Skulptūrų parke stebino archeologai

Šeštadienio rytą klaipėdiečius nustebino du Skulptūrų parke kasinėjantys jaunuoliai. Žmonės sunerimo, ar tai – ne meistrai, ketinantys nelegaliai buvusių kapų vietoje statyti paminklą.

Tačiau savivaldybės atstovai patvirtino, kad viskas legalu, jaunuoliai miesto pavedimu atlieka archeologinius tyrimus.

Ankstyvą šeštadienio rytą Skulptūrų parke vaikštinėję klaipėdiečiai apstulbo: kažkokie du jauni vyrai, apsitvėrę stop juosta, kasinėjo senosiose miesto kapinėse.

Miestiečiai sunerimo, ar jų veiksmai legalūs, ar tai nėra nelegalių paminklų statytojai arba visai suįžūlėję juodieji archeologai.

Klaipėdos savivaldybės Paveldosaugos skyriaus vedėjas Vitalijus Juška vakar ramino, jog viskas teisėta. Archeologinius tyrimus šioje teritorijoje užsakė miestas, prieš pritaikant Skulptūrų parką dabartiniams klaipėdiečių poreikiams.

Archeologai esą savo darbui renkasi tinkamą orą ir nepaiso savaitgalių.

Parko teritoriją tiek architektai, tiek istorikai vadina itin jautria vieta – čia vienoje erdvėje susipina ne tik skulptūrų ekspozicija, bet ir senųjų miesto kapinių fragmentai.

Todėl techninį projektą rengiančių specialistų užduotis buvo rasti būdą, kaip suderinti skirtingus istorinius sluoksnius, išsaugoti atmintį, tačiau kartu sukurti patrauklią rekreacinę erdvę.

Kapinės čia buvo sunaikintos sovietmečiu, 1977 m. šioje teritorijoje įkurtas Skulptūrų parkas, tačiau išliko ir dalis antkapinių paminklų, tvorelių.

Šioje vietoje yra garsaus klaipėdiečio mecenato Ludvicko Wienerio kapas, kurį architektai tamsiuoju paros metu siūlė apšviesti. Čia yra paminklai nepriklausomos Lietuvos kariams, taip pat žuvusiems artileristams ir prancūzų, belgų bei lenkų kariškiams.

Ateityje skulptūrų ekspozicijos judinti iš savo vietų neketinama, išskyrus kelias, esančias netinkamose vietose, pavyzdžiui, ant aukštos įtampos elektros laidų, kanalizacijos apsauginėje zonoje.

Iš maždaug 4,5 tūkst. teritorijoje esančių medžių šalinti siūloma apie 500, didžioji jų dalis – savaime suaugę želdiniai, užgožiantys vertingus senuosius medžius.

Tvarkant takų tinklą projektą rengiantys specialistai siūlo kuo mažiau keisti takų trasas, kad nekiltų problemų dėl užlaidojimų.

Projektą tikimasi įgyvendinti 2020-aisiais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Regina

Regina portretas
Reikėtų palikti dali Skulptūrų parko neliestą, saikingai sutvarkytą, gal išpjautį dalį medžių, bet visų kartų žmonės turi žinoti, kad toje vietoje buvo ir visada liks kapinės. Toji archeologų kasinėjama dalis, bent jau iki pirties gatvei lygiagrečiai ,,einančiu" pėsčiųjų taku, neturėtų būti aktyvaus poilsio zona. Čia galėtų būti pasodinta/užveista ir prižiūrima įdomių retų augalų, įskaitant sumedėjusius, kolekcija. Parke galima įrengti organizuoto menininkų vasaros plenero darbų parodos erdvę, ypatingą savo architektūriniu sprendimu. Drąstiškomis priemonėmis daliai Skulptūrų parko patrauklumo niekada nesuteiksi, nes vidinis žmogaus pajautimas neleis gerai jaustis, o ką jau kalbėti apie matytus vaizdus - pamenu, kai buvo kasamos trasos kažkioms komunikacijoms - cinkuoti karstai su palaikais....Šios sunaikintos kapinės buvo pačios gražiausios visame Pabaltijyje. Klaipėdiečiai privalo žinoti ir gerbti tą vietą, nes tik gerbiantys verti pagarbos.

Nezabitauskas

Nezabitauskas portretas
Kažkas savivaldybėje abejoja, ar senosiose kapinėse yra palaidojimų. Neužmirškit pranešti visuomenei, ką naujo ten rado archeologai.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Konkurse – tūzų dalybos
  Konkurse – tūzų dalybos

  Palangos savivaldybė dvejus metus neranda koncertų salės valdytojo. Viešasis koncesininko atrankos konkursas jau lyg ir įvyko, tačiau intrigą jame kuria du dalykai – kurorto valdžia prieš galutinį susitarimą su šio objekto v...

 • Mieste prasidėjo eglučių vajus
  Mieste prasidėjo eglučių vajus

  Prekyba kalėdinėmis eglutėmis įsibėgėja. Verslininkų teigimu, gyventojai savo namams ieško ypatingo medelio ir šiai šventinei puošmenai pinigų negaili. Tačiau susiduriama su kita problema – Klaipėdoje kasmet mažėja...

 • Uoste – modernus narų laivas
  Uoste – modernus narų laivas

  Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos laivynas pasipildė nauju, moderniu laivu. ...

 • Iš fontano liko griaučiai
  Iš fontano liko griaučiai

  Danės skvere esančio fontano demontavimas kiek stabtelėjo. Ypač kieto betono neatlaikė statinį ardančios įmonės technika. Darbus žadama tęsti, kai bus pašalinti gedimai. ...

  15
 • Jūrininkų ligoninė – šiltesnė, gražesnė ir taupesnė
  Jūrininkų ligoninė – šiltesnė, gražesnė ir taupesnė

  Pernai prasidėję Klaipėdos jūrininkų ligoninės fasado šiltinimo ir modernizavimo darbai – jau finišo tiesiojoje. Plika akimi matoma, kaip ligoninė išgražėjo. Tačiau pagrindinis tikslas buvo kitas. Tikimasi, kad sėkmingas p...

  5
 • Užteršto grunto į jūrą negabens
  Užteršto grunto į jūrą negabens

  Uosto gilinimas yra sudėtingas procesas, kurį griežtai reglamentuoja taisyklės. ...

  1
 • Kviečia dalytis su gausiomis šeimomis
  Kviečia dalytis su gausiomis šeimomis

  Kaip ir kasmet prieš Kalėdas, klaipėdiečiai skatinami pasidalyti gerumu ir prisidėti prie prasidedančios tradicinės kalėdinės akcijos "Būk draugiškas daugiavaikei šeimai". Prasmingą iniciatyvą palaiko ir dienraš...

 • KLASCO krantines pritaiko didžiausiai krovai
  KLASCO krantines pritaiko didžiausiai krovai

  Uosto direkcija paskelbė konkursą kapitališkai remontuoti 7–9 krantines. ...

  4
 • Cirkininkai mieste daugiau nepageidaujami?
  Cirkininkai mieste daugiau nepageidaujami?

  Sklypą šalia Žvejų rūmų mėšlynu pavertęs cirkas tvarkytis neskuba, nors priekaištų jiems turi ir gyventojai, ir miesto valdžia. Klaikus vaizdas tarp kultūros centro ir bažnyčios iki šiol praeiviams rėžia akį. ...

  14
 • Kalėdas vagia kainos
  Kalėdas vagia kainos

  Šių metų kalėdiniai norai daugumoje šeimų neišvengiamai bus santūresni nei anksčiau, nes tiek žaislai, tiek saldumynai pastebimai pabrango, o algos, nepaisant statistikos pateikiamų duomenų, šalyje realiai kilo tik labai ma...

  16
Daugiau straipsnių