Sezono uždarymo regatoje – rekordinis skaičius dalyvių

Praėjusį savaitgalį visoje šalyje buriuotojai baigė sezoną. Kuršių mariose vyko tradicinė jau penkioliktoji „Paršelio“ regata. Į ją susirinko neįtikėtinai daug dalyvių – beveik 50 laivų.

Buriuotojai nepraleido paskutinės progos sudalyvauti varžybose. Šių metų „Paršelio“ regatoje dalyvavo neįtikėtinai daug laivų – 49, iš viso virš 200 sportininkų ir dar daugiau žmonių iš palaikymo komandų. Tai pati gausiausia dalyvių skaičiumi kreiserinių jachtų regata Lietuvoje. Joje dalyvavo komandos iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos. Nidos, Šiaulių, Mingės, Marijampolės, Lazdijų.

Dalyvių atvykimą į Mingę, iš kur turėjo startuoti regata, apsunkino penktadienį Kuršių marias apgulęs tirštas rūkas. Šeštadienį orai nebuvo rudeniškai žvarbūs, tačiau vėjo buriuotojams pagailėjo. Pūtė rytų 2–5 m/s greičio vėjas.

Visi dalyviai buvo suskirstyti į dvi grupes – sportinę (ORC) ir klubinę. Sportinėje grupėje varžėsi 10 laivų, klubinėje – 39. Kad išsilygintų varžovų jėgos sportinė grupė buvo skirstyta dar į du pogrupius: ORC I ir ORC II. Sportininkai turėjo įveikti 22 jūrmyles, klubinės grupės atstovai – 13 jūrmylių.

Startas vyko netoli Mingės. Po varžybų buvo išrinkta geriausiai startavusi jachtą. Klubinėje grupėje geriausiai startavo jachta „Moredo“ (kap. A. Jasinskas). Už tai jiems buvo įteiktas specialus „Čili“ picerijos prizas.

Perskaičiavus rezultatus pirmąją vietą ORC I grupėje iškovojo daugelio regatų nugalėtoja jachta „Jigy Jigy“ (kap. Š. Sodeika). Antrąją vietą užėmė „Moredo“, o trečia vieta – jachta „Arcturus“ (kap. J. Gordevičius).

Be to, šioje grupėje jachtą valdė vienas iš jauniausių vairininkų. Penktąją vietą užėmusios jachtos „Tojana“ vairininkui Emiliui Valentinaičiui – tik aštuoniolika metų.
ORC II grupėje greičiausi buvo „Ultra“ (kap. J. Janulionis), antrąją vietą užėmė „Baraka“ (kap. R. Stropus), o trečiąją – „Silver Eagle“ (kap. O. Zelenin). Bendroje ORC įskaitoje pirmi – „Ultra“, antri –„Baraka“, treti – „Silver Eagle“.

Klubinėje grupėje pirmi buvo „Terra“ (kap. G. K. Kalonaitis), antri „Nerija“, o trečia vieta atiteko „Sarmatijai“ (kap. V. Bogunas).

Monotipų „Albin Vega“ čempionate pirmieji buvo jachta „Unika“ (kap. V. Danta).

Visi varžybų dalyviai finišavo panašiu laiku – apie 16 val. Nidoje. Pirmieji finišo liniją kirto jachta „Nerija“ (kap. M. Petraitis). Už tai „Nerija“ gavo regatos rėmėjo „Borjomi“ prizą – 50 l. mineralinio vandens „Borjomi“. Finišuojančias jachtas prie krantinės pasitiko gyva muzika. Improvizuotą muzikinį šou surengė muzikos grupė „Sraigės efektas“.

Pagrindinis varžybų prizas – du kepti paršeliai atiteko jachtoms „Ultra“ ir „Terra“. Už geriausią komandinį darbą jachtų nuomos įmonės „Gosail.lt“ taurė atiteko jachtai „Arcturus“.

Sekmadienį daugelis laivų jau buvo keliami į krantą ir buriuotojai baigė sezoną.
„Paršelio“ regata – paskutinės Lietuvos klubinių regatų taurės varžybos. Iki pat paskutinių varžybų buvo neaiškus sportinės grupės pirmosios vietos nugalėtojas. Dėl nugalėtojų titulo kovėsi vilniečių jachtos „Jigy Jigy“ ir „Maria“. Vis dėlto vienu tašku pergalę iškovojo jachta „Maria“. Trečioji liko „Rondo“. Klubinės grupės lyderė – jachta „Aphrodite“ (kap. A. Dmitriščiuk) vos vienu tašku aplenkė jachtą „Sarmatija“, kuri liko antra. Trečią vietą užėmė jachta „Terra“.