Šilutė kviečia į žuvienės virimo čempionatą (programa)

Šį šeštadienį Šilutės mažųjų laivų uoste vyks jau trečiasis žuvienės virimo čempionatas. Jame laukiama rekordinio virėjų komandų skaičiaus iš visos Lietuvos.

Šiemet, kaip ir pirmojo žuvienės virimo čempionato metu, įėjimas bus nemokamas. Todėl organizatoriai, su šūkiu „JEI ŽUVIENĘ PRAMIEGOSI, NIEKAD SAU NEDOVANOSI“, tikisi sulaukti itin gausaus publikos dėmesio.

Šiai dienai į trečiąjį žuvienės virimo čempionatą jau yra užsiregistravusios 27 komandos, iš jų 14 yra iš kitų Lietuvos rajonų. Tarp jų yra “Skauda žemaitė”, Varėnos “Nakcižibių”, Tauragės “Kilkės ir company”, Kupiškio “Šamiokai”, Utenos “Aukštaitijos ešeriokai”, Vilkaviškio rajono, Vištyčio seniūnijos “Vištytežerio sygos”, Pagėgių “Senosios Gėgės žvejai”, Elektrėnų “Elektrinis ungurys”, Viešvilės “Upėtakis”, Marijampolės “Sūduviai” komandos.

Čempionate dalyvauti norą pareiškė ir komanda iš Rusijos, tik ar jai pavyks atvykti, organizatoriai dar nežino. Jei taip nutiktų – trečiasis žuvienės virimo čempionatas iš respublikinio peraugtų į tarptautinį. Ateinančiais metais virti žuvienę žadama kviesti ir Lenkijos partnerių komandą.

Komandos žuvienę virs dešiniojoje uosto krantinėje, toje pačioje, kur vyko miesto jubiliejinis koncertas.

Krantinėje organizatoriai yra suplanavę vietas 34 komandoms. Jos bus išdėstytos dvejomis eilėmis.

Virėjų meistriškumą žada vertinti komisija iš 8-9 narių, kurių pavardes ir buvimo vietą organizatoriai kruopščiai slepia. Lygiai taip pat nuo komisijos narių bus slepiama kokios komandos išvirtą žuvienę jie ragauja. Dubenėliai su žuviene jiems bus pateikiami tik sunumeruoti. Prie komisijos žuvienės meistrai taip pat negalės prieiti - taip siekiama kuo objektyvesnio vertinimo. Žinoma tik, kad žuvienę ragauti žada Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius ir Europos parlamento narys Zigmantas Balčytis.

Pagrindiniai šio unikalaus renginio rėmėjai šiemet yra Žemės ūkio ir Kultūros ministerijos. Prie Čempionato organizavimo aktyviai prisideda iš Šilutės rajono savivaldybė.

Idėja suorganizuoti tokį neįprastą renginį prieš tris metus kilo grupės „Karčema“ vadovui Vygantui Stoškui, įvairių renginių vedėjui Marijui Budraičiui ir Šilutės mažųjų laivų prieplaukos valdytojui Rimgaudui Višinskui. Jų siekis, kad šis nuotaikingas renginys taptų tradiciniu ir būtų organizuojamas kasmet išsipildė. Organizatoriai tikisi, kad orai čempionato metu bus geri. Pasak sinoptikų, taip ir turėtų būti.

Praėjusių metų žuvienės virimo čempionate geriausią žuvienę išvirė Seimo nario Audriaus Endzino padėjėjas Jonas Purlys. Pirmajame čempionate nugalėtojais tapo Ventės – Šturmų bendruomenės komanda. Jiems už pergales buvo teikiami piniginis prizas, gyvos žuvies prizas, katilas žuvienei virti ir t.t. O šių metų nugalėtojas bus apdovanotas specialiu Šilutės rajono savivaldybės mero prizu – Žuvienės virimo čempiono žiedu.

Organizatoriai žada, kad renginio metu bus galima įsigyti ir šviežios bei rūkytos žuvies tiesiogiai iš mūsų krašto žvejų. Taip pat jie pataria ateinant į žuvienės virimo čempionatą su savimi pasiimti šaukštą, o esant galimybei ir dubenėlį. Organizatoriai baiminasi, kad jų užsakytų virš 3 tūkstančių rankas nuo karščio saugančių lėkščių gali visiems ir nepakakti.

Preliminari šiųmečio žuvienės virimo čempionato sąmata – 32 tūkst. 505 litai, iš jų apie 19 tūkst. litų - Šilutės rajono savivaldybės indėlis.

TREČIOJO ŽUVIENĖS VIRIMO ČEMPIONATO „JEI ŽUVIENĘ PRAMIEGOSI, NIEKAD SAU NEDOVANOSI“ PROGRAMA

Nuo 9.30 iki 11 val. – Žuvienės virimo čempionato komandų pasitikimas ir registravimas.

12.00 val. – šventinis čempionato atidarymas, nuotaikingas komandų ir žuvienių virėjų pristatymas, įspūdingas starto garsas, kurį duos Šilutės savivaldybės meras Virgilijus Pozingis.

13.00 – 14.30 val. – „Žuvienės kvapas toks gardus…“. Atskleidžiamos virimo subtilybės, receptų įsigijimo galimybė, smalsuolių palaikymas ir skonio receptorių išbandymas degustuojant…

13.00 val. – „O žvejai sakė taip…“. Šilutės muziejininkų, kultūros darbuotojų paruošta programa, kurioje bus atskleidžiama kaip buvo verdama žuvienė anais laikais. Visa tai pamatysime su visais papročiais ir net žvejų žaidimais. Šios programos dalies autorė yra Indrė Skablauskaitė.

13.30 val. – nuotaikų „barometro“ parodymas: linksmi žaidimai, šmaikštūs ir tikri išbandymai irklais, statinaitėmis, kitomis vingrybėmis, Europos krepšinio čempionato nepamirštant…

14.00 val. – nuotaikingos Pamario krašto dainų kompaktinės plokštelės „Vėjų dainos“ pristatymas, dalyvaujant atlikėjams ir autoriams. Taip pat bus pagerbti gražiausiai besitvarkantys Pamario krašto sodybų šeimininkai.

15.00 val. – bus paskelbtas Žuvienės virimo čempionas, jam bus įteiktas Šilutės rajono savivaldybės mero prizas – Žuvienės virimo čempiono žiedas. Vyks linksmas nominantų apdovanojimas.

15.30 val. – šokių kolektyvo „Žvaigždūnė“ pasirodymas „ Vandens šėlsmas“ bei olimpinių čempionų tako atidarymas.

Nuo 16.00 val. – skambės nuotaikingos ansamblio „Jonis“ ir Šilutės kantri grupės „Karčema“ dainos.

Įėjimas NEMOKAMASNAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių