Iš seimūno lūpų – raginimai nemokėti šiukšlių rinkliavos (papildyta)

Nors Vyriausiasis administracinis teismas išaiškino, kad rinkti mokesčius už šiukšles galima ir pagal buto plotą, sumaišties vėl įnešė seimūnas Evaldas Jurkevičius.

Jis klaipėdiečius paragino nemokėti už atliekų išvežimą ir tvarkymą, nes esą nebūtų teisinio pagrindo iš gyventojų išieškoti pinigus, o žmonėms būtų sunku susigrąžinti sumokėtus mokesčius.

Vyriausiojo administracinio teismo sprendimas, kuriuo pasisakyta dėl rinkliavą už atliekų išvežimą ir tvarkymą įteisinančio miesto tarybos sprendimo teisėtumo, įsigaliojo balandžio 9 dieną.

„Kai įsiteisėjo teismo nutartis, nebegalioja miesto tarybos sprendimo dalis, kurioje gyventojams nenumatyta alternatyva - galimybė žmonėms mokėti vietinę rinkliavą pagal deklaruotų atliekų kiekį. Todėl klaipėdiečiai būtų formaliai teisūs, nebemokėdami nuo balandžio 9 dienos už komunalines atliekas, kol nebus įvykdyta teismo nutartis“, - aiškino E.Jurkevičius.

Priminsime, jog Vyriausiasis administracinis teismas išaiškino, jog vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų išvežimą ir tvarkymą nuostatai tik vienoje dalyje prieštarauja įstatymui. Jame įtvirtintą proporcingumo principą pažeidžia tik ta nuostatų dalis, kurioje numatyta, kad komercinės veiklos subjektai už atliekų išvežimą gali mokėti pagal deklaruojamą atliekų kiekį.

Teismas išaiškino, jog uostamiesčio valdžia žmonėms taip pat turi suteikti galimybę pasirinkti, ar už šiukšles mokėti pagal buto plotą, ar pagal deklaruotą jų kiekį. Tačiau pastarasis skaičiavimo būdas gali būti taikomas tik tuomet, jei tai nereikalauja didelių ekonominių sąnaudų.
E.Jurkevičius rėmėsi dar vienu įstatymu ir tikino, jog miesto tarybos sprendimas ar jmo dalis laikomas panaikintu ir negali būti taikomas nuo tos dienos, kai oficialiai buvo paskelbtas įsiteisėjęs teismo sprendimas.

„Štai kodėl klaipėdiečiams nuo balandžio 9 dienos nebegalioja rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą“, - įsitikinęs E.Jurkevičius.

Miesto valdžia tokius seimūno samprotavimus pavadino politikavimu ir teisinių žinių stoka.

„Teismo sprendimas, kuris jau yra nebeskundžiamas, nepanaikino miesto tarybos sprendimo ir jo nenustabdė. Jis yra galiojantis, tad mokestį privaloma mokėti. Šiandien klaipėdiečiai moka pagal gyvenamąjį plotą. Teismas savivaldybę įpareigojo suteikti gyventojams galimybę mokėti ir kitaip, pavyzdžiui, pagal deklaruotą atliekų kiekį“, - sakė mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė.

Jos teigimu, šiuo metu yra rengiamas miesto tarybos sprendimo projektas dėl kreipimosi į Aplinkos ministeriją, kad ji nustatytų metodiką, kaip kiekvienas gyventojas galėtų apskaičiuoti savo šiukšlių kiekį. Taip pat bus sudaryta darbo grupė, kuri analizuos galimybes, kaip žmonėms suteikti alternatyvą - mokėti ne tik pagal buto plotą.

„Šis Seimo narys turbūt neturi juridinio išsilavinimo, todėl jam galbūt sunku tinkamai perskaityti ir suprasti teismo sprendimą. Savo pareiškimais jis įneša sumaištį“, - seimūno neatsakingais pareiškimais stebėjosi J.Simonavičiūtė.

Papildyta:

Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė, taip pat tikino, jog nuo balandžio 9 dienos nebegali būti renkama vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą iš gyventojų, o tik iš įmonių, kurios rinkliavą moka pagal deklaruojamų atliekų kiekį.

Ji kreipėsi į Klaipėdos merą Rimantą Taraškevičių ir „Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro“ direktorių Šarūną Reikalą, kad jie nurodytų, kaip bus sprendžiamas šiukšlių rinkliavos perskaičiavimo ir sugrąžinimo klausimas už laikotarpį nuo balandžio 9 dienos iki tol, kol miesto taryba suteiks galimybę žmonėms mokėti ne tik pagal buto plotą.

Ji R.Taraškevičiaus ir Š.Reikalo pasiteiravo, kokių veiksmų imtasi, jog būtų įgyvendinta teismo nutartis - leisti gyventojams mokėti ne tik pagal buto plotą.


Šiame straipsnyje: šiukšlės

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių