti užsieniečiai tikino įtariamojo nepažinoję ir nieko apie nusikaltimą nežinantys.

Į kaimą bėga nuo drausmės

Pasak "Vlantanos" direktoriaus pavaduotojo, didžioji dalis užsieniečių apgyvendinama įmonės teritorijoje esančiame motelyje, kuriame telpa apie 100 vyrų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vytautas

Vytautas portretas
stonciai yra vagys ir aferistai

Zinau

Zinau portretas
Tai jie atostoginiu vairuotojams neismoka kai jie atostogu iseina.Apmokamu atostogu isleidzia,bet pinigu nepraveda...ir dar naglai i akis sako...jug mes nemokam uz atostogas...Apgaudineja kaip gali...

Diva

Diva portretas
Ketvirtadienio vakarą teko susidurti su Vlantanos vilkiku prie Marijampolės . Vairuotojas buvo agersyvus ,trukdė vairuoti junginejo garsinius signalus, tolimas šviesas .Pralenkęs mano automobilį iškišo galvą pro langą ir apspjovė mano automobilį. Tokio vairuotojo dar neteko sutikti kelyje..
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Pagerbti NKL čempionai – „Neptūno–Akvaservis“ taikliarankiai
  Pagerbti NKL čempionai – „Neptūno–Akvaservis“ taikliarankiai

  Klaipėdos merijoje gerų žodžių sulaukė Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse staigmeną pateikę – aukso medalius laimėję uostamiesčio „Neptūno–Akvaservis“ komandos krepšininkai. ...

 • Įamžins prancūzmetį Klaipėdoje
  Įamžins prancūzmetį Klaipėdoje

  Į Klaipėdos vadovus kreipėsi Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje Philippe’as Jeantaud, siūlydamas uostamiestyje įamžinti laikotarpį, kai po Pirmojo pasaulinio karo trejus metus Prancūzija administravo Klaipėdos kraštą pagal Ambasadorių ...

 • Atgimimo aikštėje siūlomas įspūdingas atgimimo projektas
  Atgimimo aikštėje siūlomas įspūdingas atgimimo projektas

  Klaipėdos Atgimimo aikštė pamažu įgauna naują veidą ir prasmę. Pernai gegužės 5 d. Klaipėdos miesto savivaldybė su „Panevėžio statybos trestu“, dirbančia jungtinėje veikloje su „Cloud architektais“, pasiraš...

  6
 • Klaipėdiečius kvies atsinaujinęs Sąjūdžio parkas
  Klaipėdiečius kvies atsinaujinęs Sąjūdžio parkas

  Sąjūdžio parko atnaujinimas artėja pabaigos link. Miestiečiai jau šią vasarą galės įvertinti naujam gyvenimui prikeltą šią viešąją erdvę. ...

  6
 • Klaipėdos gatvėms – mažiau lėšų
  Klaipėdos gatvėms – mažiau lėšų

  Lietuvos automobilių kelių direkcija perskirstė lėšas savivaldybėms vietinės reikšmės keliams ir gatvėms tiesti, taisyti, prižiūrėti ir saugaus eismo sąlygoms užtikrinti. Paskirstyta 8,59 mln. eurų. ...

  2
 • Kultūros skyriaus vedėjo paieškos
  Kultūros skyriaus vedėjo paieškos

  Pastaruosius šešerius metus Klaipėdos savivaldybės Kultūros skyriui vadovavęs Narūnas Lendraitis palieka šį postą ir nuo šiol dirbs Neringos mero pavaduotoju. Jau ieškoma, kas laikinai perims Kultūros skyriaus vedėjo...

 • Stokholmo dietai – įtarimai
  Stokholmo dietai – įtarimai

  Kilus moterų nepasitenkinimui dėl Stokholmo dietos agresyvių reklaminių žinučių, netrukus įsikišo Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT). Įtarimai pareikšti ir dėl netikrų vartotojų istorijų apie tai, kaip "steb...

  1
 • „Emerson Innovation Day“ subūrė besidominčiuosius technologijomis
  „Emerson Innovation Day“ subūrė besidominčiuosius technologijomis

  Antradienį Klaipėdos universitete praūžė pirmąsyk uostamiestyje organizuota „Emerson Innovation Day“. Renginys Aula Magna erdvėse dovanojo progą apžvelgti pramonės atstovams aktualiausias temas bei pakvietė į unikalią technologinių sp...

 • Rektoriumi bus dar savaitę
  Rektoriumi bus dar savaitę

  Kadencijos nebaigęs atsistatydinęs Klaipėdos universiteto rektorius Eimutis Juzeliūnas šias pareigas eis dar savaitę, iki gegužės 2-osios, po to nauja universiteto taryba spręs, kas laikinai vadovaus įstaigai iki naujo rektoriaus rinkimų. ...

  1
 • Namo renovaciją žlugdo lietus
  Namo renovaciją žlugdo lietus

  Aukštosios gatvės 19 namą renovavę gyventojai baiminasi, kad investicijos nueis perniek. Palijus pastato kiemas patvinsta, o vanduo skverbiasi į rūsius. Nuo drėgmės jau pradėjo pelyti patalpų sienos. Gyventojai šaukiasi miesto valdžios ...

  2
Daugiau straipsnių