Supermiestas – Klaipėda: skamba teisingai

Lyg viesulas į klaipėdiečių Gintaro ir Mindaugo Bendžių gyvenimą įsiveržęs televizijos projektas "Lietuvos supermiestas" užtrenkė duris kitiems prodiuserių darbams.

Užvaldyti patriotizmo

Kaip prisipažino Mindaugas, pastaruoju metu neretai su broliu pajuokauja, jog pernelyg giliai paniro į šią veiklą. "Bet jei jau apsiėmėme, turime tai daryti iki galo. Ir daryti gerai", – tvirtino M.Bendžius.

Subūrę aplink save entuziastų komandą, broliai su jais rūpinasi viskuo: pasirodymais ir dalyviais, sirgaliais, jų apranga ir netgi nemokamais pietumis.

Tai, jog įpusėjus projektui, Klaipėdos komanda yra viena iš lyderių, neabejotinai Mindaugo ir Gintaro užsispyrimo, kūrybiškumo, darbštumo bei gebėjimo suburti gausias ištikimų bendražygių gretas nuopelnas.

"Kai kartą ėmėme entuziastingai žerti naujas idėjas, Simonas Donskovas klausėsi klausėsi, o po to ėmė šypsotis. Sako – jūs, vaikinai, esate stipriai trenkti gerąja to žodžio prasme, – nusijuokė Mindaugas. – Labai džiugu, kad mes tuo užsikrėtėme ir užkrėtėme daug kitų žmonių."

Pašnekovai pripažino, jog pergalės akimirkos, kai klaipėdiečiams pavyksta išsiveržti į priekį, labai trumpos, tačiau be galo saldžios ir atperka ilgas triūso valandas.

"Televizijos užkulisiai mums ne naujiena. Tačiau azartas, patriotizmas, kai į visa, kas vyksta, tu žiūri labai asmeniškai, nes sergi už Klaipėdą, – tai, ko gero, visiškai nauja patirtis", – mano Mindaugas.

Tarsi vienas kumštis

Ar tai, kas lieka užkulisiuose, labai skiriasi nuo to, ką televizijos ekrane mato žiūrovai?

"Yra dalyvių, kurie į projektą žiūri vos ne kaip į pilietinį karą. Juk čia tik žaidimas", – šypsojosi Mindaugas, pripažinęs, jog neretai kolegų spinduliuojama įtampa tarytumei tvyro ore.

Prodiuseriai laikosi nuostatos, jog jei konkurentas laimėjo, nereikia bijoti jo pasveikinti.

"Teko pastebėti, kad mūsų komanda, palyginti su kitomis, labai demokratiška. Nėra jokio susiskirstymo, ar tu būtum dalyvis, ar fanas, ar studentas, ar meras. Visi esame kaip vienas kumštis. Ir tai labai geras jausmas. O kitose komandose arba jaučiamas diktatas, kai vienas žmogus viską reguliuoja, arba, priešingai, palaida bala", – įsitikinęs Gintaras.

Stipriausiais klaipėdiečių konkurentais prodiuseriai mato žemaičių, Visagino bei Marijampolės komandas. "Ko gero, visi ir susitiksime pusfinalyje", – konstatavo G.Bendžius.

Ne uždirba, o pradirba

Kaip ir šimtai žmonių, ginančių uostamiesčio garbę tiek dalyvių, tiek sirgalių gretose, Klaipėdos komandos prodiuseriai negauna jokio materialinio atlygio.

"Neuždirbame nieko, veikiau pradirbame. Bet mus į šį projektą vedė kiti tikslai", – tvirtino Mindaugas.

"Tiek, kiek gauname lėšų, nepakanka telefono sąskaitai padengti. Tačiau didžiausia vertybė – pažintys, žmonės, bendravimas su jais, – broliui antrino ir Gintaras. – Vienas iš projekto tikslų – suvienyti miestų bendruomenes. Ir tai vyksta. Pripažinkime, šiandien mums tos vienybės, bendruomeniškumo labai trūksta."

Pasak pašnekovų, net jei ir nepavyktų laimėti Lietuvos supermiesto titulo, žinojimas, kad kiekvienos laidos metu apie 40 tūkst. žiūrovų uostamiesčio komandai atiduoda savo balsus, jau yra tam tikra satisfakcija.

"Vis tiek geriausiai skamba: "Supermiestas – Klaipėda". Gali išvardyti visus Lietuvos miestus, bet nė vienas taip gerai netinka kaip Klaipėda. Aš tiesiog girdžiu, kaip tai skamba", – juokėsi Mindaugas.

Nuo barmenų iki taksistų

"Bet kokiu atveju manau, kad pagal potencialą klaipėdiečiai yra stipriausi. Mes turime ne tik tokias iškilias asmenybes kaip Leonidas Donskis ar Eurelijus Žukauskas, apie "Žuvėdros" ansamblį aš išvis nekalbu. Šia prasme mūsų laukė tikrai labai daug atradimų. Kai sudarėme galimų dalyvių sąrašą, pamatėme, kiek daug turime talentingų žmonių, kurie verti pasirodyti šiame projekte, tik gaila, kad ne visi spės, ir savotiškai dėl to norėčiau visų atsiprašyti", – kalbėjo Gintaras.

Pašnekovai pasidžiaugė, jog į komandos palaikymo štabą susibūrę bendraminčiai pažeria tiek minčių ir idėjų, kad vos spėjama jas generuoti.

"Kuo klaipėdiečiai nustebins kitoje laidoje, mūsų klausinėja nuo barmenų iki taksistų, žmonės aktyviai domisi projektu, jį stebi", – šypsojosi Mindaugas.

Prodiuseriai pripažino, jog "Supermiesto" projektas Klaipėdoje tapo savotišku judėjimu.

"Norėtųsi, kad net pasibaigus televizijos šou šis gražus judėjimas neužgestų. Jau dabar yra minčių, kad Klaipėdos komanda galėtų pasirodyti Jūros šventės metu savotiškame padėkos koncerte", – į ateitį žvelgia G.Bendžius.


Šiame straipsnyje: SupermiestasBendžiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Česlovas1957

Česlovas1957 portretas
nu malačiai visi )))

Neįdomu

Neįdomu portretas
Eilinis tv kičas ir tiek. Nei pati žiūriu, nei kas aplink labai tuoi domisi... Jei ir balsuoja per visą Lietuvą keli šimtai žmonių po keliasdešimt skaičių - tai ir susidaro tiek. O šiaip tai kiek dabar pažiūrėjau - tai net ir žiūrimumas Lietuvoje niekam tikęs - tns.lt/lt/ziniasklaidos-tyrimai-tv-auditorijos-tyrimas-duomenys-tv-auditorijos-tyrimo-rezultatai-2011-m-vasaris Televizija tiesiog siekia populiarumo ir pasitelke į pagalbą Bendžius. Tai tiek tos Klaipėdos...

shitshit

shitshit portretas
tv neziuriu ir kitiems rekomenduoju jo neziureti.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių