Prokurorai delsia pateikti išvadas dėl baseino Kopgalyje

Uostamiesčio savivaldybė tebelaukia prokurorų išvadų. Jų prašoma išsiaiškinti, ar teisėtai Lietuvos valstybinis žuvivaisos ir žuvininkystės tyrimų centras įregistravo nenaudojamą baseiną Nekilnojamojo turto registre.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius 2004 metų gruodžio 9 dieną pavedė Architektūros ir miesto planavimo skyriui pradėti rengti žemės sklypo Smiltynės g. 3 ir greta esančios teritorijos detalųjį planą. Suinteresuotos institucijos, tarp jų ir Lietuvos valstybinis žuvivaisos ir žuvininkystės tyrimų centras (LVŽŽTC), apie pradedamą rengti detalųjį planą buvo informuotos 2005 metų kovo 29 dieną.

Detalųjį planą miesto taryba patvirtino 2008 metų birželio 6 dieną. Juo numatyta, kad vietoj LVŽŽTC valstybės patikėjimo teise valdomo baseino planuojama statyti vandens ir sveikatingumo centrą.

2008 metų lapkričio 28 dieną Klaipėdos miesto meras kreipėsi į Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūrą su prašymu išsiaiškinti, ar baseinas įregistruotas teisėtai.

Atsižvelgiant į tai, kad detaliojo plano procedūros pradėtos 2004 metų pabaigoje, o baseinas kaip nekilnojamojo turto objektas VĮ „Registrų centras“ įregistruotas tik 2007 metais, kilo abejonių dėl registracijos teisėtumo.

„Nėra jokių duomenų, kad baseinas Statybos įstatymo ir poįstatyminių aktų nustatyta tvarka buvo pripažintas tinkamu naudoti. Manome, kad statinio nepripažinus tinkamu naudoti, jis negali būti nei naudojamas, nei registruojamas Nekilnojamojo turto registre kaip nekilnojamojo turto objektas“, - teigiama mero rašte prokuratūrai.

Daugiau kaip dešimtmetį buvo svarstoma dėl pastatų, kuriais naudojasi LVŽŽTC įregistravimo. Tačiau pripažinta, jog nėra pagrindo pastatų registruoti, nes pagal Vyriausybės 1994 metų gruodžio 19 dienos nutarimu patvirtintą Kuršių nerijos nacionalinio parko planavimo schemą Žuvininkystės tyrimų laboratorijos teritorijoje numatomas pramogų centras.

Ši schema numato, kad vertingiausiose Smiltynės teritorijose gali būti plėtojama tik su rekreacija susijusi veikla, o LVŽŽTC baseino pagrindu planuoja vykdyti ūkinę veiklą - verstis žuvininkyste.

Klaipėdos apskrities viršininko 1998 metų rugpjūčio 12 dienos įsakymu LVŽŽTC įpareigotas iki 1999 metų birželio nugriauti baseiną aptarnaujančius statinius. Tačiau jie iki šiol nenugriauti. Tad nėra teisinio pagrindo baseiną registruoti Nekilnojamojo turto registre.

2003 metais Lietuvos jūrų muziejus pateikė PHARE programai paraišką projektui „Jūros telkinių pramogų, poilsio ir sveikatingumo paslaugų kompleksas Kopgalyje“, kuriame numatoma įrengti poilsio ir sveikatingumo kompleksą su pašildyto Baltijos jūros ir geoterminio vandens baseinu bei delfinų terapijos centru visai šeimai.

Šiuo metu parengta komplekso galimybių studija, patvirtintas detalusis planas. Projektas pateiktas finansavimui iš ES struktūrinių fondų. Dėl neteisėtų veiksmų registruojant baseiną, kyla grėsmė, kad šis visuomenei svarbus projektas gali būti neįgyvendintas.

Prokuratūros prašoma ištirti ir nustatyti, ar teisiškai įregistruojant statinius nebuvo atlikti veiksmai, turintys nusikalstamos veikos požymių. Jeigu taip, panaikinti registro duomenis. Prašoma ginti viešąjį interesą.

Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūra 2008 metų gruodžio 30 dieną informavo merą, kad tyrimas pratęsiamas 20 dienų, iki sausio 29 dienos, nes esą negauta Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos specialisto išvada. Išvados tebelaukiama iki šiol.


Šiame straipsnyje: baseinas kopgalyjeIM191715969

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Susikibo dėl A. Ramanausko-Vanago atminimo įamžinimo Klaipėdoje
  Susikibo dėl A. Ramanausko-Vanago atminimo įamžinimo Klaipėdoje

  Adolfo Ramanausko-Vanago dukters pasiūlymu Klaipėdoje įamžinti jos tėvo atminimą patenkinti ne visi. Lietuvos rusų sąjungos atstovas Viačeslavas Titovas viešai išpeikė šią mintį pareikšdamas, kad pats A. Ramanauskas-Vana...

 • Sąjūdžio sukaktis – be euforijos
  Sąjūdžio sukaktis – be euforijos

  Visuomenininkas ir buvęs Sąjūdžio aktyvistas Dionyzas Varkalis, minėdamas Sąjūdžio 30-metį, didelio džiaugsmo nejaučia. Klaipėdietis įsitikinęs: jei artimiausiu metu Lietuvoje nebus permainų tiek politinėje, tiek ekonominėje srityse, mes sunai...

 • Po kelionės aplink pasaulį – į Klaipėdą
  Po kelionės aplink pasaulį – į Klaipėdą

  Po beveik dvejus metus trukusios kelionės motociklais, Asta Dovydėnaitė ir Linas Mockevičius sutikti uostamiestyje. Simbolinėje vietoje – šalia garsiojo motociklininko Antano Poškos paminklo juos pasitiko būrys motociklams ir kelion...

 • Klaipėdiečiai siunta – vos pastatė, o jau suniokojo
  Klaipėdiečiai siunta – vos pastatė, o jau suniokojo

  Pietinėje Klaipėdos pusėje rekonstravus Naikupės gatvę bei pėstiesiems ir dviratininkams skirtą taką, jame atsirado ir saulės baterija įkraunama paslaugų stotelė. Tiesa, šiuo įrenginiu klaipėdiečiai pasidžiaugė neilgai – į stotel...

  4
 • Būsimoji uostamiesčio mokykla pabrango dvigubai
  Būsimoji uostamiesčio mokykla pabrango dvigubai

  Lietuvos valstybės šimtmečiui dedikuota naujai planuojama mokykla Senvagės gatvėje kainuos 12,5 mln. eurų – dukart daugiau, nei planuota iš pradžių. Esą per pastaruosius kelerius metus brango ne tik statybinės medžiagos, bet atsir...

  8
 • Ministrui – žvejų problemų paketas
  Ministrui – žvejų problemų paketas

  Pirmą kartą Klaipėdoje apsilankęs žemės ūkio ministras Giedrius Surplys išgirdo metai iš metų besikartojančias tas pačias, o taip pat ir naujas žvejų problemas. ...

  2
 • Kur dingo Bastionų tiltas?
  Kur dingo Bastionų tiltas?

  Norėjau pateikti keletą savo pastebėjimų dėl dabar tvarkomo vadinamojo Jono kalnelio ir jo aplinkos. ...

  19
 • Klaipėdoje praūžė audra, patvino gatvės
  Klaipėdoje praūžė audra, patvino gatvės

  Antradienio pavakarę Klaipėdoje smarkiai palijo, praūžė audra. ...

  14
 • Embrionus galės laidoti kapinėse
  Embrionus galės laidoti kapinėse

  Negimusius žmogaus embrionus, iki šiol naikintus kartu su medicininėmis atliekomis, nuo liepos pradžios leista laidoti kapinėse. Remiantis Europos valstybių praktika, embrionai ir vaisiai iki 22-osios nėštumo savaitės bus kremuojami ir lai...

  1
 • „Norfa“ Klaipėdoje mausto klientus?
  „Norfa“ Klaipėdoje mausto klientus?

  Pasibaigusio galiojimo produktai "Norfos" parduotuvėse virsta vis dažniau pastebimu reiškiniu – per itin trumpą laiką fiksuotas ne vienas atvejis, kai Klaipėdos pirkėjai įsigijo pasenusio maisto. Tuo įsitikino ir patikrinimą atl...

  23
Daugiau straipsnių