Rūsyje auką palaidojęs klaipėdietis nuteistas metinių išvakarėse

Kelerius metus terorizavęs, smurtavęs, grasinęs kaimynams susidorojimu ir prieš metus nužudęs pagyvenusią moterį, klaipėdietis sulaukė nuosprendžio.

„Nesutinku su jūsų sprendimu“, - pareiškė 34 metų ne kartą teistas Jonas Gridziuška.

Klaipėdos apygardos teismas pripažino jį kaltu ir, subendrinęs su anksčiau neatlikta bausme, skyrė jam 16 metų nelaisvės.

Nužudytosios šeimos patirta neturtinė žala – 200 tūkst. litų. Ją turės atlyginti kaltininkas.

Ši byla išsiskiria iš kitų nužudymo bylų dėl kelių priežasčių. Ko gero, ji taps pavyzdžiu narpliojant kitus panašius nusikaltimus bei sprendžiant nusikaltėlių kaltės klausimą.

Žardininkų gatvėje gyvenusi pensininkė Eleonora Ruikienė dingo pernai gruodžio 29 dieną pakeliui iš parduotuvės namo.

Nors artimieji jau pirmą moters dingimo dieną pareigūnams pasakojo ne vienerius metus kenčiantys nuo kur kas jaunesnio kaimyno išpuolių ir girdi jo grasinimus susidoroti, įtariamuoju jis tapo neiškart.

Nužudytosios kūnas aptiktas po mėnesio. Velionė buvo išrengta ir užkasta namo, kuriame gyveno, šiluminės trasos rūsyje. Greičiausiai, išrengdamas nužudytąją, nusikaltėlis tikėjosi, kad taip kūnas greičiau suirs.

Praėjo dar keli mėnesiai ir J.Grizdiuškoms priklausančio rūsio sandėliuko užkaboriuose pareigūnai rado kastuvą smėlio iš velionės palaidojimo duobės pėdsakais. Kastuvas tapo vieninteliu daiktiniu įrodymu.

Vis tik J.Gridziuškos kaltę teismas įrodė. Pirmiausiai, velionė paslėpta ten, kur atsitiktinis žmogus nebūtų patekęs. Be to, šis aukštu už sutuoktinius Ruikius žemiau gyvenantis vyras jau keletą metų ne tik psichologiškai terorizavo abu pensininkus, bet ir buvo juos sumušęs.

Nepaisant ankstesnių išpuolių, paskutiniojo pensininkės užpuolimo 2008 metų pabaigoje tyrimas, prokuroro Sauliaus Galmino, sprendimu buvo nutrauktas. Tada į parduotuvę susiruošusi E.Ruikienė buvo užpulta ir žiauriai sumušta medine lazda. Moteriai buvo išmušti dantys, sulaužyta ranka, sutrankytas visas kūnas. Nors nukentėjusioji neabejodama pažino skriaudiką – J.Gridziušką, prokuroras ja nepatikėjo.

Tada komentuodamas savo sprendimą dienraščio „Klaipėda“ korespondentei jis sakė būtinai reikalausiąs suėmimo, jeigu J.Gridziuška padarys ką nors baisesnio.

Baisesnį nusikaltimą šis sunkiai valdantis pykčio protrūkius vyras įvykdė kiek daugiau nei po metų.

Klausydamas nuosprendžio, kuriuo jam skirta bausmė už E.Ruikienės nužudymą, J.Gridziuška nuolat replikavo. Akivaizdu, kad jis apskųs sprendimą.

Tuo tarpu nužudytosios artimieji iš teismo pastato išėjo patikėję teisingumu.


Šiame straipsnyje: Jonas Gridziuška

NAUJAUSI KOMENTARAI

Šiluminykas

Šiluminykas portretas
CITATA>>>>>>Nužudytosios kūnas aptiktas po mėnesio. Velionė buvo išrengta ir užkasta namo, kuriame gyveno, šiluminės trasos rūsyje.<<<<<<<<Nuo kada šilumos trasos turi rūsius?

ech

ech portretas
Per mazai jam 16 metu dave.Nesuprantu,nejau zmogaus gyvybe tiek tera verta?!Vargse moteri terorizavo, buvo sumuses, grasindavo,ir galu gale ziauriai nuzude...ir tik 16 metu!!! Bendrai jei butu koki izymu zmogu nuzudes, aisku tada butu kokius 25 dave,ech.Nera teisybes.

xyxy

xyxy portretas
ta prokurora svolaciu uz grotu-...kad kita kart patiketu ka zmones kalba...
VISI KOMENTARAI 9

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių