Su pavasario saule – „SAULĖgrąžos“ festivalis Klaipėdoje

Penktasis  tarptautinis  šiuolaikinio šokio festivalis „SAULĖgrąža" kitą savaitę klaipėdiečiams įteiks pavasarišką netradicinio šokio kompozicijų puokštę.

Į ją įsipins uostamiesčio bei šalies vaikų ir jaunimo šokio ansambliai, laukiama svečių iš egzotiškos šalies – Pietų Afrikos Respublikos.

Pusantro šimto vaikų – iš „Inkarėlio“

Klaipėdos jaunimo centro choreografijos studija „Inkarėlis“ nuo 2000 m. inicijuoja ir rengia šiuolaikinio šokio – moderniosios choreografijos vaikų ir jaunimo šokio festivalį „SAULĖgrąža“. Balandžio 26-ąją 18 val. uostamiesčio Muzikinio teatro žiūrovus ir svečius šokio ir egzotiškos muzikos žiedų spinduliais šildys jau penktoji „SAULĖgrąža“. Festivalio puokštė skirta gimtojo miesto jubiliejinei – Klaipėdos 760 metų sukakčiai, choreografijos studijos ,,Inkarėlis“ veiklos 20-mečiui bei Tarptautinei šokio dienai.

Šokis – tai kūno išraiškos kalba, kuri prabyla be žodžių. Šiuolaikinis šokis (Contemporary Dance), tapęs iššūkiu klasikiniam baletui, grindžiamas improvizacija ir individualia kūryba.

Penktąjį festivalį „SAULĖgrąža“ pradės renginio organizatoriai – Klaipėdos jaunimo centro choreografijos studijos „Inkarėlis“ šokėjai šokių programa „Žydėjimas...“. Kompozicijose dalyvaus pusantro šimto vaikų – nuo pačių mažiausių iki pačių vyriausių studijos šokėjų.

„Mūsų „Inkarėlio“ repertuaras labai įvairus šokių stiliais ir žanrais, kūrybiškomis choreografinėmis kompozicijomis, – pasakojo festivalio iniciatorė Esmeralda Zubrickienė. – Užaugę, sutvirtėję tautinio šokio kelyje, vyresnieji ansamblio „Inkarėlis” šokėjai ieško kažko nepatirto ir naujo. Savo troškimus, fantazijas, idėjas jie realizuoja meniniuose projektuose, įvairiuose šokio pastatymuose.“

Choreografinės miniatiūros, kompozicijos, improvizacijos įsipynė į daugelį „Inkarėlio” koncertinių programų. Su jomis aplankyta daug miestų ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų...Konkursuose ir šokių festivaliuose „Inkarėlio“ šokėjai ne kartą pelnė įvairiausias šokio nominacijas, prizines vietas ir laureatų diplomus. Terpsichorės meno vaikus moko šio festivalio idėjos autorė ir iniciatorė – šokio mokytoja ekspertė E.Zubrickienė ir šokio mokytoja Lina Klepeckaitė, kuri ir ves šiemetį renginį, taip pat koncertmeisteriai Jolanta Kriaučelienė ir Žilvinas Jankus. Festivalį „SAULĖgrąža“ koordinuoja ir viskuo jam pasirūpina studijos vedėja Dalia Jagminienė.

Šoks 12 choreografinių ansamblių

Kitą ketvirtadienį Klaipėdos muzikiniame teatre šoks 12 choreografinių ansamblių – pusketvirto šimto dalyvių. Anot festivalio organizatorių, tai puikūs šalies šokių kolektyvai ir geri „Inkarėlio“ draugai, vis sugrįžtantys su naujomis spalvingomis programomis. Draugai, su kuriais draugystė tęsiasi ne vienerius metus.

Penktojoje „SAULĖgrąžoje“ šoks Šiaulių moksleivių namų šokio studija „Incognito“ (vad. Virginija Medžiaušienė). Kolektyvui – 18 metų, jis labai mėgsta keliauti, aplankė beveik visus Lietuvos miestus ir miestelius, pabuvojo Ukrainoje, Kryme, Bulgarijoje, Italijoje, Latvijoje. Ką tik surengė tarptautinį meninės raiškos festivalį-konkursą „Vaikystės vaivorykštė“, kuriame sėkmingai dalyvavo ir „Inkarėlis“, namo parsivežęs puokštę prizinių taurių ir nominacijų.

Klaipėdos jaunimo centro vaikų šokių kolektyvas „Junga“ (vad. Ilona Stankevčienė, Audronė Bastytė) taip pat pasirodys festivalio scenoje. „Junga“ – vienas seniausiai įkurtų vaikų kolektyvų Lietuvoje, skaičiuojantis 62 metus. Kolektyvą lanko per 100 šokėjų nuo 3 iki 17 metų. Jie mokomi ne tik šiuolaikinio šokio, bet ir klasikinio, sportinio bei hiphopo. Šis kolektyvas – respublikinių ir tarptautinių konkursų  „Dance revolution“, “Ant stogo“, “Vaikystės vaivorykštė“, “Lithuanian CUP 2011“ dalyvis bei prizinių vietų laimėtojas. „Junga“ puikiai pasirodė LNK televizijos  projekte „2 minutės šlovės“.

Palangos Senosios gimnazijos šokių kolektyvas „Siluetas“, Palangos Baltijos pagrindinės mokyklos šokių kolektyvas „Pajūris“ ir Kretingos rajono kultūros centro Vydmantų skyriaus šokių kolektyvas „Vėjūnai“  (vad. Soneta Baltmiškienė) irgi pasirodys klaipėdiečių festivalio scenoje.  Visos šios grupės susikūrusios neseniai, nors pasirodymuose jau ir nebe naujokės.

„SAULĖgrąžoje“ dalyvaus ir Gargždų kultūros centro šokių studija „Trepsiukas“ (vad. Lilija Šepčenko,  Sandra Ruigytė), įkurta 1985-aisiais. Studijos programoje – spalvingi lietuvių liaudies, pasaulio tautų ir originalūs  šiuolaikiniai šokiai. 2010 m. „Trepsiukas“ apdovanotas „Aukso paukšte“ kaip geriausia vaikų šokių grupė. Ji koncertuoja ne tik Gargžduose, bet ir visame Klaipėdos rajone, kituose Lietuvos miestuose, yra daugkartinė respublikinių, tarptautinių festivalių-konkursų dalyvė. Įsimintinos ansamblio koncertinės kelionės į tarptautinius festivalius Ukrainoje, Vokietijoje, Italijoje, Slovakijoje, Vengrijoje,   Latvijoje,  Austrijoje,  Graikijoje, Čekijoje, Švedijoje, Suomijoje, Bulgarijoje.

Geras startas jauniems kūrėjams

Prie festivalio dalyvių prisijungs Klaipėdos jaunimo centro teatro studijos „Aušra“ šiuolaikinio šokio grupė „Akcentas“ (vad. Jolita Merinienė), susikūrusi visai neseniai – praėjusį vėlyvą rudenį. Jos merginos vaidina „Aušros“ teatro trupėje bei savo neišsenkamą energiją atiduoda šokiui, be kurio neįsivaizduoja savo laisvalaikio.

O štai dar vienas festivalio dalyvis Mažeikių choreografijos mokyklos modernaus šokio ansamblis „Niuansas“ (vad. Jelena Legenzovienė ir Danutė Adomaitienė) neseniai šventė 18-ąjį gimtadienį. Ansamblis parengė daug koncertinių programų ir šokio spektaklių. „Niuansas“ ne kartą pripažintas profesionaliausiu kolektyvu ir daugiau nei 20 kartų tapo šalies bei tarptautinių konkursų diplomantu bei laureatu. „Niuansas“ garsina Mažeikių miestą ne tik Lietuvoje. Juos žavėjosi ir jam plojo Čekijos, Lenkijos, Rusijos, Latvijos, Estijos, Slovakijos, Vokietijos,  Ukrainos, Šveicarijos ir Švedijos žiūrovai.

„SAULĖgrąžoje“ taip pat pasirodys Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Choreografijos  katedros studentai (darbų vadovai doc. Violeta Milvydienė ir  asist. Agnija Šeiko). Tvirta  draugystė bei bendradarbiavimas „Inkarėlį“ sieja su šia katedra. Visos studijos šokio mokytojos yra choreografijos katedros absolventės, taip pat ir studijos „Inkarėlis“ įkūrėja ir ilgametė mokytoja ekspertė Irena Gelgutienė, kuri savo turtinga patirtimi vis padrąsina. Neretas studijos mokinys pasirenka šokio mokytojo specialybę, o Choreografijos katedros studentai atlieka pedagoginę praktiką „Inkarėlyje“, kuria diplominius darbus – koncertus. „SAULĖgrąža-2012“ tradiciškai yra geras startas jauniems kūrėjams – šįsyk festivalyje su savo choreografinėmis kompozicijomis „Žydėjimas“ ir „Viuva“ debiutuos Saida Saldukaitė, sėkmingai atlikusi choreografinę praktiką „Inkarėlyje“.

Tarp renginio dalyvių – Povilo Fokino šokio teatras – jau nemažai metų Klaipėdoje egzistuojantis šokio teatras, tarpusavyje ir su žiūrovais bendraujantis šokio kalba. Scena šokėjams – antrieji namai, kuriuose jie kitokie...

Sulauks svečių iš Pietų Afrikos

Festivalis sulauks svečių iš tolimosios Pietų Afrikos. Atvyks „Amy Biehl Foundation“ fondo delegacija – vadovas Kevinas Chaplinas ir septyni jo Fondo mokytojai, kurie dirba su vaikais ir jaunimu iš nepasiturinčių juodaodžių šeimų. Patys mokytojai groja tradiciniais afrikietiškais būgnais. Tai bus lyg ritmo desertas festivalio publikai.

Anot E.Zubrickienės, šiuolaikinis šokis – provokuojantis, nesilaikantis įprastų šokio kanonų, dažnai agresyvus, bet kartu lyriškas, filosofinis, išryškinantis socialinio gyvenimo vingrybes, per choreografijos prizmę žiūrovui pateikiantis pasaulio gyvenimą. „Ir nebūtinai viską reikia suprasti, kaip dažnai girdime – „nesąmonė“, nes nesuprantu... Kitą kartą ir suprasti nėra ką... Grožėkis, jei ne judesiu, originalia choreografija, tai muzika, ar net tyla... Pajausk kūrinio alsavimą arba savo paties... Sulaikytas kvėpavimas – tai ne deguonies stygius, tai jau įvertinimas“, – teigė renginio iniciatorė, kviesdama publiką pasitikti saulę Klaipėdos muzikiniame teatre ir atrasti  grožį, šokį, džiaugsmą su „SAULĖgrąža - 2012”.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Naujas estakados Klaipėdoje projektas – labiau atitinkantis ekonomines realijas
  Naujas estakados Klaipėdoje projektas – labiau atitinkantis ekonomines realijas

  Dienraštis "Klaipėda" tęsia rubriką "Klausk Klaipėdos valdžios drąsiai", kur tradiciškai skelbia Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko ir savivaldybės administracijos atsakymus į skaitytojų klausimus. Šį ...

 • V. Titovo atkirtis: demokratinei valstybei – galas? <span style=color:red;>(papildyta)</span>
  V. Titovo atkirtis: demokratinei valstybei – galas? (papildyta)

  Klaipėdos miesto tarybos nario Viačeslavo Titovo elgesys, kai šis purvais apdrabstė partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago atminimą, sulaukė rimto atgarsio. Klaipėdos apygardos prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešų pol...

  13
 • Fontanų vandenyje slypi užkratai?
  Fontanų vandenyje slypi užkratai?

  Įkaitus orams, klaipėdiečiai suabejojo, ar miesto fontanų vanduo tikrai yra saugus. Nemažai žmonių ir patys nevengia juose atsigaivinti. Nors fontanuose neretai braido šunys ar prausiasi benamiai, regis, jų vandens kokybė mieste nėra tiriama. ...

  1
 • Klaipėdos savivaldybės senjorams – naujos galimybės
  Klaipėdos savivaldybės senjorams – naujos galimybės

  Nuo kitų metų pradžios Klaipėdos savivaldybės darbuotojai – valstybės tarnautojai, sulaukę 65-erių, jei tik pageidaus, nebebus palydimi į pensiją, kaip iki šiol, bet galės toliau darbuotis pagal darbo sutartis. Tokia galimybė atsiras ...

  23
 • Pajūrio gelbėtojams rūpesčių netrūksta
  Pajūrio gelbėtojams rūpesčių netrūksta

  Neblaivūs poilsiautojai, paplūdimiuose neprižiūrimi vaikai ir neatsakingi jų tėvai, persikaitinę senjorai – visi jie pajūrio gelbėtojų rūpestis. Pastarieji džiaugiasi, kad šią vasarą jūros vanduo dar neįšilęs ir bent kol ka...

  7
 • Suvienodins viešųjų tualetų kainas
  Suvienodins viešųjų tualetų kainas

  Tualetai nuolat kelia žmonių aistras – vieni pyksta, kad jų per mažai, kitus stebina mokestis už paslaugą. Nuo šiol Klaipėdoje tvarka visur bus tokia pati. Už pasinaudojimą išviete teks sukrapštyti 30 centų. ...

  10
 • Priekulėje – žirgų sporto ir miesto šventė
  Priekulėje – žirgų sporto ir miesto šventė

  Klaipėdos rajone, Priekulėje, šeštadienį vyksta tradicinė miestelio ir žirginio sporto šventė. Pagrindinis jos akcentas – sportinio jojimo varžybos – konkūras. ...

  5
 • Klaipėdietės kraują kaitina bangų medžioklė
  Klaipėdietės kraują kaitina bangų medžioklė

  Veržliai Baltijos bangas Melnragėje skrodžiantys banglentininkai jau tarsi tapo neatsiejama šios vietos peizažo dalimi. Lietuvoje vis labiau populiarėjančio sporto entuziastai, patvirtindami populiarų posakį apie tai, jog nėra prasto oro, smals...

  11
 • Palangoje sutvarkytas vandens išplautas kopagūbris
  Palangoje sutvarkytas vandens išplautas kopagūbris

  Palangoje baigti vandens išplauto kopagūbrio stabilizavimo darbai. ...

 • Tėvus siutina darželio remontas
  Tėvus siutina darželio remontas

  Lopšelinukų tėvus supykdė lopšelyje-darželyje "Liepaitė" vykstantis remotas. Vienas tėvų net išreiškė nuogąstavimą, ar sunkiasvorė darbininkų technika nekelia grėsmės jo atžalai? ...

  18
Daugiau straipsnių