Siūloma panaikinti konkurenciją tarp Klaipėdos gimnazijų

Vienose Klaipėdos gimnazijose moksleivių surenkama daugiau nei leidžia nei galimybės, o kitose būna pustuštės klasės. Tad Klaipėdos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga susirūpino tokia nelygybe.

Prestižinių Klaipėdos gimnazijų vadovai savivališkai atidaro daugiau klasių nei leidžiama politikų priimtuose sprendimuose. Tuo susirūpinusi Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga kreipėsi į Klaipėdos merą.       

"Kaip darbdavys žiūri į tokius pažeidimus?" – mero pasiteiravo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkė Laima Juknienė.

Vytauto Didžiojo, "Ąžuolyno", "Vėtrungės" gimnazijos nuo šių mokslo metų atidarys po 7–8 pirmas gimnazijos klases, kuriose mokysis po 30 vaikų. Pagal galiojančią tvarką gimnazijoje negali būti atidaryta daugiau nei šešios klasės. Jose turėtų būti ne daugiau 27 vaikų.   

Tuo tarpu "Baltijos" gimnazijoje sunkiai suformavo vos dvi naujas klases.

"Gal Klaipėdoje nereikia tiek daug gimnazijų, jeigu taip netolygiai pasiskirsto mokinių skaičius?" – teiravosi profsąjungos pirmininkės pavaduotoja Nijolė Dargužienė.

Pastebima, kad perpildytose gimnazijose moksleiviai dirba sausakimšose klasėse, taip pažeidžiant higienos reikalavimus. Norint sutalpinti visus norinčius, gimnazistų klasės atsidaromos vos ne pusrūsiuose.

"Anksčiau kovojome, kad mieste nebebūtų mokyklų, dirbančių dvejomis pamainomis. Nejau dabar vėl prie to grįšime?" – nerimo profsąjungos atstovai.

Jie taip pat atkreipė dėmesį, kad nesilaikoma teritorinio principo – mokykloje pirmiausiai turėtų mokytis šalia gyvenantys moksleiviai.

Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko manymu, moksleivių pasirinkimą turėtų nulemti ne tik gyvenamoji vieta, bet ir gimnazijos darbo rezultatai. Be to, gerai besimokantis mokinys taip pat turėtų galimybę rinktis.

"Ąžuolyno" gimnazijos direktorė Vilija Prižgintienė pastebėjo, kad pagal norinčiųjų skaičių šiemet galėjo suformuoti ne septynias, o 10 naujų klasių. Iš Savivaldybės jie gavo raštišką sutikimą atidaryti septintą paralelinę klasę. 

Direktorė patikino, kad teritorinis principas buvo išlaikytas – pirmiausia priimti arčiausiai gyvenantieji.

"Uždrausti rinktis ten, kur žmogus nori, taip pat tam tikras teisių pažeidimas. Jeigu renkasi, vadinasi, mokykla kažkuo patraukli", – mano gimnazijos vadovė. 

V.Prižgintienė prisiminė, kad kai mieste trūko gimnazijų, "Ąžuolynas" turėjo po 10 paralelinių klasių. Gimnazija šį statusą turi 15 metų. 

"Kodėl tiek metų kryptingai dirbę turėtume būti pustuščiai vien todėl, kad mieste per daug mokyklų ir mažai vaikų?" – stebėjosi direktorė.


Šiame straipsnyje: švietimo įstaigosgimnazija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Mama

Mama portretas
Gal tegul tos profsajungos, t.y. mokytojai, susimasto kodel kai kurios gimnazijos nera patrauklios ir nesurenka vaiku? Lengviausia priversti eiti. Bet juk viskas del mokiniu o ne mokytoju. Juk cia turetu galioti paslaugos principas. O jei mokykla nesuteikia tokios kokybiskos paslaugos kaip kita mokykla, kodel turime imti nekokybiska? Lai gerina savo darbo rezultatus, buna kurybingi ir ismoksta parduoti save. O ne kava gerti ir saukti kad nesurenka vaiku.

rita

rita portretas
Išpūstas burbulas tos gimnazijos ir jų pasirinkimas. Jeigu jau mokaisi, tai ir kitoj mokykloje tas pačias žinias gausi. Ir apskritai neręikėjo "prikepti" tų gimnazijų tiek, reikėjo palikti normalias vidurines mokyklas ir viskas. O tuos burbulus pučia pačių gimnazijų bendruomenės, rašinėdamos straipsnius visus metus apie savo pasiekimus. Tegul kitais metais pasireklamuoja Baltijos ar kokios ten dar tos gimnazijos ir pamatysit - nesutalpinsit norinčiųjų...

to Mamai

to Mamai portretas
Visada maniau, kad mokymosi kokybė priklauso nuo pačio vaiko galimybių, noro mokytis, pasirodo, kad , kur visi puola ir netelpa, "kokybiškumą" įdeda vardas. Tik kažin ko tų "kokybiškų" gimnazijų mokiniai tuntais eina pas korepetitorius?
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių