Šildomą pėsčiųjų tiltą „Lietuvos geležinkeliai“ nori perduoti miestui

Geležinkelį plėsti Klaipėdoje planuojanti bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ miesto savivaldybei nori perduoti pėsčiųjų tiltą.

Uostamiesčio vadovai buvo susitikę su įmonės atstovais ir aptarė bendradarbiavimo sutarties, kuria siekiama laipsniškai optimizuoti geležinkelių veiklą, sumažinti ir kompensuoti su pastarąja susijusias pasekmes aplinkai, pasirašymo galimybes. Kol sutartis derinama, bus pasirašytas ketinimų protokolas.

Pastarasis bus pridėtas prie žemės sklypo nuo P.Lideikio gatvės iki šiaurinės miesto ribos bei jo gretimybių detaliojo plano koncepcijos - ji bus svarstoma artimiausiame miesto tarybos posėdyje.

„Tarybos nariai pabrėžė, kad geležinkeliečių įsipareigojimai turėtų būti aiškūs. Bendradarbiavimo gaires tarybos nariai norėjo matyti anksčiau. Tad rengiame ketinimų protokolą, kurį pasirašys abi pusės“, – tvirtino Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė.

Pagal susitarimą miesto savivaldybė geležinkelių plėtrą numatančiai įmonei įsipareigoja teikti visokeriopą pagalbą, derinti visus jos projektais susijusius dokumentus minimaliais terminais ir teikti kitą reikalingą paramą sėkmingam projektų įgyvendinimui. Taip pat išduoti architektūrines projektavimo sąlygas Pauosčio kelyno rekonstrukcijos projektui per penkias darbo dienas po to, kai miesto taryba patvirtins detaliojo plano koncepciją ir pasirašys bendradarbiavimo sutartį.

Bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ įsipareigotų per 10 metų visiškai sutvarkyti stoties pagrindinį ir Pauosčio kelyną, dalį stoties perduodant savivaldybei, skirti šiems projektams reikiamas lėšas.

Kiti paminėti įsipareigojimai - įrengti garsą slopinančias sieneles Giruliuose ir Geležinkelio gatvėje bei geležinkelio viaduką ties pietine Girulių dalimi, savo lėšomis atlikti Klaipėdos geležinkelio mazgo veiklos ir plėtros iki 2020 galimybių studiją, siekiant sumažinti krovos apimtis Klaipėdos geležinkelio stotyje. O taip pat  - suremontuoti Girulių stoties pastatą su tualetu.

Giruliuose išskirstus medžius bendrovė pažadėjo atsodinti kitoje vietoje, tačiau dėl to kilo nesklandumų.

Anot J.Simonavičiūtės, įmonė „Lietuvos geležinkeliai“ neprieštarauja dėl medžių atsodinimo - juos planuota atsodinti Šilutės plente, tačiau dėl to iškilo teisinių kliūčių. Dėl to įmonė prašo medžius leisti atsodinti jos teritorijoje.

„Jei stotyje sumažės bėgių, medžius siūloma atsodinti vietoje jų ir įrengti skverus“, – teigė direktorė.

Greičiausiai daugiausia diskusijų sukels įmonės „Lietuvos geležinkeliai“ siūlymas miesto savivaldybei perduoti pėsčiųjų tiltą. Žiemą jo apšvietimui ir šildymui išleidžiama apie 20 tūkst. litų per mėnesį.

„Iškyla klausimas, ar mums reikia tokio turto. Manau, kad už tilto išlaikymą turėtų mokėti bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“. Dėl šio klausimo dar kalbėsime“, – pabrėžė J.Simonavičiūtė.NAUJAUSI KOMENTARAI

romas

romas portretas
O gal geriau tegul geležinkelius Klaipėdoje perduoda? Tada mes iš jų galėsim mokesčius už naudojimą imti.

tai taip

tai taip portretas
reikia suprasti, kad savivaldybė turės mokėti tilto šildymo išlaidas? Ir dar: kodėl taikomi dvigubi standartai - kitiems detaliųjų planų organizatoriams tokių šiltnamio sąlygų savivaldybė juk nesiūlo?

Audrius

Audrius portretas
Ar šio straipsnio pavadinimas tinkamas? Visame straipsnyje pagrinde kalbama apie geležinkelio plėtra ar pertvarkymą, o apie pėščiųjų tiltą užsiminima tik pabaigoje. Tačiau straipsnio autorius turbūt neturi išmonės sugalvot tinkamam pavadinimui.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių