Prokuroras prašo teismo vėl suimti terorizmu kaltinamą E.Kusaitę

Prokuroras ketvirtadienį paprašė teismo vėl suimti dėl teroro akto organizavimo teisiamą klaipėdietę Eglę Kusaitę, nes ji esą bendrauja su Rusijoje esančiais įtariamaisiais Magmadovais.

"Prašau pakeisti jai šiuo metu paskirtas kardomąsias priemones į suėmimą dėl to, kad yra nustatyti kardomosios priemonės - rašytinio pasižadėjimo neišvykti ir su juo skirtu įpareigojimu nebendrauti su tam tikrais asmenimis - pažeidimai", - ketvirtadienį po Vilniaus apygardos teismo posėdžio žurnalistams sakė Generalinės prokuratūros prokuroras Mindaugas Dūda.

Anot jo, taip pat nustatytos aplinkybės, kurios leidžia manyti, kad E.Kusaitė trukdo procesui ir ateityje trukdys, darydama poveikį kitiems asmenims.

"Nieko konkrečiau negaliu pasakyti, perduota medžiaga teismui, ir dėl jos panaudojimo bus sprendžiama", - sakė prokuroras.

M.Dūda pranešė prašąs E.Kusaitę suimti trims mėnesiams.

E.Kusaitė žurnalistams sakė, kad ją suimti prašoma dėl to, kad ji neva bendrauja su Rusijoje suimtais savo draugais Magmadovais. Tai lietuvė esą daro per brolio ir sesers motiną.

Lietuvos ir Rusijos teisėsaugininkai kaltina E.Kusaitę ir Rusijos piliečius Magmadovus rengus teroristinį išpuolį Rusijoje.

E.Kusaitė teigia, kad bendravimo įrodymai gali būti sufalsifikuoti, mat šią savaitę per kratą pareigūnai paėmė jos mobilųjį telefoną.

"Žinojau, kad telefonas tam ir buvo paimtas, kad galėtų prikurti", - sakė ji.

E.Kusaitės advokatas Kęstutis Stungys tvirtino, kad prokuroro argumentai yra nevienareikšmiai, mat jo ginamajai neuždrausta bendrauti su Apti ir Aišat Magmadovų motina, tik su jais pačiais.

"Su jais ji negali bendrauti, jie suimti, o su motina jai nedraudžia niekas bendrauti", - teigė gynėjas.

Išgirdusi žinią apie prašomą suėmimą, teismo koridoriuje raudoti pradėjo ir E.Kusaitės teta Irena Jeleniauskaitė. Ji ir kiti E.Kusaitės rėmėjai negailėjo prakeiksmų prokurorams.

"Čia išvis nesąmonių valstybė. Prokuroras, mano manymu, vykdo nusikaltimus (...) Tegu pasižiūri, ką jie daro su mano teta, su mano artimaisiais", - kalbėjo teisiamoji.

Vilniaus apygardos teismas sprendimą dėl kardomosios priemonės skelbs pirmadienį.

Prieš tai ketvirtadienį E.Kusaitės gynėjas prašė nuo bylos nušalinti M.Dūdą, tačiau jis prašymas buvo atmestas.

Klaipėdietė E.Kusaitė buvo sulaikyta Lietuvoje 2009 metų spalį, kai rengėsi vykti į Maskvą pas Magmadovus.

Brolis ir sesuo Magmadovai Rusijoje suimti praėjusių metų sausį. A.Magmadovas kaltinamas kūręs ginkluotą organizaciją ir prisidėjęs prie terorizmo. A.Magmadova kaltinama parama teroristinei veiklai.

Lietuvos prokurorų duomenimis, E.Kusaitė buvo užmezgusi ryšius su islamistinėmis grupuotėmis ir rengėsi teroro aktui nepriklausomybės nuo Rusijos siekusioje Šiaurės Kaukaze esančioje Čečėnijos respublikoje.

Anksčiau E.Kusaitė sakė, kad prisipažinimas buvo išgautas smurtu, o kai kurie žmogaus teisių gynėjai ir politikai kėlė klausimus dėl Rusijos federalinės saugumo tarnybos vaidmens byloje. Prokurorai kaltinimus kategoriškai atmeta.

E.Kusaitė devynis mėnesius buvo suimta, tačiau pernai rugpjūtį teismas nusprendė, jog bylos nagrinėjimo ji gali laukti laisvėje.

Magmadovus klaipėdietė vadina savo draugais ir visus kaltinimus kategoriškai atmeta.


Šiame straipsnyje: Eglė Kusaitė

NAUJAUSI KOMENTARAI

vaiva

vaiva portretas
Sodinkit ir pabaikit su ja tas nesąmones. Jug matosi, kad ją kažkas kursto ir patarinėja kaip elgtis, ir todėl pradėjo teismus, o ko ją paleido.

tomas

tomas portretas
Kiek galima kankinti tą vargšę mergaitę???

Nutarta

Nutarta portretas
.kad ją ręik apkaltint-tai padarys ir nesumirksės teisėsauga;-( nu ne, ims dabar ir laucius ar dūda juk nepasikeis...juk jie visada"teisūs bus"(gaila kad Lt dirbama kgb metodais...
VISI KOMENTARAI 48
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių