STT pareigūnai N.Puteikiui pareiškė įtarimus

Uostamiesčio konservatorių vadovui ir Kultūros paveldo departamento (KPD) Klaipėdos teritorinio padalinio vadovui Nagliui Puteikiui Specialiųjų tyrimų tarnyba pareiškė įtarimus dėl teismo sprendimo nevykdymo.

N.Puteikis į teisėsaugos akiratį pateko jo vadovaujamam padaliniui atsisakius derinti Klaipėdoje įstrigusį detalųjį projektą, kurio reikėjo norint Klaipėdos centre iš stiklo ir betono statyti daugiaaukščių pastatų kompleksą. Vyriausiasis administracinis teismas paminklosaugininkus buvo įpareigojęs projektą suderinti, rašo dienraštis "Lietuvos rytas".

"Teismo sprendimas buvo galutinis ir neskundžiamas, jį reikėjo vykdyti. Tai pamiršęs N.Puteikis užsitraukė įtarimus - STT pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl jo veiklos", - sakė Klaipėdos apygardos prokuratūros vadovas Giedrius Danėlius.

Neatskleidęs tyrimo eigos G.Danėlius pasakė, kad teismo sprendimo nepaisęs konkretus valdininkas jau nustatytas, bet įtariamųjų, dėl įvairiausių priežasčių stabdžiusių projektą, gali būti ir daugiau.

Anot dienraščio, N.Puteikį ir jo pavaldinius galėjo įklampinti centrinėje Klaipėdos Herkaus Manto gatvėje numatyta daugiaaukščių pastatų komplekso statyba. Šioje vietoje bendrovė "Investicijų kvadrantas" sumanė statyti gyvenamąsias ir administracines patalpas iš stiklo ir betono, prieš tai nugriovusi senąjį kino teatro "Vaiva" pastatą.

Tačiau N.Puteikio vadovaujami paveldosaugininkai atsisakė derinti projektą, teigdami, kad čia atsiradę stikliniai pastatai subjaurotų istorinę vietą, kurioje stovėjo pirklių namai, kitos patalpos.

Verslininkai skundėsi, jog paminklosaugininkai, atsisakę derinti Klaipėdos savivaldybės tarybos ir kitų institucijų patvirtintą projektą, sustabdė 24 mln. litų investiciją - jie patyrė nemažų nuostolių.

"Vyriausiasis administracinis teismas paveldosaugininkus įpareigojo suderinti projektą pagal išduotas sąlygas, tačiau jų mums niekas nepateikia. Kaip mums vykdyti sprendimą?", - teisinosi N.Puteikis.

Jis stebėjosi, kodėl įtarimai jam pareikšti kaip privačiam asmeniui: "Juk ne aš vienas priimu sprendimus - stiklinių pastatų statybai istorinėse miestų vietose nepritaria visi KPD specialistai".


Šiame straipsnyje: Naglis Puteikis

NAUJAUSI KOMENTARAI

ESMĖ

ESMĖ portretas
kad valstybės tarnautojas N. Puteikis spjauna į neskundžiamą ,galūtinį Auščiausio administracinio teismo sprendimą.,tuo nusižengė ir šiurkščiai pažeidė valstybės tarnybos įstatymą ir tarnautojo etikos kodeksą bei principus, Viskas kas seka toliau: didvyrio pasakos rinkėjams, makaronų kabinimas liaudies masėms ,kovingi grasinimai institucijoms, paaiškinimai. yra visiškas niekis. Faktas - jis nusikalto pažeįdė LIETUVOS ĮSTATYMUS IR NEGALITOLIAU DIRBTI VALSTYBĖS TARNYBOJE.

jolanta

jolanta portretas
Tai, kas vyksta, yra gana iškalbinga. Vienas iš nepriklausomos Lietuvos paminklosaugos kūrėjų išgyveno per sovietmečio agoniją, nebuvo nuteistas, uždarytas į kalėjimą, ištremtas okupantų, o dvidešimt pirmaisiais Nepriklausomybės metais yra teisiamas savo valstybės teismo kaip ginantis viešąjį interesą ir valstybės tęstinumą (nes paveldas yra valstybės tęstinumo sąlyga) valdininkas. Verkti ar juoktis dėl to, kokiame absurde mes murkdomės?

ura

ura portretas
Tegyvuoja Laucininkai, Šarikovai, Birštonininkai ir panašūs , URA
VISI KOMENTARAI 50
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių