„Sūduvą“ namuose pristabdė „Banga“

Marijampolės "Sūduva" antrą kartą šį sezoną nesugebėjo įveikti Gargždų "Bangos" ekipos. A lygos lyderiai pirmieji įmušė įvartį, bet susitikimo pabaigoje į savo vartus praleido 11 metrų baudinį ir prarado du taškus, rašo futbolas.lt.

Marijampolės FK stadionas, 1200 žiūrovų
Teisėjas - Audrius Žuta
"Sūduva" 1 - 1 "Banga"
24' [1 - 0] Povilas Lukšys
85' [1 - 1] Israel Awenayeri Douglas  (11m.)

"Sūduva": S.Klevinskas; V.Slavickas, G.Klevinskas, Kazura, Skroblas (87' Brokas); Radavičius, Gardzijauskas (60' Krasnovskis), Leimonas, G.Slavickas; Lukšys

"Banga":  Spiridonov; Gudauskas, D.Žutautas, Tamašauskas, D.Arlauskis; Kožikis, Vijeikis, Šlušnys (78' Bračkus), Lipskis (82' Kura); Staponka, Douglas

Abi komandas šioms rungtynėms gerokai praretino diskvalifikacijos. "Sūduvai" negalėjo padėti gynėjas Mantas Samusiovas ir saugas Andrius Urbšys, o "Bangai" gynėjas Karolis Urbaitis bei saugai Donatas Remeza, Egidijus Vaitkūnas ir Rimvydas Grudys.

Spragas ekipos užpildė atsarginiais ir naujokais - Marijampolės komandoje debiutavo gynėjas Jevgenijus Kazura, Gargždų ekipoje pirmą kartą žaidė Davydas Arlauskis ir Giedrius Kožikis.

Šeimininkai rungtynes pradėjo aktyviai. Jau 6 minutę po "Sūduvos" saugo Ramūno Radavičiaus baudos smūgio "Bangą" gelbėjo virpstas.

Dar po penkių minučių Povilas Lukšys atsidūręs prieš vieną svečių vartininką mušė galva, bet Igoris Spiridonovas išgelbėjo savo komandą. 15 min. tas pats I.Spridonovas atrėmė R.Radavičiaus smūgį iš 20 metrų.

"Banga" kažką rimtesnio surengė kėlinio viduryje, bet kamuolį iš po gargždiškių puolėjo Isaelio Awenayeri Douglaso kojų išmušė šeimininkų gynėjas Vaidas Slavickas.

Dar po trijų minučių "Sūduva" įmušė. P.Lukšys iš 15 metrų galva nukreipė kamuolį į "Bangos" vartų kampą.

Vėliau I.Spiridonovas gelbėjo "Bangą" šuolyje atmušdamas kamuolį po prasiveržusio į"Bangos" baudos aikštelę V.Slavicko smūgio.

Kelios "Bangos" kontratakos pirmą kelinį baigėsi netaikliais smūgiais, o 44 minutę Manto Gudausko smūgį atrėmė "Sūduvos" vartininkas Saulius Klevinskas.

Antrajame kėlinyje iniciatyvą turėjo svečiai iš Gargždų. 52 minutę vienas prieš "Sūduvos" vartininką atsidūrė Aurelijus Staponka, bet mušė netaikliai.

61 minutę greitą ataką surengė šeimininkai, tačiau paskutinis Giedriaus Slavicko perdavimas P.Lukšiui buvo šiek tiek netikslus. Po minutės Mindaugo Vijeikio baudos smūgiui pritrūko tikslumo.

"Banga" atakavo daugiau, bet svečių atakoms pritrūkdavo užbaigimo.

"Sūduva" gerą progą padidinti savo persvarą praleido likus dešimt minučių iki rungtynių pabaigos,  kai po greitos atakos Povilas Krasnovskis mušė į vartus. Tačiau I.Spiridonovui pavyko atmušti kamuolį.

Vis dėlto 85 minutę "Bangai" pavyko išlyginti rezultatą. Į "Sūduvos" baudos aikštelę įsiveržusį Giedrių Kožikį nugriovė Alfredas Skroblas ir teisėjas skyrė 11 metrų baudinį, kurį išnaudojo "Bangos" nigerietis Israelis Awenayeri Douglasas.

Po įvarčio šeimininkai varžovų vartų šturmo surengti nepajėgė. Svečiai buvo aiškiai patenkinti ir lygiosiomis. Tiesa, jau per teisėjo pridėtą laiką galimybę išplėšti pergalę "Sūduvos" turėjo P.Krasnovskis, tačiau jaunasis saugas iš baudos aikštelės mušė netaikliai.

"Sūduvai" tai buvo jau šeštosios lygiosios šį sezoną. Po jų marijampoliečiai pagal prarastus taškus smuktelėjo į trečią vietą, tačiau pagal surinktus vis dar yra pirmi, nes "Vėtra" ir "Ekranas" yra sužaidę rungtynėmis mažiau.

15 turo statistika

Marijampolės futbolo klubo stadionas, 1200 žiūrovų
Marijampolės "Sūduva"  1 - 1 Gargždų "Banga"

"Banga":  Spiridonov; Gudauskas, Žutautas, Tamašauskas, D.Arlauskis; Kožikis, Vijeikis, Šlušnys (78' Bračkus), Lipskis (82' Kura); Staponka, Douglas

Šiaulių miesto savivaldybės stadionas, 1300 žiūrovų
Teisėjas - Gediminas Mažeika
"Šiauliai" 2 - 0 Tauragės "Tauras"
79' [1 - 0] Edvinas Jasaitis
90' [2 - 0] Edvinas Jasaitis

84' Tomas Kančelskis ("Šiauliai") pašalintas iš aikštės

"Šiauliai": Jurevičius; Lapeikis, D.Lunskis, T.Kančelskis, Pšelenskis; Šilėnas (46' Urbelis), Slepakovas (34' Gusočenko), E.Jasaitis, Burkšaitis; Marozas (76' Viktoravičius), T.Špukas

"Tauras": Šetkus; Lėkis, Mockus, D.Regelskis, R.Freidgeimas; Pocevičius, Ircha, Girdvainis, Dragūnevičius (78' Mačiulis); Laurišas, Semjonovs

Vilniaus "Vėtros" stadionas, 350 žiūrovų
Vilniaus "Vėtra" 4 - 1 Kauno "LKKA ir Teledema"
1' [1 - 0] Robertas Vėževičius
11' [2 - 0] Nerijus Vasiliauskas
63' [3 - 0] Robertas Vėževičius
80' [3 - 1] Deivydas Venckus
90+2' [4 - 1] Tadas Kijanskas  (11m.)

"Vėtra": Valinčius; G.Paulauskas, A.Jankauskas, Kijanskas, Borovskij; Eliošius (73' Žulpa), Moroz, Ngapounou (58' Stanaitis), Ražanauskas (65' Kulbis), Vėževičius; N.Vasiliauskas

"LKKA ir Teledema":  Gasiūnas (73' Dugalevič); P.Macevičius (46' K.Petkus), K.Vasiliauskas, Zaborskis, Bendinskas; Petkevičius, G.Macevičius, Utyra, Jefišovas, Mikalauskas (61' Grušauskas); Venckus

Panevėžio "Aukštaitijos" stadionas, 1300 žiūrovų
Panevėžio "Ekranas" 3 - 0 Pakruojo "Kruoja"
2' [1 - 0] Dominykas Galkevičius
52' [2 - 0] Darko Arandelovič  (11m.)
87' [3 - 0] Egidijus Varnas

"Ekranas": Černiauskas; Matovič, Sasnauskas, Gleveckas, A.Šidlauskas;  Galkevičius (73' Janušauskas), Arandelovič, Tomkevičius (46' Pogreban), A.Arlauskas; Ademolu (63' Varnas), Trakys

"Kruoja": Dubrovskij; Statkevičius, Zeniauskas, Butėnas, Padaigis; Butavičius, Januševičius (61' P.Šidlauskas), Vilėniškis, Uselis (79' Šimkus); Morinas, Šteinas