Renovacija įkvepia naujiems darbams

Daugiabučius namus administruojanti įmonė "Paslaugos būstui" neužleidžia lyderio pozicijų pagal renovuotų pastatų skaičių mieste ir taip prisideda prie jo gražinimo. Vienuose darbai tik baigti, kituose artėja prie finiško, intensyviai rengiamasi teikti naujas paraiškas.

Įrengė individualius katiliukus

Klaipėda yra viena lyderių pagal renovuotų daugiabučių namų skaičių Lietuvoje. Pagal šį kriterijų ji užima trečią vietą. Iš viso Klaipėdoje yra atnaujintas 101 daugiabutis namas. 32 iš jų administruoja įmonė "Paslaugos būstui", tris – "Laukininkų valda".

Bendrovių direktorė Rasa Rimaitė teigė, kad visai neseniai renovacija baigta trijuose daugiabučiuose namuose: Kadagių g. 13, Pilies g. 1, Taikos pr. 7.

Pasak vadovės, šių namų gyventojai prieš renovaciją ne tik skundėsi didelėmis sąskaitomis už šildymą, kentė šaltį savo butuose, tačiau susidūrė ir su specifinėmis problemomis.

Kadagių g. 13 daugiabutis namas yra nedidelis, trijų aukštų. R.Rimaitė pasakojo, kad prieš renovaciją šio namo gyventojams didžiausią rūpestį kėlė šildymo sistema.

"Šiluma pastatui buvo tiekiama centralizuotai. Gyventojai už šildymą mokėjo labai daug, bet vis tiek kentė šaltį. Su šia problema susiduria visi nedideli, senos statybos namai, esantys Tauralaukyje", – prisiminė direktorė.

Modernizuojant Kadagių g. 13 daugiabutį namą, buvo visiškai pakeista šildymo sistema. Kiekviename bute įrengti individualūs dujiniai katiliukai. Tokiu pat principu buvo atnaujinta ir Kadagių g. 5 daugiabučių namo šildymo sistema.

"Individualūs katiliukai butuose – tai pagrindinė priežastis, kodėl šių pastatų gyventojai ryžosi renovacijai. Jie labai patenkinti pokyčiais. Ne tik dėl to, kad sumažėjo išlaidos patalpų šildymui, namas tapo energiškai efektyviu ir gražiu. Šių namų gyventojai dabar gali patys apsispręsti, kada įsijungti šildymą, reguliuoti šilumą namuose, pasikeitė gyvenimo kokybė", – kalbėjo direktorė.

Išsiskyrė nuomonės dėl balkonų

Renovuojant miesto centre esantį Pilies g. 1 daugiabutį namą, daugiausia klausimų kilo dėl balkonų stiklinimo. Išsiskyrė gyventojų nuomonės, kaip jie turi atrodyti.

Vieni būstų savininkai norėjo, kad stiklas driektųsi per visą balkono aukštį, kiti pageidavo daugiau privatumo, jog dalis nebūtų permatoma.

"Projektuotojams teko daug dirbti su gyventojais, derinti projektus su miesto architektais, kol buvo rastas visus tenkinantis variantas. Rezultatas tikrai gražus, o namą komisija tinkamu naudoti pripažino be jokių uždelsimų ar pastabų", – komentavo direktorė.

Neseniai baigtas atnaujinti Taikos pr. 7 daugiabutis namas buvo vienas tų, kuris suvartoja daugiausia šilumos mieste. Modernizuojant šį pastatą gyventojams ir administratoriui teko susidurti su iššūkiu – reikėjo nutraukti sutartį su pirmuoju rangovu, nes netenkino darbų kokybė, ir ieškoti kito.

"Nuo statybos darbų rangovo priklauso renovacijos projekto sėkmė. Apmaudu, bet pasitaiko situacijų, kai tenka nutraukti sutartis su konkurso būdu išrinkta įmone, bet tai ne nuo mūsų priklauso. Tokiais atvejais stengiamės kuo operatyviau viską išspręsti, tačiau procesas užtrunka. Reikia organizuoti naują konkursą. Rūpesčių kyla ir dėl dokumentų, nes dažniausiai buvęs rangovas atsisako atiduoti. Pažymas tenka užsakyti iš naujo. Darbo ir atsakomybės, kad procesas būtų baigtas laiku, administratoriui tikrai daug", – patirtimi dalijosi vadovė.

Nesklandumus atperka rezultatas

Anot R.Rimaitės, renovacijos darbams Taikos pr. 7 daugiabučiame name baigti pavyko rasti atsakingą ir patikimą rangovą – įmonę "Vlastona". Ši modernizavo ir Kadagių g. 13 namą.

"Nepaisant visų nesklandumą, dabar Taikos pr. 7 namo gyventojai džiaugiasi rezultatu. Šį šildymo sezoną jis tikrai nebebus daugiausiai šilumos suvartojančių namų sąraše, sąskaitos už patalpų šildymą gerokai sumažės, be to, ir gyvenamoji aplinka visiškai kita", – komentavo vadovė.

Direktorė tikino, kad iki metų pabaigos renovuoti bus baigti dar septyni įmonių "Paslaugos būstui" ir "Laukininkų valda" administruojami daugiabučiai namai.

Dar daugiau nei 30 šių bendrovių prižiūrimų namų išreiškė norą modernizacijai. Tad administratoriai rengiasi dalyvauti naujame renovacijos šaukime.

"Gyventojus tikrai norėčiau paraginti nebijoti pasiryžti namo atnaujinimui. Nepatogumų, nesklandumų būna, tačiau viskas praeina, pasimiršta, o rezultatas džiugina: mažesnės sąskaitos už šildymą, gražesnė gyvenamoji aplinka, apie 30 proc. išaugusi būsto vertė. Namas tampa energiškai taupus, patrauklus, šiuolaikiškas, į kurį malonu grįžti namo", – pabrėžė direktorė.

Užkrečia vieni kitus

R.Rimaitė pastebėjo, kad daugiabučių namų gyventojus imtis renovacijos ypač paskatina teigiamas kaimynų pavyzdys. Tai akivaizdu, pasidairius po kai kuriuos gyvenamuosius rajonus.

Renovacijos virusu vieni kitus užkrėtė Miško kvartalo gyventojai. Pastarajame senų, renovuotų namų yra likę visai nedaug. Pavyzdžiui, Panevėžio gatvėje tokių – vos keli ir jų gyventojai yra išreiškę norą pradėti modernizaciją. Vienas po kito atnaujinami ir Taikos pr. daugiabučiai namai.

"Eisime, dalyvausime naujame renovacijos šaukime ir kartu su gyventojais toliau prisidėsime prie miesto gražinimo", – tvirtino vadovė.NAUJAUSI KOMENTARAI

taikos 7 gyventojas

taikos 7 gyventojas portretas
"Nepaisant visų nesklandumą, dabar Taikos pr. 7 namo gyventojai džiaugiasi rezultatu. Šį šildymo sezoną jis tikrai nebebus daugiausiai šilumos suvartojančių namų sąraše, sąskaitos už patalpų šildymą gerokai sumažės, be to, ir gyvenamoji aplinka visiškai kita", – komentavo vadovė." - nesu mates tos vadovės, nežinau, iš kur ji ištraukė, kad aš džiaugiuosi. Apie darbų kokybę vadovė kliedi. O kai sužinojau, kad esu "pakabintas" banke ant 12000 eur, linkiu, kad tokios "renovacijos" išradėjas greičiau nusprogtų. Jeigu iki renovacijos už šilumą mokėjau 300Lt šalčiausiais žiemos mėnesiais ir gyvenau atidarytais langais, dabar reguliuosiu šilumą ir mokėsiu daugiau (su banko paskola). Su siūlymu renovacijai nesutikau, bet priremti prie sienos pensininkai (negausite kompensacijų) surinko tą 51% ir "Vasiukai" pajudėjo. Gaila, bet dar kartą teko įsitikinti - žmonių kvailumui ribų nėra.

tupas

tupas portretas
durniai gyventojai gal sutikti uz savo pinigus renovuoti jei tokie esate protingi maziau sau i kisene kiskite ir veltui renovuosite matai jums reikia besociai

Anonimas

Anonimas portretas
Runkelia, a runkelia, ar girdejot kaip ministeriai jau ruosia istatyma po renovacijos PAKELTI silumos kainas. Vot taip runkele. Sedesit su banko kilpa ant kaklo ir mokesit uz sildyma daugiau negu dabar NERENOVUOTAME name + mokesit visus menesius per metus ziema ir vasara. Gera AFERA ar ne toji renovacija. Bankininkams ir silumos tiekejams ir i afsorus uz duju gelda. Cha cha cha ....runkele.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos paplūdimyje – tarptautinis futbolo turnyras
  Klaipėdos paplūdimyje – tarptautinis futbolo turnyras

  Tradicinis, šiemet mėgėjų jau aštuntąjį kartą Klaipėdoje rengiamas paplūdimio futbolo turnyras, įgavo tarptautinių varžybų statusą – jame pirmą kartą dalyvaus komanda iš užsienio. ...

 • Susikibo dėl A. Ramanausko-Vanago atminimo įamžinimo Klaipėdoje
  Susikibo dėl A. Ramanausko-Vanago atminimo įamžinimo Klaipėdoje

  Adolfo Ramanausko-Vanago dukters pasiūlymu Klaipėdoje įamžinti jos tėvo atminimą patenkinti ne visi. Lietuvos rusų sąjungos atstovas Viačeslavas Titovas viešai išpeikė šią mintį pareikšdamas, kad pats A. Ramanauskas-Vana...

  79
 • „Sennebogen“ pristatė technikos naujoves
  „Sennebogen“ pristatė technikos naujoves

  Miunchene vykusioje IFAT parodoje, kurioje pristatyta technika, palengvinanti antrinių žaliavų rūšiavimą, naujos kartos krautuvus demonstravo ir vokiečių kompanija "Sennebogen". Pastarieji išsiskiria ekologiškumu, saugumu,...

 • Skurstantiesiems – sugedusios skumbrės iš „Grūstės“
  Skurstantiesiems – sugedusios skumbrės iš „Grūstės“

  Tauragėje ir Kazlų Rūdoje gyvenantys socialiai remtini žmonės jaučiasi patyrę nuoskaudą ir pažeminimą. Jie skundėsi su kitais maisto produktais gavę pagedusių bendrovės "Grūstė" pateiktų konservų – netinkamų valgyti skumbri...

  1
 • Po liūties Klaipėdoje – laistyti medžių
  Po liūties Klaipėdoje – laistyti medžių

  Neabejingi savo miesto gerovei ir grožiui klaipėdiečiai mano, kad uostamiesčio želdynus prižiūrinčios bendrovės darbuotojai vėjais švaisto biudžeto pinigus po liūties laistydami augalus, o po sausros šienaudami išdžiūvusią ...

  2
 • Išsvajotieji skiepai: ramiai miegos ne visi tėvai
  Išsvajotieji skiepai: ramiai miegos ne visi tėvai

  Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras džiaugiasi, kad pradėjus nemokamai skiepyti vaikus nuo klastingos meningokokinės infekcijos tėvai galės ramiau miegoti. Tačiau ramiu miegu mėgausis ne visi. ...

 • Klaipėdos uosto krantinėms – nauji parametrai
  Klaipėdos uosto krantinėms – nauji parametrai

  Šį mėnesį Klaipėdos uoste lankėsi rekordinio dydžio konteinervežiai, perrašę uosto istoriją, o artimiausių metų siekis yra priimti didžiausius į Baltijos jūrą galinčius įplaukti laivus. ...

  1
 • Sąjūdžio sukaktis – be euforijos
  Sąjūdžio sukaktis – be euforijos

  Visuomenininkas ir buvęs Sąjūdžio aktyvistas Dionyzas Varkalis, minėdamas Sąjūdžio 30-metį, didelio džiaugsmo nejaučia. Klaipėdietis įsitikinęs: jei artimiausiu metu Lietuvoje nebus permainų tiek politinėje, tiek ekonominėje srityse, mes sunai...

  5
 • Po kelionės aplink pasaulį – į Klaipėdą
  Po kelionės aplink pasaulį – į Klaipėdą

  Po beveik dvejus metus trukusios kelionės motociklais, Asta Dovydėnaitė ir Linas Mockevičius sutikti uostamiestyje. Simbolinėje vietoje – šalia garsiojo motociklininko Antano Poškos paminklo juos pasitiko būrys motociklams ir kelion...

  1
 • Klaipėdiečiai siunta – vos pastatė, o jau suniokojo
  Klaipėdiečiai siunta – vos pastatė, o jau suniokojo

  Pietinėje Klaipėdos pusėje rekonstravus Naikupės gatvę bei pėstiesiems ir dviratininkams skirtą taką, jame atsirado ir saulės baterija įkraunama paslaugų stotelė. Tiesa, šiuo įrenginiu klaipėdiečiai pasidžiaugė neilgai – į stotel...

  7
Daugiau straipsnių