T. Kesminui mitybą reguliuoja žmona

Sporto klubų "Apelsinas" įkūrėjas ir vadovas klaipėdietis Tomas Kesminas pripažįsta, kad įkopus į penktą dešimtį tenka atidžiau stebėti tai, ką valgo. Per daug atsipalaiduoti jam neleidžia žmona Kristina – ne tik trenerė ir mitybos specialistė, bet ištikima vyro bendražygė ir gyvenime, ir darbe.

Tiesa pravirkdo

– Kokiais ryškiausiais kūno pokyčiais gali didžiuotis jūsų klientai?

– Mūsų ekstremalų sėkmės istorijos kabo sporto klube ant sienos. Štai Marius – minus 56 kilogramai.Visai neblogas rezultatas. Lukas atsikratė 40 kilogramų, Jurgita neteko 13-os. Visi jie yra realūs herojai. Gyvenimas be sąnarių skausmų, dailios kūno linijos. Visokių tų pavyzdžių turime.

– Moterys ar vyrai dažniau skundžiasi antsvoriu?

– Vis dėlto labiau nepatenkintos savimi dailiosios lyties atstovės. Mūsų klientų sąrašą 60 proc. sudaro moterys ir likusioji dalis – vyrai. Moterys, merginos visada nori šiek tiek numesti svorio. Atliekant kūno sudėties analizę, joms skaudžiausia sužinoti savo metabolinį amžių, kuris neretai būna kur kas didesnis už faktinį. Tarkime, vietoj 30-ies – 45 metai. Tai išties supurto. Su treneriais, mitybos specialistais kalbamės, kad jie būtų empatiški. Atrodo, pasidažiusi, pasitempusi moteris, o viduje vyksta dramos, kartais net apsiverkia. Todėl reikia švelniai, bet tiesiai šviesiai pasakyti, kas negerai. Kaip senėjimas, taip ir svorio priaugimas irgi yra procesas. Juk ne per vieną dieną 10–15 kilogramų atsiranda. Tai – mėnesių pasekmė.

– Iš pirmo žvilgsnio, rodos, nesunku atsisakyti "storinančių" produktų. Bet realybė – kiek kitokia.

– Didžiausia bėda ta, kad pinigus pasiryžęs mokėti žmogus nori gauti piliulę. Pasiekti gerų rezultatų be didelių pastangų. Todėl plastikos chirurgai, atliekantys riebalų nusiurbimo operacijas, ir turi darbo. Bet padariniai anksčiau ar vėliau pasiveja. Jei nepakeisi savo mitybos ir fizinio aktyvumo įpročių, niekas nepadės.

Gėdijasi "jo jo" efekto

– Tiesa, kad, numetus daug svorio ir vėl sugrįžus prie blogų mitybos įpročių, nereikalingi kilogramai gali sugrįžti bumerangu?

– Žinoma. Pavyzdžiui, žmogus stropiai ir stipriai sportavo, o vieną dieną viską nutraukė. Jis nebeateina į klubą, nes gėdijasi pasirodyti treneriui, kas su juo atsitiko. Tai vadinamasis "jo jo" efektas. Būna visokių scenarijų. Bandome sėkmės pavyzdžiais įkvėpti, kad stipriai neišgyventų, visko buvo ir bus.

– Sporto klubų Klaipėdoje tik daugėja, o sportuojančiųjų? Ar tiesa, kad kai kuriems tai labiau mados reikalas?

– Skaičius tikrai išaugo, ypač atsiradus pigių kainų klubų segmentui. Laikmetis tam tinkamas, gyvenimo būdo žurnalai pilni patarimų, dietų, tad sportas gali būti ir stiliaus dalyku. Mes pakeitėme specializaciją į sveikatingumo klubus. Pretenduojame į tuos klientus, kurie tikrai mažai juda, turi baimių ir nuostatų prieš sporto klubus. Galvoje susiformavę vaizdiniai, kad visi čia atletai, panelės – tik smėlio laikrodžio figūromis. Ir "Apelsinas" savo ruožtu daug laiko prisidėjo prie to įvaizdžio stiprinimo. Prieš keletą metų mūsų klubų reklaminiuose stenduose, metų kalendoriuose pozuodavo kultūristai su "six-pack'ais", paskui perėjome prie judesio ir gracijos. Vieną dieną visi susėdome ir nutarėme, kad kažkas yra negerai. Pastebėjome tendenciją – kiek naujų klientų per mėnesį sulaukiame, panašiai tiek netenkame. Kad klubas produktyviai dirbtų, reikia motyvacinės sistemos. Pykdavau dėl to ant trenerių. Pasiūliau testuoti žmones, sekti jų pokyčius, rezultatus. Vienoje europinėje parodoje pasisėmiau žinių, pasikalbėjau su vienu kitu vadovu iš Vokietijos ir supratau, kokių vadovų reikia mums. Performavome komandą, į autobusą susodinome mums tinkamus trenerius. Tai yra pripažįstančius, kad sveikatingumas yra pamatinis dalykas, žmones. Nes didžioji dalis gyventojų nenori būti atletais. Jie turi kompleksų, įvairių sveikatos bėdų. Siūlome lavinti ir treniruoti tai, kas reikalinga gyvenime. Raumenų nereikia labai daug. Vyrui užtenka buteliui šampano atidaryti, krepšį panešti ar laiptais užbėgti neuždūstant. Savo klientams siūlome asmenines treniruočių programas, kurias pritaikome pagal kiekvieno individualius poreikius ir fizinius duomenis.

Prie štangos – ir 80-metis

– Kartu su jumis darbuojasi ir žmona Kristina. Dviese veikti lengviau?

– Kristina – grupinių fitneso treniruočių vadovė, mitybos specialistė ir mano bendražygė jau daugybę metų. Kartu ir miegame su bendra veikla. Iš pradžių kartu dirbti buvo labai gerai, paskui lyg ir išmokome nuo to atsiriboti. Šiandien jau esame įkopę į penktą dešimtį ir toliau aktyviai kartu darbuojamės, bet mūsų santykių tai taip stipriai nebeveikia. Jeigu jaučiame, kad per daug, greitai susizgrimbame.

– Atsimenate, nuo ko šis "Apelsinų" vajus prasidėjo?

– Tiesą sakant, Kristina visą šį dalyką pradėjo. Ji buvo pirmoji įkūrėja anksčiau senamiestyje veikusio moterų sporto centro. Aš prisidėjau materialiai, darbavausi prie ūkinių dalykų ir viena ausimi girdėjau, kas vyksta. Klienčių Kristinai niekada netrūko, bet, uždraudus eismą senamiestyje, jį ištiko savotiškas kolapsas. Susisiekimas prastas, mokama stovėjimo vieta, o kur dar visos emigracijos problemos? Šie faktoriai prastino sąlygas, galiausiai pasikviečiau ją pereiti į "Apelsiną". Žmona šiek tiek išgyveno, bet teko pripažinti, kad ekonominė situacija nėra palanki. Šaltas vyriškas protas nugalėjo, ir nieko tragiško neatsitiko. Kristinos klientės ėjo kartu iš paskos. "Apelsine" yra tik moterims skirtų produktų. Bendrai klubo sėkmei labai svarbi grupinių užsiėmimų veikla, kurią dažniausiai propaguoja dailiosios lyties atstovės.

– Vadovaujate klubui apie dešimtmetį. Kokia šiandien yra "Apelsino" koncepcija?

– Sveikatingumo klubas – tarsi padalytas į dvi bažnyčias. Į grupinių treniruočių ir fitneso sales. Pastarosios suskirstytos į funkcines, asmeninių, tempimo treniruočių, kardio-, jėgos treniruoklių zonas. Šios dalies vadovas yra Tomas Martinavičius, vienas svarbesnių "Apelsinui" žmonių ir bendraautoris mūsų išmanios treniruočių sistemos. Šis periodas mums labai įdomus, turime daug energijos ir motyvacijos, smagu, kad ir patys treneriai užsidegę. Taip pat atsigręžėme į šeimą – pas mus sportuoja ir jaunas ir senas.

– Koks yra vyriausias klubo lankytojas?

– Turime linksmuolį Josifą, kuriam 80 metų. Visada su šypsena, patenkintas, sportuoja kone kas antrą dieną.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Šarūnė | Vingis

Šarūnė | Vingis portretas
Sportuoju senai jau Apelsine ir dažnai pastebiu, koks puikus ir atsidavęs vadovas yra Tomas. Siunčiu pačius gražiausius komplimentus ir linkiu sėkmės visam Apelsino kolektyvui, ir mėgstamiausiai savo trenerei Aurelijai!
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių