Savininkui – reikalavimas patraukti mašiną

Prieš pusantro mėnesio Antrosios Melnragės aikštelėje palikto automobilio jo savininkas nepasiėmė iki šiol. Kontrolieriai pareikalavo, kad transporto priemonė būtų patraukta kaip neeksploatuojama.

Išregistruoti nepavyko

Dienraštis „Klaipėda“ jau rašė, kad Antrosios Melnragės paplūdimio prieigose esančioje aikštelėje automobilis „Nissan Almera“ paliktas liepos 23 d. rytą. Rinkliava buvo sumokėta už 10 val., tad mašina galėjo stovėti iki kitos dienos 10.47 val.

Būtent šią dieną už automobilio valytuvo ir buvo užkištas pirmasis pranešimas apie nesumokėtą rinkliavą. Dabar tokių – visa šūsnis.

Dienraščiui „Klaipėda“ pradėjus domėtis ilgą laiką paplūdimio prieigose paliktu automobiliu, situacija parūpo ir uostamiesčio savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui.

Paaiškėjo, kad mašina registruota 62 metų vilniečio vardu. Jam ir buvo išsiųsti pirmieji surašyti protokolai. Tačiau šis nurodė, jog mašiną pardavė dar birželį, bet ji nebuvo perregistruota naujo savininko vardu. Žurnalistams pradėjus domėtis mašina, sukruto ir pats vilnietis.

Mašina perregistruota naujo savininko, kuris taip pat yra iš sostinės, vardu. Tačiau ir pastarasis tvirtino, kad mašiną pardavė, bet neperregistravo naujo savininko vardu.

Kontrolieriams vilnietis teigė, kad bandys išregistruoti mašiną, tačiau jam to padaryti nepavyko. Vyras tikino, kad mašiną pirko užsienietis, nurodė vardą ir pavardę, bet jo kontaktų neturėjo.

Lauks rugsėjo vidurio

Klaipėdos savivaldybės Kontrolės ir prevencijos poskyrio vedėjas Vilius Valys informavo, kad duomenų bazėje nurodytam automobilio savininkui jau surašytas reikalavimas patraukti mašiną kaip neeksploatuojamą iki rugsėjo 15 d.

Būtent ši diena yra paskutinė, kada reikia mokėti rinkliavą už stovėjimą paplūdimių prieigose.

Už reikalavimo nepaisymą pirmą kartą gresia bauda nuo 70 iki 140, antrą kartą – nuo 140 iki 300 eurų. Galimas ir transporto priemonės konfiskavimas.

„Nors antrasis savininkas tvirtino, kad mašiną pardavė, nepateikė jokių įtikinamų įrodymų. Matyt, dėl to ir neišregistravo mašinos. Sakyti galima daug ką. Jei būtų įrodymai, jokių klausimų nekiltų. Už mašiną turi atsakyti savininkas, nebent jis nurodo, kas tuo metu ja naudojosi. Turi pateikti tikslius asmens duomenis: vardą, pavardę, gyvenamąją vietą, asmens kodą, vairuotojo pažymėjimo numerį. Tada atsakomybė pereina pastarajam“, – komentavo vedėjas.

Be to, atkreiptas dėmesys, kad yra pasibaigęs automobilio civilinės atsakomybės draudimas. Tad, anot V.Valio, ši išbraukta iš eksploatuojamų automobilių sąrašo.

Pranešimus išblukino saulė

Už automobilio valytuvo buvo užkišti ne tik pranešimai apie nesumokėtą rinkliavą, bet ir raštelis, informuojantis, jog savininkas esą nuskendo. Nežinia, ar tai buvo kažkieno pokštas, ar siekis, kad tarnybos atkreiptų dėmesį į likimo valiai paliktą mašiną.

Paplūdimiuose budinčių gelbėtojų duomenimis, minėtu laiku nelaimių jūroje neįvyko. Nebuvo ir dingusių žmonių.

Pranešimai apie nesumokėtą rinkliavą už mašinos valytuvo užkišami vos ne kiekvieną dieną. Už kiekvieną jų gresia bauda. Dalis pranešimų jau išblukinti saulės ir nuplauti lietaus.

Ant automobilio stiklo nebėra ir mistinio raštelio, kad savininkas nuskendo. Popieriukas nukrito ir guli ant žemės.

Byla dėl pusantro mėnesio Antrosios Melnragės automobilių stovėjimo aikštelėje palikto automobilio ir nesumokėtos rinkliavos bus nagrinėjama spalio 25 d.

Į svarstymą pakviesti ir pirmasis, ir antrasis transporto priemonės savininkai. Kontrolieriai tikisi, kad iki bylos svarstymo pavyks išsiaiškinti visas aplinkybes.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tika

Tika portretas
šiaip nebėra tokių dalykų kaip perregistravimas. Sudaroma pirkimo-pardavimo sutartis, toliau įeini į eketris.lt registros puslapį ir išregistruoji nuo savo vardo, pirkimo pardavimo sutart nusiunti kaip išregistravimo pagrindą. Naujasis savininkas turi per 10 dienų prisiregistruoti savo vardu, kitokiu atveju transporto priemonei sustabdomas leidimas dalyvauti eisme.

mariakas

mariakas portretas
išplaukiau į reisą. pakentekit metus, gryšiu išvažiuosiu :D

neissigalvokit

neissigalvokit portretas
parduodant masina,niekur nesiraso vairuotojo teisiu numeris.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Įspėjami vairuotojai: gali pradėti formuotis plikledis
  Įspėjami vairuotojai: gali pradėti formuotis plikledis

  Klaipėdos miesto savivaldybė bei „Kelių priežiūros“ Klaipėdos padalinys informuoja, kad antradienį nuo 16 val. oro temperatūra uostamiestyje bei regione bus artima nuliui, o vėliau minusinė. Numatomi krituliai. Tikėtina, kad pr...

 • Karjera ir jūrinių idealistų paieška
  Karjera ir jūrinių idealistų paieška

  Praėjusią savaitę Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje vyko ypač įsimintinos paskaitos pagal programą „Karjeros dienos 2017“. ...

 • Valstybės šimtmečiui atminti – išskirtinis simbolis
  Valstybės šimtmečiui atminti – išskirtinis simbolis

  Lietuvos valstybės nepriklausomybės paskelbimo šimtmečio paminėjimo Klaipėdoje programoje kai kurie politikai pasigedo ilgaamžių simbolių – paminklų ar atminimo lentų. Programos rengėjai atrėžia, kad miestas šią progą įamži...

  1
 • Purmaliuose vanduo tuoj sieks namų stogus
  Purmaliuose vanduo tuoj sieks namų stogus

  Šalia uostamiesčio esančiame Purmalių kaime įsikūrusiuose „Pakrantės“ soduose naktis priminė karo stovį. Keli šimtai sodų bendrijos gyventojų naktį kraustė daiktus, gelbėjo automobilius, o arčiausiai Danės up...

  23
 • Įspėjimas: sparčiai kyla Danės vanduo
  Įspėjimas: sparčiai kyla Danės vanduo

  Klaipėdos savivaldybė pirmadienio vakarą perspėja uostamiesčio gyventojus, kad sparčiai kyla Danės vanduo. ...

  10
 • Bendruomenės pasidalino lėšas: pinigus paleis vėjais?
  Bendruomenės pasidalino lėšas: pinigus paleis vėjais?

  Klaipėdos bendruomenės ir nevyriausybinės organizacijos savo veikloms gavo beveik 100 tūkst. eurų, kuriuos turi suskubti išleisti per likusias šešias šių metų savaites. Jei to padaryti nespės, pinigus teks grąžinti į vals...

  13
 • Laukiama verdikto Paukščių takui
  Laukiama verdikto Paukščių takui

  Idėja pastatyti medinį tiltą paplūdimyje ir taip sujungti Pirmąją ir Antrąją Melnrages įgyja pagreitį. Uostamiesčio savivaldybė kreipėsi į Aplinkos ministeriją, siekdama išsiaiškinti, ar galima įrengti tokį objektą. ...

  5
 • Klaipėdiečiai apie tvarką vaistinėse: tai – absurdas
  Klaipėdiečiai apie tvarką vaistinėse: tai – absurdas

  Vaistų karštinė pasiekė ir pajūrį. Anksčiau be receptų vaistinėse reikiamų medikamentų galėję įsigyti klaipėdiečiai netveria pykčiu apsilankę pas vaistininkus. Pasikeitusia tvarka piktinasi ne tik gyventojai, bet ir medikai, kurie jau...

  33
 • Įrengs dar vieną apžvalgos aikštelę
  Įrengs dar vieną apžvalgos aikštelę

  Uostamiesčio paplūdimiuose atsiras dar viena apžvalgos aikštelė. Ji statoma Antrosios Melnragės paplūdimyje, prie centrinės gelbėjimo stoties. ...

  6
 • Dėl griovio Melnragėje – detektyvas
  Dėl griovio Melnragėje – detektyvas

  Akylas klaipėdietis, aptikęs netoli jūros, Melnragėje, iškastą dviejų metrų griovį, skundais užbombardavo visas instancijas. ...

  2
Daugiau straipsnių