Prie Šventosios uosto vartų ant seklumos įstrigo vokiečių jachta

Pirmadienį vakare prie Šventosios uosto vartų ant seklumos užplaukė pramoginė vokiečių jachta.

Du jauni vokiečiai, jaunuolis ir mergina, greičiausiai, turėjo seną informaciją apie veikiantį Šventosios valstybinį uostą, todėl drąsiai bandė įplaukti per jau uostelio vartus. Tačiau dar jų nepriplaukus, jachtos kilis atsimušė į smėlį, rašo portalas delfi.lt.

Užsieniečių pastangos nuplukdyti jachtą nuo smėlio buvo bevaisės.

Tada jaunas vokietis atbrido iki kranto ir čia paprašė žvejo pagalbos.

Su motorine lietuvio valtimi grįžę prie patekusios į bėdą jachtos, ją pasvėrė ant vieno borto ir, su motorinės valtelės pagalba, vokiečių jachta buvo nutraukta nuo seklumos.

Nuo seklumos nutempta jachta nuplaukė į vakarus, manoma, kad vokiečiai pasuks link Klaipėdos uosto. Tikimasi, kad čia tokių bėdų nebus ir Klaipėdą užsieniečiai pasieks anksčiau nei besikaupiantys juodi audros debesys Latvijos pusėje, slenkantys į pietus.

Prieš dvejus metus Šventosios uostas pompastiškai buvo atidarytas. Liejosi šampanas, merginos šoko kepurinę, valdžios vyrai piešė Šventosios uosto ateitį be problemų.

Tačiau buriuotojų Meka valstybinis Šventosios uostas netapo. Jau po kelių savaičių, po pirmosios smarkios audros įplauka buvo užpilta smėliu taip, kad visi gilinimo darbai nuėjo veltui.

Tada kai kurie ten buvę pramoginiai ir žvejų laivai atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje - negalėjo išplaukti atgal į atvirą jūrą.

Pernai vėl bandyta išvalyti smėlio užneštą įplaukos kanalą, kad nors iš jūros atplaukę nedideli laiveliai galėtų švartuotis vidaus akvatorijoje, kur gylio užtenka. Tačiau įplauka vėl užako.

Teigiama, kad visi suinteresuoti asmenys ar organizacijos yra oficialiai informuotos, kad uostas yra neveikiantis, ir tie kas patenka į incidentus prie Šventosios uosto, yra tiesiog neinformuoti arba blogai nugirdę apie pasikeitimus.

Uostas dabar yra oficialiai neveikiantis. Vietos kur galima švartuotis jachtoms ar laivams uostelyje yra jau ruošiamos naujajam sezonui, tačiau iki jų priplaukti kol kas neįmanoma net labai mažos grimzlės.NAUJAUSI KOMENTARAI

jachtuservisas.com

jachtuservisas.com portretas
neklaidinkite jūreivių su ta valčių prieplauka deklaruodami apie juostą....

Priminimas

Priminimas portretas
2010-09-15 be konkurso Airida Česnienė paskirta į Šventosios uosto direkcijos direktoriaus pareigas, iki šio dirbusi generalinio direktoriaus – Eugenijaus Gentvilo padėjėja. 2010 m. IV ketvirtį vidutinė direktorės mėnesinė alga siekė 7.673 Lt (4.796 Lt pastovioji dalis + 2.877 Lt kintamoji dalis(60% nuo pastoviosios dallies)). Papildomai 2010 m. gruodžio mėn. buvo išmokėta 3.000 Lt premija. Pabrėžtina, kad 2010 m. IV ketv. Šventosios uostas jokio veiklos nevykdė, tačiau priedai bei premijos prie pagrindinės algos buvo mokami. 2011 m. II ketirtį pastovioji dalis vidutiniškai siekė 5.032 Lt , o kinatamoji dalis vidutiniškai siekė 5.032 Lt (100 % nuo pastoviosios dalies).Viso 2011 m. II ketvirtį vidutinė alga - 11.232 Lt. 2011 m. IV ketirtį pastovioji dalis vidutiniškai sieke 4.708 Lt , o kinatamoji dalis vidutiniškai siekė 4.708 Lt (100 % nuo pastoviosios dalies). 2011 m. gruodzio men. ismoketa 5.000 Lt premija. Viso 2011 m. IV ketirtį vidutinė alga - 11.928 Lt. Pabrėžtina, kad normalioje verslo praktikoje, kintamoji dalis bei premijos priklauso nuo darbų rezultatų. O Šventosios uosto darbo rezultatus matome visi, investuota 6 mln Lt į prieplaukas, akvatorijos gilinimą, tačiau taip ir uostas neatlieka savo fukncijos iki šiol.

nesuprantu

nesuprantu portretas
Kokių fiziologinių ar kitokių galių turi A. Česnienė, kad iki šiol vadovauja trečius metus neveikiančiam uostui? Kodėl mes jai mokam tokį atlyginimą už šieno ravėjimą?
VISI KOMENTARAI 9

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių