Skolų išieškotojai grasina ir neturintiems skolų

Vieną klaipėdiečių šeimą ištiko šokas, kai iš skolų išieškojimo bendrovės ji gavo grasinantį laišką, jog netrukus už skolas bus areštuotas jų turimas turtas.

Skola už negautas paslaugas

Laiške buvo išdėstyta, jog jie bendrovei "Viasat" skolingi 105 litus. Taip pat ant raudono popieriaus grėsmingame rašte buvo aiškiai parašyta, jog jeigu jie šios skolos nesumokės per tris dienas, bendrovė kreipsis į teismą dėl bylos iškėlimo.

Tačiau ši šeima tvirtina nesuprantanti, kokiu pagrindu gavo šį laišką – šios bendrovės teikiamomis paslaugomis jie jau seniai nesinaudoja.

"Jų paslaugų jau seniai atsisakėme, atsiskaitėme, gražinome jų išduotą kortelę, tad nesuprantu, kodėl gavome šį laišką? Juk tai visiškas absurdas. Grasinantį laišką perskaitėme jau besibaigiant jų pateiktam terminui, kadangi savaitę buvome išvykę. Terminas, iki kada turėjome sumokėti tariamą skolą jau praėjęs, tad visko gali būti, kad mūsų turtas jau areštuotas", – piktinosi Eduard Polskoj.

Pranešimą išsiuntė per klaidą

Vyriškis tvirtino, jog vos tik gavęs šį laišką, jis iškart kreipėsi į bendrovę "Viasat", siekdamas išsiaiškinti, iš kur susidarė tokia skola, jeigu sutartis jau seniai buvo nutraukta. Tačiau ten jis sužinojo, kad veikiausiai įvyko apmaudi klaida, kad jie šiai įmonei skolingi nėra.

"Suvedę mano duomenis, jie man iškart pasakė, kad neturiu jokių skolų, todėl jie nedelsiant informuos skolų išieškojimo bendrovę, jog ši jokių veiksmų nesiimtų. Tačiau man to nepakanka, galbūt mano turtas jau areštuotas? Apskritai nesuvokiu, kaip gali įvykti tokia klaida?", – apmaudo neslėpdamas kalbėjo vyriškis.

Jis tvirtino, jog paslaugų teikimo sutartis buvo nutraukta bemaž prieš pusmetį, tuomet jis sumokėjo ir paskutines įmokas.



Skolų neturėjo

Bendrovės "Viasat" Klientų aptarnavimo vadovas Saulius Vaiginas taip pat patvirtino, jog E.Polskoj jiems skolingas nėra ir niekuomet nebuvo.

"Patikrinau mūsų duomenų bazę, paaiškėjo, kad šis žmogus sutartį nutraukė vasarą, jis mums nėra skolingas. Greičiausiai įsivėlė apmaudi techninė klaida – šis žmogus gauti laiško neturėjo. Jau informavome skolų išieškojimo bendrovę "Gelvorą", kad klientas mums neskolingas, tad jis gali būti ramus, jokių sankcijų imtasi tikrai nebus", – situaciją paaiškino S.Vaiginas.

Jis tvirtino, jog tokių atvejų jų bendrovėje dar nėra buvę, kuomet nieko dėtas žmogus buvo paverstas skolininku.
Pašnekovas pridūrė, jog dažniausiai nesusipratimų su klientais po sutarties nutraukimo pasitaiko dėl to, jog šie negrąžina bendrovės išduotų kortelių, kurių dėka jie mato televizijos transliacijas.

Laišku primena, bet negrasina

Skolų išieškojimo bendrovės, iš kurios E.Polskoj ir gavo laišką "Gelvora" Kreditų valdymo konsultacijų skyriaus vadovės Ingos Žemaitienės teigimu, atvejų, kuomet žmonės net ir nebūdami niekam skolingi gauna iš jų laiškų pasitaiko, tračiau itin retais atvejais.

"Taip atsitinka gal tik kokiam 1 proc. žmonių, kurie įtraukti į mūsų duomenų bazes.

Dažniausiai žmonės klaidinančius laiškus gauna dėl sistemos klaidos. Bet kokiu atveju, nemanau, kad šis žmogus turėjo gauti tokio pobūdžio grasinantį laišką. Iš pradžių siunčiame malonų priminimą susimokėti, tačiau jei žmogus tai ignoruoja, neatsako į mūsų skambučius, tuomet išsiunčiame piktesnį laišką", – tvirtino I.Žemaitienė.

Skolų išieškotoja patikino, jo net ir skolininkui neatsiradus, iškart kreiptis į teismą neskubama – visų pirma patikrinama visa informacija apie jo skolas ir tik tuomet kreipiamasi į teismą dėl bylos iškėlimo. Tik tokiais atvejais areštuojamas ir turimas turtas.



Skolininkų skaičius nemažėja

I. Žemaitienė teigė pastebėjusi, jog nepaisant to, jog ekonominė situacija šalyje stabilizavosi, skolininkų skaičius nemažėja. Tačiau ji pasidžiaugė bent tuo, kad jų ir nedaugėja.

"Per pastaruosius kelis metus skolininkų ženkliai daugėjo, o dabar jų skaičius jau kurį laiką išlieka panašus. Fizinių asmenų sektoriuje pagerėjimo nejaučiame, tuo tarpu kur kas geriau savo įsipareigojimus jau vykdo įmonės", – paaiškino pašnekovė.

Fiziniai asmenys, pasak jos, daugiausiai skolingi už komunalines paslaugas, savivaldybėms – už socialinius būstus. Problematiškiausia situacija, anot jos, su greitaisiais kreditais – didžioji dalis žmonių skolingi būtent šioms bendrovėms.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Manau

Manau portretas
Sveiko proto normalus pilietis i tokias bendroves nei kreipiasi nei eina dirbti.

smalsu

smalsu portretas
dabar viską surenka apie žmogų ir visokių neamonių gauna .Teko preiš keletą metų gauti dar buvusio Vilniaus banko laišką nors ten nėra teke naudotis tuo banku apsurdas kol jiems įrodai.

Rama

Rama portretas
siaubas, taip ir varo zmonems stresa. amerikoj uz tokius bairius, laiskus per klaida tiek zmogus prisiteistu, kad ojojoj. cia tik lietuvoj kaltu nebuna
VISI KOMENTARAI 24
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Šuo išgelbėjo lapei gyvybę
  Šuo išgelbėjo lapei gyvybę

  Vokiečių ir škotų aviganių mišrūnė išgelbėjo gyvybę į šulinį įkritusiai lapei. Laukinis gyvūnas įkrito į spąstus prie Vasaros estrados, kur ją aptiko su šeimininke pasivaikščioti išėjusi kalyt...

  1
 • Vėl bandys išjudinti apsileidėlius
  Vėl bandys išjudinti apsileidėlius

  Klaipėdos valdžia bandys vėl išjudinti miesto vaizdą darkančių griuvenų savininkus imtis darbų. Maksimalus žemės mokestis grės ir tiems, kurių sklypuose stovi ilgą laiką nenaudojami pastatai. ...

  7
 • V. Sinkevičius: uosto plėtra privalo išlikti tarp valstybės prioritetų
  V. Sinkevičius: uosto plėtra privalo išlikti tarp valstybės prioritetų

  LR Seimo Ekonomikos komiteto vadovas Virginijus Sinkevičius teigia, kad rekordiniai Klaipėdos uosto rezultatai ir gaunama nauda valstybei rodo, jog valstybė turi siekti, kad uostas būtų maksimaliai plėtojamas. Šiandien Klaipėdos valstybinio jūr...

  1
 • Klaipėdoje šeimai teikiamos kompleksinės paslaugos
  Klaipėdoje šeimai teikiamos kompleksinės paslaugos

  Nuo liepos 1 d. Klaipėdos miesto savivaldybės administracija kartu su partneriais vykdo iš ES struktūrinių fondų lėšų finansuojamą projektą „Kompleksinės paslaugos šeimai Klaipėdos mieste“. ...

 • Įrengs naujus ženklus
  Įrengs naujus ženklus

  Klaipėdos regione planuojama diegti vienodą turizmo informacinę infrastruktūrą. Septynių savivaldybių administruojamose teritorijose numatyta statyti vienodus ženklus ir stendus, kurie palengvintų istorinių, kultūrinių, gamtinių objektų lankymą....

  1
 • Klaipėdos uoste įspūdingai augo krova
  Klaipėdos uoste įspūdingai augo krova

  Klaipėdos uosto augimas tarp rytinės Baltijos uostų vertinant tonomis šiemet yra vienas didžiausių. Jis ne tik, kad neprarado kokių nors krovinių, bet ir pritraukė naujų. ...

  4
 • Stiprinama žemės kasimo darbų kontrolė
  Stiprinama žemės kasimo darbų kontrolė

  Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius intensyvina kontrolę dėl kasinėjimo darbų, atliekamų savivaldybės viešojo naudojimo teritorijose (gatvėse, vietinės reikšmės keliuose, aikštėse, ža...

  1
 • Klaipėdos universiteto laivynas plaukioja saugiai
  Klaipėdos universiteto laivynas plaukioja saugiai

  Klaipėdos universitetas yra bene vienintelė Lietuvos aukštojo mokslo įstaiga, kuri turi laivus. ...

  2
 • Šventojoje siekiama atnaujinti „Žvejo dukrų“ skulptūrą
  Šventojoje siekiama atnaujinti „Žvejo dukrų“ skulptūrą

  Visuomenininkai ketina kreiptis į Palangos miesto savivaldybę ir prašyti lėšų 1982 metais sukurtos skulptūros „Žvejo dukros“ aplinkai sutvarkyti, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“. ...

  4
 • Kova su lapais – be reklamos
  Kova su lapais – be reklamos

  Pietinėje miesto dalyje esančių daugiabučių namų gyventojai keiksnoja visus kitus, tik ne save, dėl prieš savaitę lietaus nuotekas užkimšusių rudeninių lapų. Tačiau atsirado ir klaipėdiečių, parodžiusių pavyzdį kitiems. ...

  14
Daugiau straipsnių