Šalia Danės atgims istorinis pastatas

Klaipėdiečių bei uostamiesčio svečių pamėgtą poilsio ir pramogų vietą – Danės krantinę neilgai trukus papuoš dar vienas naujam gyvenimui atgimęs unikalus pastatas.

Sulaukė solidžios paramos

Maždaug prieš du mėnesius čia pradėtas įgyvendinti investicinis projektas „Istorinio sandėlio prie Danės upės pritaikymas turizmo paslaugų teikimui“.

Jo metu bus atliekama privataus kultūros paveldo objekto Žvejų g. 18B rekonstrukcija, pritaikant jį turizmo paslaugoms – restauruotame pastate planuojama įrengti 3 žvaigždučių viešbutį „Hotel Michaelson“ su dviviečiais bei keturviečiais kambariais, pritaikytais šeimų poilsiui, tai yra, be įprastų patogumų, turinčiais ir mini virtuves.

Naujasis viešbutis pačioje miesto širdyje ne tik prisidės prie Danės upės krantinių atgaivinimo, bet ir taps dar vienu traukos centru miesto svečiams bei klaipėdiečiams.

Įvertinus projekto išskirtinumą, jam buvo skirta 2007–2013 m. ES struktūrinių fondų parama – beveik 2,3 mln. litų. Bendra jo vertė siekia 5,8 mln. litų.

Vertingų radinių neaptiko

Kaip pasakojo projektą administruojančios įmonės „Verslo valdymo biuras“ direktoriaus pavaduotoja Indra Mockevičienė, šiuo metu buvusiame sandėlyje vyksta pirmieji svarbūs darbai –stiprinami statinio pamatai.

„Pradėjome nuo pačios apačios, toliau eis sienos, stogas, vidaus darbai – viskas, kas susiję su rekonstrukcija“, – aiškino pašnekovė.

Istoriniam pastatui privaloma archeologine priežiūra rūpinasi Klaipėdos universiteto specialistai. Tačiau, pasak I.Mockevičienės, kol kas jokių radinių neaptikta.

Pagrindinius statybų ir rekonstrukcijos darbus planuojama pabaigti iki ateinančių metų, o viso projekto įgyvendinimo pabaiga numatyta 2013-ųjų kovą.

Dėmesys seniesiems amatams

Restauravus pastatą, jį planuojama pritaikyti kompleksinėms turizmo paslaugoms. Čia bus įrengtas 16 kambarių – 8 dviviečių ir 8 keturviečių apartamentų viešbutis. Iš viso svečių namuose vienu metu galės apsistoti 48 poilsiautojai.

Taip pat bus įrengta konferencijų ir verslo susitikimų zona.

Pirmame pastato aukšte veiks 44 sėdimų vietų restoranas su terasa, kurioje galės maitintis tiek viešbutyje apsistoję poilsiautojai, tiek miesto centre bei piliavietėje besilankantys turistai.

Statinio projektavimu rūpinosi klaipėdietė architektė Snieguolė Stripinienė.

Projektą įgyvendinanti bendrovė „Sphaera“ orientuojasi į verslo aplinkos žmones, kurie siekia suderinti darbą ir šeimos poilsį.

Rekonstruotame ir įrengtame viešbutyje taip pat planuojama rengti su etnokultūros plėtojimu susijusias veiklas ir renginius, tarp jų – ir demonstruoti tradicinius amatus. Tam bus pritaikytos pastato pirmojo aukšto patalpos.

Skaičiuojama, kad per trejus metus po projekto įgyvendinimo viešbutis pritrauks apie 27,5 tūkst. lankytojų, dėl kurių generuojamų pajamų projektas atsipirks per 11– 12 metų.

Vertingas paveldas

Statinys, kuriame įsikurs viešbutis, unikalus architektūrine išraiška ir išskirtine vieta. Jis stūkso ant buvusios pilies apsauginio pylimo prie pat Danės upės ir yra autentiškas XVIII–XIX a. Lietuvos jūrinio paveldo palikimas.

XIX a. pastatas tapo ne tik jūrų ir upių prekybos, bet ir didžiausio Klaipėdos turgaus dalimi.

Manoma, kad pirmasis šių sklypų savininkas buvo pirklys Epraheimas Michaelsonas. Šis faktas ir tapo atspirties tašku renkant pavadinimą būsimajam viešbučiui.

Apie 1770 m. E.Michaelsonas įsigijo ar išsinuomojo tarp pilies fosos ir Danės upės buvusį reveliną su apsauginiu grioviu ir pylimu. Šis ravelinas vėliau gavo Michaelsono vardą.

1996 m. pastatas įtrauktas į Kultūros paveldo registrą, o 2005 m. pripažintas kaip valstybės saugomas, kompleksą kartu su sandėliu Žvejų g. 18A sudarantis objektas.

I.Mockevičienė vylėsi, jog ilgainiui bus renovuoti ir likę šalia būsimojo viešbučio esantys šiuo metu apleisti pastatai. „Turime vilties, kad ir kiti prisiruoš susitvarkyti“, – teigė pašnekovė.

Vizitinė kortelė

Projekto pavadinimas: Istorinio sandėlio prie Danės upės pritaikymas turizmo paslaugų teikimui.

Veiksmų programa: Sanglaudos skatinimo.

Veiksmų programos prioriteto priemonė: Turizmo paslaugų/produktų įvairovės plėtra ir turizmo paslaugų kokybės gerinimas.

Projekto vykdytojas: bendrovė „Sphaera“.

Bendra projekto vertė: 3 523 122 Lt.

Projektui skirtas finansavimas: 2 290 028 Lt (iš jo ES dalis – 2 290 028 Lt). Projektui lėšų neišmokėta.

 


Šiame straipsnyje: pastatasDanės krantinė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Aras

Aras portretas
Saunu daugiau tokiu verslininku ir tokiu projektu.

Joana

Joana portretas
Apartamentu viesbutis = butai, taigi ka apgaudinejame, ponuliai?

liudna bet

liudna bet portretas
Tuoj toks ponulis Puteikis uzdes savo veto ir visi verslininku planai bus nuleisti i kanalizacija. Nebent isrinks ji i seima? :D
VISI KOMENTARAI 35
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Atnaujintas eismas kelyje Šilutė – Rusnė
  Atnaujintas eismas kelyje Šilutė – Rusnė

  Penktadienio vakarą nuslūgus vandeniui, atnaujintas eismas kelyje Šilutė – Rusnė. ...

 • Vėl – ciklonų apsiaustis
  Vėl – ciklonų apsiaustis

  Nieko gero. Tiek pasakė sinoptikai, paklausti, kokie orai mūsų laukia šį savaitgalį ir ateinančiomis dienomis, nes visą kitą savaitę Lietuvą vėl atakuos ciklonai, tik šįkart iš pietų ir iš vakarų. ...

 • Dovanų pakišo kiaulę?
  Dovanų pakišo kiaulę?

  Juoku pro ašaras gali virsti ir dovanos. Klaipėdiečių pora internete plūsta miniatiūrinio paršelio pardavėją už tai, kad augintinis išaugo į tikrą paršą. O štai viename nedideliame miestelyje kruvinomis skerdynėmi...

 • „Europiadai“ siūlys dvi datas
  „Europiadai“ siūlys dvi datas

  Po daugiau nei dvejų metų Klaipėda vėl priims Europos šalių tautinės kultūros festivalį "Europiada". Miesto valdžios atstovai siūlys dvi datas, kada galėtų vykti šis renginys. ...

  1
 • Nauja sporto salė pradės dygti kitąmet
  Nauja sporto salė pradės dygti kitąmet

  Kretingos ir Šviesos gatvių kampe planuojama pradėti statyti dar vieną sporto salę. Ja galės naudotis miesto sporto mokyklos. ...

  5
 • Sąjūdžio parke norima interneto
  Sąjūdžio parke norima interneto

  Sąjūdžio parko lankytojams ketinama sudaryti galimybę nemokamai naudotis internetu. ...

  3
 • Rinkliava už atliekų surinkimą ir tvarkymą išliks mažesnė
  Rinkliava už atliekų surinkimą ir tvarkymą išliks mažesnė

  Klaipėdiečiams toliau bus taikoma 5 proc. nuolaida rinkliavai už atliekų surinkimą ir tvarkymą. Svarstant šį klausimą, atsirado siūlymų ne tik mokestį sumažinti dar labiau, bet ir peržiūrėti tarifus. ...

  3
 • Tilžės gatvės rekonstrukcija – pigesnė nei planuota
  Tilžės gatvės rekonstrukcija – pigesnė nei planuota

  Tilžės gatvės dalies nuo geležinkelio pervažos ir šios arterijos žiedinės sankryžos su Šilutės plentu bei Mokyklos gatve rekonstrukcija atsieis pigiau nei planuota. Darbai startuos pavasarį. ...

  10
 • Klaipėdos žaliaskarė atkeliavo į Teatro aikštę
  Klaipėdos žaliaskarė atkeliavo į Teatro aikštę

  Nuo pat ankstaus penktadienio ryto Upelio gatvėje vyko didelis sujudimas. Čia darbininkai pjovė ir transportavimui parengė daugiau kaip dvi tonas sveriančią eglutę. Pastaroji namo šeimininkų kiemą puošė 32-ejus metus. Dabar ja džiaugsi...

  16
 • Prasibrauti į Etikos komisiją vėl nepavyko
  Prasibrauti į Etikos komisiją vėl nepavyko

  Tarybos narei Ninai Puteikienei vėl nepavyko papildyti etikos sergėtojų gretų – tapti Etikos komisijos nare. Jos kandidatūra atmesta antrą kartą. ...

  1
Daugiau straipsnių