Šalia Danės atgims istorinis pastatas

Klaipėdiečių bei uostamiesčio svečių pamėgtą poilsio ir pramogų vietą – Danės krantinę neilgai trukus papuoš dar vienas naujam gyvenimui atgimęs unikalus pastatas.

Sulaukė solidžios paramos

Maždaug prieš du mėnesius čia pradėtas įgyvendinti investicinis projektas „Istorinio sandėlio prie Danės upės pritaikymas turizmo paslaugų teikimui“.

Jo metu bus atliekama privataus kultūros paveldo objekto Žvejų g. 18B rekonstrukcija, pritaikant jį turizmo paslaugoms – restauruotame pastate planuojama įrengti 3 žvaigždučių viešbutį „Hotel Michaelson“ su dviviečiais bei keturviečiais kambariais, pritaikytais šeimų poilsiui, tai yra, be įprastų patogumų, turinčiais ir mini virtuves.

Naujasis viešbutis pačioje miesto širdyje ne tik prisidės prie Danės upės krantinių atgaivinimo, bet ir taps dar vienu traukos centru miesto svečiams bei klaipėdiečiams.

Įvertinus projekto išskirtinumą, jam buvo skirta 2007–2013 m. ES struktūrinių fondų parama – beveik 2,3 mln. litų. Bendra jo vertė siekia 5,8 mln. litų.

Vertingų radinių neaptiko

Kaip pasakojo projektą administruojančios įmonės „Verslo valdymo biuras“ direktoriaus pavaduotoja Indra Mockevičienė, šiuo metu buvusiame sandėlyje vyksta pirmieji svarbūs darbai –stiprinami statinio pamatai.

„Pradėjome nuo pačios apačios, toliau eis sienos, stogas, vidaus darbai – viskas, kas susiję su rekonstrukcija“, – aiškino pašnekovė.

Istoriniam pastatui privaloma archeologine priežiūra rūpinasi Klaipėdos universiteto specialistai. Tačiau, pasak I.Mockevičienės, kol kas jokių radinių neaptikta.

Pagrindinius statybų ir rekonstrukcijos darbus planuojama pabaigti iki ateinančių metų, o viso projekto įgyvendinimo pabaiga numatyta 2013-ųjų kovą.

Dėmesys seniesiems amatams

Restauravus pastatą, jį planuojama pritaikyti kompleksinėms turizmo paslaugoms. Čia bus įrengtas 16 kambarių – 8 dviviečių ir 8 keturviečių apartamentų viešbutis. Iš viso svečių namuose vienu metu galės apsistoti 48 poilsiautojai.

Taip pat bus įrengta konferencijų ir verslo susitikimų zona.

Pirmame pastato aukšte veiks 44 sėdimų vietų restoranas su terasa, kurioje galės maitintis tiek viešbutyje apsistoję poilsiautojai, tiek miesto centre bei piliavietėje besilankantys turistai.

Statinio projektavimu rūpinosi klaipėdietė architektė Snieguolė Stripinienė.

Projektą įgyvendinanti bendrovė „Sphaera“ orientuojasi į verslo aplinkos žmones, kurie siekia suderinti darbą ir šeimos poilsį.

Rekonstruotame ir įrengtame viešbutyje taip pat planuojama rengti su etnokultūros plėtojimu susijusias veiklas ir renginius, tarp jų – ir demonstruoti tradicinius amatus. Tam bus pritaikytos pastato pirmojo aukšto patalpos.

Skaičiuojama, kad per trejus metus po projekto įgyvendinimo viešbutis pritrauks apie 27,5 tūkst. lankytojų, dėl kurių generuojamų pajamų projektas atsipirks per 11– 12 metų.

Vertingas paveldas

Statinys, kuriame įsikurs viešbutis, unikalus architektūrine išraiška ir išskirtine vieta. Jis stūkso ant buvusios pilies apsauginio pylimo prie pat Danės upės ir yra autentiškas XVIII–XIX a. Lietuvos jūrinio paveldo palikimas.

XIX a. pastatas tapo ne tik jūrų ir upių prekybos, bet ir didžiausio Klaipėdos turgaus dalimi.

Manoma, kad pirmasis šių sklypų savininkas buvo pirklys Epraheimas Michaelsonas. Šis faktas ir tapo atspirties tašku renkant pavadinimą būsimajam viešbučiui.

Apie 1770 m. E.Michaelsonas įsigijo ar išsinuomojo tarp pilies fosos ir Danės upės buvusį reveliną su apsauginiu grioviu ir pylimu. Šis ravelinas vėliau gavo Michaelsono vardą.

1996 m. pastatas įtrauktas į Kultūros paveldo registrą, o 2005 m. pripažintas kaip valstybės saugomas, kompleksą kartu su sandėliu Žvejų g. 18A sudarantis objektas.

I.Mockevičienė vylėsi, jog ilgainiui bus renovuoti ir likę šalia būsimojo viešbučio esantys šiuo metu apleisti pastatai. „Turime vilties, kad ir kiti prisiruoš susitvarkyti“, – teigė pašnekovė.

Vizitinė kortelė

Projekto pavadinimas: Istorinio sandėlio prie Danės upės pritaikymas turizmo paslaugų teikimui.

Veiksmų programa: Sanglaudos skatinimo.

Veiksmų programos prioriteto priemonė: Turizmo paslaugų/produktų įvairovės plėtra ir turizmo paslaugų kokybės gerinimas.

Projekto vykdytojas: bendrovė „Sphaera“.

Bendra projekto vertė: 3 523 122 Lt.

Projektui skirtas finansavimas: 2 290 028 Lt (iš jo ES dalis – 2 290 028 Lt). Projektui lėšų neišmokėta.

 


Šiame straipsnyje: pastatasDanės krantinė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Aras

Aras portretas
Saunu daugiau tokiu verslininku ir tokiu projektu.

Joana

Joana portretas
Apartamentu viesbutis = butai, taigi ka apgaudinejame, ponuliai?

liudna bet

liudna bet portretas
Tuoj toks ponulis Puteikis uzdes savo veto ir visi verslininku planai bus nuleisti i kanalizacija. Nebent isrinks ji i seima? :D
VISI KOMENTARAI 35
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Jono kalnelį užims statybininkai
  Jono kalnelį užims statybininkai

  Artimiausiomis savaitėmis prasidės Jono kalnelio ir jo prieigų tvarkymo darbai. Pirmiausia numatyta pašalinti senus ir išsikerojusius želdinius. Pradėta svarstyti, kaip, vykstant darbams, bus su šioje vietoje organizuojamais renginiai...

  3
 • Kaip sveikai ir teisingai paruošti kūną aktyviam laisvalaikiui atšilus orams?
  Kaip sveikai ir teisingai paruošti kūną aktyviam laisvalaikiui atšilus orams?

  Pavasariški orai greitai kvies pradėti dviračių, riedučių, bėgimo ir kitų lauko sporto pramogų sezoną. Ilgą laiką nesitreniravus, ypač po žiemos, kūnas yra sustingęs, sveikatingumo specialistai rekomenduoja pradėti nuo ramesnio tempo gru...

  2
 • Kormoranai kuriasi ir Klaipėdos uoste
  Kormoranai kuriasi ir Klaipėdos uoste

  Kaskart pavasarį prasideda kalbos apie kormoranų naudą ir žalą – naikinti juos ar ne? ...

  3
 • Pasiruošimas vasaros sezonui įsibėgėja
  Pasiruošimas vasaros sezonui įsibėgėja

  Paplūdimių prižiūrėtojai rengiasi artėjančiam vasaros sezonui. Gelbėtojams gaminami nauji postai, dažomas pliažų inventorius, tvarkomi į pajūrį vedantys laiptai bei takai. Poilsiautojams bus pateikta ir staigmenų. ...

  1
 • Nušvis istoriniai miesto pastatai
  Nušvis istoriniai miesto pastatai

  Tamsiuoju paros metu uostamiestyje atsiras daugiau šviesos. Planuojama apšviesti istorinių pastatų fasadus ir taip papuošti miestą. Pabrėžiama, kad didelių investicijų tam neprireiks, o vaizdas trauks ir miestiečių, ir turistų ak...

 • Kariuomenės atstovai įspėja nelipti ant Kuršių marių ledo
  Kariuomenės atstovai įspėja nelipti ant Kuršių marių ledo

  Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras įspėja, kad vyraujant teigiamai oro temperatūrai, Kuršių marių ledas darosi nestabilus ir ant jo nereikėtų lipti. ...

 • Išorinio uosto raktą nukals Vilniuje
  Išorinio uosto raktą nukals Vilniuje

  Vyriausybės lygiu startavo procesas, kurio taip laukė ir Klaipėdos uostas, ir miestas. ...

  9
 • Kiemuose – tūkstantis vietų mašinoms
  Kiemuose – tūkstantis vietų mašinoms

  Automobilių perpildytuose daugiabučių kiemuose dar šiemet bus pradėtos rengti naujos jų stovėjimo aikštelės. Iš viso projektuojama tūkstantis naujų vietų gyventojų mašinoms. ...

  18
 • Malkų įlankos gilinimas su sava specifika
  Malkų įlankos gilinimas su sava specifika

  Netrukus prasidės ilgai lauktas Malkų įlankos gilinimas. ...

 • Soduose aidi karo trimitai
  Soduose aidi karo trimitai

  Daugybė skundų įvairiausioms instancijoms, kaltinimai nesąžiningumu ir net smurtu, dėl kurio policijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas – visa tai Klaipėdoje, Mažajame Kaimelyje, esančios sodininkų bendrijos "Draugystė" kasdienybė. P...

  7
Daugiau straipsnių