Seną šlamštą – į laiptinę

Ieško savininkų

Miesto tarybos patvirtintose Gyvenamųjų ir bendrojo naudojimo patalpų ir inžinerinių įrenginių naudojimo taisyklėse numatyta, kad koridoriai – bendro naudojimo patalpos ir gyventojai turi to paisyti.

Pavyzdžiui, bendro naudojimo patalpose draudžiama laikyti gaisrinei saugai ir žmonių sveikatai pavojingas medžiagas, užgriozdinti patalpas, jų prieigas ar savavališkai pertvarkyti patalpas.

Tačiau, panašu, taisyklės galioja ne visiems.

Atsiranda ir tokių kaimynų, kurie savavališkai "privatizuoja" koridoriaus dalį, įrengia jame pertvarą ir prikrauna sekcijų, knygų spintų, vaikų vežimėlių, batų dėžių.

Kitaip tariant, viskuo, kas gerai dega.

Iš pradžių bandoma su gyventojais kalbėtis taikiai, bet dažniausiai to nepakanka.

"Jei patikrinimo metu nerandame pačių gyventojų, Nekilnojamojo turto registre ieškome butų savininkų, surašomi rašytiniai reikalavimai, prisegamos nuotraukos, iliustruojančios, kas prie jų durų dedasi. Procesas gana ilgas, bet šiuo atveju renkamės ne administracinės atsakomybės taikymą. Iš pradžių duodame laiko susitvarkyti, o praėjus tam tikram terminui pažeidėjams pradeda grėsti baudos", – perspėjo K.Vintilaitė.

Apsigyvena benamiai

Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos operacijų vadovas Mindaugas Lengvinas pasakojo, kad užgriozdinti bendro naudojimo koridoriai yra ugniagesių kasdienybė.

Dažniausiai nebereikalingais daiktais užkraunami laiptinių balkonai, ilgų koridorių galai bendrabučių tipo namuose arba daugiaaukščiuose namuose pietinėje miesto pusėje.

Ugniagesiai iš patirties žino, kad gaisrai visokiais daiktais užgriozdintose erdvėse kyla dėl dviejų priežasčių.

Dažnai gaisrus sukelia netvarkingi rūkoriai.

Užuot užgesinę nuorūką ir padėję į peleninę savo pačių balkone, rusenančią cigaretę spriegia į lauką.

Vėjas nuneša ją į žemiau esantį laiptinės balkoną ir įplieskia ugnį.

Kita itin dažnai pasitaikanti gaisrų priežastis – neatsargus benamių elgesys su ugnimi.

"Sunku patikėti, bet yra buvę atvejų, kai namo gyventojai nė nenutuokė, kad tarp jų sukrautų koridoriaus gale daiktų gyvena benamiai. Žmonės jų nepastebėjo pusmetį ir net metus. Gaisrą tokie asmenys įplieskia degindami žvakes", – prisiminė M.Lengvinas.

Seno turto barikados

Kilus gaisrui, tokios seno šlamšto barikados ugniagesiams nėra didelė kliūtis. Jie nesistengia išsaugoti senų baldų nesugadintų, o bendro naudojimo balkonų užraktus įveikia per kelias akimirkas.

Ugniagesius piktina tik tai, kad būtent tokie kalnai tikrai nebereikalingų daiktų tampa gaisrų židiniu.

"Mums didelių problemų nėra, galime greitai išlaužti užraktus ar patraukti kliūtimi tapusius daiktus. Turima technika mums leidžia išlaužti net šarvuotas duris, tiesa, laikas dėl to gaištamas. Gyventojai patys sau sukelia problemų: prirūksta ne tik bendro naudojimo patalpos, bet ir butai, gesindami juos suliejame, tada žmonės turi visa tai kuopti", – paaiškino operacijų vadovas.

Ugniagesius stebina, jog įsigiję naujus baldus ar atlikę remontą savo butuose žmonės linkę išsaugoti senuosius daiktus.

Akivaizdu, kad nė vienas jų negrįžta į butus, galiausiai sutepti, sulaužyti, o neretai ir apdegę jie iškeliauja į sąvartyną.

Naujos statybos daugiabučiuose namuose taip pat yra nemažai bendrų erdvių, tačiau čia gyvenantys žmonės paprastai jų neužgriozdina.

Galbūt tai lemia faktas, kad tokiuose būstuose paprastai apsigyvena jaunesni žmonės, kurie neturi įpročio kaupti nebereikalingus daiktus.

O ir kaimynai neleistų naujo būsto paversti sąvartynu.

Ugniagesiai ir Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Prevencijos skyriaus pareigūnai nuolat lankosi daugiabučiuose namuose, kuriuose tikėtina pamatyti šlamšto barikadas.

Jie ragina žmones išsikuopti koridorius ir kitas bendro naudojimo erdves.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gyvenamuosiuose rajonuose

Gyvenamuosiuose rajonuose portretas
privalo stovėti tokie konteineriai kokie reikalingi čia gyvenantiems.Tarp jų-skirti didelių gabaritų šiukšlėms!Tokiu atstumu, kad kiekvienas galėtų jas nunešti nesamdant jokių vežėjų, transportuotojų ar kėlėjų.Jeigu KTRATC as su savivaldybės šiukšlių vedėjais nenori papildomų rūpesčių tai tokia padėtis kaip nuotraukoje yra jų nuopelnas.GAUNATE PAKANKAMAI TAD MALONĖKIT PASIRŪPINTI O NE ,,TROLINTI"ŽMONES TOKIAIS STRAIPSNIAIS.Jau pripratote kaltinti visuomenę dėl savo pačių nepadarytų darbų.

As

As portretas
Viska temti reikia Valiuliui su savo šunauja apsikuops.

Efa

Efa portretas
Mokam pinigus us valyma ,o imones darbuotojai atmestinai dirba ,pas mus Baltijos pr prie siuksliu konteineriu pilna smulkiu siuksliu ,reikia tik pasluoti apsileidimas ,pakelkit uzpakalius valdininkai baisu kas darosi prie konteineriu arba ju mazai ,arba valymo darbai neatliekami
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos „Neptūnas“ rado naują generalinį rėmėją
  Klaipėdos „Neptūnas“ rado naują generalinį rėmėją

  Krepšinis Klaipėdoje sulaukia vis daugiau kraštiečių dėmesio, todėl vietos verslas džiaugiasi galėdamas prisidėti prie krepšinio klubo veiklos. Klaipėdos „Neptūno“ komanda sulaukė dar vieno rėmėjo. ...

  1
 • Kur R. Karbauskio tautiniai kostiumai?
  Kur R. Karbauskio tautiniai kostiumai?

  Dovanotam arkliui į dantis nežiūri. Taip būtų galima apibūdinti Seimo nario Ramūno Karbauskio iniciatyva pasiūtus ir valstybiniams vaikų darželiams išdalytus stilizuotus tautinius kostiumus. Įstaigų vadovės nedrįsta kritikuoti dovanos, nor...

  21
 • Klaipėdoje įamžins kariuomenės šimtmetį
  Klaipėdoje įamžins kariuomenės šimtmetį

  Minint Lietuvos valstybės ir kariuomenės šimtmetį, valdininkai nutarė kariuomenės ženklą pastatyti Šiaurės rage. Kur atsiras karininkų uostamiesčiui dovanotas stiebas su istorine vėliava, vis dar neaišku. ...

  1
 • Pilies tilto nebekels iki pavasario
  Pilies tilto nebekels iki pavasario

  Pilies tiltas turėjo būti keliamas kasdien po du kartus iki spalio pabaigos. Tačiau šį procesą nuspręsta nutraukti anksčiau. Pokyčius nulėmė ne tik menkas tilto kilnojimo poreikis, bet ir prieš dvi savaites pajūryje praūžusi audra. ...

 • Paskutinė kruizinio sezono kregždė
  Paskutinė kruizinio sezono kregždė

  Penktadienį savo viešnage Klaipėdoje kruizinį sezoną turėtų pabaigti čia atplauksiantis laivas "Marco Polo". Skaičiuojama, jog Klaipėdą šią vasarą aplankė apie 70 tūkst. turistų, kuriuos atplukdė 60 keleivinių laineri...

 • Gyventojai – prieš eismą Melnragėje
  Gyventojai – prieš eismą Melnragėje

  Melnragės gyventojai išreiškė norą kai kuriose gyvenvietės gatvėse numatytu laiku riboti motorinių transporto priemonių eismą. Žmonės piktinasi, kad automobilių ir motociklų skleidžiamas triukšmas vakarais drumsčia vietinių ...

  20
 • Klaipėdos autobusų parkas didina atlyginimus
  Klaipėdos autobusų parkas didina atlyginimus

  Pasikeitus apmokėjimo sąlygoms „Klaipėdos autobusų parko“ vairuotojai uždirbs daugiau. ...

 • Įvažiavimas į Klaipėdą ketvirtadienį buvo paralyžiuotas
  Įvažiavimas į Klaipėdą ketvirtadienį buvo paralyžiuotas

  Ketvirtadienio rytas važiuojantiems į Klaipėdą per Jakų transporto žiedą prailgo – automobilių susidūrimas Vilniaus plente sustabdė mašinų srautą. ...

  14
 • Klaipėdoje pareigūnai mokysis suvaldyti incidentą SGD terminale
  Klaipėdoje pareigūnai mokysis suvaldyti incidentą SGD terminale

  Įvairių institucijų pareigūnai Klaipėdoje treniruosis suvaldyti incidentą suskystintųjų gamtinių dujų terminale. ...

  8
 • Klaipėdoje nesuveikė keturi pavojaus įrenginiai
  Klaipėdoje nesuveikė keturi pavojaus įrenginiai

  Trečiadienio vidurdienį uostamiestyje užkaukusios sirenos išgąsdino nedaugelį. Tuo metu, kai aidėjo pavojaus signalas, žmonės skubėjo pietų ir nė neabejojo, kad jų gyvybėms negresia joks pavojus. ...

  8
Daugiau straipsnių