Rinkliavos nesusimokėję vairuotojai Klaipėdoje baudžiami 4 kartus dažniau

Fotografuojant automobilius, už kurių stovėjimą vairuotojai nesusimoka, tokių pažeidėjų uostamiestyje pagaunama kone keturis kartus daugiau nei iki šiol.

Užfiksavo 800 pažeidimų

Tokia tvarka, kai automobilių, už kurių stovėjimą vairuotojai nesumokėjo, ratai nebeblokuojami, o transporto priemonė tik nufotografuojama, įsigaliojo nuo šių metų kovo 1-osios.

Valdininkai jau skaičiuoja pirmuosius tokios naujovės rezultatus. Per tris kovo savaites jau užfiksuoti 800 rinkliavos už automobilių stovėjimą nesusimokėjusių vairuotojų. Pernai per visus metus tokių pažeidėjų buvo apie 3000 arba 250 per mėnesį.

„Tikimės, kad kai nuo gegužės 1-osios reikės mokėti ir už automobilių pastatymą pajūryje, pažeidėjų nustatysime dar dvigubai daugiau“, - teigė Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos poskyrio vedėjas Marius Poimanskis.

Nors užfiksuojama gerokai daugiau pažeidimų, tačiau surinktomis baudomis papildyti miesto biudžetą vis dar sudėtinga.

Priežastis – trūksta darbuotojų, todėl protokolai nesurašomi taip skubiai, kaip užfiksuojami pažeidimai.

Susimokėjo 10 žmonių

„Per tris kovo savaites surašėme ir pažeidėjams išsiuntėme 100 protokolų, kuriais vairuotojams skirtos baudos. Jas kol kas sumokėjo 10 žmonių“, - skaičiavo M.Poimanskis.

Jis tvirtino, jog per dieną vienas žmogus gali surašyti apie 20 protokolų. Viešosios tvarkos poskyryje dirba du žmonės, tačiau jie dar turi ir kitų pareigų, o ne tik pildyti dokumentus.

Šią savaitę vyksiančiame miesto tarybos posėdyje turėtų būti tvirtinamas naujas leistinas savivaldybės administracijos darbuotojų etatų skaičius. Tikimasi, kad politikai pritars, kad Viešosios tvarkos poskyryje būtų priimti dar trys nauji specialistai.

„Įstatymai leidžia protokolą už padarytą pažeidimą surašyti per pusę metų nuo jo padarymo dienos. Todėl mes tragiškai dar neatsiliekame nuo terminų“, - tvirtino M.Poimanskis.

Galės mokėti pusę baudos

Beje, pažeidėjai, gavę protokolą, per dešimt dienų turi teisę sumokėti tik pusę minimalios baudos – 40 litų. Jei vairuotojas nėra geranoriškas, jo nusižengimas bus svarstomas Administracinėje komisijoje, tuomet gali tekti mokėti maksimalią baudą, kuri siekia 140 litų.

M.Poimanskis prognozavo, jog tokių vairuotojų, kurie geranoriškai sutiks sumokėti baudą per 10 dienų, bus trečdalis.

Šiuo metu pažeidimus, kai nesumokama rinkliava už automobilių stovėjimą, fiksuoja du „Klaipėdos keleivinio transporto“ ekipažai.

Jie transporto priemonę nufotografuoja, o ant lango palieka pranešimą apie užfiksuotą pažeidimą. Radus lapelį, su juo nereikia eiti nei į policiją, nei į savivaldybę, o namie ramiai laukti protokolo.


Šiame straipsnyje: automobilių stovėjimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Edgaras

Edgaras portretas
O jeigu aš nesutinku su tuo pranešimu,kodėl turėčiau ramiai sėdėti ir laukti.

kalusimas

kalusimas portretas
Kas gali priminti ,kiek ir kada mokėti o kokiomis valandomis ar dienomis -nemokamai galima statyti mašinas ?

oho

oho portretas
o tas Poimanskis vis dar savivaldybėje?
VISI KOMENTARAI 24

Galerijos

Daugiau straipsnių