Šilutiškėms neteisėtai išmokėtos motinystės pašalpos

Klaipėdos miesto apylinkės prokuratūra kartu su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apskrities skyriaus pareigūnais baigė ikiteisminį tyrimą dėl sukčiavimo, dokumentų klastojimo, jų panaudojimo bei apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo. Prokurorui Donatui Blinstrubiui surašius kaltinamąjį aktą, byla perduota nagrinėti Šilutės rajono apylinkės teismui.

Įtarimai dėl siekimo sukčiaujant pasipelnyti iš Valstybinio socialinio draudimo fondo („Sodros“) biudžeto, gaunant  neteisėtas motinystės pašalpas, pareikšti dviems jaunoms šilutiškėms - 27 metų A.G. bei 21 metų J.M.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2008 metų pradžioje nėščia tapusi A.G., kuri tuo metu niekur nedirbo, įkalbėjo savo pažįstamą J.M., vienos bendrovės direktorę, ją fiktyviai įdarbinti J.M. vadovaujamoje įmonėje, kad pagimdžiusi  iš „Sodros“ galėtų gauti motinystės pašalpą. Bendrovės, kuri Lietuvoje jokios veiklos nevykdė, direktorė sutiko „pagelbėti“ pažįstamai moteriai ir ją fiktyviai įdarbino vadybininke, „skirdama“ kas mėnesį 6000 litų atlyginimą.

Tyrimu nustatyta, kad nuo 2008 m. liepos 28 d. iki 2009 m. vasario 28 d. 27 metų šilutiškė, gimus vaikui,  iš „Sodros“ gavo per 20 tūkstančių litų motinystės bei ligos pašalpų. Jei laiku nebūtų įsikišę Finansinių nusikaltimų  tyrimo tarnybos bei prokuratūros pareigūnai, už visą dvejų metų motinystės atostogų laiką nė dienos bendrovėje nedirbusiai moteriai iš „Sodros“ biudžeto būtų buvę neteisėtai išmokėta per 124 tūkst. litų.

„Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo rodo, jog šiuo metu viešojoje erdvėje eskaluojama neva neteisėtai pareigūnų užsipuolamų jaunų mamų tema ne visada atitinka tikrovę“, - sakė tyrimui vadovavęs Klaipėdos miesto prokuroras Donatas Blinstrubis.

Pasak prokuroro, ikiteisminio tyrimo metu buvo imtasi įstatymų numatytų priemonių ne tik sustabdyti neteisėtų socialinių pašalpų mokėjimą, bet ir sugrąžinti jau neteisėtai išmokėtas pašalpas, t.y. per 20 tūkst. litų į biudžetą. Dėl to prokuroro nutarimu laikinai apribotos nuosavybės teisės į gaunamas motinystės pašalpas bei nekilnojamąjį turtą. 

Prokuroro teigimu, abi įtariamosios visiškai pripažįsta savo kaltę, dėl to gailisi ir tai yra jų atsakomybę lengvinanti aplinkybė. Atsakomybę sunkinanti aplinkybė yra ta, kad nusikalstamas veikas moterys padarė bendrininkų grupe.

Įstatymas tam, kas apgaule savo ar kitų naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę  numato laisvės atėmimą iki 8 metų.


Šiame straipsnyje: motinystės pašalpa

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių