Rinkimuose jau balsavo penktadalis klaipėdiečių

Iš ryto vangiai rinkimų apylinkių duris varstę uostamiesčio gyventojai vėliau atkuto – iki 14 val. savo nuomonę pareiškė jau 19,8 proc. rinkėjų.

Pagal pasyvumą – antri

„Išlieka tendencija, jog didžiausias rinkėjų aktyvumas būna tuomet, kai bažnyčiose baigiasi šv. Mišios“, - konstatavo Klaipėdos miesto rinkimų komisijos pirmininkas Viktoras Greičius.

Nors klaipėdiečiai rinkėjai atkuto, tačiau jie vis tiek išliko vieni pasyviausių šalyje. Už uostamiesčio gyventojus pasyviau balsuoja tik marijampoliečiai – iki 14 val. savo balsus atidavė 17,98 proc. rinkėjų. Šalyje jau balsavo 23,7 proc. žmonių

Šiemet iš anksto, paštu ir namuose balsavo 1,74 proc. balsavimo teisę turinčių klaipėdiečių.

2007 metais vykusiuose savivaldybės tarybų rinkimuose klaipėdiečiai buvo aktyvesni nei šiemet. Tuomet iki 14 val. buvo balsavę 23,07 proc. uostamiesčio gyventojų. Pastaruosiuose rinkimuose į Klaipėdos miesto politiką savo balsus iš viso atidavė 30,56 proc. rinkėjų.

Incidentų neužfiksuota

Balsavimas Klaipėdos rinkimų apylinkėse vyksta sklandžiai. Tik tose apylinkėse, kur yra daugiausia rinkėjų, žmonės retkarčiais tenka šiek tiek palaukti eilės, kad galėtų patekti į balsavimo kabiną.

Nemažai rinkėjų jau atėjo žinodami, už ką balsuoti, nes jie labai greitai išeidavo iš balsavimo kabinos užpildę biuletenius.

Tačiau buvo nemažai ir tokių žmonių, kurie studijavo iškabintus partijų ir savarankiškų kandidatų sąrašus.

Kalbinti žmonės teigė, jog balsuoti atėjo, nes tokia yra pilietinė pareiga. Jie neslėpė, jog po rinkimų laukia pokyčių miesto valdžioje. Paklausti, ko iš jos tikisi, visi vieningai tvirtino, jog geresnio gyvenimo.     

Varžosi 444 kandidatai

10 val. duomenimis prie balsadėžių atėjo apie 3 proc. uostamiesčio gyventojų.

Klaipėdoje balsavimo teisę turi 141 tūkst. 345 žmonės. Iki 10 val. į rinkimų apylinkes atėjo 4156 klaipėdiečiai arba 2,94 proc. visų balsavimo teisę turinčių uostamiesčio gyventojų.

Toks aktyvumas yra vienas prasčiausių šalyje. Už klaipėdiečius pasyvesni yra tik Šakių rajono gyventojai – iki 10 val. savo nuomonę pareiškė 2,79 proc. rinkėjų.

Visoje Lietuvoje iki 10 val. balsavo 4,35 proc. balso teisę turinčių žmonių.

Klaipėdoje dėl miesto tarybos narių mandatų varžosi 15 partijų, kurių sąrašuose iš viso yra 436 pavardės.

Rinkimuose dalyvauja ir 8 savarankiški kandidatai.

Politikai kovoja dėl 31 Klaipėdos savivaldybės tarybos nario mandato.

54 uostamiestyje esančios rinkimų apylinkės bus atidarytos iki sekmadienio 20 valandos. 

 


Šiame straipsnyje: savivaldybių rinkimai

NAUJAUSI KOMENTARAI

hhhmmm

hhhmmm portretas
klaipedieciams vis dar neatsibodo taraskeviciaus karaliavimas? na ir kantrybe.........

Melnragiskis

Melnragiskis portretas
as balsavau visda ir niekad neleidau kitiems uz mane spresti. ir balsuoju as ne uz partijas (nes vilniaus ir klaipedos zmones visgi skirtingi) , o uz asmenybes. sikart as uz cibauska, budri, cepa.

JŪSŲ NUOMONĖ LABAI SVARBI

JŪSŲ NUOMONĖ LABAI SVARBI portretas
2004 balsavo mažiau kaip 1/2 rinkėjų. Jie išrinko valdžia ir tiems, kurie neėjo balsuoti. Kam nepatinka nė vienas kandidatas ar partija, gali subraukyti biuletenį - bus laikoma kaip rinkimų boikotas prieš dabartinę sistemą. Be to, niekas kitas už jus jau negalės balsuoti... VISI EIKIME BALSUOTI! youtube[.]com/watch?v=bKE5TmaRPDo&feature=player_embedded
VISI KOMENTARAI 38
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių