Teismas: alaus daryklos darbuotojų streikas - neteisėtas (papildyta)

Penktadienį Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija patenkino bendrovės „Švyturys-Utenos alus“ apeliacinį skundą, pranešė Klaipėdos apygardos teismas.

Teisėjų kolegija panaikino pirmosios instancijos teismo sprendimą ir pripažino birželio 15 dieną bendrovės „Švyturys“ profesinės sąjungos ir Utenos alaus darbininkų sąjungos jungtinės atstovybės paskelbtą streiką bendrovės gamybiniame padalinyje neteisėtu.

Papildyta:

Klaipėdos apygardos teismo atstovė Gintarė Daugėlaitė BNS sakė, kad teismo sprendimas įsigalioja nuo jo priėmimo dienos.

Alaus daryklos darbuotojai dar turi teorinę galimybę per tris mėnesius sprendimą apskųsti Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Klaipėdos apygardos teismas sprendime konstatavo, kad kolektyvinė sutartis, sudaryta tarp darbuotojų ir įmonės, yra galiojanti ir vykdoma.

"Tarp šalių derybų keliu nepasiektas bendras susitarimas dėl atlyginimų nedaro kolektyvinės sutarties negaliojančia ir nereiškia jos pažeidimo ar nesilaikymo. Teismas taip pat pažymėjo, kad remiantis Darbo kodekso nuostatomis, kolektyvinės sutarties galiojimo metu draudžiama skelbti streiką, jeigu šios sutarties laikomasi", - pranešė Klaipėdos apygardos teismas.

Teisėjų kolegija pabrėžė, kad konferencijoje 2009 metų kovą darbuotojai ir "Švyturys-Utenos alus" susitarė, jog atlyginimai už 2008 ir 2009 metus nebus didinami, o 2010 metams įmonė derybų metu pasiūlė pakelti atlyginimus 1,8 proc. Toks, anot teismo, ir buvo visų profesinių sąjungų reikalavimas.

Pasak teismo, daugeliui darbuotojų tiesiogiai susitarus su darbdaviu dėl darbo apmokėjimo nuostatų, reglamentuojančių darbo užmokesčio pakėlimą, sustabdymo, profesinė sąjunga, atstovaudama darbuotojus, neteko teisės reikalauti iš darbdavio susitarti dėl to, dėl ko darbuotojai susitarė patys.

"Švyturys-Utenos alus" Klaipėdos apygardos teismui apskundė profesinei sąjungai išduotą leidimą streikuoti. Leidimą rengti streiką birželio 15 dieną suteikė Klaipėdos miesto apylinkės teismas.

Anksčiau skelbta, kad gegužę alaus daryklos vadovybė pasiūlė didinti atlyginimus 0,5 proc., tačiau profsąjungos sutiko tik su 7,3 proc. atlyginimų indeksavimu. Tuomet taikinimo komisija darbą baigė nesutarimų protokolo surašymu. Streikuoti bendrovės darbuotojai ketino neterminuotai.

Profsąjungos pastebi, jog Lietuvoje yra vienos iš sunkiausių procedūrų Europoje streikuoti - nuo 2000 metų apdirbamojoje gamyboje surengti tik du streikai, privačiame sektoriuje streikų beveik nebūna.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

dfhg

dfhg portretas
dfgrg
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių