Šeimos gydytojai – lyg dinozaurai

Netenkina alga

Jūrininkų sveikatos priežiūros centras jau trečias mėnuo visais įmanomais būdais ieško šeimos gydytojo. Pasak šios gydymo įstaigos Šeimos gydytojų skyriaus vedėjos Dalios Šalkauskienės, kandidatų nesudomina net siūlomas nemažas atlyginimas.

„Siūlome 1000 eurų atlyginimą į rankas be priedų. Už papildomas paslaugas, prirašytus pacientus dar būtų galima gauti iki 1200 eurų. Bet niekas pas mus neateina. Domisi, bet gana atsainiai. Net į darbo pokalbį neateina“, - guodėsi vedėja.

Jai antrinusi L.Venckienė pastebėjo, kad jauni specialistai žino esantys paklausūs, tad naudojasi susidariusia situacija. Dažnas pageidauja uždirbti apie 3000 eurų.

„Mano pačios atlyginimas nesiekia 2000 eurų, nors kai kurie mūsų gydytojai uždirba daugiau nei aš. Bet jauni specialistai nenori daug dirbti, nenori skatinti, kad pacientai pasirinktų būtent juos. Tad neturime už ką mokėti didelių atlyginimų. Mūsų alga yra nustatyta Prezidentės“, - paaiškino vyriausioji gydytoja.

Pasak L.Venckienės, pasiūlyti didesnį atlyginimą gali tik privačios gydymo įstaigos, turinčios papildomų pajamų šaltinių, ne tik Privalomąjį sveikatos fondą. 

Atbaido dideli krūviai

Jūrininkų sveikatos priežiūros centre per 70 proc. medikų yra vyresni nei 60 metų. Vyriausiai šeimos gydytojai – 73 metai.

„Jei atvirai, į darbą daug mieliau priimčiau vyresnį kolegą, nuo 45 iki 60 metų. Jie stabilesni, žino, ko nori iš gyvenimo. Su jaunimu sunkiau: kiek turėjome jaunų, jie vis išeina – išvažiuoja į užsienį arba konkurentai nuvilioja. Mūsų kaimynystėje, vos už 200 metrų atsidarė poliklinika, perviliojusi mūsų žmogų. Privačios įstaigos pasiūlo didesnes algas, ten mažiau pacientų ir mažesni darbo krūviai, gal gražesnė darbo aplinka“, - pasakojo Jūrininkų sveikatos priežiūros centro atstovė.

D.Šalkauskienė apgailestavo, kad valstybė nemyli jaunų gydytojų ir nemoka normalių atlyginimų, tad šie išvažiuoja dirbti į užsienį. Tiesa, jaunus specialistus nuo darbo Lietuvoje atbaido ir dideli darbo krūviai

„Mūsų šeimos gydytojų apylinkės – sunkios, prisirašę daug pagyvenusių pacientų. Mano darbo laikas baigėsi 16 val., o aš dar priiminėju pacientus (kalbėjomės po 18 val. – S.L.). Nevaldomi pacientų srautai. Mūsų gydytojams užkrauta daug papildomų socialinių problemų, kurių neturėtume spręsti: pacientams išrašome pažymas į globos namus, neįgalumo pašalpai, socialinei paramai ar globai gauti“, - aiškino pašnekovė.

Pacientų eilės pastaruoju metu gerokai nusidriekė ir dėl pasikeitusios receptinių vaistų tvarkos, kai vaistinėje be recepto neparduodama ir tokių nekaltų medikamentų kaip kasos fermentai ar priešuždegiminiai vaistai.

Komentaras

Janina Asadauskienė, Klaipėdos miesto savivaldybės sveikatos apsaugos skyriaus vedėja:

-Taip, gydymo įstaigose dirba daug vyresnio amžiaus medikų, nes nėra kam dirbti. Džiaugiamės, kad jie dirba. Sudėtinga su šeimos gydytojais ir psichiatrais. Jauni išvažiuoja, nes darbo apimtys, algos ir požiūris visai kitoks. Vaizdžiai tariant, jeigu ką ir nugriebia, tai Vilnius ir Kaunas. Klaipėdoje džiaugiamės kiekvienu nauju jaunu daktaru.

Uostamiestyje trūksta neurologų, kardiologų, okulistų – visų sričių, būtų sunku pasakyti, kurios srities specialistų netrūksta. Guodžiu visus, kad bus dar blogiau. Nėra kuo pakeisti vyresnių gydytojų. Problema kasmet vis aštrėja. Vadovai visais įmanomais būdais ieško gydytojų, bet jų nėra. Tad turi ir poteriauja, kad dar tie vyresni galėtų dirbti.

Šeimos medicina - sunkus darbas, nes turi žinoti daugiau nei siauros specialybės gydytojas, o darbo apimtys didžiulės, popierizmo begalė, elektroninė sistema stringa, o pacientų srautai nemažėja. Visuomenė sensta, o su amžiumi sveikatos problemų tik daugėja. Gydytojams darbo nė kiek nesumažėjo, o reikalavimų padaugėjo gal trigubai.

Jaunimas žiūri pragmatiškai. Nebėra idealistų. Pagal amžių gydytojų persiskirstymas yra ne viešųjų įstaigų naudai. Privačios persivilioja jaunesnius, nes jiems lengviau dirbti su naujomis technologijomis.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Pas seimos gydytoja patekti yra problema nes tenka laukti iki 3 savaiciu o nuvykus uz duru lauki iki 2 val nes vienam pacientui skiriama TIK 15 MIN ka galima per tiek nuveikti didelis klausimas gal tegul atlieka norminius stebejimus o po nustato kiek skirti laiko pacientui jo apziurai

na

na portretas
privačiuose poliklinikose priima tą pačią dieną, vėliausiai kitą. Nereikia laukt pas šeimos gydytoją savaitę ar brautis kaip nusikaltėliui tą pačią dieną maldaujant priimt, nes yra rimta sveikatos problema. O dabar, kai reik dar ir dėl recepto eiliniams vaistams registruotis, tai patekt pas gydytoją misija neimanoma. O dėl senukų gydytojų tai sutinku, kad geresnės, bet 80-meties masažuotoja neisivaizduoju, ypač kūdikų. Rankų jautrumas ne tas

Anonimas

Anonimas portretas
dabar tikra betvarkė išsiprašei siuntimą pas specialistą ir eik kur nori niekas nepaaiškina kur tokių spec yra vienur reikia mokėti kitur nereikia vienur tyrimus daro su nuskausminimu kitur ne būk protingas vargšas žmogeli kad nori ir suprask tas jų peripetijas o paskui sako kad nesirūpiname sveikata daktarai nejautrūs atžagarūs ne visi
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių