„Ragainė II“ tęsia kelionę po Prancūzijos Polineziją

Aplink pasaulį jachta „Ragainė II“ keliaujantis Andrius Varnas šiuo metu yra Prancūzijos Polinezijos salyne. Štai ką kintiškis buriuotojas rašo jo kelione besidomintiems žmonėms:

„Sveiki,
Labai liūdna diena mūsų įgulai - baigėme dar vieną šios RagainėsII kelionės etapą: paliekam Marquesų ir jau plaukiam link kito Prancūzijos Polinezijos salyno - Tuamotus. Kursas į Manihi salą. Atstumas, kaip jau darosi įprasta Ramiajame vandenyne, skaičiuoti šimtais jūrmylių. Šįkart tik 460 j.m., vadinasi, keturias ar penkias paras praleisime vandenyne.

Net nesinori nieko sakyti ir rašyti apie Marquesus. Tai iš tikro atrodo kaip rojus: tokia ramybė, gamta, medžiai, vaisiai, žaluma, gėlės, ramūs ir orūs čiabuviai, jokių girtų, jokiu šiukšlių, netvarkos, triukšmo. Viskas sutvarkyta ir jautiesi absoliučiai saugiai. Tokia smulkmena: dauguma elektros lauko šviestuvų - su saulės baterijom. Ne visose išsivysčiusiose šalyse tą rasi. Mačiau vieną vietinį valkatą. Bet ir tas greipfrutą valgė ir šiukšles metė į šiukšlių dėžę, o ne kur papuola. Po Panamos, Venesuelos, Trinidado bardakų, netvarkos, kriminalo - čia atgaiva. Pasijutom labai prašmatniai, kaip Europos Sąjungos nariai. Nes forminant atvykimo popierius vietinėje žandarmerijoje, nereikėjo įnešti į banką pinigų sumos atgaliniam į Europą lėktuvo bilietui (tokia čia tvarka, ne ES nariams reikia įnešti į banką pinigų sumą, lygią aerobilieto kainai namo). Šalia buvo amerikiečių katamarano įgula, kuri turėjo įnešti į banką virš 3000 Amerikos dolerių. Prancūzų Polinezija yra ta pati Prancūzija, t. y. Europos sąjunga, o mes ten esam. Aišku, išplaukiant pinigus grąžina, bet visa šita banko operacija suvalgys apie 3 proc. šių pinigu. Taigi, buvimas ES tiesiogiai mums buvo naudingas.

Į parduotuves užsukom tik reikalo spiriami: duonos, truputi sūrio. Na, o mūsų Gerd'as, kaip tikras vokietis, neatsilaikė prieš alų, o aš neatsilaikiau prieš Polinezijos romą. Deja, Karibų romas geresnis, apie kainas čia kalbėti neverta: kaip mano vienas geras draugas pasakė mums besilankant Švedijos šiaurėj, Luleo uoste: sveikata ir nervai brangiau atsieina. Kainos Polinezijoje taip užlaužtos aukštai, kad net norvegai ir švedai išsigąsta, o jie tai tikrai pripratę prie aukštų kainų. Užtat girtų ar apsvaigusių absoliučiai nematėm. Patarimas visiems, kas ateityje planuoja plaukti šiuo maršrutu: užsipirkite viską, viską iki mažiausių smulkmenų Panamoje. Taip sutaupysit aibę lėšų ir nervų. Mums tai sake buriuotojai Panamoje. Kažkaip sunkiai tikėjom pirkdami krūvas konservų ir kitokių gerybių Panamoje, bet tai tiesa.

Marquisų salose savo gyvenimo kelią baigė vienas iš įžymiausių prancūzų dailininkų - impresionistų Poulas Gogenas. Hiva Ou saloje, kurioje Gogenas gyveno, įkurtas įspūdingas Poulo Gogeno kultūros centras. Vaikščiodami po šio centro teritoriją stebėjomės: viskas padaryta aukščiausiam lygyje ir viskas itin kruopščiai prižiūrima. Šios salos municipalitetas kviečia visus menininkus tris mėnesius padirbėti čia, šiame centre. Gyvenimui ir darbui jie skiria kiekvienam atskirą namelį. Sąlyga: išvykstant vieną darbą privalu palikti salai.

Aplankėm keturias Marquisų salas: Fatu Hiva, Hiva-Oa, Tahuata ir Ua-Pou, prisiskynėm, išsimainėm, gavom dovanų - krūvą vaisių: dabar jachtoje pilna citrinų, mango, greipfrutų, kokoso riešutų, bananų - tiesiog vaisių sandėlys. Vaisių skonio nepalyginsi su mūsų „Mašimos“ vaisiais: jie kur kas sultingesni ir saldesni, natūraliai prinokę tropikų saulėje.

Marquesu salų privalumas - nėra, arba beveik nėra turistų. Salynas gana nuošalus, nėra tarptautinių aerouostų. Didžiausias yra Polinezijos sostinėje - Papeeteje, o iki jos - 700 j.m. Sutinkami baltieji, beveik visi buriuotojai ir beveik visi jau žino ir pažįsta RagainėII. O, You are from Lithuania - kai susitinkam. Visą mėnesį, kai plaukėm iš Galapagų į Marquesus pietų Ramiajame vandenyne buriuojančios jachtos girdėjo kasdieninėje radijo sąšaukoje: "this is Lithuanian sail boat RagaineII, our call signal: Lima Yanki 2193...." ir taip toliau, taip kad čia jau mus pažįsta ir žino. Dauguma jachtų yra iš Šiaurės Amerikos, Australijos, Olandijos, aiškų, prancūzai, na ir sutikom tris jachtos iš mūsų kaimynės Švedijos: jų jachtos, kaip dera, rimtos ir pagamintos Švedijoje: Najad, Malo ir, aišku, HR. Visos jachtos toliau traukia irgi į Tuamotus, į Papeete, į Bora Bora. Tik vėliau keliai skiriasi: didesnė dalis traukia į N.Zelandiją ten tikėdamiesi praleisti ciklonų sezoną. Kai kas tikisi ir padirbėti (sutikta kanadiečių šeima iš Edmontono su įspūdingu jachtos pavadinimu "Monkees feet"), kita dalis jachtų traukia į Australiją, dar kita dalis praleis ciklonu sezoną kur nors Ramiojo vandenyno salose. Mūsų maršrutu ir laiku plaukiančią jachtą sutikom pakolei tik vieną britų katamaraną. Gal vėliau dar ką sutiksim...

Marquesu nuošalumas neleido pasinaudoti ir internetu. Jo paslaugos čia: 1 val. apie 8-9 Amerikos doleriai. Na, ir greitis itin lėtas. Mūsų draugai australai išbandė ir patarė mums nebandyt, nes labai lėtas internetas. Taip, kad nuotraukų iš Polinezijos jums teks palaukti...
Priekyje dar 400 j.m.

Linkėjimai visiems
Andrius
RagainėII
Ramusis vandenynas: Marquesai-Tuamotus
09°37.90'S; 140°19.42'W
03 20 UTC; 13 05 09“

Patyręs buriuotojas 55 metų A.Varnas 2008 m. liepos mėnesį išplaukė į savo viso gyvenimo kelionę. Per du metus savo jachta "Raginė II" jis planuoja apiplaukti pasaulį. Šiai kelionei jis ruošėsi keletą metų.

"Ragainė II" pastatyta prieš trylika metų. Jos ilgis dešimt metrų, o plotis daugiau nei trys metrai. Šią jachtą A.Varnas statė pats.  Pinigų tokiai ilgai kelionei buriuotojas gavo per rėmėjus.

Namo kintiškis turėtų sugrįžti 2010 metų liepą.


Šiame straipsnyje: ragainė

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių