Savininkui – reikalavimas patraukti mašiną

Prieš pusantro mėnesio Antrosios Melnragės aikštelėje palikto automobilio jo savininkas nepasiėmė iki šiol. Kontrolieriai pareikalavo, kad transporto priemonė būtų patraukta kaip neeksploatuojama.

Išregistruoti nepavyko

Dienraštis „Klaipėda“ jau rašė, kad Antrosios Melnragės paplūdimio prieigose esančioje aikštelėje automobilis „Nissan Almera“ paliktas liepos 23 d. rytą. Rinkliava buvo sumokėta už 10 val., tad mašina galėjo stovėti iki kitos dienos 10.47 val.

Būtent šią dieną už automobilio valytuvo ir buvo užkištas pirmasis pranešimas apie nesumokėtą rinkliavą. Dabar tokių – visa šūsnis.

Dienraščiui „Klaipėda“ pradėjus domėtis ilgą laiką paplūdimio prieigose paliktu automobiliu, situacija parūpo ir uostamiesčio savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui.

Paaiškėjo, kad mašina registruota 62 metų vilniečio vardu. Jam ir buvo išsiųsti pirmieji surašyti protokolai. Tačiau šis nurodė, jog mašiną pardavė dar birželį, bet ji nebuvo perregistruota naujo savininko vardu. Žurnalistams pradėjus domėtis mašina, sukruto ir pats vilnietis.

Mašina perregistruota naujo savininko, kuris taip pat yra iš sostinės, vardu. Tačiau ir pastarasis tvirtino, kad mašiną pardavė, bet neperregistravo naujo savininko vardu.

Kontrolieriams vilnietis teigė, kad bandys išregistruoti mašiną, tačiau jam to padaryti nepavyko. Vyras tikino, kad mašiną pirko užsienietis, nurodė vardą ir pavardę, bet jo kontaktų neturėjo.

Lauks rugsėjo vidurio

Klaipėdos savivaldybės Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Vilius Valys informavo, kad duomenų bazėje nurodytam automobilio savininkui jau surašytas reikalavimas patraukti mašiną kaip neeksploatuojamą iki rugsėjo 15 d.

Būtent ši diena yra paskutinė, kada reikia mokėti rinkliavą už stovėjimą paplūdimių prieigose.

Už reikalavimo nepaisymą pirmą kartą gresia bauda nuo 70 iki 140, antrą kartą – nuo 140 iki 300 eurų. Galimas ir transporto priemonės konfiskavimas.

„Nors antrasis savininkas tvirtino, kad mašiną pardavė, nepateikė jokių įtikinamų įrodymų. Matyt, dėl to ir neišregistravo mašinos. Sakyti galima daug ką. Jei būtų įrodymai, jokių klausimų nekiltų. Už mašiną turi atsakyti savininkas, nebent jis nurodo, kas tuo metu ja naudojosi. Turi pateikti tikslius asmens duomenis: vardą, pavardę, gyvenamąją vietą, asmens kodą, vairuotojo pažymėjimo numerį. Tada atsakomybė pereina pastarajam“, – komentavo vedėjas.

Be to, atkreiptas dėmesys, kad yra pasibaigęs automobilio civilinės atsakomybės draudimas. Tad, anot V.Valio, ši išbraukta iš eksploatuojamų automobilių sąrašo.

Pranešimus išblukino saulė

Už automobilio valytuvo buvo užkišti ne tik pranešimai apie nesumokėtą rinkliavą, bet ir raštelis, informuojantis, jog savininkas esą nuskendo. Nežinia, ar tai buvo kažkieno pokštas, ar siekis, kad tarnybos atkreiptų dėmesį į likimo valiai paliktą mašiną.

Paplūdimiuose budinčių gelbėtojų duomenimis, minėtu laiku nelaimių jūroje neįvyko. Nebuvo ir dingusių žmonių.

Pranešimai apie nesumokėtą rinkliavą už mašinos valytuvo užkišami vos ne kiekvieną dieną. Už kiekvieną jų gresia bauda. Dalis pranešimų jau išblukinti saulės ir nuplauti lietaus.

Ant automobilio stiklo nebėra ir mistinio raštelio, kad savininkas nuskendo. Popieriukas nukrito ir guli ant žemės.

Byla dėl pusantro mėnesio Antrosios Melnragės automobilių stovėjimo aikštelėje palikto automobilio ir nesumokėtos rinkliavos bus nagrinėjama spalio 25 d.

Į svarstymą pakviesti ir pirmasis, ir antrasis transporto priemonės savininkai. Kontrolieriai tikisi, kad iki bylos svarstymo pavyks išsiaiškinti visas aplinkybes.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tika

Tika portretas
šiaip nebėra tokių dalykų kaip perregistravimas. Sudaroma pirkimo-pardavimo sutartis, toliau įeini į eketris.lt registros puslapį ir išregistruoji nuo savo vardo, pirkimo pardavimo sutart nusiunti kaip išregistravimo pagrindą. Naujasis savininkas turi per 10 dienų prisiregistruoti savo vardu, kitokiu atveju transporto priemonei sustabdomas leidimas dalyvauti eisme.

mariakas

mariakas portretas
išplaukiau į reisą. pakentekit metus, gryšiu išvažiuosiu :D

neissigalvokit

neissigalvokit portretas
parduodant masina,niekur nesiraso vairuotojo teisiu numeris.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Skubėkime pasidžiaugti žiema
  Skubėkime pasidžiaugti žiema

  Šį savaitgalį patartina išsiruošti į gamtą ir pasimėgauti žiemos malonumais, mat nuo kitos savaitės vidurio į pajūrį sugrįš lietūs ir žvarba. Gali būti, kad tai bus paskutinė proga šį mėnesį pasigrožėti &s...

 • Tarpukario Lietuvoje girtuoklius gydė maldos
  Tarpukario Lietuvoje girtuoklius gydė maldos

  Sveikatos ministro Aurelijaus Verygos radikalizmas alkoholio vartojimo ir jo reklamos klausimais šiandien veikiausiai nustebintų net patį Motiejų Valančių, kuris savo laikais girtuoklius skatino "gydyti" blaivybės apžadais, bet nereikal...

 • Linksmų perėjų idėjos nepametė
  Linksmų perėjų idėjos nepametė

  Sumanymas pagražinti pėsčiųjų perėjas piešiniais taip ir liko klaidžioti savivaldybės koridoriuose. Tikimasi, kad nuspalvinti gatves pavyks šiemet, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. ...

  2
 • Griaus sandėlius piliavietėje
  Griaus sandėlius piliavietėje

  Į Kruizinių laivų terminalą vedančios Priešpilio gatvės rekonstrukcija startuos jau šį pavasarį. Atnaujinant gatvę reikės pašalinti keturis sandėlius. Leidimo šiems darbams bus prašoma miesto tarybos. ...

  3
 • Įspėjama apie pavojus ant ledo
  Įspėjama apie pavojus ant ledo

  Pro miesto centrą tekančios Dangės ledas vilioja vaikus. Prižiūrėtojai prie upės pakabino ženklus, įspėjančius, kad lipti ant ledo yra nesaugu. Viliamasi, kad tai padės atkreipti dėmesį į tykančius pavojus. ...

 • Gyventojus įsiutino paštininkai – tris savaites negavo laiškų
  Gyventojus įsiutino paštininkai – tris savaites negavo laiškų

  Priekulės gyventojai kone tris savaites sėdėjo be laikraščių, korespondencijos ir net apmokėjimui siunčiamų sąskaitų. Kantrybė miestelio žmonėms trūko tuomet, kai vietiniame pašte už pastabą dėl betvarkės, pašto darbuotoj...

  19
 • Ledas ant Kuršių marių vietomis yra pavojingas
  Ledas ant Kuršių marių vietomis yra pavojingas

  Ledas ant Kuršių marių kai kur pavojingas, yra ir neužšalusių vietų, perspėja žvejų antplūdžio savaitgalį laukianti Neringa. ...

  1
 • Kandidatėms siūlyti – pora dienų
  Kandidatėms siūlyti – pora dienų

  Dienraščio "Klaipėda" skaitytojai dar gali deleguoti moteris, kurios pretenduos į Metų klaipėdietės titulą. Jau kitą savaitę prasidės pirmasis balsavimas, kurio metu iš pasiūlyto sąrašo bus renkamas geriausiųjų sept...

  1
 • Klaipėdos sukilimo metinės bus paminėtos naktiniu žygiu
  Klaipėdos sukilimo metinės bus paminėtos naktiniu žygiu

  Palangoje naktį iš penktadienio į šeštadienį vyks pėsčiųjų žygis 95-osioms Klaipėdos sukilimo metinėms paminėti. ...

  12
 • Architektui – kolegų kirtis
  Architektui – kolegų kirtis

  Dėl konstatuotų architekto Stasio Juškos profesinės etikos pažeidimų, rengiant dviejų dvibučių gyvenamųjų namų Palangoje projektą, Architektų rūmų profesinės etikos taryba siūlo jam stabdyti kvalifikacijos atestato galiojimą. Esą &sca...

  6
Daugiau straipsnių