Šilumą vagia tušti butai

Klaipėdiečių gyvenimą apkartina tušti ir nešildomi būstai. Tokią kaimynystę kenčiantiems gyventojams už vieno kambario buto apšildymą tenka pakloti ir 800 litų.

Klaipėdiečių gyvenimą apkartina tušti ir nešildomi būstai. Tokią kaimynystę kenčiantiems gyventojams už vieno kambario buto apšildymą tenka pakloti ir 800 litų. Kita klaipėdiečių šeima dėl tos pačios priežasties praėjusią žiemą turėjo gyventi be kanalizacijos.

Šalta kaimynystė

I.Kanto gatvės 21 name vieno kambario palėpėje įrengtame bute, kurio plotas 34 kv. m, su draugu gyvenanti klaipėdietė Laima Juršienė su nerimu laukia šalčių.

Moteris baiminasi, kad teks daug išleisti būsto šildymui, nes kaimynystėje butai nešildomi. Vienas jų yra po moters būstu, dar du – kitoje laiptinėje. Su vienu pastarųjų ribojasi bendra siena.

Šie butai priklauso miesto savivaldybei.

"Į šį butą atsikraustėme pernai balandį. Kaimynystėje esančiuose savivaldybei priklausančiuose butuose niekas negyvena, o ten yra krosnys. Jie pernai žiemą nebuvo šildomi. Tušti ir dabar.

Panašu, kad artėjančią žiemą jie taip pat nebus šildomi", – nuogąstavo moteris.

Už šilumą – 800 litų per mėnesį

Pasak L.Juršienės, kadangi apačioje ir šone yra nešildomi butai, nuolat būna šaltos grindys ir siena. Į jos būstą skverbiasi šaltis. Tad tenka dvigubai daugiau jį šildyti.

"Pernai šildėmės elektra. Tikrai trumpomis rankovėmis nevaikščiojome, tačiau už buto apšildymą teko mokėti 600–800 litų. Namas yra senas, bet tai vis tiek nenormalu", – teigė moteris.

L.Juršienė pasakojo, kad dabar bute įsirengė naują šildymo būdą. Tai atsiėjo apie 10 tūkst. litų. Moteris vylėsi, kad šildymui reikės išleisti mažiau pinigų, bet piktinosi, jog vis tiek turės šildyti lauką.

"Į butą apačioje buvo atėjęs kažkoks administratorius. Sakė, atliks remontą, bet buvo pakeistos tik durys. Kodėl neleidžia šiuose būstuose gyventi žmonėms? Juk tiek yra laukiančių", – stebėjosi klaipėdietė.

Kaimynai – be kanalizacijos

Į dar sudėtingesnę situaciją yra patekusi Baltikalnio gatvės 7 namo antrajame aukšte gyvenanti šeima. Vyras pasakojo, kad žiemą nė vienas laiptinėje esantis butas nėra šildomas.

"Laiptinę šildome vieni. Šaltis iš greta esančių nešildomų butų skverbiasi ir per grindis, ir per sienas. Keisčiausia, kad ne visi būstai tušti", – tvirtino vyras.

Anot klaipėdiečio, pirmame aukšte yra du butai. Vienas jų – tuščias ir priklauso savivaldybei. Negyvenamas šis būstas buvo ir praėjusią žiemą.

Kitame pirmame aukšte esančiame bute gyvena garbaus amžiaus moteris. Ji pati nesišildo. Klaipėdietis gyvena antrajame aukšte. Šalia jo esančiame bute praėjusią žiemą gyveno mergina, bet ji išsikraustė.

Trečiajame pastato aukšte virš klaipėdiečio buto gyvena asocialūs asmenys. Pasak vyro, jie net kanalizacijos neturi. Gamtinius reikalus atlieka lauke.

"Apie šildymą ten net nėra kalbos", – tvirtino vyras.

Tikėjosi sumažinti išlaidas

Pasak klaipėdiečio, dėl nešildomų kaimyninių butų praėjusią žiemą buvo net užšalusi kanalizacija.

"Nuotekos nebenubėgdavo. Tai baisiau net už vandens nebuvimą. Administratorius turėjo išpjauti vamzdį, iš jo iškratė ledus. Visas vamzdis buvo užšalęs. Šis buvo apšiltintas, bet nežinia, ar žiemą vėl neužšals kanalizacija", – svarstė vyras.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kaimine

Kaimine portretas
Palėpėje įrengtame bute su nerimu laukia šalčių,savivaldybei priklausančiuose butuose niekas negyvena, o mes is pirmo auksto juos šildom. Be atlygio

viesos tvarkos laikymosi pazeidimai

viesos tvarkos laikymosi pazeidimai portretas
turi buti istatymu numatyti: privaloma laikytis tvarka ir pinigines baudos uz pazeidimus ir tos tvarkos nesilaikyma .O administratoriai ,uzsinoreje daug galiu tureti, tegul buna ipareigoti tai stebeti ir salinti

Jelena

Jelena portretas
O kur pamineta Joniskes gatve??? mano mama ten gyvena apacioj irgi nesildomas butas...ir dar su iskaltais langais ir visiems pofik.Irgi buvo uzsales pas mus vandentikis del to, bet patys ji atsildeme savaite be vandens buvome. Ir kiek as zinau tas butas irgi priklauso savivaldybei.parasykite kur kreiptis? jei sia ziema ivyks toks atvejis vel!!!
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių