Sukčiavimo stambiu mastu byloje - nuosprendis

Klaipėdos miesto apylinkės teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, pripažino S.G. kaltu dėl didelės vertės svetimo turto įgijimo, pranešimą apie žinomai nebūtą nusikaltimą, melagingų parodymų davimą.

Teismas nubaudė S. G. galutine subendrinta bausme – laisvės apribojimu 2 metams, įpareigojant dvylika mėnesių būti namuose nuo 23 val. iki 06 val., jeigu tai nesusiję su darbu. Iš jo priteista nukentėjusiajam V. D. 40 tūkst. litų žala.

Ištyręs įrodymus, teismas nustatė, kad 2009 m. lapkričio 5 d. S. G., turėdamas tikslą apgaule savo naudai įgyti didelės vertės svetimą turtą, V. D. paprašė perduoti jam naudotis automobilį „Mercedes Benz CL 500“, 40 000 Lt vertės, žadėdamas automobilį vėliau iš jo nupirkti, nors automobilio pirkti nenorėjo, o turėjo tikslą suklaidinti nukentėjusįjį, jog šis perduotų jam savo turtą ir vėliau jis galėtų automobilį parduoti kitiems asmenims. Nukentėjusiajam perdavus jam automobilį naudojimuisi su sąlyga, jog jis pirks šį automobilį, S. G. 2010 m. balandžio mėnesį, S. G. minėtą automobilį už 1500 eurų pardavė ikiteisminio tyrimo metu nenustatytiems asmenims. Tokiu būdu jis apgaule savo naudai įgijo didelės vertės svetimą turtą - automobilį „Mercedes Benz CL 500“ 40 000 Lt vertės, priklausantį nukentėjusiajam V. D.

Be to, S. G. 2010 m. gegužės 20 d. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo biuro Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus patalpose, būdamas įspėtas dėl atsakomybės už pranešimą apie nebūtą nusikaltimą, ką patvirtino savo parašu, melagingai pranešė apie žinomai nebūtą nusikaltimą, kad laikotarpyje nuo 2010 m. gegužės 15 d. iki 2010 m. gegužės 20 d., Klaipėdoje, pagrobtas nukentėjusiajam V. D. priklausantis automobilis „Mercedes Benz CL 500“ 40 000 litų vertės, kuriuo jis naudojosi kaip naudotojas, nors automobilis pagrobtas nebuvo.

Tęsdamas savo nusikalstamą veiką, 2010 m. gegužės 20 d. Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo biuro Autotransporto priemonių grobimų tyrimo skyriaus patalpose ikiteisminio tyrimo metu byloje apklausiamas liudytoju ir būdamas įspėtas dėl atsakomybės už melagingų parodymų davimą, ką patvirtino savo parašu, S. G. melagingai patvirtino savo pareiškime nurodytas aplinkybes, kad laikotarpyje nuo 2010 m. gegužės 15 d. iki 2010 m. gegužės 20 d. Klaipėdoje, pagrobtas nukentėjusiajam V. D. priklausantis minėtas automobilis, kuriuo jis naudojosi kaip naudotojas, nors automobilis pagrobtas nebuvo.

S. G. bylos nagrinėjimo metu kaltu, padaręs jam inkriminuotas veikas, prisipažino.

Teismas konstatavo, kad kaltinamasis S. G. padarė vieną sunkų nusikaltimą ir du nesunkius nusikaltimus. Už nusikaltimą, priskiriamą sunkių nusikaltimų kategorijai, įstatymas numato tik laisvės atėmimo bausmę. Tačiau teismas darė išvadą, jog net ir pati švelniausia šio straipsnio sankcijoje numatyta bausmė yra per griežta, todėl bausmės tikslai gali būti pasiekti, paskyrus kaltinamajam S. G. švelnesnę bausmės rūšį. Be to, teismas pripažino, jog S. G. nuoširdus gailėjimasis, kritiškas savo poelgio vertinimas, nuoseklūs parodymai, duoti tiek ikiteisminio tyrimo, tiek teisminio nagrinėjimo metu, padėjo išaiškinti šį nusikaltimą. S. G. anksčiau teismo teistas, tačiau teistumai išnykę, neigiamų charakteristikų apie jo asmenį byloje nėra, turi šeimą, augina dukrą, dirba vairuotoju. Todėl teismas S. G. paskyrė švelnesnę, negu įstatymo numatyta, bausmę.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo gali būti apskųstas Klaipėdos apygardos teismui paduodant skundą per Klaipėdos miesto apylinkės teismą.


Šiame straipsnyje: sukčiavimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Brisius

Brisius portretas
Tai gerai mane jie teise net svelnesne bausme dave!!! Tegyvuoja dermokratija ir visa musu saika!!!

MMMMM

MMMMM portretas
Manau visa tai ne uz dyka...
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių