Priklausomybės ligų centre – masinis atleidimas

Klaipėdos teritorinė darbo birža gavo pranešimą apie planuojamą grupės darbuotojų atleidimą uostamiesčio Priklausomybės ligų centre, ten numatoma atleisti 29 žmones. Tai esą susiję su įstaigos reorganizacija.

Iš penkių liko vienas

Lietuvoje iki spalio 31 dienos veikė penki Priklausomybės ligų centrai. Dabar visi jie prijungti prie Vilniaus priklausomybės ligų centro ir nuo lapkričio 1 dienos nauja įstaiga vadinasi Respublikinis priklausomybės ligų centras.

Taigi ir Klaipėdos priklausomybės ligų centras yra reorganizuotas ir tapo Respublikinio priklausomybės ligų centro Klaipėdos filialu. Dėl to darbo neteko 29 darbuotojai. Apie tai spalio 27 d. pranešta teritorinei darbo biržai.

"Prasidėjus reorganizacijai, šį pavasarį, visi darbuotojai, taip pat ir aš, gavome įspėjimo lapelius apie galimus pasikeitimus, kad po pertvarkos veiks Respublikinis priklausomybės ligų centras. Darbuotojams buvo pasiūlytas darbas naujoje įstaigoje. Kurie nesutiko su pasiūlymu, buvo atleisti. Keletas darbuotojų nusprendė pasinaudoti išeitinėmis kompensacijomis. Įstaigoje buvo 94 etatai, po reorganizacijos liko 64", – teigė Priklausomybės ligų centro direktorius Liudas Andrikis.

Susitraukė personalo etatai

Esą įstaiga dirbs kaip dirbo, tik mažesne sudėtimi, be to, buhalterija – centralizuota, viešieji pirkimai, personalo skyrius, archyvas, informacinės technologijos yra valdomi iš centro. Sumažėjo aptarnaujančio personalo – valytojų, taip pat ir slaugytojų.

"Kol kas iki kito konkurso aš esu šios įstaigos filialo vadovas. Tiek įstaigos vadovo, tie skyrių vedėjų vietoms užimti iki kitų metų birželio 30 d. bus skelbiami konkursai. Taip nurodyta laikinojoje direktoriaus darbo sutartyje. Teoriškai tame konkurse galėčiau dalyvauti, tačiau dar svarstysiu, kaip pasielgti", – dėstė L.Andrikis.

Klaipėdos priklausomybės ligų centre pernai buvo 94,24 etato, iš jų tik 4,75 – gydytojų, nors prieš 10 metų gydytojų buvo 8.

Finansavimas nuolatos mažėjo

Per pastarąjį dešimtmetį smarkiai mažėjo šios įstaigos finansavimas. 2007 m. centrui buvo skirta beveik 862 tūkst. eurų, 2012 m. – 673 tūkst., šiems metams gauta jau 794 tūkst. eurų.

Centro lovų skaičius 2013 m. buvo sumažintas nuo 76 iki 56. Be to, dirbančių gydytojų amžius siekia gerokai per 70 metų.

Šių metų pradžioje Klaipėdos priklausomybės ligų centrui ir miesto Savivaldybei raštą pateikė nuo priklausomybės kenčiantys asmenys. Jie skundėsi, kad norint gauti gydymą metadonu taikoma per griežta pacientų atranka.

Tada L.Andrikis aiškino, jog pradėtos taikyti griežtesnės sąlygos dėl medikamento vartojimo, kad tai būtų žingsnis sveikimo link.

Hospitalizuotų pacientų skaičius 2007 m. įstaigoje buvo 1594, 2016 m. –  927. Priklausomų nuo psichoaktyviųjų medžiagų asmenų 2007 m. hospitalizuota 254, 2016 m. – 144. Pakaitinis palaikomasis gydymas 2007 m. skirtas 74 asmenims, 2016 m. – tik 15.

Situacija turėtų pasikeisti?

Ministrų kabinetas gegužę pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos siūlomam Priklausomybės ligų centrų reorganizavimo projektui.

Esą tuo siekta pagerinti priklausomybės ligų gydymo paslaugų prieinamumą ir kokybę.

Iš 5 Lietuvoje veikiančių priklausomybės ligų centrų liko vienas koordinacinis centras Vilniuje ir jo padaliniai didžiuosiuose miestuose.

Po reorganizavimo Respublikinis priklausomybės ligų centras teikia gydymo paslaugas asmenims, nesaikingai vartojantiems alkoholį, narkotines ir kitas psichiką veikiančias medžiagas, taip pat sergantiems kitomis priklausomybės ligomis.

Teigiama, kad po pertvarkos turėtų gerėti ir Priklausomybės ligų centrų finansavimas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Bruto Neto

Bruto Neto portretas
Tik veriauga pavasarinis gali sugalvoti tokią nesąmonę - mėtyti žmones iš darbo, kur sunkiausiai rasti norinčių dirbti. Kas nori kasdien už moldovišką algą ryzintis su pijokais ir narkušomis? Reikia dėkoti ir kelti algas žmonėms, kurie sutinka dirbti tokį nedėkingą ir pavojingą darbą. O ką jūs manote?.. Įdurs narkuša jums ŽIV apkrėstą adatą - ir kas tada. Arba koks nors išprotėjęs chroncas, kuris nei vardo savo neprisimena, suvarys jums peilį į nugarą... O skerneliniai-karabauskiniai mėto iš darbo pasiaukojusius žmones. Kad juos kur Kildišienė su Statkevičiaus bliuska!

mistika

mistika portretas
seniai reikejo pertvarkos tame centre,ten daugiau darbuotoju nei ligoniu,visi bomzai buvo guldomi,o tiems,kuriems tikrai reikejo pagalbos buvo verciami uzsimoketi,neva laisvu vietu nera,nors tuo metu skyrius budavo tuscias.kiek daug dar liko personalo 66 etatai ir ka jie ten veikia.pazvelkit pas narkomanus,kurie isikure atskirai/kiek ten darbuotoju,o ligoniu vos keletas,neuzbaigta reforma

taip

taip portretas
"Klaipėdos priklausomybės ligų centre pernai buvo 94,24 etato, iš jų tik 4,75 – gydytojų" Absurdas, seniai rekejo pertvarkos
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • „Švyturio“ arenoje šurmuliavo mados ir grožio mugė
  „Švyturio“ arenoje šurmuliavo mados ir grožio mugė

  Klaipėdiečiai šeštadienį traukė į "Švyturio" areną, kur vyko didžiausia nemokama mados ir grožio mugė "Design for life". Po vienu stogu buvo galima rasti visko – nuo drabužių iki kosmetikos ar net inter...

 • Žygeivių subjuręs oras neišgąsdino
  Žygeivių subjuręs oras neišgąsdino

  Nors šeštadienio rytas pasitaikė itin lietingas ir vėjuotas, į žygį pajūriu išsiruošė tūkstančiai dalyvių iš visos Lietuvos. Kai kurie paplūdimiu nupėdinti ketina net 100 kilometrų. Tokį atstumą planuojama įve...

 • Švedas – Ukrainos ir Lietuvos draugas
  Švedas – Ukrainos ir Lietuvos draugas

  Žurnalistas, dokumentinių filmų kūrėjas, vertėjas ir visuomenininkas švedas Jonas Ohmanas Lietuvoje gyvena jau kelis dešimtmečius. Pastaraisiais metais jis vadovauja Ukrainos paramos organizacijai "Blue/Yellow" ir aktyviai remia ...

  19
 • Uostamiestyje greičiausias autobusas
  Uostamiestyje greičiausias autobusas

  Europos judumo savaitės pagrindiniu akcentu tapusi akcija "Diena be automobilio" vakar gyventojus skatino rinktis ekologiškesnes transporto priemones bei suteikė progą įvertinti Klaipėdos susisiekimo infrastruktūros būklę. ...

  7
 • Klaipėdos pramonininkai aktyvina veiklą
  Klaipėdos pramonininkai aktyvina veiklą

  Sparčiau spręsti verslo problemas, stiprinti mokymo kokybę, aktyviau dalyvauti miesto gyvenime Klaipėdos pramonininkų asociacijos (KPA) nariai nusprendė suburdami tris komitetus. Verslo aplinkos, Darbo aplinkos bei Švietimo, mokslo ir inovacijų k...

  1
 • Pajūryje baigėsi vasariškas ruduo
  Pajūryje baigėsi vasariškas ruduo

  Anot sinoptikų, penktadienį atsisveikinome su vasariškai šiltais orais – jau netrukus ruduo parodys savo nagučius. ...

  3
 • Klaipėdoje kriminalai liejosi ir sovietmečiu
  Klaipėdoje kriminalai liejosi ir sovietmečiu

  Teiginiai, kad sovietiniais laikais laikraščiai nespausdindavo pranešimų apie kriminalinius įvykius, nėra visiška tiesa. Apie negeroves Klaipėdoje rašyta dažname vienintelio tada miesto laikraščio numeryje. Nepaisant j...

  15
 • Klaipėdoje daugės dviračių takų
  Klaipėdoje daugės dviračių takų

  Klaipėdoje aktyviai vykdomi pėsčiųjų ir dviračių takų tiesimo ir tvarkymo darbai. ...

  6
 • Klaipėdiečiai pasipiktinę – stovėjimo vietoje atsiras stulpas
  Klaipėdiečiai pasipiktinę – stovėjimo vietoje atsiras stulpas

  Neturintys kur laikyti automobilių pietinės Klaipėdos pusės gyventojai įširdo, kai savo kieme išvydo kliūtį. Piktinamasi, kad prie Žalgirio gatvės 3-iojo namo atsiras stulpas. ...

  8
 • Klaipėdos rajono savivaldybė ieško geriausių verslo idėjų
  Klaipėdos rajono savivaldybė ieško geriausių verslo idėjų

  Klaipėdos rajono savivaldybė kartu su VšĮ „Versli Lietuva“ ieško geriausių verslo idėjų Klaipėdos rajone ir skelbia konkursą „Verslumo manija“. Dalyvauk ir galbūt būtent tu laimėsi piniginį prizą bei mokymus, ...

  1
Daugiau straipsnių