Šalia Danės atgims istorinis pastatas

Klaipėdiečių bei uostamiesčio svečių pamėgtą poilsio ir pramogų vietą – Danės krantinę neilgai trukus papuoš dar vienas naujam gyvenimui atgimęs unikalus pastatas.

Sulaukė solidžios paramos

Maždaug prieš du mėnesius čia pradėtas įgyvendinti investicinis projektas „Istorinio sandėlio prie Danės upės pritaikymas turizmo paslaugų teikimui“.

Jo metu bus atliekama privataus kultūros paveldo objekto Žvejų g. 18B rekonstrukcija, pritaikant jį turizmo paslaugoms – restauruotame pastate planuojama įrengti 3 žvaigždučių viešbutį „Hotel Michaelson“ su dviviečiais bei keturviečiais kambariais, pritaikytais šeimų poilsiui, tai yra, be įprastų patogumų, turinčiais ir mini virtuves.

Naujasis viešbutis pačioje miesto širdyje ne tik prisidės prie Danės upės krantinių atgaivinimo, bet ir taps dar vienu traukos centru miesto svečiams bei klaipėdiečiams.

Įvertinus projekto išskirtinumą, jam buvo skirta 2007–2013 m. ES struktūrinių fondų parama – beveik 2,3 mln. litų. Bendra jo vertė siekia 5,8 mln. litų.

Vertingų radinių neaptiko

Kaip pasakojo projektą administruojančios įmonės „Verslo valdymo biuras“ direktoriaus pavaduotoja Indra Mockevičienė, šiuo metu buvusiame sandėlyje vyksta pirmieji svarbūs darbai –stiprinami statinio pamatai.

„Pradėjome nuo pačios apačios, toliau eis sienos, stogas, vidaus darbai – viskas, kas susiję su rekonstrukcija“, – aiškino pašnekovė.

Istoriniam pastatui privaloma archeologine priežiūra rūpinasi Klaipėdos universiteto specialistai. Tačiau, pasak I.Mockevičienės, kol kas jokių radinių neaptikta.

Pagrindinius statybų ir rekonstrukcijos darbus planuojama pabaigti iki ateinančių metų, o viso projekto įgyvendinimo pabaiga numatyta 2013-ųjų kovą.

Dėmesys seniesiems amatams

Restauravus pastatą, jį planuojama pritaikyti kompleksinėms turizmo paslaugoms. Čia bus įrengtas 16 kambarių – 8 dviviečių ir 8 keturviečių apartamentų viešbutis. Iš viso svečių namuose vienu metu galės apsistoti 48 poilsiautojai.

Taip pat bus įrengta konferencijų ir verslo susitikimų zona.

Pirmame pastato aukšte veiks 44 sėdimų vietų restoranas su terasa, kurioje galės maitintis tiek viešbutyje apsistoję poilsiautojai, tiek miesto centre bei piliavietėje besilankantys turistai.

Statinio projektavimu rūpinosi klaipėdietė architektė Snieguolė Stripinienė.

Projektą įgyvendinanti bendrovė „Sphaera“ orientuojasi į verslo aplinkos žmones, kurie siekia suderinti darbą ir šeimos poilsį.

Rekonstruotame ir įrengtame viešbutyje taip pat planuojama rengti su etnokultūros plėtojimu susijusias veiklas ir renginius, tarp jų – ir demonstruoti tradicinius amatus. Tam bus pritaikytos pastato pirmojo aukšto patalpos.

Skaičiuojama, kad per trejus metus po projekto įgyvendinimo viešbutis pritrauks apie 27,5 tūkst. lankytojų, dėl kurių generuojamų pajamų projektas atsipirks per 11– 12 metų.

Vertingas paveldas

Statinys, kuriame įsikurs viešbutis, unikalus architektūrine išraiška ir išskirtine vieta. Jis stūkso ant buvusios pilies apsauginio pylimo prie pat Danės upės ir yra autentiškas XVIII–XIX a. Lietuvos jūrinio paveldo palikimas.

XIX a. pastatas tapo ne tik jūrų ir upių prekybos, bet ir didžiausio Klaipėdos turgaus dalimi.

Manoma, kad pirmasis šių sklypų savininkas buvo pirklys Epraheimas Michaelsonas. Šis faktas ir tapo atspirties tašku renkant pavadinimą būsimajam viešbučiui.

Apie 1770 m. E.Michaelsonas įsigijo ar išsinuomojo tarp pilies fosos ir Danės upės buvusį reveliną su apsauginiu grioviu ir pylimu. Šis ravelinas vėliau gavo Michaelsono vardą.

1996 m. pastatas įtrauktas į Kultūros paveldo registrą, o 2005 m. pripažintas kaip valstybės saugomas, kompleksą kartu su sandėliu Žvejų g. 18A sudarantis objektas.

I.Mockevičienė vylėsi, jog ilgainiui bus renovuoti ir likę šalia būsimojo viešbučio esantys šiuo metu apleisti pastatai. „Turime vilties, kad ir kiti prisiruoš susitvarkyti“, – teigė pašnekovė.

Vizitinė kortelė

Projekto pavadinimas: Istorinio sandėlio prie Danės upės pritaikymas turizmo paslaugų teikimui.

Veiksmų programa: Sanglaudos skatinimo.

Veiksmų programos prioriteto priemonė: Turizmo paslaugų/produktų įvairovės plėtra ir turizmo paslaugų kokybės gerinimas.

Projekto vykdytojas: bendrovė „Sphaera“.

Bendra projekto vertė: 3 523 122 Lt.

Projektui skirtas finansavimas: 2 290 028 Lt (iš jo ES dalis – 2 290 028 Lt). Projektui lėšų neišmokėta.

 


Šiame straipsnyje: pastatasDanės krantinė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Aras

Aras portretas
Saunu daugiau tokiu verslininku ir tokiu projektu.

Joana

Joana portretas
Apartamentu viesbutis = butai, taigi ka apgaudinejame, ponuliai?

liudna bet

liudna bet portretas
Tuoj toks ponulis Puteikis uzdes savo veto ir visi verslininku planai bus nuleisti i kanalizacija. Nebent isrinks ji i seima? :D
VISI KOMENTARAI 35
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos „Neptūnas“ rado naują generalinį rėmėją
  Klaipėdos „Neptūnas“ rado naują generalinį rėmėją

  Krepšinis Klaipėdoje sulaukia vis daugiau kraštiečių dėmesio, todėl vietos verslas džiaugiasi galėdamas prisidėti prie krepšinio klubo veiklos. Klaipėdos „Neptūno“ komanda sulaukė dar vieno rėmėjo. ...

  1
 • Kur R. Karbauskio tautiniai kostiumai?
  Kur R. Karbauskio tautiniai kostiumai?

  Dovanotam arkliui į dantis nežiūri. Taip būtų galima apibūdinti Seimo nario Ramūno Karbauskio iniciatyva pasiūtus ir valstybiniams vaikų darželiams išdalytus stilizuotus tautinius kostiumus. Įstaigų vadovės nedrįsta kritikuoti dovanos, nor...

  34
 • Klaipėdoje įamžins kariuomenės šimtmetį
  Klaipėdoje įamžins kariuomenės šimtmetį

  Minint Lietuvos valstybės ir kariuomenės šimtmetį, valdininkai nutarė kariuomenės ženklą pastatyti Šiaurės rage. Kur atsiras karininkų uostamiesčiui dovanotas stiebas su istorine vėliava, vis dar neaišku. ...

  1
 • Pilies tilto nebekels iki pavasario
  Pilies tilto nebekels iki pavasario

  Pilies tiltas turėjo būti keliamas kasdien po du kartus iki spalio pabaigos. Tačiau šį procesą nuspręsta nutraukti anksčiau. Pokyčius nulėmė ne tik menkas tilto kilnojimo poreikis, bet ir prieš dvi savaites pajūryje praūžusi audra. ...

 • Paskutinė kruizinio sezono kregždė
  Paskutinė kruizinio sezono kregždė

  Penktadienį savo viešnage Klaipėdoje kruizinį sezoną turėtų pabaigti čia atplauksiantis laivas "Marco Polo". Skaičiuojama, jog Klaipėdą šią vasarą aplankė apie 70 tūkst. turistų, kuriuos atplukdė 60 keleivinių laineri...

 • Gyventojai – prieš eismą Melnragėje
  Gyventojai – prieš eismą Melnragėje

  Melnragės gyventojai išreiškė norą kai kuriose gyvenvietės gatvėse numatytu laiku riboti motorinių transporto priemonių eismą. Žmonės piktinasi, kad automobilių ir motociklų skleidžiamas triukšmas vakarais drumsčia vietinių ...

  21
 • Klaipėdos autobusų parkas didina atlyginimus
  Klaipėdos autobusų parkas didina atlyginimus

  Pasikeitus apmokėjimo sąlygoms „Klaipėdos autobusų parko“ vairuotojai uždirbs daugiau. ...

 • Įvažiavimas į Klaipėdą ketvirtadienį buvo paralyžiuotas
  Įvažiavimas į Klaipėdą ketvirtadienį buvo paralyžiuotas

  Ketvirtadienio rytas važiuojantiems į Klaipėdą per Jakų transporto žiedą prailgo – automobilių susidūrimas Vilniaus plente sustabdė mašinų srautą. ...

  14
 • Klaipėdoje pareigūnai mokysis suvaldyti incidentą SGD terminale
  Klaipėdoje pareigūnai mokysis suvaldyti incidentą SGD terminale

  Įvairių institucijų pareigūnai Klaipėdoje treniruosis suvaldyti incidentą suskystintųjų gamtinių dujų terminale. ...

  8
 • Klaipėdoje nesuveikė keturi pavojaus įrenginiai
  Klaipėdoje nesuveikė keturi pavojaus įrenginiai

  Trečiadienio vidurdienį uostamiestyje užkaukusios sirenos išgąsdino nedaugelį. Tuo metu, kai aidėjo pavojaus signalas, žmonės skubėjo pietų ir nė neabejojo, kad jų gyvybėms negresia joks pavojus. ...

  8
Daugiau straipsnių