Siūloma panaikinti konkurenciją tarp Klaipėdos gimnazijų

Vienose Klaipėdos gimnazijose moksleivių surenkama daugiau nei leidžia nei galimybės, o kitose būna pustuštės klasės. Tad Klaipėdos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga susirūpino tokia nelygybe.

Prestižinių Klaipėdos gimnazijų vadovai savivališkai atidaro daugiau klasių nei leidžiama politikų priimtuose sprendimuose. Tuo susirūpinusi Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga kreipėsi į Klaipėdos merą.       

"Kaip darbdavys žiūri į tokius pažeidimus?" – mero pasiteiravo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkė Laima Juknienė.

Vytauto Didžiojo, "Ąžuolyno", "Vėtrungės" gimnazijos nuo šių mokslo metų atidarys po 7–8 pirmas gimnazijos klases, kuriose mokysis po 30 vaikų. Pagal galiojančią tvarką gimnazijoje negali būti atidaryta daugiau nei šešios klasės. Jose turėtų būti ne daugiau 27 vaikų.   

Tuo tarpu "Baltijos" gimnazijoje sunkiai suformavo vos dvi naujas klases.

"Gal Klaipėdoje nereikia tiek daug gimnazijų, jeigu taip netolygiai pasiskirsto mokinių skaičius?" – teiravosi profsąjungos pirmininkės pavaduotoja Nijolė Dargužienė.

Pastebima, kad perpildytose gimnazijose moksleiviai dirba sausakimšose klasėse, taip pažeidžiant higienos reikalavimus. Norint sutalpinti visus norinčius, gimnazistų klasės atsidaromos vos ne pusrūsiuose.

"Anksčiau kovojome, kad mieste nebebūtų mokyklų, dirbančių dvejomis pamainomis. Nejau dabar vėl prie to grįšime?" – nerimo profsąjungos atstovai.

Jie taip pat atkreipė dėmesį, kad nesilaikoma teritorinio principo – mokykloje pirmiausiai turėtų mokytis šalia gyvenantys moksleiviai.

Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko manymu, moksleivių pasirinkimą turėtų nulemti ne tik gyvenamoji vieta, bet ir gimnazijos darbo rezultatai. Be to, gerai besimokantis mokinys taip pat turėtų galimybę rinktis.

"Ąžuolyno" gimnazijos direktorė Vilija Prižgintienė pastebėjo, kad pagal norinčiųjų skaičių šiemet galėjo suformuoti ne septynias, o 10 naujų klasių. Iš Savivaldybės jie gavo raštišką sutikimą atidaryti septintą paralelinę klasę. 

Direktorė patikino, kad teritorinis principas buvo išlaikytas – pirmiausia priimti arčiausiai gyvenantieji.

"Uždrausti rinktis ten, kur žmogus nori, taip pat tam tikras teisių pažeidimas. Jeigu renkasi, vadinasi, mokykla kažkuo patraukli", – mano gimnazijos vadovė. 

V.Prižgintienė prisiminė, kad kai mieste trūko gimnazijų, "Ąžuolynas" turėjo po 10 paralelinių klasių. Gimnazija šį statusą turi 15 metų. 

"Kodėl tiek metų kryptingai dirbę turėtume būti pustuščiai vien todėl, kad mieste per daug mokyklų ir mažai vaikų?" – stebėjosi direktorė.


Šiame straipsnyje: švietimo įstaigosgimnazija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Mama

Mama portretas
Gal tegul tos profsajungos, t.y. mokytojai, susimasto kodel kai kurios gimnazijos nera patrauklios ir nesurenka vaiku? Lengviausia priversti eiti. Bet juk viskas del mokiniu o ne mokytoju. Juk cia turetu galioti paslaugos principas. O jei mokykla nesuteikia tokios kokybiskos paslaugos kaip kita mokykla, kodel turime imti nekokybiska? Lai gerina savo darbo rezultatus, buna kurybingi ir ismoksta parduoti save. O ne kava gerti ir saukti kad nesurenka vaiku.

rita

rita portretas
Išpūstas burbulas tos gimnazijos ir jų pasirinkimas. Jeigu jau mokaisi, tai ir kitoj mokykloje tas pačias žinias gausi. Ir apskritai neręikėjo "prikepti" tų gimnazijų tiek, reikėjo palikti normalias vidurines mokyklas ir viskas. O tuos burbulus pučia pačių gimnazijų bendruomenės, rašinėdamos straipsnius visus metus apie savo pasiekimus. Tegul kitais metais pasireklamuoja Baltijos ar kokios ten dar tos gimnazijos ir pamatysit - nesutalpinsit norinčiųjų...

to Mamai

to Mamai portretas
Visada maniau, kad mokymosi kokybė priklauso nuo pačio vaiko galimybių, noro mokytis, pasirodo, kad , kur visi puola ir netelpa, "kokybiškumą" įdeda vardas. Tik kažin ko tų "kokybiškų" gimnazijų mokiniai tuntais eina pas korepetitorius?
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Skubėkime pasidžiaugti žiema
  Skubėkime pasidžiaugti žiema

  Šį savaitgalį patartina išsiruošti į gamtą ir pasimėgauti žiemos malonumais, mat nuo kitos savaitės vidurio į pajūrį sugrįš lietūs ir žvarba. Gali būti, kad tai bus paskutinė proga šį mėnesį pasigrožėti &s...

  1
 • Tarpukario Lietuvoje girtuoklius gydė maldos
  Tarpukario Lietuvoje girtuoklius gydė maldos

  Sveikatos ministro Aurelijaus Verygos radikalizmas alkoholio vartojimo ir jo reklamos klausimais šiandien veikiausiai nustebintų net patį Motiejų Valančių, kuris savo laikais girtuoklius skatino "gydyti" blaivybės apžadais, bet nereikal...

  6
 • Linksmų perėjų idėjos nepametė
  Linksmų perėjų idėjos nepametė

  Sumanymas pagražinti pėsčiųjų perėjas piešiniais taip ir liko klaidžioti savivaldybės koridoriuose. Tikimasi, kad nuspalvinti gatves pavyks šiemet, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. ...

  4
 • Griaus sandėlius piliavietėje
  Griaus sandėlius piliavietėje

  Į Kruizinių laivų terminalą vedančios Priešpilio gatvės rekonstrukcija startuos jau šį pavasarį. Atnaujinant gatvę reikės pašalinti keturis sandėlius. Leidimo šiems darbams bus prašoma miesto tarybos. ...

  3
 • Įspėjama apie pavojus ant ledo
  Įspėjama apie pavojus ant ledo

  Pro miesto centrą tekančios Dangės ledas vilioja vaikus. Prižiūrėtojai prie upės pakabino ženklus, įspėjančius, kad lipti ant ledo yra nesaugu. Viliamasi, kad tai padės atkreipti dėmesį į tykančius pavojus. ...

 • Gyventojus įsiutino paštininkai – tris savaites negavo laiškų
  Gyventojus įsiutino paštininkai – tris savaites negavo laiškų

  Priekulės gyventojai kone tris savaites sėdėjo be laikraščių, korespondencijos ir net apmokėjimui siunčiamų sąskaitų. Kantrybė miestelio žmonėms trūko tuomet, kai vietiniame pašte už pastabą dėl betvarkės, pašto darbuotoj...

  21
 • Ledas ant Kuršių marių vietomis yra pavojingas
  Ledas ant Kuršių marių vietomis yra pavojingas

  Ledas ant Kuršių marių kai kur pavojingas, yra ir neužšalusių vietų, perspėja žvejų antplūdžio savaitgalį laukianti Neringa. ...

  1
 • Kandidatėms siūlyti – pora dienų
  Kandidatėms siūlyti – pora dienų

  Dienraščio "Klaipėda" skaitytojai dar gali deleguoti moteris, kurios pretenduos į Metų klaipėdietės titulą. Jau kitą savaitę prasidės pirmasis balsavimas, kurio metu iš pasiūlyto sąrašo bus renkamas geriausiųjų sept...

  1
 • Klaipėdos sukilimo metinės bus paminėtos naktiniu žygiu
  Klaipėdos sukilimo metinės bus paminėtos naktiniu žygiu

  Palangoje naktį iš penktadienio į šeštadienį vyks pėsčiųjų žygis 95-osioms Klaipėdos sukilimo metinėms paminėti. ...

  13
 • Architektui – kolegų kirtis
  Architektui – kolegų kirtis

  Dėl konstatuotų architekto Stasio Juškos profesinės etikos pažeidimų, rengiant dviejų dvibučių gyvenamųjų namų Palangoje projektą, Architektų rūmų profesinės etikos taryba siūlo jam stabdyti kvalifikacijos atestato galiojimą. Esą &sca...

  7
Daugiau straipsnių