Šalia Danės atgims istorinis pastatas

Klaipėdiečių bei uostamiesčio svečių pamėgtą poilsio ir pramogų vietą – Danės krantinę neilgai trukus papuoš dar vienas naujam gyvenimui atgimęs unikalus pastatas.

Sulaukė solidžios paramos

Maždaug prieš du mėnesius čia pradėtas įgyvendinti investicinis projektas „Istorinio sandėlio prie Danės upės pritaikymas turizmo paslaugų teikimui“.

Jo metu bus atliekama privataus kultūros paveldo objekto Žvejų g. 18B rekonstrukcija, pritaikant jį turizmo paslaugoms – restauruotame pastate planuojama įrengti 3 žvaigždučių viešbutį „Hotel Michaelson“ su dviviečiais bei keturviečiais kambariais, pritaikytais šeimų poilsiui, tai yra, be įprastų patogumų, turinčiais ir mini virtuves.

Naujasis viešbutis pačioje miesto širdyje ne tik prisidės prie Danės upės krantinių atgaivinimo, bet ir taps dar vienu traukos centru miesto svečiams bei klaipėdiečiams.

Įvertinus projekto išskirtinumą, jam buvo skirta 2007–2013 m. ES struktūrinių fondų parama – beveik 2,3 mln. litų. Bendra jo vertė siekia 5,8 mln. litų.

Vertingų radinių neaptiko

Kaip pasakojo projektą administruojančios įmonės „Verslo valdymo biuras“ direktoriaus pavaduotoja Indra Mockevičienė, šiuo metu buvusiame sandėlyje vyksta pirmieji svarbūs darbai –stiprinami statinio pamatai.

„Pradėjome nuo pačios apačios, toliau eis sienos, stogas, vidaus darbai – viskas, kas susiję su rekonstrukcija“, – aiškino pašnekovė.

Istoriniam pastatui privaloma archeologine priežiūra rūpinasi Klaipėdos universiteto specialistai. Tačiau, pasak I.Mockevičienės, kol kas jokių radinių neaptikta.

Pagrindinius statybų ir rekonstrukcijos darbus planuojama pabaigti iki ateinančių metų, o viso projekto įgyvendinimo pabaiga numatyta 2013-ųjų kovą.

Dėmesys seniesiems amatams

Restauravus pastatą, jį planuojama pritaikyti kompleksinėms turizmo paslaugoms. Čia bus įrengtas 16 kambarių – 8 dviviečių ir 8 keturviečių apartamentų viešbutis. Iš viso svečių namuose vienu metu galės apsistoti 48 poilsiautojai.

Taip pat bus įrengta konferencijų ir verslo susitikimų zona.

Pirmame pastato aukšte veiks 44 sėdimų vietų restoranas su terasa, kurioje galės maitintis tiek viešbutyje apsistoję poilsiautojai, tiek miesto centre bei piliavietėje besilankantys turistai.

Statinio projektavimu rūpinosi klaipėdietė architektė Snieguolė Stripinienė.

Projektą įgyvendinanti bendrovė „Sphaera“ orientuojasi į verslo aplinkos žmones, kurie siekia suderinti darbą ir šeimos poilsį.

Rekonstruotame ir įrengtame viešbutyje taip pat planuojama rengti su etnokultūros plėtojimu susijusias veiklas ir renginius, tarp jų – ir demonstruoti tradicinius amatus. Tam bus pritaikytos pastato pirmojo aukšto patalpos.

Skaičiuojama, kad per trejus metus po projekto įgyvendinimo viešbutis pritrauks apie 27,5 tūkst. lankytojų, dėl kurių generuojamų pajamų projektas atsipirks per 11– 12 metų.

Vertingas paveldas

Statinys, kuriame įsikurs viešbutis, unikalus architektūrine išraiška ir išskirtine vieta. Jis stūkso ant buvusios pilies apsauginio pylimo prie pat Danės upės ir yra autentiškas XVIII–XIX a. Lietuvos jūrinio paveldo palikimas.

XIX a. pastatas tapo ne tik jūrų ir upių prekybos, bet ir didžiausio Klaipėdos turgaus dalimi.

Manoma, kad pirmasis šių sklypų savininkas buvo pirklys Epraheimas Michaelsonas. Šis faktas ir tapo atspirties tašku renkant pavadinimą būsimajam viešbučiui.

Apie 1770 m. E.Michaelsonas įsigijo ar išsinuomojo tarp pilies fosos ir Danės upės buvusį reveliną su apsauginiu grioviu ir pylimu. Šis ravelinas vėliau gavo Michaelsono vardą.

1996 m. pastatas įtrauktas į Kultūros paveldo registrą, o 2005 m. pripažintas kaip valstybės saugomas, kompleksą kartu su sandėliu Žvejų g. 18A sudarantis objektas.

I.Mockevičienė vylėsi, jog ilgainiui bus renovuoti ir likę šalia būsimojo viešbučio esantys šiuo metu apleisti pastatai. „Turime vilties, kad ir kiti prisiruoš susitvarkyti“, – teigė pašnekovė.

Vizitinė kortelė

Projekto pavadinimas: Istorinio sandėlio prie Danės upės pritaikymas turizmo paslaugų teikimui.

Veiksmų programa: Sanglaudos skatinimo.

Veiksmų programos prioriteto priemonė: Turizmo paslaugų/produktų įvairovės plėtra ir turizmo paslaugų kokybės gerinimas.

Projekto vykdytojas: bendrovė „Sphaera“.

Bendra projekto vertė: 3 523 122 Lt.

Projektui skirtas finansavimas: 2 290 028 Lt (iš jo ES dalis – 2 290 028 Lt). Projektui lėšų neišmokėta.

 


Šiame straipsnyje: pastatasDanės krantinė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Aras

Aras portretas
Saunu daugiau tokiu verslininku ir tokiu projektu.

Joana

Joana portretas
Apartamentu viesbutis = butai, taigi ka apgaudinejame, ponuliai?

liudna bet

liudna bet portretas
Tuoj toks ponulis Puteikis uzdes savo veto ir visi verslininku planai bus nuleisti i kanalizacija. Nebent isrinks ji i seima? :D
VISI KOMENTARAI 35
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos universitetas ieško rektoriaus
  Klaipėdos universitetas ieško rektoriaus

  Klaipėdos universitetas (KU) ieško naujo rektoriaus. ...

 • Šventę Palangoje sužlugdė pinigai?
  Šventę Palangoje sužlugdė pinigai?

  Palangos gimnazistai sukilo prieš kurorte įsivyravusias taisykles ir nusprendė boikotuoti abejotinas tradicijas. Primygtini siūlymai brandos atestatų šventės vakarėlį brangiai surengti tik "Auskos" viloje dalį gimnazistų įsiut...

  11
 • Kas teršia Pilies uostelį?
  Kas teršia Pilies uostelį?

  Jachtas ir mažuosius laivelius Pilies uostelyje laikantys laivininkai pastebėjo, jog po kiekvieno lietaus vanduo pasidengia naftos produktų plėvele. Įtariama, jog teršalai į vandenį patenka iš šalia esančios naujos automobilių sto...

  1
 • Dėl priaugintų nagų – pykčio audra Klaipėdoje
  Dėl priaugintų nagų – pykčio audra Klaipėdoje

  Grožio procedūros ne visada suteikia laimę. Tuo įsitikino ilgų nagų pirmą kartą įsigeidusi jauna mergina, kuri po prastai atlikto darbo pareikalavo gražinti pinigus, o jų neatgavusi paviešino istoriją feisbuke. Pati nagų meistrė vadino tai...

  27
 • Naujasis Klaipėdos logotipas sukėlė sumaištį
  Naujasis Klaipėdos logotipas sukėlė sumaištį

  Visą praeitą savaitę uostamiesčio visuomenė ūžė po to, kai buvo pristatytas naujasis Klaipėdos miesto ženklas. Žmones piktino ne tik jo kaina, bet ir dizainas, kuris esą nėra originalus. Valdininkų teigimu, palyginti su kitų miestų savivaldyb...

  12
 • Prasideda Irklavimo bazės modernizavimo darbai
  Prasideda Irklavimo bazės modernizavimo darbai

  Pirmadienį, liepos 16 d., pasirašyta rangos sutartis, pagal kurią bus modernizuojama Irklavimo bazė Klaipėdoje. Darbus, kurių metu bus atnaujinti administracinis ir gamybinis pastatai, juos pritaikant sporto paskirčiai, numatyta pradėti jau &scar...

  1
 • Ant dujų fabriko nusileido 15 tonų sveriantis stogas
  Ant dujų fabriko nusileido 15 tonų sveriantis stogas

  Liepų gatvėje esantis dujų fabrikas jau turi stogo konstruktyvą, kuris ant pastato buvo užkeltas ir pritvirtintas specialiu kranu. Kiek vėliau ant 15 tonų sveriančio pagrindo atsiras ir cinkuota skarda. ...

  5
 • Palanga ruošiasi įrengti miesto ženklą
  Palanga ruošiasi įrengti miesto ženklą

  Palanga ruošiasi įsigyti miesto ženklą: reprezentatyvus simbolis su miesto pavadinimu atsirastų naujai įrengiamoje sankryžoje. ...

  4
 • Dėl saugotinų medžių ir krūmų – nauji kriterijai
  Dėl saugotinų medžių ir krūmų – nauji kriterijai

  Ką privalėtų žinoti kiekvienas, panoręs savo privačiame ar daugiabučio kieme kirsti ar persodinti medžius? Nuo šių metų liepos 1-osios įsigaliojo nauja tvarka, sugriežtinusi medžių kirtimo reglamentavimą privačiose valdose. Vyriausybės ...

 • Dujų fabrike – ypatinga operacija
  Dujų fabrike – ypatinga operacija

  Atgimsta Liepų gatvėje esantis dujų fabrikas. Šiandien rangovams teks imtis sudėtingos užduoties – ketinama specialiu kranu užkelti pusiau sumontuotą stogą, kurio svoris siekia 15 tonų. ...

  6
Daugiau straipsnių