Sprendimas dėl A.Každailevičiaus veiklos tyrimo – kitą savaitę

Ketvirtadienį miesto tarybos Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnė Alina Velykienė paskelbė frakcijos pareiškimą, kuriuo paragino kuo greičiau ištirti savivaldybės administracijos direktoriaus veiksmus.

„Per pastarąjį pusmetį Klaipėdos miesto savivaldybės administraciją krečia ne vienas skandalas, kuriuos sukėlė neapgalvoti ir jokia ekonomine logika nepagrįsti direktoriaus sprendimai. Klaipėdos miesto Tarybos LRLS frakcija neigiamai vertina Aloyzo Každailevičiaus priimtus sprendimus, kurie turėjo atgarsį visuomenėje ir diskreditavo savivaldos institucijos reputaciją“, - teigiama pareiškime.

Liberalų sąjūdžio frakcija atkreipė dėmesį į tris administracijos sprendimus - buvusio Miesto ūkio departamento direktoriaus Alfonso Šimkaus priėmimą į žemesnes pareigas Turto ir privatizavimo skyriuje pernai spalį, A.Každailevičiaus pasirašytą sutartį su Danės krantinių rekonstrukciją atliekančiu rangovu bendrove „Hidrostatyba“ dėl papildomų darbų už 18 mln. litų ir sprendimą pernai gruodį savivaldybės darbuotojams išmokėti vienkartines priemokas.

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 3 dalimi frakcija  paragino merą R.Taraškevičių nedelsiant inicijuoti tyrimą dėl administracijos direktoriaus tarnybinių nusižengimų.

Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius įsitikinęs, jog kaltinimai dėl sutarties su krantinių rekonstrukciją vykdančia bendrove nepagrįsti.

„Jeigu administracija nebūtų sutikusi su rangovo pasiūlyta kaina, mums būtų tekę atsisakyti ir ES paramos. Pasirinkome tęsti šį projektą, tačiau tam dar trūksta lėšų. Dėl to ne kartą kreipiausi į Finansų bei Ūkio ministerijas, o šiemet - ir į premjerą“, - sakė meras.

Administracijos direktorius A.Každailevičius patikino, jog administracija nė vieno sprendimo nėra priėmusi prieš tai nepasitarusi su teisininkais.

„Jeigu taryba nebūtų apsisprendusi vykdyti rekonstrukciją, nebūtų ir sutarties. ES fondų paramą gavome su sąlyga, kad ir savivaldybė prisidės savo lėšomis. Sutartį su rangovu pasirašėme jam laimėjus konkursą įstatymų nustatyta tvarka“, - paaiškino A.Každailevičius.

Jis užtikrino, jog priemokos prie atlyginimo savivaldybės administracijos darbuotojams gruodį, kaip ir kiekvieną mėnesį, buvo išmokėtos už papildomą darbo krūvį.  200-300 litų priedai išmokėti šimtui geriausiai įvertintų darbuotojų.

„Praėję metai buvo itin sunkūs ir įtempti. Vykdėme ne vieną didelį projektą ir tam prireikė maksimalių pajėgų. Darbuotojams teko didžiulis krūvis. Žmonėms sumokėjome ne už gražias akis, bet už darbą“, - sakė A.Každailevičius.

Komentuodamas kaltinimus dėl A.Šimkaus priėmimo į darbą, administracijos direktorius priminė, jog A.Šimkus teismo sprendimu buvo nušalintas tik nuo pareigų. Jis turėjo teisę savo noru išeiti iš darbo, bet to nepadarė. Todėl nuspręsta pasinaudoti įstatymo suteikta teise ir leisti A.Šimkui laikinai dirbti savivaldybės Turto ir privatizavimo skyriuje specialistu. Jis buvo perkeltas į pačias žemiausias pareigas.


Šiame straipsnyje: Každailevičius

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Archeologai aptiko tūkstantmetį menančią kuršių gyvenvietę
  Archeologai aptiko tūkstantmetį menančią kuršių gyvenvietę

  Archeologai šalia Karklės, netoli Baltijos jūros, pernai atrastame piliakalnyje, atkasė istoriniuose šaltiniuose nežinomą tūkstantmetį skaičiuojančią kuršių gyvenvietę, pranešė „Lietuvos ryto“ televizija. ...

  1
 • Žvejai skųsis Europos Komisijai
  Žvejai skųsis Europos Komisijai

  Baltijos jūros žvejai nori masiškai pjaustyti savo žvejybos laivus ir už prarastą verslą gauti kompensacijas. ...

 • Gausėja Lietuvos istorinis laivynas
  Gausėja Lietuvos istorinis laivynas

  Entuziastai per Jūros šventę pademonstravo, kad istorinis laivynas vis labiau gausėja ir jau sudaro laivų flotilę. ...

 • Nuo rinkliavų atleidžiami ir dokai
  Nuo rinkliavų atleidžiami ir dokai

  Klaipėdos valstybinio jūrų uosto rinkliavų taisyklėse atsirado nauja išimtis – nuo rinkliavų atleisti visi dokai. ...

 • Skyriaus vairas – į karatė meistrės rankas
  Skyriaus vairas – į karatė meistrės rankas

  Klaipėdos savivaldybės Tarptautinių ryšių, verslo plėtros ir turizmo skyrius turi naują vedėją. Jam vadovauti stojo trenerė, kiokušin karatė specialistė Jurgita Činauskaitė-Cetiner. ...

  4
 • Naujam takui – beveik milijonas
  Naujam takui – beveik milijonas

  Uostamiestyje pradėtas tiesti keliukas, sujungsiantis Debreceno aikštę su Gedminų gatve. Darbų metu greta pro daugiabučius vingiuosiančio pėsčiųjų ir dviračių tako bus įrengtos ir papildomos automobilių stovėjimo vietos. ...

  5
 • Išsiųsti nauji rinkliavos už atliekas pranešimai
  Išsiųsti nauji rinkliavos už atliekas pranešimai

  Šią savaitę Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) uostamiesčio gyventojams ir įmonėms išsiuntė naujus mokestinius pranešimus. Kaip žinoma, vykdant Lietuvos Respublikos Seimo, Vyriausybės ir Klaipėdos miesto tarybos ...

  8
 • Gražina Žvejybos uosto rajoną
  Gražina Žvejybos uosto rajoną

  Dėl tvarkos kiemuose besipiktinantys daugiabučių namų gyventojai sulaukė teigiamų pokyčių. Kelias pastarąsias dienas buvo dailinami "Rybporto" ir kitur esantys karščiausi miesto taškai. ...

  7
 • Dienraščio publikacija išjudino ledus
  Dienraščio publikacija išjudino ledus

  Po dienraščio "Klaipėda" publikacijos apie tai, kaip savimi pasirūpinti nepajėgiančių žmonių butas virto infekcijos židiniu, iš kurio į aplinką sklinda smarvė ir parazitai, staiga sujudo visos atsakingos tarnybos. Kaimynai t...

  2
 • Uostamiestyje – žvilgsnius traukiantis kruizinis laivas
  Uostamiestyje – žvilgsnius traukiantis kruizinis laivas

  Antradienį Klaipėdoje vieši prabangus burinis kruizinis laivas „Wind Surf“. Jau ne pirmą kartą į uostamiestį atplaukiančiu laineriu šįkart atvyko keli šimtai turistų. ...

Daugiau straipsnių