Sėkmingas „Suominio“ buriuotojai debiutas Europos taurės etape

Italijoje, Garda ežere vykusio „The Laser Europa Cup“ ir „Youth Grand Prix“ regatų ciklo pirmajame etape sėkmingai debiutavo jaunieji buriavimo mokyklos „Suominis“ buriuotojai.

Kovo 25-28 d. Italijos Torbole mieste vykusiose varžybose susirinko ypač gausus buriuotojų būrys – net 584 dalyviai iš 37 valstybių. Geriausiai iš „Suominio“ atstovų pasirodė Dominykas Kneižys, kuris bendroje Laser Radial klasės įskaitoje užėmė vienuoliktą vietą. Šešiolikmetis sportininkas lenkė daugybę labiau patyrusių ir vyresnių konkurentų, o po šešių plaukimų buvo pakilęs į ketvirtąją vietą bendroje įskaitoje. D.Kneižiui nepasisekė paskutiniai du plaukimai, vykę pirmadienį.

Pasak buriuotojų trenerio Algio Patašiaus, jo auklėtiniui koją pakišo jaudulys ir rimtų, tarptautinių regatų patirties stoka. Nepaisant to, užimta vienuolikta vieta – išties didelis pasiekimas, kurio niekas nesitikėjo. “Suominio” sportininkams tai buvo pirmoji sezono regata po žiemos, tik kelias dienas pasitreniravus Garda ežere. Laser Radial klasėje varžėsi 229 sportininkai nuo 16 iki 29 metų amžiaus, o savo amžiaus grupėje D.Kneižys liko antras.

Gana gerai sekėsi ir kitam “Suominio” atstovui Mantui Pekūnui, kuris toje pačioje Laser Radial klasėje užėmė 32 vietą. Ypač sėkmingai finišavęs paskutiniuose plaukimuose M.Pekūnas pagerino savo rezultatus galutinėje įskaitoje. Šiose varžybose labai gerai pasirodė Gintarė Volungevičiūtė-Scheidt, kuri bendroje Laser Radial įskaitoje buvo ketvirta, o tarp moterų užėmė pirmąją vietą.

Kiek prasčiau sekėsi Laser 4.7 klasėje startavusiems klaipėdiečiams Mariui Žemguliui (129 vieta) ir Julijai Maldutytei (192 vieta). Šioje klasėje varžėsi 233 sportininkai. A.Patašius minėjo, jog jiems ir nebuvo keliami labai aukšti tikslai – jaunieji buriuotojai tik pradeda kaupti patirtį tarptautinėse regatose.

„The Laser Europa Cup“  dalyvavo ir kauniečiai Rokas Milevičius, kuris Laser Standart klasėje užėmė 43 vietą tarp  110 dalyvių, Aušra Milevičiutė – 56 vieta ir Viktoroja Andrulytė – 104 vieta Laser Radial klasėje.

„The Laser Europa Cup“ ir „Youth Grand Prix“ regatoje Garda ežere daugiausia prizinių vietų iškovojo Italijos sportininkai. Pasak buriavimo mokyklos „Suominis“ prezidento Salvijaus Paškausko, tai lemia ir geros treniruočių sąlygos – italai turi galimybę buriuoti ištisus metus, o į Gardos ežere vykstančias varžybas susirinko net 229 italai buriuotojai. Kaip sakė S.Paškauskas, ir ateityje būtina rasti lėšų, kad gabiausi jaunieji „Suominio“ buriuotojai galėtų išvykti į tarptautines regatas ir ten įgyti neįkainojamos patirties. Klaipėdos atstovų laukia kitas „The Laser Europa Cup“ etapas, kuris vyks Šveicarijos Lugano ežere kovo 31 – balandžio 3 d.

Šiame straipsnyje: Suominisburiavimas