„Ragainė II“ pasiekė Polineziją

Aplink pasaulį jachta „Ragainė II“ keliaujantis Andrius Varnas šiuo metu ilsisi Polinezijoje. Štai ką kintiškis buriuotojas rašo jo kelione besidomintiems žmonėms:

„Sveiki,
Na pagaliau, pagaliau, manau, tikrai pirmoji šilutiškio jachta pasiekė Polineziją. Mes jau trečia diena kaip linguojame užsiinkaravę pietvakarinėje Fatu Hiva salos įlankoje, šalia nuostabaus kaimo.

Paskutiniai šimtai mylių iki Polinezijos, kaip jau įprasta, praplaukti buvo ramiai, beveik be vėjo. Viena naktį tik nudžiugino žvejyba: ištraukėm nemažą kalmarą. Nelabai jis norėjo būti iškeliamas iš vandens, purkštavo, bet... suvalgėm jį pasigardžiuodami.

Fatu Hiva sala pasirodė rytmečio rūke labai jau išdidžiai, o gal tik mums taip pasirodė, praleidus beveik mėnesį vandenyne. Ji yra vulkaninės kilmės, gana aukšti kalnai, visa žalia, o viršūnės kalnu yra rūke. Įlankoje radome būrį užsiinkaravusių jachtų. Viena australų jachta "K-Sara II", kuriai mes vandenyne gelbėjom su savo radijo ICOM 703 ir siuntėm jų duomenis į radijo sąšauką, iš karto užkvietė atsigaivinti šaltu alumi. Šią prievolę su malonumu atlikom, juolab mūsų alus jau seeeenai pasibaigęs.

Ši australų šeima nusipirko Venesueloje didžiulę 46 pėdų (jei kam įdomu - už 80 000 USD), Azijoje pagamintą nenaują jachtą ir dabar grįžinėja namo. Šeima pardavė savo namą, Australijoje turi dabar tik mobilų namuką ant ratų ir ruošiasi savo gyvenimą užbaigti jachtoje. Kapitonui - 66. Labai nustebę, kad mes planuojam trumpai sustoti Australijoje ir primygtinai rekomenduoja praleisti šioje šalyje pusmetį.

Fatu Hiva salą Rasa jau praminė citrinų sala. Vakar lipome į kalnus, ėjom apžiūrėti šios salos įžymybę - kalnų krioklį. Pakeliui pilna palmių, kokoso riešutai tiesiog po kojom, na, ir citrinmedžiai. Prisiskynėm įvairiausių ir žalių ir prinokusių, didelių ir mažų citrinų. Vandenyne labai jau jų norisi, juolab jos gali ilgai išbūti nesugedusios. Vietiniai čiabuviai matyt nuo neatmenamų laikų džiovina kokoso riešutų baltąją masę. Ji dar vadinama "kopra", ir tai yra jų eksportas.

Prie kiekvieno namo didžiuliai tinkliniai stalai, ant kurių saulėje džiūna kopra. Čia labai įdomu: niekas neprašo pinigų, bet nori daryti mainus. Atplaukė prie mūsų čiabuvių valtis ir siūlo vaisių bei prašo ko nors: aprangos, saldainių - čiulpinukų, vyrai, aišku, prašo vyno ar alaus. Rasa yra pripirkusi vaikams įvairių pieštukų, dažų, flomasterių. Tai iškart išmainė dalį į vaisius. Po vandenyno - tai atgaiva.

Vakar vakare amerikiečių jachta trimaranas pakvietė visų įlankoje stovinčių jachtų įgulas į knygų ir DVD mainus ir bendravimą. Kas jau turi perskaitytas knygas ar nužiūrėtus DVD - sunešė į trimaraną ir vakarą ant denio praleidome bendraudami su kitų jachtų įgulom, aišku, su vyno ar alaus bokalu rankoje. Rasa išsirinko vieną kulinarijos knygą ir surado man Janis Joplin biografinę knygą. Turėsiu dabar ką skaityti.

Šioje saloje dar praleisime kelias dienas: norim sulaukti mūsų draugų norvego ir švedės aliumininės jachtos "Coquellicot". Jaunas norvegų statybų inžinierius nusipirko šią jachtą Karibuose ir plaukia su ja į Naująją Zelandiją. Ten planuoja ją parduoti ir grįžti namo. Per tą laiką gal ir krizė išsisems, ekonomika pradės kilti ir jis vėl galės užsiimti statybų verslu. Pasirodo, yra ir toks būdas kovoti su krize.

Linkėjimai
Andrius
RagainėII
10°27.87'S; 138°40.05'W
17 00 UTC; 05 gegužės 2009“

Patyręs buriuotojas 55 metų A.Varnas 2008 m. liepos mėnesį išplaukė į savo viso gyvenimo kelionę. Per du metus savo jachta "Raginė II" jis planuoja apiplaukti pasaulį. Šiai kelionei jis ruošėsi keletą metų.

"Ragainė II" pastatyta prieš trylika metų. Jos ilgis dešimt metrų, o plotis daugiau nei trys metrai. Šią jachtą A.Varnas statė pats.  Pinigų tokiai ilgai kelionei buriuotojas gavo per rėmėjus.

Namo kintiškis turėtų sugrįžti 2010 metų liepą.


Šiame straipsnyje: ragainė

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių