Rumunijoje – skaudus Klaipėdos „Dragūno“ pralaimėjimas

Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai šeštadienį išvykoje turėjo pripažinti galingos, dešimt legionierių savo gretose turinčios Rumunijos „Stiinta Minicipal Dedeman“ komandos pranašumą.

Uostamiesčio ekipa pirmąsias iš dviejų Europos rankinio federacijos taurės turnyro varžybas šeštadienio vakarą Bakau mieste pralaimėjo rezultatu 36:21 (17:9).

Rungtynių pradžia, nors rumunai iškart ir įsiveržė į priekį, lyg ir nežadėjo nieko blogo. „Dragūno“ rankininkai uoliai vykdė vyriausiojo trenerio Migliaus Astrausko nurodymą koncentruotis į gynybą, todėl varžovai bent pirmąsias 10 pirmojo kėlinio minučių nesugebėjo pabėgti. Jie turėjo tik kelių įvarčių skirtumą: 2:1; 4:2.

Galiausiai rumunai spurtavo ir nuo „Dragūno“ atitrūko 5 įvarčių skirtumu – 7:2. Klaipėdiečiai nepasidavė, surengė kelias rezultatyvias atakas ir vėl prisivijo varžovus – 7:4.

Tačiau rumunai vėl spurtavo ir įvartis po įvarčio didino pranašumą, kol jis pirmojo kėlinio pabaigoje siekė jau 8 įvarčius – 17:9.

Antrajame kėlinyje šeimininkai, tarsi nujausdami, jog nebus lengva žaisti atsakomąsias varžybas, viską norėjo išspręsti pirmosiose varžybose. Todėl jie padidino žaidimo tempą, o sykiu ir skirtumą – jis tapo dviženklis: 19:9; 20:10; 23:13.

Klaipėdiečiams vieną akimirką pavyko šiek tiek perimti iniciatyvą ir šiek tiek sumažinti skirtumą – 24:16, tačiau rumunai žaidimo vadžias greitai susigrąžino į savo vadžias.

Šeimininkai užgulė klaipėdiečių vartus, jiems sunkiai sekėsi apsiginti nuo atletiškų žaidėjų, todėl skirtumas augo lyg ant mielių.

Varžybos baigėsi rezultatu 36:21 – pralaimėta 15 įvarčių skirtumu.

Norėdami patekti į kitą etapą, klaipėdiečiai namuose rumunus turės įveikti 16 taškų skirtumu. Atsakomosios Europos rankinio federacijos taurės turnyro varžybos Klaipėdoje vyks kitą sekmadienį, spalio 20 d., 14 val. „Dragūno“ arenoje.

Klaipėdos „Dragūno“ vyriausiasis treneris M.Astrauskas neslėpė, kad rumunai siūlė piniginę kompensaciją už tai, kad klaipėdiečiai sutiktų abejas varžybas žaisti išvykoje.

Tačiau, anot trenerio, tokio pasiūlymo atsakyta ir iš pagarbos „Dragūno“ sirgaliams. „Tokio pajėgumo komandos, kokia kitą sekmadienį atvyks į Klaipėdą, uostamiestyje dar nėra buvę“, - tvirtino M.Astrauskas.

Klaipėdiečių iki atsakomojo susitikimo dar laukia maždaug parą truksianti kelionė autobusu namo iš Bakau miesto, o trečiadienį Kaune teks žaisti Lietuvos rankinio lygos dvikovą „Granito-Gajos-Kario“ ekipa.